Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 254

Tema: Smije li se u školu (boravak) nositi ručak od kuće?

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Smije li se u školu (boravak) nositi ručak od kuće?

    Krenusmo u školu... i boravak...
    Sve je super osim što opet ima problem s hranom
    Bila silno nezadovoljna hranom u vrtiću... tad sam pokušala poslati ručak, nisu dopustili.

    A sad ni sa školskom nije baš zadovoljna.
    Naravno, spakiram joj svaki dan jabuku, zdrave grickalice, sendvič... ali ne može na tome biti od 8 do 16.

    Kakva su iskustva, smije li se u školu nositi kuhana hrana, kao što ja sebi nosim na posao?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Alergičari smiju.

    Za ostale nije baš preporučljivo, ali probaj to dogovoriti sa stručnom službom i učiteljicama.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Inače, ne znam kako je sada, ali prije nekoliko godina nije prehrana u školi bila loša. Jedino su se moji žalili da je salata vječito prekisela. Vidi da li na web stranici stoji jelovnik, možda bi ipak pomoglo da malo porazgovaraš s djetetom. Ne možeš stvoriti sliku o prehrani na temelju 2 ručka, a ako stvarno ne ide - onda igraj na kartu potrebe za posebnom prehranom, ali se toga onda trebaš i pridržavati. Npr. ako ne smije mliječne proizvode kao moj L., nek nosi puding od soje.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    probaj dogovoriti, ali kaj je tak loše u toj hrani da joj ne paše?


    moj alergičar nosi sebi "doručak" tj. ili mrkvu, jabuku, ili nešto slično da jede kad oni jedu doručak, iza prvog sata ujutro, imala sam dosta problema da ženi u računovodstvu objasnim zašto ne želim njihov dorućak, ali to je iz jednostavnog izbora jer on nema kaj za pojesti u njihovom klasićnom doručku, jer su kod nas to mliječno-nutelaste namazanke s kruhom, a on ništ od tog ne jede, a ujedno jede doma oko pol osam.

    kod nas je znalo biti problema s muslimanima, indijcima, vegetarijancima, ali se baš nije ništ postiglo jer kad bi ostali dobili tjesto s nećim, ovi su mogli birati tjesto s eventualnim šećerom, tužno, ali tako je

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    ja isto mislim da prehrana ne bi trebala biti tako loša, ajd možda neki dan nešto što ne voli jesti, al u načelu je ok.
    A i dvosjekli je mač stalno djetetu nudit samo ono što bi ono htjelo jesti jer onda nije u prilici isprobati nešto novo.

    to je moja mama radila kad bi vidjela da joj unuka za ručak ima neko jelo koje recimo ne voli (bolonjez) ona bi odmah nudila da dođe kod nas doma skuhat nešto djetetu kad dođe iz škole da nas ne čeka gladna do 16:00h, pa sam ja presjekla par puta.

    A i ne znam kako bi to izgledalo da svako dijete može donosit od doma šta mu je volja, shvaćam da ima logike da mogu samo oni kojima je to neophodno (alergije, celijaklija i sl.). Škola ima i higij.standarde kojih se treba pridržavati, dolaze im i inspekcije, nedajbože da djeci bude loše od hrane i sl.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne vidim problem zasto ne bi mogla nositi osim predugog stajanja na sobnoj temperaturi i dodatnoj tezini u torbi.
    Bez brige , Lili , sigurno ne bi nastala pomama da i ostala djeca . Roditelji jedva docekaju da djeca imaju kuhani obrok za povoljnu cijenu pa ne moraju voditi brigu o tome.
    Sto je zapravo super. U nasoj skoli su rucak jela i poneka djeca koja nisu isla u boravak i u visim razredima.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kako bi ona to nosila, u kohšalama?

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bi ona to nosila, u kohšalama?


    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vidim problem zasto ne bi mogla nositi osim predugog stajanja na sobnoj temperaturi i dodatnoj tezini u torbi.
    Bez brige , Lili , sigurno ne bi nastala pomama da i ostala djeca . Roditelji jedva docekaju da djeca imaju kuhani obrok za povoljnu cijenu pa ne moraju voditi brigu o tome.
    Sto je zapravo super. U nasoj skoli su rucak jela i poneka djeca koja nisu isla u boravak i u visim razredima.
    ima i u tome istina. Meni taj ručak super dođe, al možda bi joj poslala kad je baš nešto što ne voli nikako. Ovako nemam prilike
    Nego je nešto čeka doma na brzaka.

    Šalu na stranu, stvarno ne bi bilo lako zbog temperature i hig.uvjeta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.09.2018. at 14:47

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bi ona to nosila, u kohšalama?
    Valjda kao i mali Amerikanci. Jedino sto oni ne jedu kuhano za rucak . Pa ubace sendvic, krekere i cokoladicu.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ja sam sebi nosila uvijek uhani rucak na posao. Ne volim trositi novce u menzi za nesto sto skuham bolje i jeftinije.
    Ali ja imam frizider na poslu i nemam problem da jedem hladnu rizu, meso i povrce.
    I ne vucem 10 kg skolskih knjiga na ledima.

    Da je moje dijete u pitanju ja ne bih pakirala rucak nego bih dala nesto samo da ne umre od gladi do kuce.
    Iz principa , prakticnosti i vlasite komocije.

  11. #11
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moji imaju ručak u školi do osmog razreda i to je super iako ima jela koje se vrte a baš ih ne vole. Generalno, hrana u školi je sasvim ok, obično se bune da su im porcije premale i da je kruh uvijek suh.
    Škola stavi u ponedjeljak na oglasnu ploči jelovnik za cijeli tjedan ali moji to gotovo nikad nisu pogledali pa bi ih uvijek iznenadilo nešto što ne vole.
    Što se nošenja kuhane hrane u školu tiče, ja nekako imam problem s kuhanim jelima i stajanjem u torbi i na toplom, u školi je obično baš vruće. Nekako mi je draže da pojedu nešto suho (npr. kruh za ručkom jer im ručak nije fin) pa ručaju kad dođu doma.

  12. #12
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Uletjela mi sirius sa istim razmišljanjem. I ja si nosim ručak na posao kad god mogu, ali imam na poslu kuhinju, frižider, mikrovalnu i keramičku ploču pa može i stajati i podgrijati se. Ja ne mogu jesti hladnu rižu npr.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Radi se o prvašici, koja doduše vjerojatno ne nosi torbu svaki dan, ali svejedno mi se čini vrlo nezgodno nositi u školu kuhano jelo, održati ga toplim, da stoji na sobnoj temperaturi, zatim cijela izvedba oko jela (iz čega, kohšala?) .. sve u svemu, meni osobno se to čini jako nezgodno i ne bih slala djetetu ručak na taj način ni u ludilu. Škole obično objave jelovnik, pa ako je neki dan za ručak nešto što dijete baš ne voli, neka ponese sendvič, tortilju, kolač, nešto što može stajati i što može pojesti iz ruke bez problema.

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A smije li se, to vrlo vjerojatno ne može nitko od nas odgovoriti, nego treba pitati u školi.

  15. #15
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Konkretno se kod nas smjelo, djeca koja su bila na posebnom režimu prehrane (ne alergičari već npr. vegetarijanci, košer i slično) nosila su svoju hranu. Nekad su i kombinirali sa školskim ručkom.
    Mislim da je to isključivo stvar pojedine škole i internih pravila, a vjerujem da se daju i pojedinačno dogovoriti.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    I još nešto - ne treba komplicirati život više nego što je sam po sebi kompliciran.

    U toj školi ručak je kuhan, nije nešto ekstra, ima hrenovki povremeno i paštete i buhtli s nutelom povremeno, ali sve u svemu - bude i juhe i variva i mesa i popodne peciva i voća...

    Sjećam se da je moj E. vječito doma donosio voće koje drugi nisu htjeli jesti.

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Uopce ne kuzim kako bi bio problem da dijete nosi nesto u termosici.
    Kakve higijene, kakvi bakraci? Vecina skola djeci dijeli pekarske proizvode, a za boravak, tj. rucak u boravku valjda valjda mozes odbiti.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Smiješ odbiti ručak u školu daleko od toga,i kaj ti ostane možda šnite kruha
    Kolko se sjećam mojca je prije pitala u školi jel se smije klopa nositi pa su rekli ne
    Inače kod kojega su klinci znali nositi sendviče ,grickalice,svakako pa se učiteljica bunila jer onda ništ nisu jeli u školi,mada znam par klinaca koji nisu učinili na klopu u školi više od dva put mjesecno,ali to su stvarno ekstremi.
    Razmisli koji je razlog zašto ne želi jesti i probajte ga riješiti
    Sretno

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja znam razlog zašto ne dozvoljavaju da nose hranu djeca koja nemaju zdravstvenih problema - tako bi onda svi mogli i nastaje nered.

    Ali nikako svima ugoditi.... u toj školi je bio dugo topli obrok samo u boravku, a za starije nula bodova, pa su se kasnije roditelji izborili da i stariji mogu jesti toplu hranu. Neki su sretni da djeca mogu jesti toplo, a opet, ne paše svima ni tako.

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nisam pitala , ali nisam nikad stekla dojam da je zabranjeno nositi svoj rucak i uzinu u skolu.

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod nas sasvim sigurno nije zabranjeno nositi svoju užinu, kći mi kaže da neka djeca nose i jedu zajedno s njima koji jedu mliječni obrok, u blagovaonici.

    Ali jasno nemam pojma koja je situacija s ručkom, kod nas je ručak samo za boravak, i kakva bi tada bila reakcija da dijete otvori kohšale, izvadi žlicu i krene jesti, to pojma nemam.

  22. #22
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Morala sam sad guglati kohšale da vidim kako to izgleda jer iako razumijem kontekst nikad nisam čula za taj izraz.

  23. #23
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Moderne gamele su termosice za hranu. To mi se ne čini nepraktično, dapače, iako mislim da je možda malo rano za sasvim otpisati školsku hranu.

  24. #24
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moja starija se hranila u školi, pa nije.. pa sad opet jede. Taj glupi mliječni obrok.
    Pogledamo unaprijed na jelovnik kad je nešto što je njoj nejestivo (poli, majoneza...) pa taj dan nosi sendvič ili nešto što se može jesti hladno.
    Cijelu prošlu godinu nije jela školski mliječni obrok, što je najčešće značilo da nije uzela ništa. Ili bi ono što je odnijela netaknuto donijela doma.
    Ovako mi je manje zlo (i više mi je komotno) da platim tih 70 kn pa onda ona ako hoće jesti nek jede, ako ne neka ne jede ili neka jede od doma, ali bar ima što pojesti, a da ona (a i ja) ne moramo o tome brinuti.
    Mali jede cijelo vrijeme. Al on voli junk.

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    što je točno mliječni obrok u školi?

    Btw naši nemaju ni poli, ni majonezu.

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moje doručkuju doma, a u školi uzmu mliječni obrok koji se u 99% slučajeva sastoji od nekog lisnatog s ili bez hrenovke, krafne, kruha s nutelom, punjenog integralnog peciva (to im je sinonim za pizzu!) ili kruha s parizerom kao npr. danas.
    Od pića isključivo čaj, vrlo rijetko čokoladno mlijeko u tetrapakiću.
    Temeljem toga zaključujem da ručak ne može biti bog zna koliko bolji.

  27. #27
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda kao i mali Amerikanci. Jedino sto oni ne jedu kuhano za rucak . Pa ubace sendvic, krekere i cokoladicu.
    Mali i veliki Amerikanci jedu kuvano za dinner, sto mi prevodimo kao vecera, ali to je u stvari centralni obrok koji je u nasim kulturama rucak.
    Higijena nije problem jer sve stavimo u lunch boxes koji su termoizolacioni. Hrana je u cistim posudicama, a deca operu ruke pre jela.
    Ja sam upravo spakovala jedan dorucak, 5 ruckova i 5 uzina za mojih 4 dece i mene koji cemo da klopamo po skolama dok ne dodjemo kuci na dinner

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Mali i veliki Amerikanci jedu kuvano za dinner, sto mi prevodimo kao vecera, ali to je u stvari centralni obrok koji je u nasim kulturama rucak.
    Higijena nije problem jer sve stavimo u lunch boxes koji su termoizolacioni. Hrana je u cistim posudicama, a deca operu ruke pre jela.
    Ja sam upravo spakovala jedan dorucak, 5 ruckova i 5 uzina za mojih 4 dece i mene koji cemo da klopamo po skolama dok ne dodjemo kuci na dinner
    kli kli pa u koliko sati vam je dinner?
    ajme koliko ti imaš pakiranja, svaka čast!

    Tek sad vidim koliko nam je lakše kad imam kantinu na poslu (i to jako dobru i jako finu hranu), a djeca organizirane obroke u školi. Neka i jedemo doma poslije, veliko je olakšanje da ne moram pakirat svaki dan za sve nas.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.09.2018. at 17:00

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Može ručak biti bolji ako je varivo ili nešto slično

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Lili jel ti čitaš meni od naše škole,bar jednom tjedno je salama ili hrenovka
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.09.2018. at 17:14

  31. #31
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja znam razlog zašto ne dozvoljavaju da nose hranu djeca koja nemaju zdravstvenih problema - tako bi onda svi mogli i nastaje nered.

    Ali nikako svima ugoditi.... u toj školi je bio dugo topli obrok samo u boravku, a za starije nula bodova, pa su se kasnije roditelji izborili da i stariji mogu jesti toplu hranu. Neki su sretni da djeca mogu jesti toplo, a opet, ne paše svima ni tako.
    Ako govorimo o FKF školi, sada sam škicnula jelovnik ovaj tjedan i ručak je super.
    Jedino kaj je malo diskutabilno je užina. Bar iz mojih cipela.
    Ok,ne znam kaj Mojcino dijete ne jede, ali ja sam mojima objasnila da se u školi jede što skuhaju tete kuharice a doma što skuha mama.

  32. #32
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    U nasoj kuci dinner je izmedju 4 i 6:30, zavisno od obaveza na taj dan.

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ako govorimo o FKF školi, sada sam škicnula jelovnik ovaj tjedan i ručak je super.
    Jedino kaj je malo diskutabilno je užina. Bar iz mojih cipela.
    Ok,ne znam kaj Mojcino dijete ne jede, ali ja sam mojima objasnila da se u školi jede što skuhaju tete kuharice a doma što skuha mama.

    Ne. Nije fkf, već pp.
    Nebitno što je na jelovniku... ona kaže da stavljaju unutra nešto od čega joj nije fino.

  34. #34
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A smije li se, to vrlo vjerojatno ne može nitko od nas odgovoriti, nego treba pitati u školi.

    Pa da, zato i pitam za iskustva.

  35. #35
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Nama je isto prehrana najveći issue boravka, kao i u vrtiću. Ali ja mu šaljem ručak često, isto kao što sam u vrtiću stavljala hranu u ormarić, briga me. Znam da je pretjerano izbirljiv, doslovno mu se povraća od neke hrane, trudimo se s probavanjem novih namirnica, živcira me to jako... Ali - necu dozvoliti da dijete u razvoju ne jede 8 sati zato da neki pero peric ne bi mislio da idem linijom manjeg otpora..jer znam da ne idem, samo sam odlučila kaj mi je važnije

  36. #36
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Lili jel ti čitaš meni od naše škole,bar jednom tjedno je salama ili hrenovka
    Pa nije li se Lili izjasnila da je to njoj ok?

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Rekla je kak nema polija i majoneze

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. Nije fkf, već pp.
    Nebitno što je na jelovniku... ona kaže da stavljaju unutra nešto od čega joj nije fino.
    Mojca, a da tata porazgovara s njom kaj joj nije fino? Možda ona misli da se tebi ne bi sviđalo to što je za ručak....

    Znam da nije idealno, ali kako Cubana kaže, jednostavnije ti je da tamo jede što ima, a doma joj ugađajte.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    A neko blesavo solomonsko rešenje - da ujutro doručkuje kuvano a ruča sendvič?
    Ako će već nositi svoj ručak, to znači da je ujutro već skuvan. Onda je jednostavnije da ga prosto ujutro i pojede, zar ne?

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Nije loša ideja

  41. #41
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    A neko blesavo solomonsko rešenje - da ujutro doručkuje kuvano a ruča sendvič?
    Ako će već nositi svoj ručak, to znači da je ujutro već skuvan. Onda je jednostavnije da ga prosto ujutro i pojede, zar ne?


    Često i jede rucak za doručak... Ali malo pojede... uvijek najmanje pojede ujutro.

  42. #42
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je isto prehrana najveći issue boravka, kao i u vrtiću. Ali ja mu šaljem ručak često, isto kao što sam u vrtiću stavljala hranu u ormarić, briga me. Znam da je pretjerano izbirljiv, doslovno mu se povraća od neke hrane, trudimo se s probavanjem novih namirnica, živcira me to jako... Ali - necu dozvoliti da dijete u razvoju ne jede 8 sati zato da neki pero peric ne bi mislio da idem linijom manjeg otpora..jer znam da ne idem, samo sam odlučila kaj mi je važnije


    Tako nekako

  43. #43
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, a da tata porazgovara s njom kaj joj nije fino? Možda ona misli da se tebi ne bi sviđalo to što je za ručak....

    Znam da nije idealno, ali kako Cubana kaže, jednostavnije ti je da tamo jede što ima, a doma joj ugađajte.


    Ista je priča i s tatom.
    Zašto misliš da bi bila drugačija?

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla je kak nema polija i majoneze
    I upravo tako i je.
    Nema polija, a kamoli majoneze.

    Meni djeca kažu da dobiju šunku i sir (nikakav poli).
    Išla sam ponovno gledat meni za rujan i provjerit tvoje tvrdnje za hrenovke 1x tjedno. Uopće nije točno.
    Dakle jedan jedini put će imat hrenovke u cijelom rujnu.

    Fakat te ne kužim. Ručkovi su im super od variva do inoga, puno voća i povrća imaju..a stalno nešto imaš za prigovorit.

    Nisu sva djeca alergičari pa da trebaju na 100 stvari pazit.

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ista je priča i s tatom.
    Zašto misliš da bi bila drugačija?
    Vjerojatno tata nije vegetarijanac/ vegan pa je to Peterlin mislila.

  46. #46
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mojca, ja na tvom mjesto ne bih uopce komplicirala, sto misli pero, a sto misli ana. skuhajte joj i dajte joj da uzme sa sobom.
    ako se ti postavis / vi postavite, da je to najnormalija stvar na svijetu, veca je vjerojatnost da ce to tako i drugi vidjeti.

  47. #47
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja bih podebljala užinu, ne bih slala kuhano. kuhano će ponekad pojesti i u školi, a svaki dan kod kuće iza 16. meni se upravo to nošenje kuhanog u školu čini kao kompliciranje.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Lola i kad to tvoj uspije pojesti
    Jučer sam pričala na trgiću s gro roditelja većina ih ima klince u prvom razredu i svi do jednog su rekli kak klinci ne uspiju pojesti klopu jer imaju ograničeno vrijeme,veli i moj tako kad ne pojede doručak.ručsk većinom sve pojede,ali moj ima olakotnicu jer smije jest samo ono kaj prvotno dobi u tanjur,nema kod njega repeta ni dodatnog kruha.
    Mojca ako je stvarno vegetarijanstvo u pitanju,što znači da bi morali posebno kuhati znak unaprijed da nećeš ništ postići,velim kod nas je Max. Dostignuće tijesto samo ili s šećerom.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Često i jede rucak za doručak... Ali malo pojede... uvijek najmanje pojede ujutro.
    Takva je bila i moja starija, nikad gladna ujutru :/. Ali zato može dvaput da večera, kao Hobiti...
    Meni je ta bolničko-školsko-vrtićka kuvana hrana maltene nejestiva ne zato što mi nije fina, nego zato što od detinjstva imam napade gastritisa nakon jela. Nemam pojma šta je "tajni sastojak" koji me ubija, ali znam da ja kod kuće nikad ne pravim tako premasno, raskuvano i bljutavo povrće sa tolikim količinama brašna, luka i aleve paprike. Čak mi je i miris iz školske kuhinje neverovatno odbojan, asocira me samo na dobro poznate bolove u stomaku :/.

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Mislim možeš pitat ali ne očekuj pomake
    Javi kaj si složila
    Sretno

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •