Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 301

Tema: Džeparac

  1. #151

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    nose li vaši klinci sa sobom novčanik s dokumentima (osobna, zdravstvena) ili samo lovu u školu? gdje srednjoškolci drže vrijedne stvari, kako im je to riješeno?
    Mogu li se nadovezati na tvoje pitanje? Nemam još pravog srednjoškolca, ali kao da i imam jer od ove godine vozi paralelno redovnu osnovnu i srednju glazbenu
    Dakle, nose li oni dokumente sa sobom kad idu okolo? Mi smo sinu ovo ljeto prvi put napravili osobnu, i to je prvi put da ima pravi dokument kod sebe (putovnice sve ja čuvam i nosim kad idemo na put). Treba li ga učiti da osobnu uvijek ima sa sobom, ili još nije potrebno?

  2. #152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Moj nosi novčanik,dobio novi za svetog Nikolu,osobnu,pokaz,kartice od škole,knjižnice.....

  3. #153
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Zdravstvenu moj nosi samo kad ide na put negdje, inače mu ne dam da je nosi po novčaniku jer je to najveća gnjavaža ako je izgubi.
    Nosi pokaz, maestro karticu tekućeg računa, nešto siće i to je to. Po džepovima obično ili u ruksaku.

  4. #154
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    nose li vaši klinci sa sobom novčanik s dokumentima (osobna, zdravstvena) ili samo lovu u školu? gdje srednjoškolci drže vrijedne stvari, kako im je to riješeno?
    Od prvog srednje novčanik nose sa sobom, unutra je osobna i zdravstvena iskaznica, pokaz (samo stariji, mlađi ima vrijednosnu kartu jer mu je škola jako blizu, pa ne treba pokaz), kartica tekućeg računa i nešto novaca.

    Moj stariji ima ormarić s ključem (lokotom), dijele po dvoje učenika jedan ormarić, ali ne ostavljaju unutra baš vrijedne stvari nego tenisice i opremu za tjelesni, višak knjiga (da ne nose knjige za svih osam sati po školi), jaknu, kišobran i sl. Mobitel na remenu od hlača, u torbici. Ponekad iznimno u džepu.

    Moj mlađi je uglavnom u jednoj učionici osim kad imaju nastavu u laboratorijima. Vrijedne stvari baš ne nosi sa sobom.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    barbi, baš sam gledala no spominje se plaća i mirovina tako da je pitanje da li mogu otvoriti za nju tekući.

  6. #156
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Inače osobna nije obavezna za mlađe od 18, moj nosi i zdravstvenu sa sobom.to je kad ide prema gradu.u kvartu ne nosi ništ,čak ni sitniš,eventualno telac

  7. #157
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li se nadovezati na tvoje pitanje? Nemam još pravog srednjoškolca, ali kao da i imam jer od ove godine vozi paralelno redovnu osnovnu i srednju glazbenu
    Dakle, nose li oni dokumente sa sobom kad idu okolo? Mi smo sinu ovo ljeto prvi put napravili osobnu, i to je prvi put da ima pravi dokument kod sebe (putovnice sve ja čuvam i nosim kad idemo na put). Treba li ga učiti da osobnu uvijek ima sa sobom, ili još nije potrebno?
    Osobnu mora sa sobom nositi nakon 16. godine, ako se ne varam... Moji su ju počeli redovito nositi nekako kad su u srednjoj školi krenuli na izlete u okolne zemlje (Austrija, Italija, Slovenija, Mađarska) i tako je nekako ostalo.
    Zaboravih gore napisati iskaznice iz školske i gradske knjižnice... ma ni ne znam. Njihovi novčanici = njihova briga. Imam fotokopije njihovih zdravstvenih iskaznica kod sebe, za slučaj da se neka izgubi, ali nije se do sad dogodilo.

  8. #158
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li se nadovezati na tvoje pitanje? Nemam još pravog srednjoškolca, ali kao da i imam jer od ove godine vozi paralelno redovnu osnovnu i srednju glazbenu
    Dakle, nose li oni dokumente sa sobom kad idu okolo? Mi smo sinu ovo ljeto prvi put napravili osobnu, i to je prvi put da ima pravi dokument kod sebe (putovnice sve ja čuvam i nosim kad idemo na put). Treba li ga učiti da osobnu uvijek ima sa sobom, ili još nije potrebno?
    ne. Moja nema osobnu. Ima putovnicu i nju ne nosi. Sin je osobnu dobio sa 16. nose samo pokaz.

    barbi je gore napisala zašto ne zdravstvenu.
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 06.09.2018. at 15:12

  9. #159
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    I moj je u jednoj učionica,osim kad imaju kabinetski nastavu,zaključava se učiona,ima ključaricu,čak i za veliki odmor
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.09.2018. at 15:12

  10. #160
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    što sam htjela pitati zapravo je stoje li im te osobne stvari u ruksaku s knjigama ili imaju i neke "okopasne" torbice sa sobom baš za novčanik, ako već nose dokumente i kartice sa sobom?

  11. #161
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Neovisno, al ja mislim da je bolje da nemaju dokumente kod sebe, a ni previše love. ja sam i na jednom poslu ostala bez novčanika i dokumenata

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    mojoj ta sitna lova i pokaz stoji u ruksaku

  13. #163

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    barbi, baš sam gledala no spominje se plaća i mirovina tako da je pitanje da li mogu otvoriti za nju tekući.
    zvala, kažu da može, samo ponesem kopiju rodnog lista

  14. #164
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Eh dok ja vidim. Pa kažem ti da sigurno može. Ali ti meni ne vjeruješ. Dobro, dobro.

    Osobnu moraju imati sa sobom sa navršenih 16.

  15. #165
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    nose li vaši klinci sa sobom novčanik s dokumentima (osobna, zdravstvena) ili samo lovu u školu? gdje srednjoškolci drže vrijedne stvari, kako im je to riješeno?
    Moja ima novčanik i u njemu dokumente, pokaz i novce.

  16. #166
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Eh dok ja vidim. Pa kažem ti da sigurno može. Ali ti meni ne vjeruješ. Dobro, dobro.

    Osobnu moraju imati sa sobom sa navršenih 16.
    Nekad da,sad ne,nek od 18 moraju imati

  17. #167
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    zvala, kažu da može, samo ponesem kopiju rodnog lista
    U zabi može

  18. #168
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Moja uvijek nosi sve sa sobom.
    Ali to je zato jer je od malih nogu po cijeli dan negdje u điru .

  19. #169
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    osobnu moraju imati kad napune 16 godina
    moja ima novčanik u torbi s pokazom i novcima. sad ste mi dale dobru ideju da nosi sa sobom i zdravstvenu iskaznicu, tnx

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    na Mupovima stranicama piše da je osobna obavezna od 18 godina.

  21. #171
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    osobnu moraju imati kad napune 16 godina
    moja ima novčanik u torbi s pokazom i novcima. sad ste mi dale dobru ideju da nosi sa sobom i zdravstvenu iskaznicu, tnx
    moraju s 18, a mogu još u rodilištu.

  22. #172
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Znači da se promijenio zakon. Moji su morali imati osobnu iskaznicu kod sebe nakon 16 godina, ako su bili vani nakon 23 sata.

  23. #173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Baš tako

  24. #174
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ovo za 18 je promijenjeno pred par godina,ali ipak ko su između 16 i 18 a vani su iza 23 sata moraju imati osobnu

  25. #175
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    imam još osnovnoškolca koji misli da smo mi škrtice. oduvijek je dobivao 50kn mjesečno od nas i mojih roditelja za igračke a sad još dobija 50kn tjedno (ili 70kn za vrijeme praznika) i to treba nekako rasporediti.ako ide u kino ili utakmicu i sl.dodamo mu.
    govorio je da mu je to premalo i da ne može nigdje ići i stvarno mi ga je bilo zao do prije tjedan ili dva kad je poceo izmisljati s ruckom - nijedan mu nije bio dovojno fin da bi jeo (to je tužna priča mog majčinstva - filipovo nejelo i namišljanje) te smo se muž i ja naljutili i kaznili ga oduzimanjem dzeparca. umjesto da bude tuzan bio je sav ponosan na jos jednu pobjedu u hrani.

  26. #176
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    i moji svako malo prigovaraju hrani

  27. #177
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i moji svako malo prigovaraju hrani
    Moj stariji jede sve, a mlađi je prije prigovarao, a onda naučio sam sebi spremati hranu. Zna on i kuhati neka jela (bolonjez, gulaš), ali dok mene nema doma da se pobrinem za dostupnost sastojaka, uglavnom se to svodi na pečeni špek, pržena jaja na 100 načina (s kobasicom, s ljutim umakom...) i maštovite sendviče iz mikrovalne.

    Odahnula sam - ako njemu ne paše to što je skuhano (štajaznam varivo od brokule i mrkve) taj će mrtav hladan napasti staklenku ciganskog graha, a ako nema, onda konzervu zapečenog ili običnog (koji napravi na salatu).

    ALi moram priznati da to nije prečesto, inače bih se zabrinula.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.09.2018. at 09:54

  28. #178
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a kaj da velim ajvar su cijeli pojeli, jer im je super na palačinkama

  29. #179
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj da velim ajvar su cijeli pojeli, jer im je super na palačinkama
    Kod mene je takvu sudbinu imao paradajz, morala sam ukuhati i drugu rundu.

  30. #180
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    je i paradajz je skoro pri kraju, dve ture su skuhane

  31. #181
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Pa kaj to nije bolje nego da troše djeca lovu od džeparca na pizzu i bureke iz pekare?

  32. #182
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Inače osobna nije obavezna za mlađe od 18, moj nosi i zdravstvenu sa sobom.to je kad ide prema gradu.u kvartu ne nosi ništ,čak ni sitniš,eventualno telac
    obavezna je za starije od 16. moj nosi osobnu i zdravstvenu,pokaz i iskaznicu od knjiznice. u novcaniku,u dzepu od hlaca.

  33. #183
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Moj nosi novčanik i u njemu osobnu, pokaz, iskaznicu za knjižnicu i zdravstvenu, nadam se i nešto novaca (od ove godine putuje relativno daleko u školu, a prije nam je škola bila pored zgrade pa nije bio naviknut nositi novac sa sobom). Nisam sad sigurna u čemu ga nosi kad ide u školu, ali inače ima neku pederušu pa obično bude u tome.

  34. #184
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    obavezna je za starije od 16. moj nosi osobnu i zdravstvenu,pokaz i iskaznicu od knjiznice. u novcaniku,u dzepu od hlaca.
    obavezna je za starije od 18 već neko vrijeme, vjeruj mi

  35. #185
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ok, imam stare info. moj ju nosi neko vrijeme , i izvadili smo ju zbog sportskih putovanja po europi

  36. #186
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    A i ne čitaš rodu

  37. #187
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    obavezna je za starije od 18 već neko vrijeme, vjeruj mi
    super da je tako, ja sam isto neupućena
    Posljednje uređivanje od n.grace : 07.09.2018. at 20:21

  38. #188
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ti imaš malo dijete

  39. #189

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Bez obzira na obaveznu dob za nošenje osobne (a to je po zakonu 18), moj sin se proljetos našao u neugodnoj situaciji i nakon toga je zatražio da mu napokon napravimo osobnu iako je tek navršio 14. Naime, bio je sa školom na natjecanju i u hotelu su ih sve tražili osobnu. Ono što ga je najviše frapiralo bila je činjenica da jedini on od sve djece tamo nije imao osobnu (ok, većina su tamo bili srednjoškolci, ali bilo je i dosta osnovaca). Izvukao se tom prilikom jer je sasvim slučajno kod sebe imao ZET-ov pokaz, pa je to prošlo kao dokument sa slikom.
    Sad ima osobnu, ali je ne nosi sa sobom po gradu. Nije mu još ušlo u naviku.

  40. #190
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a zašto su mu je tražili?
    zapravo kako su mu je mogli tražiti ako nije obavezna?
    to je bilo u RH?
    moja V nema osobnu
    mislili smo sad napraviti, jer sam i ja mislila da mora imati sa 16, ali ako mora tek s 18 imamo fore

  41. #191
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Inače na natjecanja treba imati dokument s slikom,u novije doba i s oib

  42. #192

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ja sam svojoj napravila osobnu prije godinu dana zbog školskh izleta u inozemstvo. Kad je prvi put išla morala je nositi putovnicu, a ona je većih dimenzija pa je bilo kud s njom. Tako da joj je ove godine to ispalo puno jednostavnije s osobnom.
    Posljednje uređivanje od larmama : 07.09.2018. at 21:45

  43. #193

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto su mu je tražili?
    zapravo kako su mu je mogli tražiti ako nije obavezna?
    to je bilo u RH?
    moja V nema osobnu
    mislili smo sad napraviti, jer sam i ja mislila da mora imati sa 16, ali ako mora tek s 18 imamo fore
    Pa nemam pojma zašto valjda kao dokument u hotelu. Da, u RH je bio.
    Ali vidiš da je i pokaz prošao kao dokument, tako da nije bilo tako neophodno. Više je njemu bilo neugodno što je jedini tamo bez osobne, ali dobro, snašao se.
    Što je najbolje, nije mu to bilo prvo natjecanje, bio je i ranije na takvim putovanjima, ali nisu ga tražili osobnu. A oib je naučio napamet jer ga svako malo negdje traže, pa je najsigurnije imati ga u glavi, a ne na papiru

  44. #194
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ti imaš malo dijete
    tko? ja?

  45. #195
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto su mu je tražili?
    zapravo kako su mu je mogli tražiti ako nije obavezna?
    to je bilo u RH?
    moja V nema osobnu
    mislili smo sad napraviti, jer sam i ja mislila da mora imati sa 16, ali ako mora tek s 18 imamo fore
    Oooo, pa to je poznata stvar, da u hotelu traže dokument sa slikom, da se ekipa ne bi švercala. Zbog toga smo mi djeci izvadili osobne negdje u toj dobi, pred kraj osnovne.

  46. #196
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto su mu je tražili?
    zapravo kako su mu je mogli tražiti ako nije obavezna?
    to je bilo u RH?
    moja V nema osobnu
    mislili smo sad napraviti, jer sam i ja mislila da mora imati sa 16, ali ako mora tek s 18 imamo fore
    Pa baš i nemate...sad će zaredati jednodnevni izleti u susjedne zemlje i oni malo dulji. Manje je zlo ako se izgubi osobna nego putovnica i to manje košta.

    Osim toga, ako cura kani tu i tamo u kino i navečer van, nek joj se nađe zlunetrebalo...

  47. #197
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Moji imaju putovnice skiro pa od rođenja. Ali mi smo putovli i uvzemlje u kojima osobna ne prolazi. I tako, k bas treba nose nju. Je veca od osobne al kaj je tu je

  48. #198

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto su mu je tražili?
    zapravo kako su mu je mogli tražiti ako nije obavezna?
    to je bilo u RH?
    moja V nema osobnu
    mislili smo sad napraviti, jer sam i ja mislila da mora imati sa 16, ali ako mora tek s 18 imamo fore
    Kad je A. u travnju isao na drzavno iz mat, isto je trebao dokument sa slikom (5. rszred). Pa je muz jurio natrag doma po pasos, jer to nitko prije nije spomenuo.

  49. #199
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Moji imaju putovnice skiro pa od rođenja. Ali mi smo putovli i uvzemlje u kojima osobna ne prolazi. I tako, k bas treba nose nju. Je veca od osobne al kaj je tu je
    Ovako i moja...

    A i osobnu sam joj odavno napravila, mislim baš u prigodi nekog školskog izleda, možda maturalca u OŠ, više se ni ne sjećam...

  50. #200
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moji su imali putovnice od rođenja, osobne sam im napravila kad su im istekle zadnje putovnice jer su jeftinije, a za sva bliža putovanja dostatne. Kad budu trebali putovnicu napravit ćemo je.
    Ljetos kad smo išli na godišnji odmor i došli u turističku agenciju na odredištu po ključeve smještaja tražili su nam osobne iskaznice svih, i odraslih i djece kako bi nas prijavili. Imali smo ih sa sobom no uopće mi nije palo na pamet da bi nam za to mogle trebati.

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •