Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Prehrana u višim razredima OŠ

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno Prehrana u višim razredima OŠ

    Naša O.Š. nudi 'puni pansion' samo djeci u boravku , a od 3. razreda nadalje, samo užinu.

    Na pitanje prije par godina može li škola osigurati 'puni pansion' i ostaloj, starijoj djeci, odgovor je bio – ne može, škola nema kapaciteta.

    Ne znam o kakvom kapacitetu je riječ (mjesta u blagovaoni, tanjuri, beštek, veličina kuhinje...).

    Osim što neke škole same osiguravaju djeci do kraja 8. razreda svu klopu, znam da neke škole u Zg imaju organiziranu 'dostavu hrane'...

    Može li se od škole zatražiti da ako nemaju dovoljno kapaciteta za kuhanje, da se hrana naručuje od nekud izvana (npr. iz neke druge škole, vrtića,...)?

    Osim što će škola reći – ne može, koje su nam mogućnosti?

    Sigurno bi bilo zainteresirane djece i dalje od 3. razreda koja bi htjela pojesti topli obrok u školi dok im roditelji rade...

    Kakva su vaša iskustva? Otkud krenuti?
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 13.09.2018. at 15:34

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    U našoj osnovnoj školi bila je ista priča, ali se Vijeće roditelja uspjelo izboriti da i stariji učenici dobiju topli obrok. Škola ima jednosmjensku nastavu. Doduše, to je bilo prije nekoliko godina (moji su sad već odavno srednjoškolci, ali sjedila sam u VR kad su se roditelji za to borili i uspjeli).

    Istina je da nema kapaciteta da SVI učenici viših razreda jedu topli obrok, ali to svima i ne treba.

    Možeš na roditeljskom sastanku i na Vijeću roditelja (svaki razred ima predstavnika) predložiti da se za početak napravi anketa koliko bi učenika bilo zainteresirano za to. Tek nakon te informacije može se razgovarati da li škola ima ili nema kapaciteta. Može se. Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Naša O.Š. nudi 'puni pansion' samo djeci u boravku , a od 3. razreda nadalje, samo užinu.

    Na pitanje prije par godina može li škola osigurati 'puni pansion' i ostaloj, starijoj djeci, odgovor je bio – ne može, škola nema kapaciteta.

    Ne znam o kakvom kapacitetu je riječ (mjesta u blagovaoni, tanjuri, beštek, veličina kuhinje...).

    Osim što neke škole same osiguravaju djeci do kraja 8. razreda svu klopu, znam da neke škole u Zg imaju organiziranu 'dostavu hrane'...

    Može li se od škole zatražiti da ako nemaju dovoljno kapaciteta za kuhanje, da se hrana naručuje od nekud izvana (npr. iz neke druge škole, vrtića,...)?

    Osim što će škola reći – ne može, koje su nam mogućnosti?

    Sigurno bi bilo zainteresirane djece i dalje od 3. razreda koja bi htjela pojesti topli obrok u školi dok im roditelji rade...

    Kakva su vaša iskustva? Otkud krenuti?
    Ne bih te htjela unaprijed obeshrabriti, ali u takvim uvjetima, kakve opisuješ, praktički je nemoguće isposlovati topli obrok za učenike koji nisu u boravku.
    Znam o čemu govorim jer i moje dijete ide u takvu školu. Konkretno, naša škola nema kapaciteta jer ima premalo blagovaonu i jer kuhinja nema uvjete pripreme kuhanih obroka (mogu im samo narezati kruh ili oprati voće, ali u toj kuhinji se hrana ne kuha). I za niže razrede u boravku hrana se dovozi iz druge škole.
    Bilo je pokušaja da se dogovori ručak i za starije učenike, ali to je bilo naprosto nemoguće postići. Škola iz koje se dovozi hrana opskrbljuje ručkovima još nekoliko škola na tom području i nema šanse da bi još povećali kapacitete. Maksimum dogovora bio je da se još učenicima 4. razreda (koji nisu više u boravku) omogući da ručaju u školi. Za starije - nema šanse.

    To realno jest problem jer je škola jednosmjenska i u višim razredima često imaju nastavu do 8. ili 9. sata, što znači da su u školi od jutra pa negdje do 14-15 h imaju mogućnost užine u školi i dozvoljeno im je uvijek doći u kuhinju i tražiti npr. jabuku ili naranču, ili komad kruha, ako su baš gladni. Ali ručak - nula bodova.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kod nas stariji mogu birati uzinu i ili rucak

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Sve je u redu, tanja_b, niti ne mislim da ću nešto postići ovime , a da će se škola pomaknuti glede toga još i manje ...

    Ali evo, za početak sam htjela čuti tuđa iskustva...

    Mi imamo kuhinju koja priprema tople obroke, ali samo za boravak, jer 'nemamo kapaciteta', tako mi je rečeno...

    Nastava je dvosmjenska, a pomalo uvode i treću smjenu (zgrade se grade, ali ne prate s novim školama)...

    Upravo mi je zbog toga i palo na pamet, jer djeca, kako će bivati veća, sve više vremena će provoditi u školi, pa bih voljela da imaju i jedan konkretan obrok...

    A kad čujem da u obližnjoj jednosmjenskoj 'konkurentskoj' školi nude da i djeca viših razreda nakon nastave mogu ostati do 16h, da u 15h imaju ručak (oni koji žele, naravno), eto, bude mi žao da naša škola to nema...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nasa skola nema kapaciteta za kuhanje (tako kazu, iako kuhinja postoji). Hrana se dovozi izvana. Svi mogu jesti uzinu i/ili rucak, sve moguce kombinacije su dostupne. Recimo, moj sestas jede uzinu svaki dan, a rucak uto/cet ili sri/cet, svako drugi tjedan ovisno o rasporedu. Neki ne jedu uzinu, ali jedu rucak.

    Zbog uzine imaju dva velika odmora. Mali jedu u 9.35, a veliki u 9.35. Rucak je malima u 12.30, velikima u 13.15.

    Nastava je jednosmjenska.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 14.09.2018. at 00:10

  7. #7
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja osobno mislim da mogućnost prehrane ovisi isključivo o volji škole odnosno ravnatelja. Ako škola ima kuhinju, blagovaonicu i kuhare/ice treba još samo volja. Ne znam stvarno o kakvim kapacitetima se priča, pa ne moraju svi jesti (niti jedu) u isto vrijeme a ja doma u kućnoj kuhinji mogu skuhati ručak i za troje i za desetoro, o čemu pričamo.
    Konkretno, u našoj osnovnoj dok je sin išao u nju isto tako nisu imali kapaciteta odnosno imali su izgovore. Onda su odjednom u istoj toj zgradi škole stvorili kapacitet, ne znam kako ali eto. Sad imaju i mogućnost hrane do kraja osnovne i jednosmjensku nastavu - iz trosmjenske. Volja i organizacijske sposobnosti nekad stvarno čuda rade.
    S druge strane, znam za školu u Novom Zagrebu koja je ogromna a sve praznija, upisuju jedva dva ili tri prva razreda po max 15 učenika, imaju jednosmjensku nastavu i višak prostora, ali eto, oni baš nemaju mogućnosti imati ručak za sve. Ma da.

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    X na Barbi

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam stvarno o kakvim kapacitetima se priča, pa ne moraju svi jesti (niti jedu) u isto vrijeme a ja doma u kućnoj kuhinji mogu skuhati ručak i za troje i za desetoro, o čemu pričamo.
    Pričamo o propisanim sanitarno-tehničkim standardima kako mora biti opremljena školska kuhinja, ovisno o broju obroka koji se pripremaju u toj kuhinji. Tako je nama bilo rečeno kad smo se već raspitivali o tome u školi dok nam je bilo aktualno. Mislim da se kućna i školska kuhinja ne mogu uspoređivati po tom pitanju.
    Također je apsurdno da je kuhinja u školi iz koje se dostavljaju obroci nakon preuređenja imala manji kapacitet nego prije preuređenja Kako je to moguće, ne znam, ali tako jest.
    Slažem se da puno toga ovisi i o dobroj volji ravnatelja. Kod nas je ravnatelj po tom pitanju (i ne samo po tom) prilično, khm... problematičan već su se žalili roditelji da se s njim ništa ne može dogovoriti. Tko ima malo više sreće ili pregovaračke vještine, možda nešto i može isposlovati u svojoj školi.

  10. #10
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod nas se preuređuje kuhinja, i rekli su nam da su im iz susjedne škole rekli da neće kuhati za više razrede ručak jer "nemaju kapaciteta" a ionako kao ne treba... pa je škola dogovorila dostavu obroka iz obližnjeg vrtića. Dakle - gdje se želi može se. Samo - jako često se jednostavno ne želi.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kad djeca pojedu taj ručak?

  12. #12
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kad djeca pojedu taj ručak?
    Ne sjećam se točno, mislim da je 12-13:50, tj 6. i 7. sat pa kako kome odgovara nakon jutarnje odnosno prije popodnevne smjene.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Hvala cure na iskustvima, baš mi je zanimljivo čitati kako je različito od škole do škole...

    Peterlin i Barbi, dajete mi nadu da su promjene ipak moguće...

    Škola odnedavno ima novu ravnateljicu, možda i to urodi promjenama...

    I ja si isto mislim - što se tiče organizacije nastave - da neće vjerojatno sva 'starija' djeca trebati ručak, a i oni koji jedu ne moraju jesti svi u isto vrijeme ako nema mjesta u blagovaoni, nego 'jutarnja' smjena nakon nastave, a 'popodnevna' možda prije nastave...

    Ako je problem u tome da kuhinja 'nema dovoljno kapaciteta', to bi se moglo riješiti dostavom izvana...

    Eto, ja bih to u 5 min riješila ...

    Ne znam, pričam napamet, a vi pišite vaša iskustva i dalje...

    Hvala!!!
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 17.09.2018. at 11:28

  14. #14
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A ako blagovaonica nema dovoljno mjesta? Mislim, bez daljnjega su izgovori česta praksa i nešto moguće se proglašava nemogućim jer nema volje, ali ako imaš mali prostor i veliki broj učenika koji u nekom vremenskom intervalu treba pojesti ručak, onda realno zaista može nedostajati kapaciteta.

  15. #15
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Odnosno, rekla bih da se prvo treba utvrditi šta točno znači da škola nema kapacita. Možda da član Vijeća roditelja zatraži sastanak s ravnateljicom na tu temu.

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Teško da je u pitanju prostor, pa te blagovaonice su veći dio dana prazne. Ako ta djeca jedu nakon jutarnje smjene ili prije početka popodnevne, onda sigurno da ne može biti u pitanju blagovaonica.

    Pa neće svi učenici viših razreda jesti, vjerojatno bi to bio neki manji broj djece.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Odnosno, rekla bih da se prvo treba utvrditi šta točno znači da škola nema kapacita. Možda da član Vijeća roditelja zatraži sastanak s ravnateljicom na tu temu.
    Je, je, to sam i mislila da bude prvi korak, ali, evo, zato sam prvo htjela vidjeti kakva je stvar u drugim školama da znam izaći s argumentima ...

    I očekujem tisuću nekakvih problema i prepreka, ali bih voljela barem nešto pokušati dok su (još) moja djeca u toj školi...

  18. #18
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Teško da je u pitanju prostor, pa te blagovaonice su veći dio dana prazne. Ako ta djeca jedu nakon jutarnje smjene ili prije početka popodnevne, onda sigurno da ne može biti u pitanju blagovaonica.

    Pa neće svi učenici viših razreda jesti, vjerojatno bi to bio neki manji broj djece.
    Da, boravkaši jedu ranije, to sam smetnula s uma. Od 3. do 8. je ipak 6 generacija, ne znam, mogao bi se skupiti fini broj.
    Ali evo, u novoj školi mog osmaša, on ima mogućnost kupiti bonove za ručak i jesti kad odluči. Zaboravila sam treba li se najaviti ili ne, nije ove godine to još koristio, ali pitat ću ga. Lani je to koristio jedan dan u tjednu, jer je imao šest sati a u 14 odmah njemački u drugoj smjeni.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Vertex, ajd' pitaj pliz sina to za bonove...

    Ajme, to mi zvuči kao čisti SF za osnovnu školu ...

    To je sigurno neka 'nova' škola, šta ne?

    Mislim, onako grubo brojeći, da je mjesta u našoj blagovaoni za cca. 120 djece odjednom...

  20. #20
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nije, stara je škola. Danas radi u jednoj smjeni. Po tri razreda u generaciji.

  21. #21
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pričamo o propisanim sanitarno-tehničkim standardima kako mora biti opremljena školska kuhinja, ovisno o broju obroka koji se pripremaju u toj kuhinji.
    Tanja, znam za ovo naravno, usporedba kućne i školske kuhinje je bila smo ilustracija fleksibilnosti.
    Ja sam uvjerena da su vrlo rijetke školske kuhinje koje ne mogu zadovoljiti te standarde. Najprije jer su škole uglavnom namjenski građene zgrade sa određenim kapacitetom učenika pa je logično da se i kapacitet kuhinje tome prilagodio. Zatim, nisu ti standardi baš tako strogi i uz volju se mogu ispoštovati. Tko želi.

    Naša se škola našla u nezahvalnoj situaciji, sve se manje djece u nju upisivalo jer je u starom kvartu, uokolo su niknuli novi kvartovi i ima još nekoliko škola u širem kvartu koje su bliže novoizgrađenim zgradama sa mladim obiteljima.
    Pa su shvatili da moraju nekako privući roditelje da upišu djecu baš tamo. To možeš postići tako da ponudiš neku dodanu vrijednost, nikako drugačije.
    Već deset godina imaju trogodišnji produženi boravak i izborne predmete uklopljene u raspored. Zatim su koju godinu kasnije uveli mogućnost ručka i užine (oboje ili jedno) za sve do kraja osmog razreda, ove godine su uveli jednosmjensku nastavu uz prilagodbe prostora. Naime, škola je stara i imala je ogromne učionice za 30 i više djece a razredi su im uglavnom od 15-20 učenika pa su rušenjem zidova i novim pregrađivanjem od dvije velike dobili po tri manje učionice.
    Zato i pišem da se puno toga može kad se želi i ima zašto.
    Izgovori škola da ne mogu uklopiti izborne predmeti u raspored baš nikako pa su redovito informatika i drugi jezik u drugoj smjeni i da školska kuhinja nema kapaciteta su mi smiješni jer su preslikani kod svih koji ne mogu. Oni koji mogu naprave i šute.

  22. #22
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Da dodam za blagovaonu, nije velika, mislim da ne stane više od 60 ljudi unutra istovremeno.
    Boravkaši imaju svoj termin ručka, ostali razredi svoje termine.
    Ni ne zadržavaju se duže od 15 minuta na ručku klinci pa svi stignu jesti u periodu od 12 do 15. Ili do 14,30, nisam sigurna do kad je ručak.

  23. #23
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    lola, pitala sam D., nije potrebno najaviti se, nego samo doći u blagovaonicu u doba ručka. Ako te zanima, javim ti na pp koja je škola, pa ako želiš, kontaktiraj ih i pitaj kako oni to

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    lola, pitala sam D., nije potrebno najaviti se, nego samo doći u blagovaonicu u doba ručka. Ako te zanima, javim ti na pp koja je škola, pa ako želiš, kontaktiraj ih i pitaj kako oni to
    Ej, Vertex, hvala ti puno...

    Mislim, trenutno mi se ikakav ručak u našoj školi čini miljama daleko, a ovo vaše mi zvuči super (kao u menzi)...

    Tako da pls. pošalji ako mi zatrebaju argumenti da imam...

    Hvala!!!
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 18.09.2018. at 17:11

  25. #25
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Mislim da je glavni problem ovdje zabrana zapošljavanja nenastavnog osoblja. Vjerojatno kuharica koja je već zaposlena može pripremiti određeni broj obroka, a za kuhanje većeg broja bi trebali zaposliti još jednu osobu, a to ministarstvo neće odobriti.

    Evo slično: https://www.24sata.hr/tech/djeci-u-s...uharice-590779

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa baš razmišljam o tome, stvarno nemam pojma koliko kuharica danas radi po školskim kuhinjama, a koliko ih je potrebno.

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jedna

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna
    Da, kod nas je bila jedna kuharica. To je ista škola u kojoj sad Mojca ima prvašicu. Ima dva do iznimno tri razreda u generaciji. I mi smo se borili da se zaposli kuharica (zato su i govorili da nemaju kapaciteta, ne samo zbog prostora koji godinama nije zadovoljavao sanitarne uvjete, ali to su riješili). Ne znam kako je sada jer prošlo je nekoliko godina i nemam friške informacije, ali u vrijeme dok su moja djeca išla tamo, izborili su se za još jednu servirku koja je istovremeno bila i pomoćno kuhinjsko osoblje.

  29. #29
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

  30. #30
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, kod nas je bila jedna kuharica. To je ista škola u kojoj sad Mojca ima prvašicu. Ima dva do iznimno tri razreda u generaciji.
    to je stvarno mala škola, naša ima po pet razrednih odjeljenja i to u svih osam razreda.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    naša ima po pet razrednih odjeljenja i to u svih osam razreda.
    Ajme, vaša je fakat velika škola...

    Jel' ima organiziranog ručka za sve?

    Kod nas sve po četiri odjeljenja, jedino sad u prvim i drugim po šest (do 'F')...

    Zato i uvode međusmjenu (a nedostaje prostora da svi skupa 'stanu' u školu odjednom)...

    Nisam nikada razmišljala koliko kuharica ima naša škola, ali ako školi 'dopuštaju' ili je 'tjeraju' da upiše toliko djece, onda bi im valjda trebali 'odobriti' još dodatnog osoblja...
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 19.09.2018. at 17:36

  32. #32
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    lola, nisam sigurna. znam da od 1. do 4. razreda imaju organiziran ručak, mislim da za više razrede nema.

  33. #33
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mene začudilo kad mi je sestra pričala da u NL školi njene djece (a jako dobra i osnovna i gimnazija, u finom kvartu) uopće nema nikakve marende ili ručka. Djeca sjednu na bajk i u 45 min. pauze (oko 12-13h) dođu doma, pojedu i vrate se u školu. Ujutro, pak, svatko nosi neki sendvičak/voćku u kutijici.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    A doma imaju skuhano?
    Tak moj kolega u 11 sjedne u auto i otiđe doma klopsti kaj mu je žena netom napravila ili zagrijala,taman dođe natrag za 28 min

  35. #35
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne, njima doručak i ručak izgledaju isto. Večera (kad odrasli dođu s posla i skuhaju) je u 19h jedini kuhani obrok.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ma znala sam da smo mi razmaženi, hehehe...

    Ali istiina je da nisu svuda jednake prehrambene navike.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, njima doručak i ručak izgledaju isto. Večera (kad odrasli dođu s posla i skuhaju) je u 19h jedini kuhani obrok.
    pa zakaj onda ne zemu jedan više sendvić sa sobom kad idu u školi? ćemu tolko putovanje nazad po šnitu kruha

  38. #38
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nije ti to samo šnita kruha, svašta na 4-5 integralnih šnita naslažu: maslac i marmeladu, sir i šunku, nutelu, maslac i čokoladne mrvice, maslac i anis u prahu, ispeku jaje, cijede naranču, popiju jogurt ili onaj njihov vla (kao puding od vanilije ili čokolade) ...
    Sad kad ovako nabrajam, rekao bi čovjek da su debeli ko Ameri, a svi su tanki i koščati. Stalno su na bajku, između obroka se nikad ne zaviruje u frižider, ne nalijevaju se sokovima, nema čipsa... kad dođeš u goste, dobiješ šalicu kave i kolačić veličine dna šalice. Nema repete. Ako je posebna prilika, bude i malo badema na stolu .

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Baš i ne ideš često gore ?

  40. #40
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Baš i ne ideš često gore ?
    kakve to veze ima s temom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •