Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Sinkopa kod djece

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno Sinkopa kod djece

    Ima li netko iskustva sa sinkopom kod djece?

    Naime, sin je prije par dana nakratko ostao bez svijesti. Trajalo je max 10 sekundi. Samom događaju nisu prethodile nekakve tjelesne reakcije, kao ni nakon toga. Odjednom je, ničim izazvan ostao bez svijesti, došao k sebi i nastavio dalje kao da ništa nije bilo. Jedino, događaja se ne sjeća.
    Naravno da smo završili u bolnici. Prve pretrage su uredu. Detaljnije slijede.

    Ima netko iskustvo, savjet, bilo što?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Jesi li sigurna da je iz čistog mira to bilo,kad je veliki bio u sedmom razredu jedan dečko je napravio scenu ali namjerno

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Misliš da je namjerno pao, jer je htio nešto iscenirati?

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Jao, jelena.O .

  5. #5
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Meni liči na jednu vrstu dječje epilepsije.
    Ali da ne dižem paniku, treba dobar pregled i obrada

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš da je namjerno pao, jer je htio nešto iscenirati?
    Ne znam koja je bila vaša situacija,ali onaj kod mog velikog je namjerno zadržao zrak ( uz neku priču gledajte kolko mogu ne disati) i počeo crveniti u licu,pa je tek onda pao sa stolca.bilo je frkovito

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Jel prije nesvjesti morao mirno stajati?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    U bolnici mi kažu da bi kod epilepsije nakon pada bio krut, pomokrio bi se i sl. On ništa od toga nije imao. Suprug je primijetio da mu je slabo, pa ga je uspio uhvatiti, nije pao na tlo. Ni nepuni sat nakon incidenta, u bolnici je pregledan i neurološki je bio uredan. Isto mi kažu, imao bi neke ispade nakon toga.
    Otkrili smo neznatno lošiji vid. Sve ostalo b.o.
    Na eeg čekamo. Tijekom hospitalizacije nije uspio doći na red (okrećem očima, da).

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel prije nesvjesti morao mirno stajati?
    Ne, bilo je jutro. Desetak minuta nakon buđenja. Obavljao je higijenu i spremanje u školu. Dakle, bio je u pokretu.

  10. #10
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, bilo je jutro. Desetak minuta nakon buđenja. Obavljao je higijenu i spremanje u školu. Dakle, bio je u pokretu.
    Da nije onda tlak ili šećer?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Osnovne pretrage smo radili cca 45 nakon incidenta. Tlak je u trenutku pada bio 117/67 (znam, jer snašla sam se i brrrrrrzo mjerila), u bolnici na prvom mjerenju, nakon vađenja krvi 120 sa nešto, pa zatim na odjelu 90 sa nešto.... dakle, oscilirao je. Lagano je bio dehidriran, usne i jezik su bili bijeli. Kroz dopodne je primio bocu infuzije.
    Labos kaže da je šećer uredan.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Nadam se da će biti tvoj ok i da ćete saznati zakaj se to desilo
    Sretno i dalje
    Javi se
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.09.2018. at 17:12

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Imam iskustvo i sebe i starije ćerke. Ista priča, desetak minuta nakon buđenja, ja u kupatilu, ćerka u sobi. Ja sam imala 16 god., ćerka samo 4. Svi nalazi uredni. Dijagnoza: sinkopa.
    Ćerku sam ja uhvatila u padu, ja kao tinejdžerka nisam bila tako dobre sreće pa na čelu imam mali ožiljak gde sam rasekla arkadu o dovratak pri padu, završila na šivenju :/.
    Jedino, i ja i ćerka smo se sasvim jasno sećale svega što je prethodilo i sledilo toj kratkoj epizodi.
    Nikad nam se više nije ponovilo (i nadam se da neće), ali ja sporadično imam vrtoglavice i crnilo pred očima kada se poklopi niz minimuma - glad, žeđ, umor, viroza, drastične i brze promene vremena toplo/hladno, naglo ustajanje iz kreveta, i kod mene najvažnija - neki jak emotivni stresor, strah i sl.
    Jedino što su meni i ćerki našli kao očigledan uzrok je nizak pritisak, uz sve prateće savete: ne skakati iz kreveta nego polako ustajati, piti dovoljno vode, unositi dovoljno soli, i naravno, što urednije životne navike jela i odmora.
    Mudri pedijatar na hitnoj je uradio par osnovnih neuroloških testova kod mog deteta, osmotrio način na koji se kreće, zagledao joj rukice, nogice, savio njene hiperelastične zglobove, zaključio naglas da joj beonjače imaju blago plavičast odsjaj, a koža na vratu, rukicama i kod pazuha vrlo karakteristične nabore. Zatim je vrlo taktično primetio da i ja imam isti telesni habitus i pitao da li nam je iko do tada objasnio da obe najverovatnije imamo neki blagi oblik urođenog nedostatka vezivnog tkiva (pominjala na drugoj temi Ehler - Danloss-ov sindrom), koji kao nezgodne nuspojave može da ima između ostalog i vrtoglavice i sinkope. Preporučio je dalje analize samo ako se slične tegobe ponove, što se srećom nije još desilo. Kako je sam rekao, sinkope su vrlo česte kod emotivnih osoba koja imaju jaku telesnu reakciju na neki vid emotivnog stresa :/, i bezazlene same po sebi osim rizika od povrede.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Pulinka, eto isto je bilo i kod nas. Sve on zna, točno slijed događaja prije pada, zna da ga je suprug polegao na krevet. Jedino ne zna da je tata nosio na krevet. Tih par sekundi nema filma. Prezadovoljni smo pregledom pedijatra, detaljan, baš detaljan. Obradio je sve, ama sve što je mogao i znao. Čak je tražio da se vide hormoni štitnjače, jer suprug ima problem sa štitnjačom. Tražio je snimku pluća, jer par dana prije toga, boljela su ga leđa na jedom mjestu. Imao je pregled urologa, jer sam ja bila u strahu da nešto sa spolovilom ne štima.... Poslali su nas na očni, jer suprug nosi naočale... ma sve, kažem ti sve što im je tog trena palo na pamet.
    Bojim se... bojim do bola. Ne spavamo, dežuramo uz njega.
    A opet, sasvim sam sigurna da će sve biti ok.

    Da, i pedijatar je radio neurološki pregled, onaj što on zna i može, nije uočio apsolutno nikakva odstupanja. Vjerojatno zbog toga nismo išli na hitan eeg, koji me još jedino muči.
    Posljednje uređivanje od rena7 : 22.09.2018. at 17:37

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    A jel kardiološki dio odrađen? Da nije ortostatska sinkopa?
    Da te ne prepadnem:
    Ortostatska hipotenzija, česti bezazaleni uzrok sinkope, nastaje zbog nemogućnosti normalnih mehanizama (npr. sinusne tahikardije, vazokonstrikcije ili oboje) da kompenzira privremeno smanjenje venskog povrata krvi u srce, do kojeg dolazi prilikom stajanja.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ekg rađen i uredan. Davno je bio na pregledu kod prof. Malčić. Potpisao je nalaz kao uredan i na moje pitanje kada je kontrola, odgovorio je nikad. Ali da, također ponavljamo kompletnu detaljnu kardiološku obradu.

    Ovo nije imao- Presinkopa, vrtoglavica, zanošenje, zbunjenost ili zamagljenje vida se javljaju unutar nekoliko sekundi od ustajanja.


    Posljednje uređivanje od rena7 : 22.09.2018. at 17:54

  17. #17
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    A jel kod prof. Malčića radio ortostatski test?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ne, bio je radi sistoličkog šuma na srcu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka, eto isto je bilo i kod nas. Sve on zna, točno slijed događaja prije pada, zna da ga je suprug polegao na krevet. Jedino ne zna da je tata nosio na krevet. Tih par sekundi nema filma. Prezadovoljni smo pregledom pedijatra, detaljan, baš detaljan. Obradio je sve, ama sve što je mogao i znao. Čak je tražio da se vide hormoni štitnjače, jer suprug ima problem sa štitnjačom. Tražio je snimku pluća, jer par dana prije toga, boljela su ga leđa na jedom mjestu. Imao je pregled urologa, jer sam ja bila u strahu da nešto sa spolovilom ne štima.... Poslali su nas na očni, jer suprug nosi naočale... ma sve, kažem ti sve što im je tog trena palo na pamet.
    Bojim se... bojim do bola. Ne spavamo, dežuramo uz njega.
    A opet, sasvim sam sigurna da će sve biti ok.

    Da, i pedijatar je radio neurološki pregled, onaj što on zna i može, nije uočio apsolutno nikakva odstupanja. Vjerojatno zbog toga nismo išli na hitan eeg, koji me još jedino muči.
    Tako je i nama rekao pedijatar, da nema puno smisla cimati dete za eeg ako sve deluje uredno.
    Da, pa jasno da se dete ne seća tih par sekundi bez svesti, to je normalno .
    Obavite sve preglede da budeš mirna, ali najverovatnije će sve biti manje više ok. Više se šokira roditelj nego dete .

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam imala u jednom periodu zivota ortostatske sinkope. Posebno u proljece. Padala u nesvijest vise puta.

    Moja kcer ima klasicnu sinkopu trenutak prije nego ce povratiti. Izgubi svijest na trenutak, ne ostane u nesvijesti, ne pomokri se. Pedijatrica (koja je na glasu kao panicar) nije smatrala potrebnim daljnje pretrage, a ni ja.

  21. #21
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Je li imao otvorene ili zatvorene oči za vrijeme trajanja nesvjestice i koliki mu je bio prolaktin?
    Ovo što su vam rekli za epilepsiju nije u potpunosti točno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #22
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    mojoj se to dogodilo jednom u pubertetu. imala je 13 godina. peh je bio i u tome što je bila sama doma pa ne znamo kako se to uopće dogodilo osim iz njene priče kasnije. nazvala nas je uspaničeno nakon što se osvijestila i i rekla da se sjeća da se digla s kauča po čašu za napiti se i dalje se ničeg ne sjeća niti zna koliko je otprilike bila u nesvijesti. čak je malo bila i zagrizla jezik. odmah smo je odveli u bolnicu gdje je po prvim nalazima bilo sve ok, ali su je ostavili par dana na promatranju i radili čitavi niz pretraga. sjećam se da su joj često mjerili šećer, da su joj odmah napravili ct glave, eeg, uz srca, prošla je i psihološku obradu i nakon svega je zaključeno da je to bila jednostavno sinkopa vjerojatno nastala od ustajanja u vodoravni položaj. kasnije smo još s njom odradili i eeg nakon neprospavane noći koji je bio ok i magnetsku rezonancu mozga na kojoj je uočena cista na pinealnoj žlijezdi za koju su nam rekli da ona nije uzrok tog pada i da joj ne bi trebala praviti probleme u životu.

    od toga je prošlo skoro 10 godina i nije imala nikakvih sličnih problema osim lani kad se isto onesvijestila, ali to je bilo nakon cijelog dana povraćanja i proljeva pa je do toga došlo uslijed dehidriranosti. eto što se dogodi kad ne živiš više sa mamom koja pazi da li se uzima dovoljno tekućine ukoliko si pod virozom, ali vjerujem da se nakon tog iskustva naučila. srećom joj je tad naišla stanodavka koja je ujedno liječnica i odvela je na hitnu gdje su joj odmah dali infuziju pa joj je ubrzo bilo bolje.

    uglavnom, meni koja veći dio života patim od paničnih napada u kojima mi je jedan od najvećih strahova da ću izgubiti svijest, a zapravo mi se to nije do sada nikad dogodilo, nesvjestica je nešto što mi na prvu izaziva ogroman strah i odmah pomišljam na najgore iako u većini slučajeva za koje sam čula završi sve ok.

  23. #23
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    https://www.youtube.com/watch?v=obbg...vAMj55fdM7NE9r
    Dijete hiperventilira što provocira epi napad. To nije ono što svi zovu epilepsija, grand mal sa padanjem i toničko kloničkim grčevima.
    Ovaj tip se zove apsans i traje kratko gubitak svijesti, kao da se dijete izgubi na par sekundi, a kasnije nastavlja istu aktivnost.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Tanči, za prolaktin ne znam, doista. Suprug misli da je blago zakolutao očima, pa možda čak i nakrenuo usne, pri čemu je disanje bilo normalno.
    Stvarno ne znam što bi mislila.
    Jedva čekam eeg.

  25. #25
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Prolaktin je jako bitan jer poslije epi napada jako skoči.
    Prilikom epi napada su oči otvorene, a prilikom sinkope zatvorene.
    Epi napada ima jako puno vrsta.
    Ova priča s obaveznim mokrenjem tijekom ili nakon epi napada i nema veze s vezom i naprosto nije točna.
    EEG će, nadam se, biti ok, ali to ne isključuje epilepsiju.
    Taj dan kad će snimati EEG sin treba biti umoran i bilo bi najbolje kad bi uspio zaspati za vrijeme snimanja.
    Put do dijagnoze je obično dug.
    U koju bolnicu idete na obradu?

  26. #26
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    mene stvarno čudi da nisu odmah napravili eeg jer mojoj su to odmah radili čim smo došli na odjel, a zatim tijekom hospitalizacije i još jednom ponovili. naknadno smo upućeni jedino još na taj eeg nakon neprospavane noći i na magnetsku. sve ostale pretrage su rađene u bolnici. vas su onda pustili odmah doma?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Dva dana je bio u bolnici, a eeg nije napravljen- jer je eto- gužva. Očekujemo da će do srijede naći termin i napraviti eeg. Pretrage radimo u našoj lokalnoj bolnici.
    Dobra info za prolaktin, baš ću pitati jesu li ga radili.
    Zanimljivo, taj dan je bila u bolnici i neuropedijatrica, ali sa njom imamo susret tek u srijedu. Jednu od te dvije noći čak je bila i dežurna na pedijatriji, ali od nje nemamo nikakvih informacija. Samo od pedijatrice koja nas je primila i od šefa odjela.
    Nestrpljiva sam, i jako jako se ljutim zbog tog eeg-a i činjenice da je neuropedijatar bio tamo, a kao da nije.
    Ok, idemo korak po korak.

  28. #28
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    stvarno sramota za naše zdravstvo koje se valjda iz godine u godinu srozava. i to je još dijete u pitanju. mi smo onda imali ludu sreću taj put sa tim pretragama. vidjela sam tada da su nekoj djeci dovozili i onaj pokretni eeg. moja je mogla normalno hodati pa su je vodili u ordinaciju.

  29. #29
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    U svakom slučaju što je tu je. Vjerujem da će s djetetom biti sve ok, ali za strah do boli potpuno razumijem. Ja se dugo nisam mogla opustiti nakon tog incidenta jer sam ionako paničar po prirodi, ali nako nekog vremena i to prođe. Svu sreću želim.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Hvala svima na savjetima i riječima podrške.
    Moram ostati smirena. Samo da mi on bude dobro. Jer, ako se ja uzrujavam, on to vidi, a to mu nikako nije od koristi.
    To što ne spavam, što se žderem do kosti zbog tog eeg-a, što eto.... ne znam ni ja što, ustvari znam, ali nema koristi da pišem o tome.... mah, koga to briga.
    Iz dana u dan, već godinama, moj je problem što sam još uvijek tu gdje jesam.

  31. #31
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima na savjetima i riječima podrške.
    Moram ostati smirena. Samo da mi on bude dobro. Jer, ako se ja uzrujavam, on to vidi, a to mu nikako nije od koristi.
    To što ne spavam, što se žderem do kosti zbog tog eeg-a, što eto.... ne znam ni ja što, ustvari znam, ali nema koristi da pišem o tome.... mah, koga to briga.
    Iz dana u dan, već godinama, moj je problem što sam još uvijek tu gdje jesam.
    Vjeruj mi, vani ti je zdrastvo još gore.
    Recimo u Belgiji, kuma za dijete ne može dobiti antibiotik kod gnojne upale grla, nego doktor kaže da grglja slanu vodu.

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Imam iskustvo i sebe i starije ćerke. Ista priča, desetak minuta nakon buđenja, ja u kupatilu, ćerka u sobi. Ja sam imala 16 god., ćerka samo 4. Svi nalazi uredni. Dijagnoza: sinkopa.
    Ćerku sam ja uhvatila u padu, ja kao tinejdžerka nisam bila tako dobre sreće pa na čelu imam mali ožiljak gde sam rasekla arkadu o dovratak pri padu, završila na šivenju :/.
    Jedino, i ja i ćerka smo se sasvim jasno sećale svega što je prethodilo i sledilo toj kratkoj epizodi.
    Nikad nam se više nije ponovilo (i nadam se da neće), ali ja sporadično imam vrtoglavice i crnilo pred očima kada se poklopi niz minimuma - glad, žeđ, umor, viroza, drastične i brze promene vremena toplo/hladno, naglo ustajanje iz kreveta, i kod mene najvažnija - neki jak emotivni stresor, strah i sl.
    Jedino što su meni i ćerki našli kao očigledan uzrok je nizak pritisak, uz sve prateće savete: ne skakati iz kreveta nego polako ustajati, piti dovoljno vode, unositi dovoljno soli, i naravno, što urednije životne navike jela i odmora.
    Mudri pedijatar na hitnoj je uradio par osnovnih neuroloških testova kod mog deteta, osmotrio način na koji se kreće, zagledao joj rukice, nogice, savio njene hiperelastične zglobove, zaključio naglas da joj beonjače imaju blago plavičast odsjaj, a koža na vratu, rukicama i kod pazuha vrlo karakteristične nabore. Zatim je vrlo taktično primetio da i ja imam isti telesni habitus i pitao da li nam je iko do tada objasnio da obe najverovatnije imamo neki blagi oblik urođenog nedostatka vezivnog tkiva (pominjala na drugoj temi Ehler - Danloss-ov sindrom), koji kao nezgodne nuspojave može da ima između ostalog i vrtoglavice i sinkope. Preporučio je dalje analize samo ako se slične tegobe ponove, što se srećom nije još desilo. Kako je sam rekao, sinkope su vrlo česte kod emotivnih osoba koja imaju jaku telesnu reakciju na neki vid emotivnog stresa :/, i bezazlene same po sebi osim rizika od povrede.
    Ovo je bila i bolest moje mladosti, isto....Hodala sam na Rebro na kontrole do kraja studija, eeg nikad nije bio potpuno uredan, nego je imao nekakve šiljke i još neka odstupanja, a od terapije su ni davqli apaurin koji mi nije odgovarao pa ga nisam ni uzimala. Ne sjećam se kontrole prolaktina, ne bih rekla da su mi to ikada spominjali. Dijagnoza - sinkopa.

    S vremenom čovjek nauči prepozavati i izbjegavati kritične situacije. Kod mene je to ljetno jako sunce, gužva u tramvaju, ali isto i povišena temperatura i to ne baš puno, 38 oC je već frka, pa vodim o tome računa. Zadnji put mi se dogodilo da baš padnem prije cca 15 godina, srušila se u kupaonici ko klada, više seprestrašiomm nego ja. Uvijek se bojim udarca glavom. I danas me zna uhvatiti, ali prepoznajem znakove upozorenja, sužavanjevidnog polja i vrtoglavicu, pa sjednem i duboko dišem dok mozak ne dobije dovoljno kisika.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Jutro svima,

    ukoliko nas danas ne prime na eeg, ima li netko preporuku, gdje bi u Zg mogli otići privatno?

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Jutro svima,

    ukoliko nas danas ne prime na eeg, ima li netko preporuku, gdje bi u Zg mogli otići privatno?
    Najprije zatraži vašeg pedijatra da vam nađe gdje vas mogu primiti, (jer nije isto ako ti nazoveš ili ako nazovu iz ordinacije), a tek ako ne uspiju, probaj recomo kod Sabola? Pitaj ih: https://hr-hr.facebook.com/poliklinika.sabol/

  35. #35
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ja kao peterlin -puno puta sam pala i nekoliko puta mi fali par minuta u pamćenju. uglavnom bi mi prolaznici pomogli, samo jednom me hitna odvezla i jednom sam razbila prednji zub u tramvaju. jako je to nezgodan poremećaj i sramotan kad si u pubertetu

  36. #36
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    rena, baš mi je žao što si tako uzrujana oko tog pada i eeg-a - dok ne bude, cure su ti već i rekle, evo da dodam i ja svoje:
    moja kćer je pala zimus, čini mi se. ustala iz kreveta i pošla u kupaonicu. zveknula je kao letva da sam mislila da se garderobni ormar u hodniku srušio na pod.
    razrezala je bradu i lijepili smo one flasterčiće što povežu ranu. u ustima je imala headger pa me još malo možđani udrio jer sam očekivala da si je obraze probila ili bar zube izbila.
    izvadila je krvnu sliku koja je bila ok, a meni nije palo na pamet voditi ju na neke pretrage
    a zašto.. jer sam se ja ispadala ko cura u nesvijest i šta mi fali

    šalim se. ali jesam, sjećam se toga iz svog djetinjstva i zato se nisam uspaničila.
    rekla sam joj da polagano ustaje iz kreveta jer joj se zamanta kad skoči iza sna na noge i to je bila takva situacija. i doktor je rekao da pije dovoljno tekućine.
    eto. bit će to ok, ali posnimite se da si mirna.

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja sam jednom iz čista mira pred nekih 20-tak godina (dob 25+)iz hoda pala u nesvijest - otišla na hitnu, rekli su sinkopa, daljnje pretrage nepotrebne. Znalo mi se u mladosti (srednja škola) par puta dogoditi da mi se zacrni ako naglo ustanem i tad bih se skoro srušila, ali se to smirilo ako bih sjela i digla noge.

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Uzimanje dovoljno tekućine je ključna stvar.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Napravili smo konačno eeg, ali nalaz nemamo do sutra. Pooolako...... khm.
    Hvala vam na svakoj riječi.
    Ja sam veeeelika plač*****, trtarošica i ne znam što još.
    On je eno hvala Bogu uredu. Njemu je to smiješno. Opisivao je par puta sam događaj i kune se da nije bilo vrtoglavice, slabosti, nikakvih naznaka.
    A to da nije pio, e bome Peterlin, dobro ste zaključili, nije.
    Kroz tri tjedna, svako dopodne je imao bocu vode, i gospodin nije pio ništa.
    Nije niti jeo.
    Mi spremimo hranu i vodu, on uredno u podne sve vrati iz škole netaknuto.
    Ima li veze sa tim, ne znam....

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Napravili smo konačno eeg, ali nalaz nemamo do sutra. Pooolako...... khm.
    Hvala vam na svakoj riječi.
    Ja sam veeeelika plač*****, trtarošica i ne znam što još.
    On je eno hvala Bogu uredu. Njemu je to smiješno. Opisivao je par puta sam događaj i kune se da nije bilo vrtoglavice, slabosti, nikakvih naznaka.
    A to da nije pio, e bome Peterlin, dobro ste zaključili, nije.
    Kroz tri tjedna, svako dopodne je imao bocu vode, i gospodin nije pio ništa.
    Nije niti jeo.
    Mi spremimo hranu i vodu, on uredno u podne sve vrati iz škole netaknuto.
    Ima li veze sa tim, ne znam....
    Uzimanje hrane i tekućine ima veze i jako je važno. Imam i ja jednog takvog (mlađi) i na svu sreću u srednjoj školi ima kantinu, pa sad barem jede tunjevinu, sendviče sa sirom, hot dog i sl + pije ledeni čaj ili negazirani sok od naranče. Sve je to bolje nego da je "na suhom".

    Čak gledam kroz prste kad povremeno kupi gazirano piće, jer je čak i to bolje od ničega.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Kroz tri tjedna, svako dopodne je imao bocu vode, i gospodin nije pio ništa.
    Nije niti jeo.
    Mi spremimo hranu i vodu, on uredno u podne sve vrati iz škole netaknuto.
    Ima li veze sa tim, ne znam....
    Ooo, ima, ima .
    Ni moje dete dan pre sinkope nije maltene ni ručala ni večerala jer joj meni nije bio po volji (toliko o onoj mudrosti "ješće kad bude gladna", mislim, hoće, možda, al košta me previše taj nauk u živcima i modricama), pa su joj merili šećer i svašta nešto. Moja voli da pije, doduše - samo ako se seti, jel . Tako da ne bih garantovala da je tih dana dovoljno pila. Nakon toga sam valjda mesecima, ako ne i godinama kuvala samo ono što znam da će moja deca sigurno pojesti.
    Ne bi me iznenadilo da se sruši kao tinejdžerka još koji put jer je zaboravila da jede i pije - uostalom, biće da sam i ja kao tinejdžerka zaboravljala povremeno na te "sitnice", čim sam završila na podu nakon ustajanja .

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Je njima je to uvijek smiješno,ali nadam se da će izvući poucak

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Evo, možda nekoga zanima pa javim iskustvo.
    Sve je uredu, svi nalazi su uredni. Pedijatri i neuropedijatar nemaju prigovora.
    Zašto je pao, ne zna se točan uzrok. Događa se.
    Iz preventivnih razloga, obavit ćemo dječjeg kardiologa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •