Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Molim pomoc

Datum pristupanja
    Sep 2018

Početno Molim pomoc

Bok, nova sam na forumu, registrirala sam se upravo zbog toga jer trazim pomoc kod doje nja.
    Rodila sam prije 17 dana deckica i odma u bolnici su poceli problemi s cicanjem. Prvo nagla navala mlijeka pa kvrge, a onda nedostatak mlijeka. Davala i dajem mu jos uvijek uz cicanje i dohranu. Stvar je sljedeca, preko dana lijepo cica, u biti zna po sat vremena cicati i zaspi pa se probudi za sat, dva, pocica i tako u krug. Navacer ga uvijek uhvati neka nervoza, zna biti na cici po 2, 3 sata i onda mi se cini da mu nije dosta, dam mu dohranu i zaspi. Onda po noci se probudi 3 puta i cica i zaspi. Opet oko 5 ujutro nervoza i urnebes do pola 7, 7 i dam mu dohranu i oko 8 zaspi. Ne razumijem zasto nece jesti vise, mijenjam dojke, al nista.
    Opet, ne znam kako da dojim,citala sam za vase pravilo jedna dojka unutar 2 sata, da tako radim? Koliko dugo da ga pustim da cica? Svi me spotaju da mu nebi smjela dati vise od pola sata da cica.
    I da, u desnoj ima uvijek puno vise mlijeka, nego u lijevoj, je li to normalno.
    I da, primjetila sam da kad se ljuti ima probleme s stolicom, kad obavi nuzdu, onda zaspi. Oprostite na puno pitanja. Prvorilotka sam i izgubljena sam.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Dijete doji na zahtjev, to ti sigurno piše i na otpusnom listu. Doji koliko ono hoće jer tako pojačava produkciju mlijeka. Što više sisa to bolje signalizira tijelu da radi više mlijeka.

Da, možeš osjećati veću napunjenost u jednoj ili drugoj dojki, i to je ok.

Crijeva su mu mlada i sada se razvija flora dobrih bakterija. Zato beba može biti naduta, a ne znaju prditi, i to ih boli. Kada konačno prdnu ili se pokakaju onda i fino zaspu.

Ako ćeš pokušavati izbaciti dohranu to radi postepeno i uz vodstvo savjetnica za dojenje. Ima telefon na Rodinoj stranici.

Datum pristupanja
    Sep 2018

Početno

Hvala na odgovoru. Jucer ujutro sam mu dala zadnjih 60ml, poslije je samo cicao. I danas isto. Al budem svakako nazvala savjetnice.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Može. Javi kako napredujete. Sretno.

Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj macica30 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru. Jucer ujutro sam mu dala zadnjih 60ml, poslije je samo cicao. I danas isto. Al budem svakako nazvala savjetnice.
    macice30, jesi li dobila telefon za dojenje, ili bila u kontaktu s nekim strucnim tko ti moze pomoci u dojenju?
    budi oprezna s naglim ukidanjem dohrane, beba je jos jako malena

to sto je stalno na cici, ne mora nuzno znaciti da dolazi do dovoljno mlijeka

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •