Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Stalni zubi rastu katastrofa!

  1. #1
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno Stalni zubi rastu katastrofa!

    Nisam znala kako drugačije nasloviti temu,ali stanje je takvo.Mojoj curi je 9,5 godina,mliječni su joj ispadali po redu.Problem se javio kad su počeli rasti stalni zubi.Gornje dvice su joj izbile visoko i djelom rastu preko jedinica.Od donjih dvica ni traga ni glasa...Baš zbog tih donjih dvica koje ne izbijaju sa tražila da slika vilicu.Urađeno je na stomatološkom fakultetu u Zagrebu i stanje je loše.Dobra vijest je da postoje zameci svih zubi,ali rastu grozno.Te dvice koje ne izbijaju su položeni skoro horizontalno u vilici(pa nije ni čudo što ne izbijaju).I dugi zubi(koji još uvijek nisu izbili) imaju čudne pravce,te tamo te vamo.Rekli su nam da čekamo,da se ništa ne može uraditi dok ne izbiju stalni zubi,a onda će aparatić.A opet gledam u te zubiće,pa kako oni mogu izbiti kad im je pravac rasta tako frljav? Imate li slična iskustva?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    klinac moje frendice je imal rasulo u zubima, sve sredili u Perkovčevoj, ali rješavali su to tek iza 10-te godine..
    sad je srednjoškolac i sve se odvija kak treba

    danas stvarno mogu čuda napraviti

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    silkice, odvedi dijete ortodontu koji ti je najbliži. To se danas sve može riješiti. Imali smo istu situaciju, čak i goru, jer su mom starijem sinu morali izvaditi 4 zdrava zuba da bi mu napravili mjesta za ostale (ima velike zube i usku gotsku vilicu, kao i ja - i meni su to napravili, ali sam prošla samo s gornjim zubima tako, donje mi nisu dirali ali mi nikad nisu niknule osmice, jer za njih nije bilo mjesta).

    Moja dva sina su isto u Stomatološkoj poliklinici Zagreb, Perkovčeva 3 - www.spz.hr

    Istu uslugu u Zagrebu nudi Stomatološki fakultet u Gundulićevoj, te brojni ortodonti (privatni i na ugovor sa hzzo) ali nađi nekoga u svom mjestu, tko ti je blizu.

  4. #4
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Bili smo u Gundulićevoj,rekli su nam da čekamo.Planiram da odem sa snimkom kod ortodonta u našem gradu,navodno je dobar.Nadam se da će proći bez vađenja ili sl.

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Ako je guzva u ustima gotovo nitko ne prolazi bez vadenja.

  6. #6
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Nekako mi se ne čini da je gužva,jedinice su joj razmaknute.Kad bi se one skupile,sasvim lijepo bi joj sjele dvice.I donje jedinice su joj razmaknute.Kažem,nemam pojma kako će joj izbiti donje dvice,jer rastu poprijeko.I ona je sva jadna...Znaju je zezati da je morž,pa dođe uplakana.

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ljetos smo se nasli u istom problemu, djetetu su izvadjena 4 zdrava zuba. trazili smo i drugo misljenje. meni je to bilo jako strasno, al kad smo odlucili da idemo kako nam je savjetovano onda valjda prelomis u sebi i krenes.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 13.09.2018. at 07:46

  8. #8
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako mi se ne čini da je gužva,jedinice su joj razmaknute.Kad bi se one skupile,sasvim lijepo bi joj sjele dvice.I donje jedinice su joj razmaknute.Kažem,nemam pojma kako će joj izbiti donje dvice,jer rastu poprijeko.I ona je sva jadna...Znaju je zezati da je morž,pa dođe uplakana.
    mom malom su gornje trojke rasle popreko. djelomicno se rijesilo mobilnim aparaticem. sad su vani ali nisu bas prelijepe. cekamo jos godinu pa ce ici fiksni

  9. #9
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ma nije to tako strasno.i meni su kao djetetu vađene cetvorke zdrave i danas imam ljepo raspoređene siroke zube.ako ce uopce trebati vaditi ih.malecka ima isti problem i na pracenju smo.od 7.god u perkovcevoj.ona pak ima jaki strah od zubara i rusi se u nesvijest kod vađenja tako da je to tek s te strane problem.ali i to se da rijesiti jer je na rebru otvoren centar pa dijete sediraju kod stomstoloskih zahvata.to su mi preporucili na stom.faksu.
    Posljednje uređivanje od andream : 16.09.2018. at 07:01

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •