Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: govorite li istinu o svojoj mladosti

  1. #1
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno govorite li istinu o svojoj mladosti

    nedavno sam otkrila kako jedna od mojih najboljih i najstarijih prijateljica (upoznale smo se 1979.) svojoj 18 godišnjoj kćeri ne govori istinu o svojoj mladosti i to me jako iznenadilo.
    meni se čini kako nema potrebe se hvalisati sa rizičnim ponašanjem, ali govoriti neistinu djeci mi nije prihvatljivo.
    moje uopće ne zanima što sam ja radila u pubertetu, srednjoj školi, faksu i sl.pa nisam u prilici razmatrati želim im li što prešutiti

  2. #2
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Bože sačuvaj da ću im pričati. Ako baš pitaju nešto škakljivo, pokušat ću diplomatski izbjeći odgovor i skrenuti razgovor na nešto drugo .
    A sad ozbiljno. Ne mislim im lagati. Ne mislim ni muljati, ali koliko ću istine reći ovisi o trenutnoj procjeni situacije. Ne bih voljela da moje glupo ponašanje iskoriste kao alibi za svoje glupo ponašanje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Pa ja ne znam što bi mu prešutila. Nemam nešto posebno za sakriti. Ne samo njemu, nego opčenito u životu. Po naravi sam iskrena. Nastojim živjeti iskreno i pošteno. Ono što je bilo, bilo je. Možda i nije sve za pet, ali moje je. Ustvari, nisam baš sigurna da se za bilo što iz prošlosti kajem. Jok. Čvrsto stojim uz svoje odluke i ponašanje i ne krijem ništa.
    Tako da.... slobodno pita, a ja slobodno kažem.

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja bih voljela da imam nešto za prešutjeti :dosadna:

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja uvijek samo istinu govorim .

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Uf.
    Puno toga imam za prešutjeti.
    Ali, bojim se da cu na kraju reći.

  7. #7
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Uh... hm... Uh... .
    Ajmo ovako... sa svim onim što bi prešutila imam barem iskustva što bi oni meni mogli prešutjeti .

    U principu, iz tinejdžerske/maloljetne dobi nemam što posebno prešutjeti, ako me pitaju jesam se koji put napila, jesam probala lake opijate i kad sam prvi spavala s dečkom, to im ništa ne bih prešućivala, rekla bi im istinu. Kad bi takve teme već dosle na Ted. A gluposti sam zapravo radila u svojim 20-tima, kad sam već završila fax, imala posao... gluposti iz te faze života im ne vi pričala u tinejdžerskoj dobi, ali kad bi oni bili u dobi 25-30 mislim da bi im ispričala kad bi se potegao razgovor na neku temu o kojoj imam sto za reći.

    Je l ovo još jedna od onih tema koje do jutra budu izbrisane? .

  8. #8
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih voljela da imam nešto za prešutjeti :dosadna:
    A daaaj


    Btw, sve priznam, čak i kad me ne pita

  9. #9
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Uf.
    Puno toga imam za prešutjeti.
    Ali, bojim se da cu na kraju reći.
    ista stvar kod mene.
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 07.09.2018. at 08:14

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Uf.
    Puno toga imam za prešutjeti.
    Ali, bojim se da cu na kraju reći.
    Ovako.

    S tim da se ne bojim, nego sam već u fazi da mogu vidjeti kamo to vodi. Ustanovila sam da je najpametnije dozirati koje stvari reći I KADA... Nisam baš za to da se djeci uskrati istina, ali nisu sve istine za sve ljude i za svaku dob. Treba s tim oprezno... Na primjer, u osnovnoj školi ne pričaš da ste sustavno markirali sa štajaznam tjelesnog i sjedili u parku, jer bi djeca mogla reći "a ti si mogla, a mene kolješ za jedan neopravdani"... Ali kad već sve to prođe, kad i sami nadrastu to iskustvo, može se s njima podijeliti priča + razlozi zašto ju nisu čuli prije.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih voljela da imam nešto za prešutjeti :dosadna:
    Ha ha, i ja isto

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moram priznati da ne razumijem zašto bi prepričavala djetetu događaje iz mladosti, posebno neke intimne stvari kakve se ovdje spominju, to nekako nadilazi prijateljski odnos roditelj-dijete.

    Ako prepričam neko rizično ponašanje, to je u pedagoške svrhe i sa poukom na kraju.

  13. #13
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako.

    S tim da se ne bojim, nego sam već u fazi da mogu vidjeti kamo to vodi. Ustanovila sam da je najpametnije dozirati koje stvari reći I KADA... Nisam baš za to da se djeci uskrati istina, ali nisu sve istine za sve ljude i za svaku dob. Treba s tim oprezno... Na primjer, u osnovnoj školi ne pričaš da ste sustavno markirali sa štajaznam tjelesnog i sjedili u parku, jer bi djeca mogla reći "a ti si mogla, a mene kolješ za jedan neopravdani"... Ali kad već sve to prođe, kad i sami nadrastu to iskustvo, može se s njima podijeliti priča + razlozi zašto ju nisu čuli prije.
    peterlin, trebala si ti imati curu da vidiš kako bi ti savjeti pali u vodu.da samo nakratko doživiš šta je uš kad počne ispitivati.
    krene nevino sa "kad si prvi puta spavala s dečkom i jesi imala zaštitu", a onda nastavi rešetati da budem sretna šta režem luk za ručak i mogu se u miru isplakati od njenih pitanja.

  14. #14
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    rekla sam im istinu za većinu stvari koje sam probala i napravila. napomenula sam i kako je bilo, a nije uvijek bajno i zašto onine bi trebali baš sve kopirati. ne lažem im, a posljedično (zasad) ni oni meni

  15. #15
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja ko Mima, ne vidim niti jedan razlog da djeci, ničim izazvana, prepričavam nekakve intimne stvari.
    Što se svinjarija tiče, mislim da oni skuže da znam svašta kad ih uhvatim u nekom sranju, a onda se valjda zapitaju kako znam. Ako me pitaju, objasnim. Ne muljam, ne isplati se.
    Posljednje uređivanje od marta : 07.09.2018. at 09:57

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Za sad ne pitaju, ja ne pričam.
    Kad budu pitali, prešutit ću detalje.
    Pa ne zna ni MM sve...tj.kad bolje razmislim, ne zna puno toga...

    Živim u nadi da im neće pasti napamet stvari koje su mladi izvodili kad sam ja bila u srednjoj...Rijetko sam bila dio za mene lošeg ponašanja, pa se nadam da će i oni biti po strani u nekim takvim kreativnim postupcima.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Za sad ne pitaju, ja ne pričam.
    Kad budu pitali, prešutit ću detalje.
    Pa ne zna ni MM sve...tj.kad bolje razmislim, ne zna puno toga...
    X

    daleko od toga da im neću ništa reći (samo ako pitaju), ali punoooo toga ću morat prešutit ili modificirat priču.
    ne vidim razloga zašto bi sve o meni trebale znat, a i zato što MM o većini mojih neugodnih pizdarija nema pojma (čitaj: i njemu sam besramno lagala) i ne želim se dovest u situaciju da išta od toga sazna

  18. #18
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako.

    S tim da se ne bojim, nego sam već u fazi da mogu vidjeti kamo to vodi. Ustanovila sam da je najpametnije dozirati koje stvari reći I KADA... Nisam baš za to da se djeci uskrati istina, ali nisu sve istine za sve ljude i za svaku dob. Treba s tim oprezno... Na primjer, u osnovnoj školi ne pričaš da ste sustavno markirali sa štajaznam tjelesnog i sjedili u parku, jer bi djeca mogla reći "a ti si mogla, a mene kolješ za jedan neopravdani"... Ali kad već sve to prođe, kad i sami nadrastu to iskustvo, može se s njima podijeliti priča + razlozi zašto ju nisu čuli prije.
    Na tvom sam tragu. Treba znati kad, što, kako i zašto. Nije sve za svaku dob i svaku fazu.

    Ja sam imala poseban i jako otvoren odnos s mamom. Pričala mi je sve, pa čak i ono što nikada nikome nije rekla, ali sve primjereno za moju dob. Ona nije puno promišljala, radila je onako kako je osjećala da je ispravno. Meni je taj njezin otvoren pristup strahovito puno značio. Znala sam da joj se uvijek i s bilo čim mogu obratiti pa nisam imala potrebu nešto skrivati od nje jer nikada nije osuđivala moje postupke i o svemu smo vrlo otvoreno razgovarale. Imati mamu i najbolju prijateljicu je nešto posebno i to niti u jednom trenutku nije umanjilo njezinu roditeljsku ulogu i to da je ona roditelj a ja dijete.
    Nekako mislim da to što je ona sa svojim iskustvima bila toliko otvorena prema meni je pridonijelo tome da ja ne skrivam od nje.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, trebala si ti imati curu da vidiš kako bi ti savjeti pali u vodu.da samo nakratko doživiš šta je uš kad počne ispitivati.
    krene nevino sa "kad si prvi puta spavala s dečkom i jesi imala zaštitu", a onda nastavi rešetati da budem sretna šta režem luk za ručak i mogu se u miru isplakati od njenih pitanja.
    Paaa... to je vjerojatno točno. Ja sam svoje geliptere morala hvatati (u autu, kako je marta opisala) da porazgovaramo o takvim temama tipa kontracepcija, za koje sam ja mislila da moraju imati više informacija nego se čuje na biologiji u 8. razredu, a oni su to izbjegavali.

    Kako sam to na kraju riješila - ostavila na dohvat dvije knjige u njihovoj sobi, jedna je neka o pubertetu - tu su već prerasli, a druga je Seks za neznalice, ova: https://www.njuskalo.hr/literatura-k...oglas-22495009

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Točno je ovo kaj Vrijeska i umiljata kažu - ni muž ne zna sve...

    Ja nisam baš nešto skrivala, ali upoznala sam muža kad sam imala 30+ godina, pa jednostavno nisam bila u prilici ni mogućnosti sve ispričati, niti sam ikada osjetila potrebu za tim. S njegove strane je isto. Razmijenili smo neke osnovne informacije o osobama koje su nam ranije puno značile, ali za detaljima nikad nije bilo potrebe.

  21. #21
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    govorim im ono sto trebaju znati.
    znjau koje subkulture sam bila dio, znaju da nisam bila cvijetak njezni.
    rodila sam sa 19 i pobjegla glavom bez obzira iz te veze. ne znaju i nentrebaju znati detalje.
    ako pitaju konkretne stvari dobiju odgovor,ali bez previse detalja.

    i djeca i mm. nekih stvari ih je bolje posteejeti i pustiti ih da uzivaju u blagodatima onog kakva sam sad

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Na tvom sam tragu. Treba znati kad, što, kako i zašto. Nije sve za svaku dob i svaku fazu.

    Ja sam imala poseban i jako otvoren odnos s mamom. Pričala mi je sve, pa čak i ono što nikada nikome nije rekla, ali sve primjereno za moju dob. Ona nije puno promišljala, radila je onako kako je osjećala da je ispravno. Meni je taj njezin otvoren pristup strahovito puno značio. Znala sam da joj se uvijek i s bilo čim mogu obratiti pa nisam imala potrebu nešto skrivati od nje jer nikada nije osuđivala moje postupke i o svemu smo vrlo otvoreno razgovarale. Imati mamu i najbolju prijateljicu je nešto posebno i to niti u jednom trenutku nije umanjilo njezinu roditeljsku ulogu i to da je ona roditelj a ja dijete.
    Nekako mislim da to što je ona sa svojim iskustvima bila toliko otvorena prema meni je pridonijelo tome da ja ne skrivam od nje.

    Isto. Roditelji su mi broj jedan u životu. Tata mi je umro i često mi nedostaje da mu kažem neke stvari, da me savjetuje i da razmijenimo mišljenja.
    Mama mi je mama i najbolja prijateljica.
    Čim zaškripi ili je veselo, dijelimo.
    Jedino još od nje nisam dobila nož u leđa.

  23. #23
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nema potrebe, a nema ni sanse da im sve kazem

  24. #24
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Mislim da ću im dosta toga ispričati, ali kad za neke stvari dođe vrijeme, i to iz pedagoških razloga. Sad im pričam o svom djetinjstvu i tu za sad još nema strašnih devijacija

  25. #25
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja svoju mamu nisam ispitivala o nekim detaljima iz njene mladosti,kad bolje razmislim nisam je ispitivala ni o čemu.Da budem iskrena,nije ni ona mene.Nisam joj imala potrebu pričati o mojim neuzvraćenim simpatijama,momaka nešto nisam ni imala,jedino sam joj mogla pričati o nekoliko mojih pijanih noći.A i tad se nije ništa posebno dogodilo,jedino što sam se ispovraćala.Imala sam drugarice s kojima sam komentarisala i pretresala događaje.Bez obzira na sve, nikada nisam posumljala u nju,u njenu ljubav i spremnost da mi sve oprosti i pomogne ako pogriješim.Iako je bilo neizgovoreno,bilo je čvrsto kao stijena.
    Svojoj djeci bih mogla pričati o tih par pijanstava,nemam šta drugo.Da imam,nemam pojma,vjerovatno ne bih.

    Moja ujna je imala otvoren otvoren odnos sa mojim rodicama(po meni previše).Meni je to bilo...Bilo mi je previše slušati o njenim strastvenim noćima sa mojim ujakom...Iako nije ulazila u detalje,jok-nije to za mene.Konzerva...

  26. #26
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    rekla bih - sve u svoje vrijeme.
    nekada kažem odmah, ako procijenim da je vrijeme,
    ponekad uljepšam, a nekad priznam i koju godinu kasnije.
    što bi zuska rekla sve to iz pedagoških razloga.

  27. #27
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ja im uglavnom kazem. A i ono sto ne kazem, ko kod Marte, brzo skuze (odnosno stariji) da nije da znam iz filmova koji put me ponese, pa se malo i zaletim, cak sam mu, u nekoj prici smo bili, ispricala kako sam ja muljala svoju mamu. I tako.

  28. #28
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Kazat će im baba

  29. #29
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Kazat će im baba
    moja mater vec navelikonprepricava. makar mislim da i ona ima mjeru

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Kazat će im baba
    O, da....a neke stvari i deda, iako je prilično diskretan, a za to ima dobre razloge, jer moji dečki su pitomi, a ja sam bila miljama daleko od toga (moj tata je uvijek bio više uključen u moje školovanje, bio član VR tj. nečega što se u ono vrijeme zvalo Zajednica doma i škole) i bome se na roditeljskim sastancima i informacijama naslušao svačega

  31. #31
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Kako da ne.

  32. #32
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ću im dosta toga ispričati, ali kad za neke stvari dođe vrijeme, i to iz pedagoških razloga. Sad im pričam o svom djetinjstvu i tu za sad još nema strašnih devijacija
    kako nema?
    još pamtim one čepiće

  33. #33
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ajme nikad neću zaboravit one čepiće!

  34. #34
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ni ja

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Koje cepice?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •