Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 63 od 63

Tema: Ukidanje turbo bojlera (Zagreb, Osijek)

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,485

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Lokalni distributer plina. Jednom godisnje provjeravaju ispravnost bojlera. Ne placa se dodatno.

    Dimnjacar dolazi redovno, to nema veze s njima.
    to kod nas u zg se ne provjerava

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,485

    Početno

    Nažalost moj spada u te turbo murbo,Vaillant,veli serviser da ne postoji zakon da se mora već sad mijenjati,da budu oni popravljali dok imaju dijelove,a kad rikne da će se morati kupiti nešto što tad bude na tržištu,sad nisam još pitala za dimnjak ,ali vidim da ću i ja morat nači neku hižicu s drvima u budućnosti.uglavnom trebali bi imati dijelove do deset godina nakon proizvodnje,nažalost ne znam kad je prestala proizvodnja ako slučajno je.ali malo ćemo čačkati.
    Serviser živi u istom naselju malko starija zgrada od naše.
    U naselju je cca 1500 stanova,recimo da ih je oko 100 fasadnih,ima i lokala koji imaju bojlere..... je već i kod nas povelika brojka toga.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.09.2018. at 20:15

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,485

    Početno

    I da veli da je članak malko više napuhan

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    I da veli da je članak malko više napuhan
    Klasika,još se ja čudim što toliko priče o tome. Treba oduzet odmah pola od priče, naše novinarstvo je palo na niske grane.

  5. #55
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa ja ne bih rekla da je napuhan. Činjenica jest da bojler može krepat na način da mu nikakav rezervni dio ne može pomoći. Možda je malo vjerojatno, ali jest moguće. I ostaneš usred zime bez grijanja i tople vode. Moraš kupiti kondenz. bojler, i sam u dimnjak ne možeš intervenirati sve i da imaš hrpu love. To je pat pozicija.

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pratim, brine me al nista ne poduzimam jos jer nemam sto - pat pozicija it is. Nadam se da ce se nesto rijesiti na razini eu - rh dok moj bojler ne ode u paramparcad. Koliko je ocekivani vijek plinskih bojlera..u stvari..zelim li to znati ?

  7. #57
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    https://net.hr/danas/hrvatska/morat-...-vrlo-rizicno/

    Očekivani vijek plinskih bojlera 7 - 15 godina, nakon toga se počinju kvariti. Ministarstvo očekuje odgovor o odgodi primjene početkom 2019., dok se ne iznađe prihvatljiv financijski model. Ako dobro shvaćam, u RH još baš nema iskustva s kondenzacijskim bojlerima, na forumima se nalaze neki izračuni o štednji, a neka majstorska rekla-kazala koju sam čula je da bi trebalo polijepiti više takvih radijatora da se postigne ista toplina (taj me dio dosta brine jer nemam prostora baš za oblijepiti zidove radijatorima). Da ima 75.000 turbo bojlera, u ZG-u oko 50.000, uglavnom u zgradama izgrađenima pred 15-20 godina.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 24.10.2018. at 11:36

  8. #58
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa dobro koji su bojleri ugrađivani prije 20- 30-40 godina, ako ih je sad u ZG samo 50.000?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 24.10.2018. at 12:30

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Tu oko mene, novogradnja useljena 2014. i 2015. takodjer ima turbo bojlere. Moj stan renoviran 2005. naravno isto. Nema sanse da ih je samo 75000 u drzavi.

  10. #60
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro koji su bojleri ugrađivani prije 20- 30-40 godina, ako ih je sad u ZG samo 50.000?
    Beats me. Možda to nisu bili ti turbo i možda su ti turbo ekološki neprihvatljivi, a ovi prije nisu. Fakat ne znam. Uzimam bits and pieces od članaka kako na koji naiđem. Pokušavala sam uopće vidjeti iskustva s kondenzacijskim u RH, to je vrlo sporadično, koja privatna kuća to ima i that's it. Bilo bi dobro da se javi koja forumašica koja živi u Njemačkoj ili tako negdje vani gdje su ti kondenzacijski normalni. Ako kojoj od vas dođe serviser, pitajte.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 25.10.2018. at 08:48

  11. #61
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moj serviser je rekao - joj, bez brige ste bar još 10 godina. Pa nama dogodine prestaje oroizvodnja rezervnih dijelova za bojlere koji su se prestali proozvodito prije 35 godina!

    A sutradan izađe članak nekog servisera koji kaže da će dijelova za turbo b. biti, ali ne svih. Npr. nove pumpe će se moći kupiti i ugraditi samo do 31.12.2019.
    Pa ćemo mi tako promijeniti bar pumpu.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja imam kondenzacijski bojler skoro 15 godina, donio je uštede oko 30%, na godišnjem računu za plin, ali ja sam u kući, i bio je pravi kotao prije a ne bojler vulgaris. Na stanu ako uštedi 10% po meni. Nisam dodavala radijatore, pa može kondenzacijski i visoko temperaturu dici kad treba. A većinu vremena ipak nije -10, pa on i sa starim radijatorima radi u kondenzaciji-štedljivije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #63
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam kondenzacijski bojler skoro 15 godina, donio je uštede oko 30%, na godišnjem računu za plin, ali ja sam u kući, i bio je pravi kotao prije a ne bojler vulgaris. Na stanu ako uštedi 10% po meni. Nisam dodavala radijatore, pa može kondenzacijski i visoko temperaturu dici kad treba. A većinu vremena ipak nije -10, pa on i sa starim radijatorima radi u kondenzaciji-štedljivije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Znači, zadovoljna si - štedite, a nije vam hladnije nego prije? Ohrabrujuće ako je tako.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •