Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 301

Tema: Džeparac

  1. #51
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je problem zapravo problem u kavi za nekog od 17 godina? I njima rep raste?

    da, jelena, neki piju kavu, ne svi. kao što ni svi odrasli ne piju kavu.

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u čudu da bake i dede redovito daju džeparac unucima. Uzimajući u obzir situaciju čibi mi se vjerojatnijim da ćemo mi pomagat bakama i dedama, a ne obratno. A i već im pomažemo jer su im mirovine male.

    Fora tema, alex mislim da ideš u dobrom smjeru, sviđa mi se tvoj pristup.
    Evo, ja ću ti opisati kako je došlo do toga da se moja svekrva tome dosjetila (moji roditelji i brat nisu od tih koji daju redovito džeparac, jer se ni ne vide redovito s unucima/nećacima, ali daju za blagdane, rođendane i slično).

    Moja djeca su od malih nogu jako štedljiva, a dok su još bili u vrtiću, mi smo uspostavili sustav koji se koristio do kraja osnovne škole, a i danas u nekim elementima. To je program progresivne štednje i glasi: ako želite nešto kupiti, koliko uštedite za to do Božića, još toliko dobijete od nas. Prva stvar koju su tako kupili (i to zajedničkim sredstvima) bila je Casio klavijatura i to standardna, ne dječja. Ispričali su baki kako oni štede i pokazali rezultat (uštedili štajaznam 350 kn, mi dali još toliko i sintić je nabavljen - eno ga još i danas u upotrebi). Baki se to dopalo pa je rekla kad djeca tako štede, da će ona njima davati po 50 kn svakom od svake svoje penzije. To je bilo daaavno prije nego smo mi i pomišljali na džeparac (s tim smo počeli negdje s mobitelima, u štajaznam 3. razredu tj. oko devete/desete godine).

    Eto, moja svekrva je njih isto znala pitati što da im kupi za rođendan/kraj škg, a odgovor je uglavnom bio da ne trebaju ništa, pa je nekako tako ispalo da im daje pare. Eh, sad... ima još jedan razlog zašto, ali to nema veze s ovom temom nego s organizacijom obitelji. Ona je sada u 90. godini i već dugo duuugo ne može sama oprati prozore/usisati/očistiti kuh.elemente/istresti tepihe, već dugo ne vidi šivati itd. MM i ja, a i dečki, uvijek smo joj pri ruci za te stvari, pa se ona želi na neki način odužiti. Nije da to nama treba, nego se ona u vezi s tim osjeća bolje. Pa uvijek joj dečki nekaj pomognu - redovito su tamo 1x tjedno, nose smeće, donose iz dućana... pa eto tako pokazuje da cijeni to što radimo, iako bi mi svi to napravili i bez njezine "penzije" za unuke, hehehe...

  3. #53
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u čudu da bake i dede redovito daju džeparac unucima. Uzimajući u obzir situaciju čibi mi se vjerojatnijim da ćemo mi pomagat bakama i dedama, a ne obratno. A i već im pomažemo jer su im mirovine male.

    Fora tema, alex mislim da ideš u dobrom smjeru, sviđa mi se tvoj pristup.
    Moji oboje još rade. I stalno im dijele lovu.

  4. #54
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Da to s cigaretama ili alkoholom je problem.
    Mogu oni tražiti brda i doline,ali trebaju i dat doprinosa zajednici.

    Cigarete i alkohol su dvije potpuno različite stavke. Znači kad bi ja znala da on ode prije ili poslije škole na pivu, mislim da bi mu jezik isčupala.

  5. #55
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    cekaj jelena, nije ga bilo doma od 7 ujutro do 5 popodne i ti zaista mislis da nije bio na kavi u medjuvremenu? good luck with that.

    sirius,naravno da raste,repina i to kakva

  6. #56
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je problem zapravo problem u kavi za nekog od 17 godina? I njima rep raste?

    I ja se pitam

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ak imaš novaca, ak bez problema sjedneš na kavu, povremeno jedeš vani, putuješ,jasno je da će dijete očekivati isto. Ak nemaš,klinac će to možda željeti ali ne i očekivati.

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je recimo jučer imao mini palačinke i jabuke,jednu palačinku je donio doma i par komadića jabuka,kao nije stigao pojesti otišo je u sedam došli doma oko pol pet,jer je svratio srediti pokaz i knjižnicu odmah.ok doma je odmah jeo
    Klopa,marenda za to bi trebalo biti love,ali za klubove,kave i slična sranja sorry,ak to hoće ja nemam love za to nek si sami to zarade.uostalim roditelji ne trebaju svaki užitak platiti.
    Uostalom jer stvarno svi vaši klinci piju kavu,pita jedna antikavanka?
    Negdje sam već napisala - moj mlađi pije kavu od 13. godine, a od kraja osnovne škole redovno, skupa s nama, doma i vani. Stariji ne voli kavu, nikad ju nije volio, ni miris ni okus. Taj u školi pije toplu čokoladu ili čaj. Čajeve piju obojica. Taj topli napitak u školi ( kava/čokolada/čaj ) je dobar način da si malo dignu šećer pred kraj dana, a ne pokvare ručak/večeru. Uostalom, isto kao i mi. Neš ti para - kava tj. topli napitak je redovito manje para nego bilo kakvo gazirano piće. I manje zlo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.09.2018. at 09:23

  9. #59
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je problem zapravo problem u kavi za nekog od 17 godina? I njima rep raste?
    pitaš jelku il općenito?

    meni nema problema
    dapače
    nek se djeca druže

    samo mi je malo financijski problem
    zato bih to htjela svesti na razumnu mjeru
    da ipak kuži da nemre baš svaki dan na kavu i kolače
    jer je to financijski meni nemoguće pratiti
    a mislim da je i bespotrebno previše novaca za to davati

    ok svatko od nas ima neki svoj limit što mu je puno, a što prihvaljivo

    i htjela bih odrediti neki tjedni, mjesečni iznos
    što bi joj omogućio neke normalne socijalne kontakte
    a da opet shvati da za to ne može imati neograničena sredstva

  10. #60
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ma moja zapravo i ne pije kavu.
    Al uredno ide "na kavu".
    "Kava" je zapravo socijalni trenutak, ne smijemo to zanemariti .

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Peterlin
    Predivno ovo za baku

    Tanči pa da to je super, ali nisam znala da u našoj ekon.situaciji ima tako puno umirovljenika koji mogu od svoje nirovine odvajat redovito tjedno za džeparac unučadi. Iznenadila me ta mogućnost jer valjda nikad na nju nisam ni pomišljala.

    Naravno da je lijepo ako mogu da daju.

    Ovo za rođendane, blagdane mi je posve zamislivo jer su to te prigode.

    Na ovoj temi sam počela razmišljat o džeparcu za moju četvrtašicu, inače mi ne bi palo napamet osim dati joj za pecivo i sl. Ona necjerojatno dobro barata novcima za razliku od matere

  12. #62
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Curke navalile ste na jelenu_O al evo i ja moram priznat da ne bi da mi poje kavu. Mižemo pričat o ovim onim dobrobitima kave, al kava nije zdrava. Svakome je bolje bez nje a pogotovo mladom organizmu.

    Puno je to kofeina (a i kiseli organizam) na koji se navuku u tim socijal.kontaktima. Samo moje razmišljanje
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.09.2018. at 09:51

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pitaš jelku il općenito?

    meni nema problema
    dapače
    nek se djeca druže

    samo mi je malo financijski problem
    zato bih to htjela svesti na razumnu mjeru
    da ipak kuži da nemre baš svaki dan na kavu i kolače
    jer je to financijski meni nemoguće pratiti
    a mislim da je i bespotrebno previše novaca za to davati

    ok svatko od nas ima neki svoj limit što mu je puno, a što prihvaljivo

    i htjela bih odrediti neki tjedni, mjesečni iznos
    što bi joj omogućio neke normalne socijalne kontakte
    a da opet shvati da za to ne može imati neograničena sredstva
    Sad će ti to relativno brzo doći na mjeru, jer fizički neće stizati. Ali da, dobro je da ima neki fiksni iznos koji sama treba rasporediti.

  14. #64
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne znači "ići na kavu" stvarno piti kavu. To je fraza koja znači sjesti u kafić.

  15. #65
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pitaš jelku il općenito?


    nek se djeca druže

    samo mi je malo financijski problem

    a da opet shvati da za to ne može imati neograničena sredstva

    kaj se tiče kave, moj muž je bio kavoljubac uz svoju baku naučio od malena, ali kad je bio postariji ( prije nek me upozno) shvatio je da ga boli glava baš od kave, i tad je prestao piti i glava prestala boleti.
    mojima kava smrdi, mi oboje ne pijemo kavu

    socijalni kontakt se može i manje financijski napraviti, to sam skužila odmah na kaj aleks cilja kad je pokrenula temu. daj limit koji možeš podnesti.

    usput kava u kafiću je cca 8-12 kuna ( pričam napamet), kutija cigareta je od 25 kn, koja razlika ako daš detetu za KAVU, za dva dana ili cigarete koje popuši u dva dana, meni je to isto.
    kad sam bila na moru bile su dve cure koje su pomagale u kuhinji obje imaju 17 godina, obje idu u bolje škole, različite, sestrične, obje puše. jedna je počela zbog stresa bar tako veli, druga zbog društva, vele da u zagrebu razvuku kutiju kroz 2-3 dana, a na moru su pušile svaka po kutiju na dan, nije bilo društva onoj drugoj, a prva je rekla da joj je stresno raditi, ali da zna da jedan njen sat posla ide na cigarete dnevno.

    socijalni kontakt se može napraviti i na bicu uz flašu izvorske vode, ili kupiti isti sok u dučanu i podijeliti ga za 2-4 puta manje love
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.09.2018. at 10:01

  16. #66
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Baš. Kava je naša tradicija. Mislim, odlazak na kavu.

    I sad, kako to izgleda s penzinerima. Mi njima financijski pomažemo pa oni od toga malo daju unučadi. I svi sretni i zadovoljni.

    Isto he s bliskim frendovima. Povremeno oni daju malo nasim klincimi, a mi njihovim. I tak se to vrti u krug

  17. #67
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    da ne ispadne da moja nešto skita
    stvarno ne previše
    neko vrijeme nije uopće pa me pak to mučilo (stalno mene nešto muči )

    ali prošli tjedan se vratila u zgb
    cijelo ljeto se nije vidjela s nekim ljudima
    pa daj s ovim, pa s onim...
    u tjedan dana se toga skupilo
    a ona nema osjećaj
    daj 50 k potroši
    daj 200 k i to potroši
    što dobije to ubije

    e radi toga bih htjela dati neki fiksni iznos pa da si raspoređuje
    pa da zna, ok ovaj tjedan je bio društveno aktivan, potrošila sam trotjedni iznos
    iduća 3 tjedna moram štedjeti

  18. #68
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja imam samo jednog penzića
    moja mama nema običaj davati joj neki iznos mjesečni iznos ili za kave
    ona za BING i V rođendan da kovertu sa popriličnim iznosom, za V potrebe (tenisice, hlače...)
    ali ne da ona troši, tako da taj novac ne ide u ovu temu

    ove godine je pokrila moju izgubljenu opkladu
    dođe kao da mi plaća kockarske dugove

    kladila sam se s V
    i to sam išla s velikim iznosom, obećala sam joj laptop
    s jedne strane uvjerena da ne mogu izgubiti tu opkladu
    s druge da je potaknem
    i mala me zeznula
    i onda je baba uletjela s debelom kovertom da pokrije moje nepromišljeno obećanje

    baba ima malu mirovinu, manje od 4000 (da znam da je to više od prosjeka, ali s obzirom da je fakultetski obrazovana i godinama radila zahtjevni posao, to je po meni sramotno malo, ali to nije tema)
    ali prevrće svaku kunu 5x, kad je ona u pitanju
    i onda što skupi da za V
    ili za propalog kockara

  19. #69
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    jelenaO ajd ne pretjeruj. ja ne pijem kavu, ali idem na kavu (pa pijem caj). mojoj djeci je smijesno kad kazem da idem na kavu s nekim, a ni taj neko ne pije istu

    no s vremenom nasi mali/veliki se mijenjaju, odrastaju i taj scijalni kontakt se mijenja. s njim i njihove potrebe koje mi mozemo u nekoj mjeri ili potpunosti servisirati. na nama je da odredimo koliko i kako,
    a da zamislim 17godisnjaka kako vozi bicikl sa Sigg bocicom vode mi je fakat pretjerivanje.
    a nije da ni ja nisam vozila bicikl ili slicno. mislim da nije tema kako se druze vec koliko ima dati da si rasporede i na taj nacin shvate da nije sve s neba i bogom dano.

    moji nemaju dzeparac. iz nase ljenosti. al imaju novaca koje su skupili kao sto neki pisu od baka, teta i sl.
    ne trose, tj. stariji (musko celjade od 13 god) ne izlazi ni na sladoled, vec jede onaj od doma. a i akd se odluci to su rijetki petki.
    mladje celjade (cura 11 god) bome zna otici u palacinkarnicu, sladoled. to joj se bas svidja. isla je od svoje ustedjevine doma.
    mjesecno oboje dobiju na svoj racun od mene 150 kn i bon za mobitel. novce s racuna uzimaju za svoje vece zelje koje ja ne zelim servisirati. novce koje skupe u gotvoini (donacijom familije i vracanjem boca u ducan) s vremena na vrijeme uloze na svoj racun.
    sad i ja razmisaljm da li bi im jos trebalo dati nesto u gotovini na ruke. ali mislim da s obzirom na potrebe ce jos ostati u mojim mislima.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 04.09.2018. at 10:22

  20. #70
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    što će mu sigg bočica?
    može se napiti negdje na špini

  21. #71
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    što će mu sigg bočica?
    može se napiti negdje na špini
    a i to sto kazes

  22. #72
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    moram priznati da se i ja teško navikavam na izraz "kava" iz usta 16- godišnjaka,bila to kava itself ili samo izraz za onaj naš nacionalni ponos beskrajnog sjedenja na terasi kafića.

  23. #73
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Klopa,marenda za to bi trebalo biti love,ali za klubove,kave i slična sranja sorry,ak to hoće ja nemam love za to nek si sami to zarade.uostalim roditelji ne trebaju svaki užitak platiti.
    Uostalom jer stvarno svi vaši klinci piju kavu,pita jedna antikavanka?
    veliki pije kavu, i doma i u kaficu
    poceo je negdje u srednjoj skoli

    mala ("mala" ima 16 godina) pije capuccino, to za mene nije kava, vec mlijeko s okusom
    ne mislim da je to alarmantno

    s druge strane, MM i ja smo kavopije, volimo kavu i uzivamo u njoj
    a ti si antikavanka, pa mi nije cudno da imas negativan stav

    lova za klubove i slicna sranja, da te citiram - ja mislim da je i to potrebno, zdravo je druziti se s vrsnjacima i imati interese izvan doma i skole. i izlaziti, ako zele. ako ne zele, i to mi je isto ok. ali dok zele, i dok je to u nekim nama prihvatljivim okvirima (po ucestalosti, i financijski), rado cu omoguciti i omogucavam.

  24. #74
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Iskreno, obzirom da su moji roditelji bili veliki kavopije i mene vrlo rano navukli na kavu (o kojoj sam danas jako ovisna), ja se baš trudim to ne ponoviti.

  25. #75
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    sigg bočica baš i ne može na bic, ima boca koja su za bicikle, a opet u rangu manje neg sigg

  26. #76
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kava je u svakom slučaju zdravija od Cole, Fante ili Spritea, ne vidim ništa loše u kavi. Ali moj pije Nescaffe što je još gori bućkuriš od sveg ranije nabrojanog.
    Slažem se da je "ići na kavu" izraz za ići se družiti, sjesti u kafić, to je dio našeg balkanskog habitusa i sveprisutno svuda oko nas. Što će se zapravo piti najmanje je bitno.

    Ja ne idem često po kavama, jednom tjedno ili rjeđe pa mi nije očekivano ni da djeca to prakticiraju svaki dan.

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sigg bočica baš i ne može na bic, ima boca koja su za bicikle, a opet u rangu manje neg sigg
    To ima moj mlađi, da ima što piti kad odu u neku zabit gdje nema birtije... Starijem ne pada na pamet, ali on ima gradski bicikl, a mlađi ima terenski (nije baš pravi mountain bic, ali ima šire gume da se može voziti po nasipu i sl.)

    Aliii to ne znači da ne budu otišli nekam na ražnjiće, hehehe...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.09.2018. at 10:48

  28. #78
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, obzirom da su moji roditelji bili veliki kavopije i mene vrlo rano navukli na kavu (o kojoj sam danas jako ovisna), ja se baš trudim to ne ponoviti.
    Neke ovisnosti se moraju imati.

  29. #79
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    mala ("mala" ima 16 godina) pije capuccino, to za mene nije kava, vec mlijeko s okusom
    ne mislim da je to alarmantno
    Naravno da je mlijeko s okusom. Moja (još je mlađa) pije sporadično, kad se sjeti, ili kad sjednu u slastičarnu preko puta škole kad imaju rupu u satnici, Franckov. Naravno da je to sr..e. Al na 20g napitka ima 4% instant kave. 0,8g. Skoro pa nemjerljivo.

  30. #80
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ahaha e da je to meni jedina ovisnost .. ali, bez šale ovisnost o kofeinu je gadna stvar, ja očito moram imati neku dozu u krvi, inače odmah imam glaobolje i slično ..

    mislim, zanimljivo je na tom primjeru vidjeti kako toleriranje nekog poroka u obitelji dovede do toga da ga i dijete usvoji.

  31. #81
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja obožavam kavu. I pa bih ju stalno da mi ne škode prevelike količine.
    Meni pak nije drago kaj moj pije ono sra_ _ 3 u 1, instant s okusom. Fujfujfuj

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Neke ovisnosti se moraju imati.
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    mislim, zanimljivo je na tom primjeru vidjeti kako toleriranje nekog poroka u obitelji dovede do toga da ga i dijete usvoji.
    U tom slučaju, u našoj familiji ovisnost o gadgetima je prva i glavna, a nadam se da će ostati i jedina

    Ni MM ni ja ne pijemo kavu, baš me zanima kojem smjeru će se sin prikloniti kad dođe u takvu situaciju. Inače nemam ništa a priori protiv kave, dok se ne pretjeruje s količinama. Kako netko reče, veća je šteta od slatkih gaziranih pića. A sokovi su u kafićima preskupi, i to je činjenica.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja voli samo ledenu kavu, u početku su joj bili fora one neke instant kave sad više ne. No ona ne izlazi puno pa je to sve sporadično.

  34. #84
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Kod nas nitko ne pije kavu, pa ni klinci. I to mi je ok. To ne znaci da ne hodaju po kavama, ali piju sok ili zimi caj.
    Sto se tice dzeparca od bake i dede, kod nas je to bilo oduvijek. Prvo sitnisi, onda papirnate, sad samo prebace lovu na njihove racune

  35. #85
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ahaha e da je to meni jedina ovisnost .. ali, bez šale ovisnost o kofeinu je gadna stvar, ja očito moram imati neku dozu u krvi, inače odmah imam glaobolje i slično ..

    mislim, zanimljivo je na tom primjeru vidjeti kako toleriranje nekog poroka u obitelji dovede do toga da ga i dijete usvoji.
    Cuj, ima i gorih poroka.
    Mogu se skinuti s kave sutra, ali sto mi onda ostaje od zivota ?!
    Ne cugam, ne pusim, ne drogiram se , slatko sam si srezala u zadnjih godinu dana gadno, i peciva , i bureke ...
    O zivote, samo mi jos kava ostaje.

    ps: mali se nije navukao na kavu, jos je u dojenackoj slatkoj fazi. Mlati po seceru.

    Inace, moji roditelji su bili strastveni pusaci , niti jedno od troje njihove djece nije preuzelo tu ovisnost. Cak niti u bilo kakvoj blazoj verziji.

  36. #86
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Cuj, ima i gorih poroka.
    Mogu se skinuti s kave sutra, ali sto mi onda ostaje od zivota ?!
    Ne cugam, ne pusim, ne drogiram se , slatko sam si srezala u zadnjih godinu dana gadno, i peciva , i bureke ...
    O zivote, samo mi jos kava ostaje.
    A s.e.x?

  37. #87
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Otkad je to porok?

  38. #88
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Otkad je to porok?
    Ovisi kako gledaš.

  39. #89
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A s.e.x?
    ne spada u temu
    za to ne treba džeparac

    nećemo sada razglabati da možda nekom treba, a da ga netko može tako i zaraditi

  40. #90
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu se skinuti s kave sutra,
    e ovo je originalna ovisnička spika

  41. #91
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    sta se zastita ne placa

  42. #92
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sta se zastita ne placa
    ups
    nisam o tome razmišljala
    nisam još u tom filmu

  43. #93
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sta se zastita ne placa
    Još buš ban pobrala.

  44. #94
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A zakaj ne bi pili kavu?!?!?
    Nije to kokain.
    Po meni love treba biti za sve, ali umjereno.

  45. #95
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ups
    nisam o tome razmišljala
    nisam još u tom filmu
    Niti ne znaš koliko si sretna.

  46. #96
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    moj veli da nema curu jel to košta!

    ne razdvajam džeparac za marendu i ostalo, ruča uvijek doma, kuhano, kantinu u školi nema. Kifla u pekari stvarno nije skupa. Dajem novce tjedno jer je, između ostaloga, poanta davanja džeparca da se nauči raspolagati s novcem, neki njegovi vrsnjaci već u zavrsili srednju skolu i uce raspolagati s placom. U tjedni džeparac ne ulazi bon za mob i naravno, bilo što što iskoči od uobičajenih "kava" oko škole ili po kvartu. KOnačno, niti ja ne idem svaki dan na kavu

  47. #97
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne spada u temu
    za to ne treba džeparac

    nećemo sada razglabati da možda nekom treba, a da ga netko može tako i zaraditi
    kako ne treba đeparac? kondome mu bogme necu ja kupovati. eventualno mu mogu povećat đeparac

  48. #98
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    kako ne treba đeparac? kondome mu bogme necu ja kupovati. eventualno mu mogu povećat đeparac
    Ja rađe kupim, ali na akciji.

  49. #99
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    khm, kondomi na akciji

  50. #100
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ajme Cathy, sta bi ti i baka postala cim prije, dok si jos u formi
    Posljednje uređivanje od spajalica : 04.09.2018. at 15:25

Stranica 2 od 7 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •