Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 63

Tema: Ukidanje turbo bojlera (Zagreb, Osijek)

  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno Ukidanje turbo bojlera (Zagreb, Osijek)

    https://novac.jutarnji.hr/novcanik/o...od-ek/7858509/

    Konkretno moje cijelo naselje iz 2007. ima ovakve bojlere.
    Ako mi sad crkne, ne mogu ništa. Prodaja takvih istih novih je zabranjena, a kondenzacijski s novom tehnologijom ne mogu ugraditi bez da zgrada izmijeni kompletne dimnjake. Ljudi kojima bojleri još funkcioniraju teško će pristati na trošak od 15-20.000 kn (bojler+participacija za dimnjak za višekatnicu).
    Dakle u trenu kad mi crkne bojler, ostajem bez grijanja i tople vode dok se ne obave vrlo opsežni radovi od tko zna koliko mjeseci pa sve i da svi pristanu na njih.
    Je li netko razmišljao o tome?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 22.09.2018. at 12:12

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mi imamo plinski bojler al pojma nemam koji. Zivim u kuci pa ce sreca izmjene s jedne strane lakse a s druge i ne bas.
    Cijela fama me podsjeca na one razdjelinke topline ili sto vec sto se mijenjalo. Nadam se da nije bas tako.....

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Bila je priča o tome prošle godine,ali se nije odnosilo na bojlere tipa Vaillant i slične,bila je riječ kak će e morati mijenjati dimnjaci i naravno staviti novi bojleri.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Sad vidim da je u članku slika vailanta.
    Meni je muka od sveg toga,prvo ozračun,pa ne,pa ugradi novi dimnjak ,da dimnjačar provjeri dimne plinove,pa ti dođe dimnjačar kojem moraš dat ljestve jer je taj dimnjak viši i mora upiknuti u njega sondu.
    I naše naselje je 2006-7

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    To nije ista priča, to je išlo za 50g. i starije zgrade kad nisi smio staviti iole moderniji bojler zbog predpotopnog zajedničkog dimnjaka.

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Nije važna marka bojlera.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Ok onda sam mislila na tu priču.nisam prije članak pročitala

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Nije mi baš sve jasno.
    U članku (člancima, jer ih ima više na webu) se spominju turbo-bojleri kao problematični. Kakvi još trenutno postoje kod nas?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Ali sad čitam da su u zgradama građenim između 2001. i 2015. ugrađivani takvi turbo-bojleri, pa je vrlo vjerojatno i naš bojler takav

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I ništa nisu napisali kakve su zahtjevi na dimnjake.

  11. #11
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ja nemam pojma kak da provjerim jel to bojler kojeg imamo?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Evo, ja sam upravo pogledala upute za upotrebu našeg bojlera. Na naslovnici piše "turboBLOCK pro", pa pretpostavljam da je to taj

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    A koji je proizvođač?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Vaillant.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nedavno sam imala problem s bojlerom, nasrecu rijesen. Serviser je rekso da su uglavnom svi bojleri ugradjeni do 2015. (I 2015.) ti stari koji su zabranjeni. Mogao bi se takav stari kupiti u Bosni ili Srbiji, ali ga ne smiju instalirati. On ocekuje da ce se to nekako ipak kompromisno rijesiti za godinu-dvije-tri kad stari bojleri pocnu masovnije crkavati.

  16. #16
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Tu se radi o bojlerima koji su fasadni. Koji imaju ispust na van.
    Sad se isključivo ugrađuju bojleri koji su spojeni na dimnjak i zovu se kondenzacijski.
    U startu su skuplji.
    Plus kaj treba dimnjak biti tip top.
    Mi smo htjeli to napraviti u stanu koji je imao grijanje na plinsku peć koju smo maknuli i prvo smo morali angažirati dimnjačara da pregleda dimnjak i izda atest.
    To zadovoljstvo košta 800 kn.
    Zatim smo trebali platiti sanaciju dimnjaka.
    Budući je stan na drugom katu, a zgrada ima četiri kata plus podrum, trebali smo srediti cijeli dimnjak.
    Ostali susjedi nisu htjeli sudjelovati jer njih se to, kao, ne tiče.
    I ne može se financirati iz zajedničke pričuve.
    Sanacija dimnjaka podrazumijeva da se cijeli dimnjak obloži rostfrajem i ispita te postave vratašca.
    Tu smo već došli na cifru od oko 20 000 kn.
    I na to još treba dodati radove po stanu koji su po predračunu ispali još 20 000.
    Uglavnom, centralaš mi je rekao da mi se ta investicija neće isplatiti nikad.
    Da mi se to nikako ne isplati raditi.
    I tako smo odustali.
    U tom stanu je sada grijanje na struju i rata je triput manja nego u stanu u kojem živim i imam centralno preko HEP-a.

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Pa i mi smo spojeni na dimnjak, onaj nekakav sigurni zatvoreni sistem gdje ne može doći do curenja CO2. Zgrade super izvođača iz 2007/8. Ali EU je donijela odluku i slikaj se.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Poslala sam poruku serviseru iz naselja,pa čekam i njegov odgovor

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Tanci, meni je serviser rekao da ne mozemo to sami napraviti ni da hocemo. Isto smo drugi od cetiri kata. Jer ako se prilagodjava dimnjak, onda svi na vertikali moraju promijeniti bojler, sto ce se dogovoriti nikad. Jedino oni na zadnjem katu to mogu sami promijeniti.

  20. #20
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Tanci, meni je serviser rekao da ne mozemo to sami napraviti ni da hocemo. Isto smo drugi od cetiri kata. Jer ako se prilagodjava dimnjak, onda svi na vertikali moraju promijeniti bojler, sto ce se dogovoriti nikad. Jedino oni na zadnjem katu to mogu sami promijeniti.
    Nama su rekli da možemo i to zato jer na našoj vertikali postoje četiri paralelna dimnjaka s jedne i još dva s druge strane stana.
    Ta zgrada je nekada bila na kruta goriva.
    Po stanovima su izvorno bile kaljeve peći na drva i svaki stan je imao svoj dimnjak.
    Poslije kada je došao plin, vlasnici stanova su svaki sebi kako je tko mogao, uvađao plin i stavljao fasadni kombi bojler.
    Moja pokojna svekrva, čiji je to bio stan, nije imala love za to pa je uvela plin u stan i stavila plinsku peć u kuhinju i tako se grijala.

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    I ja sam u takvom stanu na Trešnnevci živjela, u zgradici napravljenoj prije 2.svj.rata. Isto fasadni bojler i kaljava peć. Ali to su predpotopni primjeri.
    Frend živi u Prečkom u zgradurini iz '70. i isto su svi na vertikali prije par godina oblagali dimnjak jer su im dotrajali stari bojleri. Ali nije mi jasno kako to moraju raditi relativno nove zgrade? I kako su došli do brojke od 75.000 stanova u Hrvatskoj? Što je s ostalima? Pa samo Zagreb ima vjerojatno više od 75.000 stanova koji imaju etažno centralno?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 22.09.2018. at 21:34

  22. #22
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    U našoj zgradi je to trenutno isto top tema (uz energetsku obnovu fasade) i mi smo velika zgrada sa 75 stanova. Nas je 5 na vertikali jednog dimnjaka i mislim da je rečeno da bi nas rekonstrukcija koštala oko 13000 kn po stanu i to moramo financirati mi, ali da mora svih pet odlučiti za rekonstrukciju (što je nemoguće jer frajer iznad nas ne živi u stanu i uopće ne brine o njemu i ne zanima ga ulaganje u stan). Ovi novi bojleri moraju imati cijev koja uvlači zrak i cijev koja izbacuje monoksid, a u našim dimnjacima za to nema mjesta pa bi se ova usisna cijev morala spajati direktno na fasadu, bilo kroz hodnik, bilo kroz sobu, kako god, samo ne može kroz taj dimnjak. Zamjenu bojlera bismo mogli financirati iz energetske obnove i to bi nas po stanu koštalo oko 6-7000, znači, ukupan trošak po stanu oko 20000 kn!!!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    U nasoj zgradi se obnavljanje dimnjaka financira iz pricuve
    Zasto vi ne smijete trositi te nofce?
    Pa radi se o zgradi koja je zajednicka
    Isto tak smo i krov platili - iz pricuve
    Istina digli smo iznos ali to je cijena zivota u zgradi..
    Koja je po meni jos uvijek daleko jeftinija nego kad zivis u kuci..

  24. #24
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Nemate problem samo vi u stanovima nego i mi u kućama..
    Predlani sam htjela mijenjati CTC peć za centralno, s plinskim plamenikom i posebnim dimnjakom koji je već preko 15 g obložen inoxom i placen tada oko 2000 DEM (samo dimnjak!). E sad: opet moram atestirani dimnjak dati atestirani, a ne smijem ugraditi fasadnu bojler nego isključivo kondenzacijski, tako da ni me ta priča došla sve skupa oko 4000€. Odlučila sam da kad peć jednog dana rikne prelazim opet na drva...
    Posljednje uređivanje od winnerica : 24.09.2018. at 00:35 Razlog: Greska

  25. #25
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Nemate problem samo vi u stanovima nego i mi u kućama..
    Predlani sam htjela mijenjati CTC peć za centralno, s plinskim plamenikom i posebnim dimnjakom koji je već preko 15 g obložen inoxom i placen tada oko 2000 DEM (samo dimnjak!). E sad: opet moram atestirani dimnjak dati atestirani, a ne smijem ugraditi fasadnu bojler nego isključivo kondenzacijski, tako da ni me ta priča došla sve skupa oko 4000€. Odlučila sam da kad peć jednog dana rikne prelazim opet na drva...
    A jesi mi uljepšala jutro....
    naša plinska peć je +20, valjda bude još zdurala jer za ovakve cifre jednostavno nemamo.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    U nasoj zgradi se obnavljanje dimnjaka financira iz pricuve
    Zasto vi ne smijete trositi te nofce?
    Pa radi se o zgradi koja je zajednicka
    Isto tak smo i krov platili - iz pricuve
    Istina digli smo iznos ali to je cijena zivota u zgradi..
    Koja je po meni jos uvijek daleko jeftinija nego kad zivis u kuci..
    Je, ako imaš normalne sustanare... MM i ja već godinama pokušavamo nagovoriti naše sustanare (peterokatnica s tri ulaza, ne znam što je s ostala dva, ali kod nas nema ŠANSE da se susjedi dogovore i to plate iz pričuve). Razlog - stanari su ili umirovljenici koji nemaju ili mladi parovi koji su opterećeni kreditima do grla. Mi bi još i platili to, ali ne znam da li je fizički izvedivo. Imam atest dimnjaka od prije 20 godina kad smo se uselili, ali isti ne vrijedi. Kaže dimnjačar da je dimnjak porozan i da bi trebalo staviti inox, ali moram vidjeti da li se to može riješiti samo za našu vertikalu. Lani smo preuređivali kupaonicu, ostavili stari bojler od useljenja (još radi) ali sam majstorima rekla da nam napravi odvod za kondenzat, da ne bi ponovno razbijali kupaonicu u trenutku ugradnje novog bojlera. Eh, sad - kako će to na kraju biti, nemam pojma...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Imas pravo
    Provjerila s muzem; za placanje iz pricuve treba biti suglasno pola stanara + 1 glas
    Ali, evo mi uspjeli pa isticem pozitivan primjer

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Moze li mi neko molim objasniti ovo vezano uz kondenzacijski bojler i dimnjak. Jesam li dobro razumijela da kondenzacijski bojler nuzno mora ici u dimnjak? Ako pretpostavimo da je dimnjak negdje u kuhinji, a bojler je od kuhinje udaljen par prostorija i nekoliko metara dalje, kako onda taj bojler spojiti na dimnjak?

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    mi imamo dimnjak na koji je bojler spojen u kupaoni, i bojler je u kupaoni, gdje ti imaš što od toga?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mi imamo dimnjak na koji je bojler spojen u kupaoni, i bojler je u kupaoni, gdje ti imaš što od toga?
    Mi sada imamo fasadni bojler, znaci rupa u zidu i kroz nju ide van cijev od bojlera. Bojler nam stoji u hodniku.

    U kupaoni postoji ventilacijski otvor, ali ne znam je li to isto sto i dimnjak, odnosno moze li on sluziti svrsi za kondenzacijski bojeler? Ali, cak i da moze, ne zelimo bojler u kupaoni.

    Dakle, kada nam crkne fasadni plinski bojler, sto onda? Zar necemo vise moci imati plinski bojler ukoliko iz hodnika nije moguce povuci cijev do dimnjaka? :O
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 24.09.2018. at 11:30

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    a možda novi fasadni bojler ako i kad crkne


    ventilacijski otvor nije ujedno i dimnjak, tj, možda nije propisano napravljeno za dimnjak za plin
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.09.2018. at 11:57

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a možda novi fasadni bojler ako i kad crkne


    ventilacijski otvor nije ujedno i dimnjak, tj, možda nije propisano napravljeno za dimnjak za plin
    U svakom slučaju treba atest dimnjačara, bio ventilacijski otvor ili dimnjak. A to više nije jednostavno nabaviti.

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    meni je recimo ventilacijski otvor udaljen od dimnjaka cca pol metra oboje su u kupaoni, imam još jedan mali u wc

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a možda novi fasadni bojler ako i kad crkne
    Eh, ja sam shvatila da se takvi vise ne prodaju, nego samo kondenzacijski. Od tuda moja zabrinutost. Ili sam pogresno shvatila?

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, ja sam shvatila da se takvi vise ne prodaju, nego samo kondenzacijski. Od tuda moja zabrinutost. Ili sam pogresno shvatila?
    Fasadni se normalno prodaju i dalje. Problem je nama koji nemamo mjesta u stanu gdje bi stavili fasadni.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Fasadni se normalno prodaju i dalje. Problem je nama koji nemamo mjesta u stanu gdje bi stavili fasadni.
    A, sta da? Pratim tu temu vec neko vrijeme preko novinskih clanaka (OK, citala sam dva ili tri clanka) i do sada nisam uspjela skuziti da se to ne odnosi na fasadne bojlere...

    Hvala na pojasnjenju, sad barem ja mogu mirno spavati sto se toga tice. A s vama ostalima na koje se promjena odnosi, iskreno suosjecam.

  37. #37
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ovo se bas i odnosi na sve fasadne bojlere. Lani još mi je bio ovlašteni dimnjačar iz Eninga i rekao da nikako stavljati fasadni jer samo sto nisu postali zabranjeni, da ih ima za kupiti u BIH npr ali da Plinara moze doci, a za njih vise ne izdaju ateste i ako nemaš atest - hop kazna i zatvaranje plina...
    Osnovni problem kod fasadnih i je to sto su ih ljudi ugrađivali svuda, pa i gdje se nije smjelo...

  38. #38
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A jesi mi uljepšala jutro....
    naša plinska peć je +20, valjda bude još zdurala jer za ovakve cifre jednostavno nemamo.
    Strasne su cifre, slažem se... Ako i kad se to dogodi kupit ću si peć opet za centralno na drva, ko prije 25 godina... Lož ulje se ne isplati

  39. #39
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Zanimljive su te cijene, u clanku piše da je zamjena dimnjaka 3000kn po stanu a tu neke traže 20000kn.
    I piše da se može staviti atmosferski, ali samo za starije dimnjaka (valjda onda u zgradi staroj 50g ne treba skupa zamjena dimnjaka ali se ne može ugraditi kondenzacijski) nk vidim da svi pitaju za ugradnju kondenzacijskog.
    Nisam baš primjetila da EU uvodi nerazumne mjere nego naša vlast to obično jako čudno interpretira ili uopće ne razumije tematiku pa se puuuno prekasno javi (sigurno su mogli staviti primjedbe dok smo bili u pristupnim pregovorima, ali naravno nisu)

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljive su te cijene, u clanku piše da je zamjena dimnjaka 3000kn po stanu a tu neke traže 20000kn.
    I piše da se može staviti atmosferski, ali samo za starije dimnjaka (valjda onda u zgradi staroj 50g ne treba skupa zamjena dimnjaka ali se ne može ugraditi kondenzacijski) nk vidim da svi pitaju za ugradnju kondenzacijskog.
    Nisam baš primjetila da EU uvodi nerazumne mjere nego naša vlast to obično jako čudno interpretira ili uopće ne razumije tematiku pa se puuuno prekasno javi (sigurno su mogli staviti primjedbe dok smo bili u pristupnim pregovorima, ali naravno nisu)
    U dimnjake i bojlere se uopće ne razumijem al se razumijem u EU tematiku.

    Dakle, ne znači da nisu uložili primjedbu tijekom prethodnih rasprava i sastanaka nego se jednostavno na razini EU ne donose sve odluke jednoglasno, nego većinom pa se lako može nadglasati. Jednoglasnost je recimo potrebna za porezne teme.

    jelena_O pls javi jel naši bojleri spadaju u ovu kategoriju, nekako mislim da ne. Zgrada je građena 2006.

  41. #41
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Meni i dalje nije jasno kako su došli do broja od 70.000 stanova i kuća.

  42. #42
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, ja sam shvatila da se takvi vise ne prodaju, nego samo kondenzacijski. Od tuda moja zabrinutost. Ili sam pogresno shvatila?
    moja poznanica je prije par tjedana imala situaciju baš iz uvodnog posta. odvezla se u srbiju, kupila i uvezla bojler.

  43. #43
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moj plinoserviser mi je rekao da on NE SMIJE ugraditi takav bojler.

  44. #44
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    A i uvoz je nelegalan. Kako je prikazala na granici?

  45. #45
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A i uvoz je nelegalan. Kako je prikazala na granici?
    nitko je ništa nije pitao. uvezla ko bilo što drugo što bi. bar nije spomenula problem?!
    ma sigurno problema nije imala, znala bih da je.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moj plinoserviser mi je rekao da on NE SMIJE ugraditi takav bojler.
    X

    Cak i ako nadje nekoga za ugradnju, nama jedan put godisnje dolaze u provjeru iz Termoplina. Ako nema njihovu naljepnicu, iskljucili bi ga.

  47. #47
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    zamisli? ne znam onda šta i kako. nezavidna situacija u svakom slučaju.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    X

    Cak i ako nadje nekoga za ugradnju, nama jedan put godisnje dolaze u provjeru iz Termoplina. Ako nema njihovu naljepnicu, iskljucili bi ga.
    to je tam vaš neki, nama dolaze samo dimnjačari i kad pozoveš servis

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Lokalni distributer plina. Jednom godisnje provjeravaju ispravnost bojlera. Ne placa se dodatno.

    Dimnjacar dolazi redovno, to nema veze s njima.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo se bas i odnosi na sve fasadne bojlere. Lani još mi je bio ovlašteni dimnjačar iz Eninga i rekao da nikako stavljati fasadni jer samo sto nisu postali zabranjeni, da ih ima za kupiti u BIH npr ali da Plinara moze doci, a za njih vise ne izdaju ateste i ako nemaš atest - hop kazna i zatvaranje plina...
    Osnovni problem kod fasadnih i je to sto su ih ljudi ugrađivali svuda, pa i gdje se nije smjelo...
    Eto ti ga na! Sad opet nista ne znam...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •