Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 168 od 168

Tema: Od rodjenja bez pelena (IV dio)

  1. #151
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nama nije uvijek dovoljno jedno kakanje. obicno budu dva. na kraju sam zakljucila da ocito tako mora biti jer gustoca stolice je potpuno razlicita u ta dva kenjanja. npr. ujutro kenja gusto, a popodne skroz rijetko.

  2. #152
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Marta, ako je to pravilo, to je isto ok. Medutim nije kakanje vezano uz svako dojenje, to sam mislila.

  3. #153
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  4. #154
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  5. #155
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Onda joj napravi tako da joj je ritam za kakanje ujutro.
    Možete mi objasniti kako to postići?
    Mi smo "početnici".. kad skužim da joj se kaka, stavim je na ec (sjednem s njom, i ona sjedne među moje noge.. i onda je ohrabrujem, i mazim po glavici). Ponekad tako i piški..
    Preko ljeta smo na moru malo to prestale.. na wcu na moru je bio ventilator koji se nije dao isključiti i koji je bio jako bučan i plašio je, tako da ili bi samo počela kakiti, pa završila kad je izvedem iz wca, ili bi se otimala na ulasku i samo pokakala u pelenu. a prije toga nam je doma skroz dobro išlo.
    sad se pokušavamo polako vratiti na staro, ali sada ona puzi i ustaje na nogice, pa mi je teže prepoznati "naprezanje".. uz tp ima i više slojeva odjeće, jer je hladno.. pa je ne skinem i ne dođemo uvijek do wca na vrijeme.
    bilo bi super da možemo kakicu "namjestiti" ujutro.. ili barem u približno isto doba dana.

  6. #156
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Sanja kad ti beba kaka i koliko puta dnevno. Sada je znaci stara 8 mjeseci?

  7. #157
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    I ja bih rado namjestila kakicu u isto vrijeme. Ima neki savjet kako?
    Za sada pokusavam namjestiti je iznad tetra pelene i davati znak za kakanje, pa ako ide, ide. To ide tako ili ...?

    Naravno, kod nas ce pravo "namjestanje" morati pricekati bolja vremena, sad je jako prehladjena i kaka po 2 ili 3 puta dnevno, cak i nocu, rijetko, zeleno i sluzavo (vjerojatno zbog sluzi iz grla). Obicno cesce pisa kad joj se kaki, pa prepoznam kad joj treba, a ne moze sama i trudim joj se "pomoci", opustiti je.

    BTW, hvala na savjetu za "golo kakanje". Stvarno se nekako lakse i temeljitije isprazni, bude zadovoljnija poslije toga. I ovako je muci kasalj, pa bar da joj je s trbuscicem lakse.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ja s kakanjem nikako na zelenu granu. Ona kaka rijetko, čak i svaki 2-3 dan. Najčešće nema posebnog znaka za to nego kad odemo piškiti usput obavi i to. Nabavila sam tutu i lijepo ju je prihvatila, jedino sto se ja naginjem da vidim jel piški ili ne, pa ju za sad stavljam na krevet da se ne moram saginjat. Imali smo i "nezgodu" s tutom. Ona se popišala al dok sam ju dizala s tute nekako se zaljepila za guzu i još ju je A. šutnula s nogom i sve završilo na zidu. Dakle skoro pa sve u sobi ima zapišance na sebi. :D .
    Kako vam je s ukućanima, meni i dalje niko neće vodit na tutu. Sestra tvrdi da ne zeli sudjelovat u tome jer i dalje misli da sve to skupa nije ok. Mamu boli kičma, MM je probao par puta i ona neće, čim ju ja uzmem u ruke sve ok, odmah se ispiški. Na jesen smo opet same čitav dan, pa ne znam dal da inzistiram na tome.
    I još sam neš htjela podijelit s vama. Kad dogovaram neka druženja stalno sam u dilemi dal da stavljam pelenu ili ne. Ne da mi se ljudima objašnjavat a opet muka mi je stavljat pelenu. Kao da mi bespelenaštvo utječe na društveni život i lakše se odlučujem na neka druženja a neka izbjegavam.

  9. #159
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    MM hoce nositi Vida na pisanje i kakanje. S tim nemamo problema. A vise nemamo ni s bespelenastvom kao necim neobicnim u drustvu. Ili su se ljudi oko nas naviknuli da smo malo cudni. Uglavnom kad me pitaju zasto to radim jednostavno kazem da mi je tako lakse, da malcu nije mokro, da vise voli gace, da uglavnom znam kad mu se piski i sl.
    Naravno da nam se neki smiju iza ledja i da ih nezgode izuzetno vesele i raduju, al to je njihova stvar.

  10. #160
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Sanja kad ti beba kaka i koliko puta dnevno. Sada je znaci stara 8 mjeseci?
    da, sada je stara 8 mj.
    prije nego smo počele s odlascima na wc, kakala je redovno svaku noć (i još puno puta preko dana), i od toga joj je koža bila puna plikova, najviše zbog toga smo pokušale riješiti se pelena. odlasci na wc ukinuli su noćno kakanje, i to me oduševilo.
    prije nego je naveliko propuzila i počela se penjati, kakala je jednom ujutro (za vrijeme ili poslije prvog hranjenja, pa sam to lako prepoznala), i još možda jednom popodne.
    a sada.. uglavnom ujutro jednom redovno (ali to bude između 9 i 12h, a stalno se napreže zbog fizičkog napora, pa mi teško shvatiti kad stvarno kaka.. ne znam smijem li je svako malo nositi na wc - kad posumljam, da ga ne zamrzi). često bude i popodne, ponekad i navečer (evo, danas oko 22h - nije još spavala), ali ta kakanja nemaju nikakvog reda.

    jel bi trebala možda naručiti onu knjigu o kojoj pričate? bi li mi pomoglo?

  11. #161
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Školjkice, ja pelenu promatram kao prijenosni WC - kad idem negdje, svucem joj hlace, stavim je u poziciju i popisa se u pelenu umjesto u kadu ili lavor. Presvucem i to je to. Imam samo 1 prijatelje u kojih mogu doci bez pelene. Mi koristimo platnene.

    Marta, i kod nas su ljudi vise navikli da smo cudni. Takodjer, puno njih je takvo da ih nezgode vesele. I bas me briga. Isto kao i tebe.

    Sanja, ni kod nema reda sto se kakice tice. Jos ne puzi, pa pazljivo citam sto pises, to i mene ceka.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    evo jučer je 3 puta kakala. Prvi put u tutu i stvarno je olakšanje za leđa. Moram pohvalit moju mamu. Jučer je 2 puta skužila njene znakove za pipi. To mi puno znači. jer bar kuži njene potrebe, i sama je rekla da već i vremenski zna otprilike kad bi trebala, i danas jednom MM, ah kakve me sitnice vesele.
    Imam dileme vezano za noć, al to ću napisat na onom drugom topiku. Nakon onih 3 dana bolesti i cjelonoćnog nacicavanja ponovo smo noći u peleni, ja je stavljam nad lavor noću, al se češće dogodi da je pelena mokra, evo noćas prva suha noć, jednom je u 23 i ujutro u 5 piškila nad lavorom. :D
    Nataša i mi smo platneni (bili, sad smo bespelenaši), pa kad idem negdje u goste, kao jučer, stavim joj AIO. ja je u takvoj situaciji probam odvest nad školjku u istoj poziciji koju smo koristili nad kadom (ja ju zovem zračna fotelja)i često oće.

  13. #163
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Zracnu fotelju smo prvi put koristili danas. :D

  14. #164
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Lani se kasalj dosta pogorsao i to je rezultiralo vracanjem unazad. Znaci, ne piski niti kaka ni u lavor ni u kadu, nego samo lezeci na podlogu. Jucer i prekjucer je uz piskenje i kakila (10-tak puta), ali explozivno, vodeno, zeleno i puno sluzi. Pretpostavljam da joj iz grla ode u zeludac i ne moze se probaviti, pa izadje kroz kakicu. Sisa normalno, piski obilato i sveukupno je OK, pa pretpostavljam da ce ici nabolje.

  15. #165
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I Vid je prvi put fasovao naku bolescugu. Tako je jadan mlitav od temperature da nista znakove ne kuzimo. Ako ih uopce daje trenutno.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    zelim vam svima brzo ozdravljenje
    mi smo ok
    ja sam kad je bila bolesna stavila pelenu, al ako bi skuzila znak vodila sam ju na pipi

  17. #167
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Lana je jos bolesnija nego prije, tj. prijeti joj upala desnog uha. Pedijatrica je ipak odlucila ne dati nam antibiotik, uho je samo malo crveno, a iskljucivo je dojena, pa joj je to bio argument da joj ne trpa nista. Jedino ako joj se stanje pogorsa ili ne popravi do sutra popodne moramo opet kod nje. Sad joj je jos i nosic procurio.

    Nevjerojatno mi je da ipak suradjuje kod piskenja, nema vecih problema niti previse nezgoda. Stvarno nevjerojatno. Ocekivala sam puno goru situaciju.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    evo nas-mi bili za vikend na svadbi pa su pelene bile nužne-i opet-svaki put kad nam tako zatrebaju ja dođem do istog zaključka-ne mogu ni zamisliti da ih ima opet stalno. Toliko je drugačije, slobodnije.
    Kako smo se vozili duže autom, jučer sam joj stalno vode popodne davala, a i ja se napucala čokoladnih kolača pa smo noćas imali dva zapišanca- tolika da sam ju skorz morala presvuć i majice su bile mokre.

    Ja ne znam kako ću dalje s noćima- počela se češće budit, a kako jedino cika uspavljuje ona puno više mokri, to vidim po količini koja ujutro bude u lavoru. Problem je što je bar 2 a nekad i 3 puta moram stavljat na lavor. Ne znam dal je to previše razbuđivanja.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •