Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 163

Tema: Koliko odjeće?

  1. #101
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    moj veliki do sad nije mogal imat dve godine iste hlače jel ili su mu prekratke ili nekaj drugo

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    mene je baš iznenadilo da je majica koju je izabrala u Berhski pamuk, odmah sam rekla kupuj

  3. #103
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    misusovo sveto :D srećom pa nemam budget koji može podnijeti shopping na tjednoj bazi (ali znam tko ima, javit će se ona sama ) inače bi stalno visila po centrima.
    imam pametnijeg posla, ali imala bih vremena i za to, nikakva mi nije tlaka.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Mi svi u kući imamo previše odjeće i obuće. Ne sjećam se kada je netko nešto poderao, da je baš bilo za bacit. Hlače, majice, košulje, veste, jakne... mm i ja nosimo godinama. Ali da svake sezone kupimo po nešto novo, kupimo. Dijete preraste, ali da je nešto poderao, ne sjećam se. Najviše je uništavao trenerke na vrtićkom rasušenom parketu. Sada, dobro uščuvano proslijedim dalje. Dogodi mi se da preraste donji dio trenerke ili neke keperice, a još etiketu nisam skinula.
    Sve kupujem na sniženjima.
    Veša imamo za pranje, svaki dan, kao u vešeraju. Eeee od toga sam luda.
    Majice, čarape, donji veš i sportsku opremu perem nakon jednog nošenja.
    Hlače nakon više.

    Ma moram tu robetinu prestat kupovat. Ormari pucaju.

  5. #105
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moji nemaju previse odjece al ja bi i to reducirala. Kako cemo se preseliti, nadam se jos ove godine, ima da padne s kamiona...

  6. #106
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Moji nemaju previse odjece al ja bi i to reducirala. Kako cemo se preseliti, nadam se jos ove godine, ima da padne s kamiona...
    E, ovo je točno... I nama bi dobro došlo, iako je meni kriterij da ono što nisi obukao 2 sezone možeš komotno dati dalje. Imam tri muška koji sve trebaju, hehehe...

    Ja sam od dolaska na studij pa do udaje bila podstanar, dugo godina. Selila se 13 puta, ali imalo je to i dobru stranu - svaki put bih se riješila furde. Sad mi za takve čistke služi preuređenje ili barem krečenje kuće, ali selidba baš radikalno isprazni ormare.

  7. #107
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni je bas drago kaj ne bacam odjeću. Evo, jucer smo kćer i ja izbrojile valjda 25 istu Zara haljinu na nekoj ženi u gradu. Nisam modno osvještena al bome ne želim ni biti "uniformirana".
    Uostalom, zašto bi bacala nešto što nje podrapano?

  8. #108
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je bas drago kaj ne bacam odjeću. Evo, jucer smo kćer i ja izbrojile valjda 25 istu Zara haljinu na nekoj ženi u gradu. Nisam modno osvještena al bome ne želim ni biti "uniformirana".
    Uostalom, zašto bi bacala nešto što nje podrapano?
    Zato što ne nosiš, zato što ne ide na tebe (premalo, preveliko, predugo, prekratko)....itd. Naravno da nećeš baciti nosivu odjeću, ali i tu treba imati mjere. Kažem - kriterij je ovaj: ako nešto ne obučeš 2 sezone, može se dati u dobre ruke.

    Odoh prazniti ormare (iako moram priznati da znam neke stvari spremiti na rezervnu lokaciju, u vikendicu, jer nisu baš za baciti, a smetaju u ormaru). Ali isto tako moram priznati da te koje su sklonjene prilično rijetko izvlačim van.

  9. #109
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    da nisam imala sacuvanu odjecu koja mi je premala bankrotirala bih

  10. #110

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    iako je meni kriterij da ono što nisi obukao 2 sezone možeš komotno dati dalje.
    A meni su baš te starije stvari najzanimljivije. Često nešto ne nosim par sezona i onda to opet uhvatim. A i stvari se vracaju u modu u nekim ciklusima... Imam hlače npr. stare 15-tak g. koje sam već 3-4 puta prestajala i opet počimala nosit. Ništ ne bacam...nosim čak i mamino, a i bakino

    A i ovo što kaže Nano, tako si unikatan. Zato i ne kuzim svoje klince kaj stalno hoce novo
    Posljednje uređivanje od orange80 : 13.09.2018. at 15:09

  11. #111
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Imam i ja stvari koje nosim cijelo desetljece. Iz mog ormara stvari izlaze kad se uniste ili zakljucim da ih ne nosim dovoljno cesto. A moda me bas i ne zanima previse, u principu mi idu na zivce.

  12. #112
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja nosim stvari 3 desetljeća - naravno one koje se nisu rasopale ili su mi inicijalno bile malo veće pa još stanem u njih.

    A juniorka sad nosi jedno tri moje stvari stare 33 godine. Mislim, nisam ih nosila sve te godine , ali znam kada i gdje sam ih kupila i koliko su stare. I dvije od te tri sam fakat jako jako voljela i puno nosila - i naravno da mi je drago da ih i ona voli.

    Ma joj, imam ja i neke sakoe od svoje bake koje tu i tamo obučem. Mamine baš ne jer mi se njen stil nije sviđao

  13. #113
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    gdje držite sve te stvari tolike godine?
    ja ih se periodično rješavam iz praktičnih razloga, da mi ne zagušuju životni prostor.
    ono što nosim cijelo vrijeme koliko god da je staro naravno da ne, ali ono što stoji desetljećima i to samo stoji.. kako to održavate?
    perete povremeno pa čisto slažete nazad? zapravo pitam kak vam se da
    natjerujem se i na ovo tekuće što bedinam od veša.

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    gdje držite sve te stvari tolike godine?
    ja ih se periodično rješavam iz praktičnih razloga, da mi ne zagušuju životni prostor.
    ono što nosim cijelo vrijeme koliko god da je staro naravno da ne, ali ono što stoji desetljećima i to samo stoji.. kako to održavate?
    perete povremeno pa čisto slažete nazad? zapravo pitam kak vam se da
    natjerujem se i na ovo tekuće što bedinam od veša.
    X

    I ja to mičem iz praktičnih razloga, a samo ono što baš nije za baciti mičem na rezervnu lokaciju (Takve su kožne jakne npr - moj sin nosi neku od muževog ujaka, a muž ima jednu koja je starija od našeg braka i jednu koja je starija od 10 godina - ali odnesem ja to "na servis" po potrebi, na krpanje i izmjenu podstave kad treba).

    Ostalo - moj vjenčani kostim stoji kod svekrve (jer kod mene nema mjesta, a vrijednost mu je isključivo sentimentalna) i još par takvih sitnica.

    Muž je svoja stara demodirana odijela odnio u Caritas kad smo preuređivali podove - bila su apšisala na ramenima, iako ja to pokrijem plahtom, ali uzalud. Predugo stajanje uništi većinu odjeće. Ne nužno sve - imam štajaznam kupaći kostim od muževe ujne, ali to su iznimke. Pravilo je "šalji dalje".

  15. #115
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Imam velike ormare. I onda onak utrpavamo gore visoko, i nemam pojma kaj uopće imam. I onda za rijetke svetke to malo pogledam (to već spada u planinarenje) i iznenadim se kaj sam našla. A nekaj i pamtim. Nešto stoji kod mame.

    Ima i par starih stvarii od svile. Onak, uzorak neznaš jel za odjeću ili za jastučiće za na kauč. i onda si mislim, bum sašila jastučiće. i ne sašijem, i vrlo brzo, dođe opet u modu.

    No, moram napisati da u tim velikim ormarimam MMove stvai zauzimaju vrlo malo mjesta. Poklonim i ja, i baci, al opet imam puno
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 13.09.2018. at 16:26

  16. #116
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    da ne mislite da sam trošila puno na odjeću - kroz cijelo obrazovanje a i dalje mi je mama šivala odjeću. Tak da u ormarima imam i raznih materijala, ono kaj nismo stigle sašiti. Uz to, poklone mi i frendice ono kaj više ne žele nositi - ja valjda nosim sve - nema kod mene neke mode. Sam da mi je dobar sastav materijala

  17. #117

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    I ja baš sve isto ko Nano. Ko da sam ja pisala...
    Posljednje uređivanje od orange80 : 13.09.2018. at 16:43

  18. #118
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    da nisam imala sacuvanu odjecu koja mi je premala bankrotirala bih


    Nisam imala sacuvanu odjecu iz mrsave faze jer bas i ne kupujem odjecu . Sto sam sad u mrsavijoj fazi odlucila promjeniti, ali vrlo ciljano i minimalsticki.
    Ali nasla sam u maminom ormaru suknju iz 1980. nikad nosesenu, svoju kosulju iz srednje koja se vratila ponovo u modu i traper jaknu iz 90-tih koju godinama nisam mogla zakopcati. Jos cekam par kila dolje da mi pocnu bolje stajati jedine sacuvane traperice iz srednje skole .

  19. #119
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Stalno razmišljam o ovoj temi. I kaj se mene tiče vrijedi ona, nisam dovoljno bogata da kupujem jeftino.

    I sjetila sam se još svog šoka a bome i cejele moje familije kada samo na našem proljetnom putovanju ušli u ogroman dućan zvan Primark. E to bome još nigdje nisam vidjela. Nevjerojatna količina ljudi, stvari (odjeće, obuće, veša, kofer, nemam pojma čega) - ljudi (ne samo mlađarija) kupuju kao da im je to zadnja kupovina u životu. Imaju preuna kolica, na blagajni valjda ima račun ne bude ni 150 eura a kupili su stvari za cijelu sezonu. Prodavačice padaju s nogu - mislim da u tom dućanu nitko ne dočeka penziju.

    da skratim - takva "histerija" kupovanja meni nije jasna. Kaj će ti to sve? valjda kupiš i nakon sezone sve baciš i onda slijedeće godine sve iznova. U dućanu nisu bili samo domaći ljudi neg i turisti. poslije, šetnjom gradom skužima da puno ljudi nosi vrećice iz tog dućana. Stvarno, nešto takvo još nisam vidjela. Dućan je ogroman, možda tri ili 5 katova, ma totalna ludež.


    I kaj se tiče smrada u dućanu, moja frendica koja stalno gleda dokumentarce veli da to čak nije od boja za odjeću, nego od sredstava kojima tu istu odjeću tretiraju da ju na putu iz Kine ne bi napali moljci ili šta već

  20. #120
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ne cuvam odjecu. Ako ne nosim, dajem dalje. Ako nemam kome dati, na zalost bacam. Jednostavno ne zelim zatrpavati prostor sa stvarima koje ne trebam. Imam komada odjece starih i po 10 godina, ali onda tih 10 godina sam tu odjecu nosila redovno. Tu moram reci da je to roba koju sam kupila van RH, bez obzira na marku. Kod nas je danas tesko naci nesto sto se moze nositi nekoliko sezona a da se ne raspadne, razvuce, izvitoperi ili posivi.

    A sto se tice smrada u ducanima, ni primjecujem cesto ali onaj CA u Supernovoj u Buzinu... majko mila... sto je to?! Ne ulazim unutra, ali svaki put kad prodjem, vrata se otvore i zapuhne me taj smrad. Vec mi je navilka da ne disem dok prolazim pored.

  21. #121
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja sam jučer zavirila u Lidlov šator - to je isto bila histerija kupovanja... Žena dođe na blagajnu, ima doslovce puna shopping kolica do vrha (robe za djecu, valjda ih ima više ili je za preprodaju) i vidi u tuđim kolicima još i neke čarapice koje nije našla. Vratila se i po to... ajoj...

    MM i ja smo usput svratili (redovna kupovina u Lidlu) bez ikakvih pretenzija, ali našli smo starijem sinu svijetlosivu jaknu s kapuljačom 100% pamuk za 50 kn (takve su obično 100-120 kn kod njih). To smo uzeli. Traperice su po 50 kn, a zadnji dan šatorske prodaje bit će i jeftinije, tako da mi je histerija sasvim razumljiva ako doma imaš troje četvoro djece i eventualno si na porodiljnom... Bome, ja se sjećam kako ni s drugim djetetom na duplom porodiljnom nisam imala ni za kupiti čarape a nije da smo bili socijala, nego mi je zbog dva porodiljna za redom prosjek bio nikakav...

    Nije svejedno u kojoj si životnoj fazi. Za vrtićku djecu koja deru i trgaju ne isplati se puno trošiti na krpe. Čak do kraja srednje škole, jer moj mlađi ode štajaznam na nogomet ili na bicikl i nije mi svejedno da li podere skupe traperice s markom ili jeftinjaru iz Lidlovog šatora.

    Drugo je mm - njemu se isplati kupiti kožnu jaknu koju će nositi godinama. Ja sebi tako kupujem cipele (Rieker, Ara, Mass tj. Creator - ni jedne nisu ispod 500 kn). Svjesno odabirem dati puno para za naočale, ne samo sebi nego svima (i mm i ja i djeca - komplicirane dioptrije), pa me za traperice i keperice zaboli...

  22. #122
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jučer zavirila u Lidlov šator - to je isto bila histerija kupovanja... Žena dođe na blagajnu, ima doslovce puna shopping kolica do vrha (robe za djecu, valjda ih ima više ili je za preprodaju) i vidi u tuđim kolicima još i neke čarapice koje nije našla. Vratila se i po to... ajoj...

    MM i ja smo usput svratili (redovna kupovina u Lidlu) bez ikakvih pretenzija, ali našli smo starijem sinu svijetlosivu jaknu s kapuljačom 100% pamuk za 50 kn (takve su obično 100-120 kn kod njih). To smo uzeli. Traperice su po 50 kn, a zadnji dan šatorske prodaje bit će i jeftinije, tako da mi je histerija sasvim razumljiva ako doma imaš troje četvoro djece i eventualno si na porodiljnom... Bome, ja se sjećam kako ni s drugim djetetom na duplom porodiljnom nisam imala ni za kupiti čarape a nije da smo bili socijala, nego mi je zbog dva porodiljna za redom prosjek bio nikakav...

    Nije svejedno u kojoj si životnoj fazi. Za vrtićku djecu koja deru i trgaju ne isplati se puno trošiti na krpe. Čak do kraja srednje škole, jer moj mlađi ode štajaznam na nogomet ili na bicikl i nije mi svejedno da li podere skupe traperice s markom ili jeftinjaru iz Lidlovog šatora.

    Drugo je mm - njemu se isplati kupiti kožnu jaknu koju će nositi godinama. Ja sebi tako kupujem cipele (Rieker, Ara, Mass tj. Creator - ni jedne nisu ispod 500 kn). Svjesno odabirem dati puno para za naočale, ne samo sebi nego svima (i mm i ja i djeca - komplicirane dioptrije), pa me za traperice i keperice zaboli...
    Sad offtopic, gdje je lidlov šator?
    Čula sam reklamu da je 15 i 16 rujna, al nisam čula gdje?
    Na Sveticama ili?


    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  23. #123
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sunce moje malo prvotno napisa Vidi poruku
    Sad offtopic, gdje je lidlov šator?
    Čula sam reklamu da je 15 i 16 rujna, al nisam čula gdje?
    Na Sveticama ili?


    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
    Da, na Sveticama (križanje s VUkovarskom) - ovdje: http://www.auto-karta-hrvatske.com/z...je-svetice/46/
    Adresa je Donje Svetice 46

    Šatorska prodaja zadnji dan ima još jedno sniženje cijena na 50% (pa sam ja pred ljeto sinovima traperice kupila za po 25 kn, a jučer su bile po 50 kn) ali zadnji dan obično nemaš svih veličina...

  24. #124
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Stalno razmišljam o ovoj temi. I kaj se mene tiče vrijedi ona, nisam dovoljno bogata da kupujem jeftino.
    ne znam koliko ova izreka danas ima smisla, mislim da je imala više jedno 20, 30 godina ranije.
    danas kada postoje sniženja i ono skupo postane jeftinije. sad, što je kome skupo, što jeftino, opet je drugo pitanje.

  25. #125
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mislim da ima. Evo, gorespomenuti Primark - šorc za juniorku nije preživio ni GO.

    Meni se neda svake godine ić po dućanima. Recimo max. kupim jednu stvar u sezoni (tu pišem za sebe, ne za klince), i onda to imam godinama.

    A i velim, prve malo kvalitetnije majice koje smo kupili kad junior više nije htio nositi one iz Lidla ili HMa ( iako su te majice kvalitetom dobre) traju mu više od 5 godina, mislim možda budu trajale još, sad je prošlo 5 godina.


    E da, meni ide na živce MM - on je užasno škrt sebi kupit malo skuplju stvar - i onda kupi neke žnj košulje. Nije problem u žnj košuljama, nego u njihovom održavanju i peglanju. Na kraju je to završilo tako da te neke košulje ja ne želim peglati. I onda ih ili ne nosi ili ide nespeglan.

  26. #126
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, na Sveticama (križanje s VUkovarskom) - ovdje: http://www.auto-karta-hrvatske.com/z...je-svetice/46/
    Adresa je Donje Svetice 46

    Šatorska prodaja zadnji dan ima još jedno sniženje cijena na 50% (pa sam ja pred ljeto sinovima traperice kupila za po 25 kn, a jučer su bile po 50 kn) ali zadnji dan obično nemaš svih veličina...
    U nedjelju sam u tom kvartu pa ću svratiti.
    Inače mi nije ni blizu.

    Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

  27. #127
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    godine šopingiranja evo imaju i jednu dobru stranu, moram je istaknuti, a to je da savršeno dobro upiknem fin i povoljan komad. jako rijetko mi se dogodilo da me nešto zavelo pa sam fulala, ali čak i tada jednostavno vratim i dobijem lovu natrag. ne trpim nekvalitetu i bačen novac pa mi nije lijeno reklamirati. mogu si misliti da kome je tlaka kupovati kakva mu je tlaka tek reklamirati.
    u lisci godinama kupujem jedan te isti model pamučnog grudnjaka, mislim da je anja, i jedne godine mi izviri žica, druge dvije ne i sve tako. ne ovisi o održavanju jer održavam uvijek isto. bome ga vratim čim mu žica izađe, a to se dogodi uvijek u prva 2 mjeseca ili se uopće ne dogodi. doduše, sad sam i odustala od njega jer me ta žica previse živcira.
    lisca baš nije žnj marka, znam da ima i boljih, ali eto, da sam kupila u interšparu veš to bih možda i očekivala pa se ne bih ni bunila. iz lisce to ne očekujem. tako da više to skupo/jeftino i cijena koja diktira kvalitetu... sve se to skupa malo (puno) razvodnilo. i znaju super gaće bit i u lidlu i u c&a.

  28. #128
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ma da - visoka cijena nije garancija kvalitete.

    I ja imam talenta za upiknut povoljno a dobro.

    Uz to za svaki komad odjeće imam limit koji nikad ne prelazim. Limit sam si sama stavila.

  29. #129
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    godine šopingiranja evo imaju i jednu dobru stranu, moram je istaknuti, a to je da savršeno dobro upiknem fin i povoljan komad. jako rijetko mi se dogodilo da me nešto zavelo pa sam fulala, ali čak i tada jednostavno vratim i dobijem lovu natrag. ne trpim nekvalitetu i bačen novac pa mi nije lijeno reklamirati. mogu si misliti da kome je tlaka kupovati kakva mu je tlaka tek reklamirati.
    u lisci godinama kupujem jedan te isti model pamučnog grudnjaka, mislim da je anja, i jedne godine mi izviri žica, druge dvije ne i sve tako. ne ovisi o održavanju jer održavam uvijek isto. bome ga vratim čim mu žica izađe, a to se dogodi uvijek u prva 2 mjeseca ili se uopće ne dogodi. doduše, sad sam i odustala od njega jer me ta žica previse živcira.
    lisca baš nije žnj marka, znam da ima i boljih, ali eto, da sam kupila u interšparu veš to bih možda i očekivala pa se ne bih ni bunila. iz lisce to ne očekujem. tako da više to skupo/jeftino i cijena koja diktira kvalitetu... sve se to skupa malo (puno) razvodnilo. i znaju super gaće bit i u lidlu i u c&a.
    Eh, moj mlađi sin ne želi nositi nikakve drugačije potkošulje osim Sparovih (isključivo melirane sive). Uvijek gledam kad ima njegova veličina, pa uzmem nekoliko komada. Pamuk je ok.

    Gaće im nisu tak dobre i to znamo. Grudnjak nisam nikad kupila tamo, Lidlovi mi isto ne odgovaraju, Lisca mi isto ne paše iako nemam niš protiv, jer mi bolje odgovara Komet-ov model (isto kupujem godinama isti model, u boji kože i crni).

  30. #130
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    peterlin, to ti je do modela. može biti najskuplja butiga, a da tebi/meni ne paše.
    ljetos sam išla s malom u kupovinu grudnjaka (u nekoliko navrata od proljetos nismo našle ništa odgovarajuće, vratile se doma praznih ruku) i nakon tezenisa, h&m-a, c&a, calcedonie, nkd-a, pa da ne nabrajam, umorna već od grudnjaka, pod zadnje ju odvedem u liscu. svaki model joj je stajao presavršeno. toliko je bila sretna da nisam mogla joj reć da je preskupo. a nije ni bilo, bili su sniženi kao redovna cijena svih ovih nabrojanih.

  31. #131
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Peterlin, u CCC na kraju sezone imaš popust od 50% na Rieker. kupila sam si jedne predobre zatvorene sandale, preugodne, za 230 kuna.

    AM, Lisca je super, a ja u zadnje vrijeme kupujem Kometove grudnjake, imaš ih u nami. nisu baš jeftini, ali meni je izuzetno važno da je pamuk kvalitetan.

  32. #132
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, u CCC na kraju sezone imaš popust od 50% na Rieker. kupila sam si jedne predobre zatvorene sandale, preugodne, za 230 kuna.

    AM, Lisca je super, a ja u zadnje vrijeme kupujem Kometove grudnjake, imaš ih u nami. nisu baš jeftini, ali meni je izuzetno važno da je pamuk kvalitetan.
    Hvala, poznato mi je - znam višemanje sva prodajna mjesta za Riekerovu obuću.

    Poderem svake godine po jedne Riekerove sandale (imam 80+ kg ) ali trenutno imam dva para nosivih - crvene i boja trapera, imam dvoje ARA salonke za na suknju (jedne su lak koje podnose i kišu, druge crne obične od fine kože), svake sezone kupim jedne Creator cipele za na hlače, ovakve neke https://www.mass-shoes.com/zenska-ob...&brand=Creator, pa sad imam crvene i bež, a zadnje crne ulaze u treću sezonu i moram ih baciti jer su se đonovi doderali). Imam još jedne crvene balerinke, kožne s ulošcima od memorijske pjene + koža - Peko, neka njihova posebna linija za osjetljiva stopala. Vrlo su udobne.

    Imam i jedne gležnjače iz iste vreće (kožne) i jedne no name iz Deichmanna, od umjetne kože - za bljuzgavicu. U njima ne mogu na poslu sjediti čitav dan, pa u stolu zimi imam kožne klompe, kakve nosim i doma umjesto papuča.

    Čizme ne nosim već dugo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.09.2018. at 11:57

  33. #133
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, u CCC na kraju sezone imaš popust od 50% na Rieker. kupila sam si jedne predobre zatvorene sandale, preugodne, za 230 kuna.

    AM, Lisca je super, a ja u zadnje vrijeme kupujem Kometove grudnjake, imaš ih u nami. nisu baš jeftini, ali meni je izuzetno važno da je pamuk kvalitetan.
    super preporuka, baš ću ić pogledati, treba mi.

  34. #134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, u CCC na kraju sezone imaš popust od 50% na Rieker. kupila sam si jedne predobre zatvorene sandale, preugodne, za 230 kuna.

    AM, Lisca je super, a ja u zadnje vrijeme kupujem Kometove grudnjake, imaš ih u nami. nisu baš jeftini, ali meni je izuzetno važno da je pamuk kvalitetan.
    a kad je kraj sezone?

  35. #135
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kad je kraj sezone?
    Sad je kraj sezone. To gledaš na stranici od cc1 - ovdje: https://citycenterone.hr/split/en/of...-prodavaonici/

  36. #136
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nano, ja sinu kupujem majice isključivo na Asos.com - imaju odličan izbor majica i to onakvih kakve moj sin hoće - jako uske, dovoljo dugačke da mu ne viri trbuh i pamučne.
    I ja patim na pamuk, sintetiku nosimo samo za treninge, one dry fit materijale.
    U ostalim uvjetima ne.
    C&A ima miris, da. Zato ga ni ja baš ne ljubim. I New Yorker isto, on još gore smrdi. A to je klincima jedan od top dućana.
    No nađe se čak i tamo pamuka.

    Ja volim šoping ali ne podnosim lošu izradu i nekvalitetu, ja stvari nosim puno, puno, puno duže od dvije godine.
    Imam hrpu odjeće stare i dvadeset godina, taman se drugi (ili već treći ) put vraća u top modu.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 17.09.2018. at 12:29 Razlog: tipfeleri

  37. #137
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Amaterka. Ma nisi, samo si mlađa od mene. Nosum stvari 30 g.

    Joj, imam jednu benetton majicu iz OŠ. Naravno it Trsta. I ne želim ju baciti. Skroz je očuvana. Svako malo ju ponudim juniorki a ona me blijedo gleda. Djeca uopće ne kuže kak mi nismo imali izbora odjeće . Nisam Kolinda

  38. #138
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U New Yorkeru je ljetos bilo baš jako slatkih majica, pamučnih i sve po ukusu moje kćeri sa swatkim pesekima, macama i majmunčićima

    Sad gledam duge rukave, nema ništa što bi se njoj svidjelo. Nadam se da će joj lanjske majice biti još nosive.

  39. #139
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Nano sjećam se te tvoje majice, već si o njoj pisala. Ja sam posebno emotivno vezana za te neke stare tada tako vrijedne i teško dostižne odjevne predmete i nema šanse da ih bacim. Pa makar ne obukla više.

    Mene kod New yorkera nervira nekvaliteta, imala sam par majica i ja od tamo, to se tako brzo razvuče, izblijedi, raspadne... a čak je i bio pamuk.
    Znam kupiti tamo i neku pletenu haljinu na primjer - ista stvar. Volim ih nositi ali se raspadnu prebzo.

  40. #140
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Da da, najvise su se razvukle stvari iz Newyorkera.

    Za cure se zgodnih majica nađe u Reservedu. Isto pamuk

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja si je zadnje vrijeme dosta pamučnih majica s printom našla u Pull&Bear.

  42. #142
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bome su mojoj ove ljetne majice iz NY sasvim OK. Vidim sad da ima nekih slatkih i na duge rukave, samo nažalost ne piše sastav na webu. Pull&Bear, moram zapamtiti, svi ti dućani su mi isti, nisam ih još naučila razlikovati.

  43. #143
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Nano sjećam se te tvoje majice, već si o njoj pisala. Ja sam posebno emotivno vezana za te neke stare tada tako vrijedne i teško dostižne odjevne predmete i nema šanse da ih bacim. Pa makar ne obukla više.

    Mene kod New yorkera nervira nekvaliteta, imala sam par majica i ja od tamo, to se tako brzo razvuče, izblijedi, raspadne... a čak je i bio pamuk.
    Znam kupiti tamo i neku pletenu haljinu na primjer - ista stvar. Volim ih nositi ali se raspadnu prebzo.
    X

    I djeca dijele mišljenje, pa smo taj dućan počeli zaobilaziti. S druge strane, dugačka jakna (zimska, ali ne i jako debela) iz ovdje kritiziranog C&A traje sinu već tri sezone, a namjerava ju nositi i četvrtu.

  44. #144
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nismo kritizirale C&A neg miris dućana. O kvaliteti idjeće ja ne mogu ništa reći jer se okrenem na ulazu u dućan

  45. #145
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    C&A ima recimo odlično dječje donje rublje i pidžame. Gaće cure samo tamo kupuju, pamučne niske hipsterice.
    Bilo je i dobrih muških dječjih traperica. Kvaliteta majica nije bila neka, te bi se obično razvukle oko vrata onako da daju razdrljeni štih.
    Ja bi mogla davati recenzije svih dućana čini mi se.
    Pull and Bear ima zgodne stvari ali trenerka-hlače koje je moj sin nosio su bile očajne. Svake bi mu se raspale za par nošenja. Uredno smo ih vraćali i mijenjali za nove koje bi se isto raspale.
    Ali majice i hoodice su bile dobre, a ja sam sebi kupila jedne kratke traperice tamo i isto su dobre.

    Ja mislim i dalje da je roba za naše tržište druga ili treća klasa, ima visok postotak škarta. Ja uredno sve što se prebrzo raspadne vratim (evo nekidan tenisice u Shooster) i nikad nema problema za zamjenu ili povrat novca, ali meni je to osobno ogromna gnjavaža kad nešto konačno odaberemo i kupimo i sviđa nam se ići to za par dana mijenjati za nešto drugo jer je puklo.

  46. #146
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    X

    I djeca dijele mišljenje, pa smo taj dućan počeli zaobilaziti. S druge strane, dugačka jakna (zimska, ali ne i jako debela) iz ovdje kritiziranog C&A traje sinu već tri sezone, a namjerava ju nositi i četvrtu.
    Ja sam sada maloj kupila fake kožnjak na dječjem u C&A za 200kn, ista stvar na ženskom odjelu 400kn.

  47. #147
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Meni specificno taj u Buzinu CA smrdi. Ostali ne. Kod njih kupujem carape, gace, tajice, ali odem u Arenu npr. I sebi i djeci. Prije sam i djeci dosta robe tamo kupovala, ali u zadnje vrijeme ne idem tamo po taj dio asortimana jer sam nekako izasla par puta praznih ruku pa mi se vise ne da trositi vrijeme.

    Za djecju robu imam jednu marku po koju idem cak u BiH. Kod nas nema, ne dostavljaju.

  48. #148
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Bella, možda LC waikiki?

  49. #149
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    bas taj!
    Najkvalitetniji pamuk igdje i ikad. Sad imaju u Banja Luci. + cevapi - evo izleta.

  50. #150
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    baš sam u petak bila u zg u city centar one, tj u njihovom ca dućanu i sjetila se ove teme, ali nisam nikakav poseban smrad osjetila a znam o kakvom smradu pričate, to sam znala osjetiti u kika ili onim starijim kineskim dućanima.

    smatram se umjerenom šopingholičarkom.nisam uvijek raspoložena, ali kad jesam onda sam ko s lanca
    i jesam li ja ovdje jedina koja ne nosi dugo odjeću pa s tim ni ne kupujem neke skupe komade. ne znam, ali meni odjeća vrlo brzo dosadi i radije kupim par jetinijih nego jednu skupu stvar. a što se tiče kvalitete više puta sam se osvjedočila da cijena i nije neka garancija. dizajnerske stvari ne nosim jer nemam love za to, a svi ovi gore navedeni dućani su mi u nekom sličnom rangu. mene je recimo razočarala zara jer mi se najviše stvari od tamo brzo uništilo, a čak je i nije nešto povoljna pa tamo odem uglavnom kad su sniženja pa me i nije briga da obučem nešto par puta i bacim. hlače još i mogu više sezona nositi, ali majice, tunike i haljine volim mijenjati. za cipelama nisam toliko luda pa tu ne pretjerujem. tu sam ipak došla u godine kad moram prvenstveno gledati udobnost pa onda dizajn. ne volim dugo čuvati odjeću i ne vežem se za nju. što ne nosim duže vrijeme proslijedim dalje ili se mijenjam s kćerkom. više ne živimo u istom gradu pa ne mijenjamo na dnevnoj bazi, nego sezonski. što dosadi meni, a sviđa se njoj ona uzme, a tako je i obrnuto. sličnih smo gabarita pa možemo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •