Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Porodiljna naknada

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    1

    Početno Porodiljna naknada

    Pozdrav svima,

    Molim vas za info oko porodiljne naknade jer nakon čitanja i čitanja nisam naišla na odgovor pa se nadam da ćete mi vi pomoći
    Trenutno sam nezaposlena, no imam ponudu za posao ali na pola radnog vremena s minimalnom plaćom.
    Zanima me, ukoliko prihvatim posao,
    1.imam li pravo na porodiljnu naknadu, ako da, u kojem iznosu i trajanju?
    2. ukoliko otvorim komplikacije u trudnoći, koja je minimalna naknada u tom slučaju?
    U protekle dvije godine imala sam prekida više od 19 mjeseci.

    Hvala na odgovoru!

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Minimalna naknada zbog bolovanja u trudnoći je 831,50, (ukoliko trudnica nema prethodno osiguranje, 9 mjeseci neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima u prethodne dvije godine). Od prvog dana bolovanja ju isplaćuje HZZO.
    No, treba ipak raditi neko vrijeme, da ti ne kažu da si osnovala radni odnos samo radi bolovanja.

    Kopiram ti sa stranice HZZO:
    Kao posebni uvjet za ostvarivanjem prava na naknadu plaće tijekom rodiljnog dopusta u iznosu od 100% od osnovice za naknadu plaće, bez limita, javlja se uvjet staža osiguranja (na temelju nesamostalnog ili samostalnog rada, te primanja naknade plaće nakon prestanka tog rada ostvarene prema propisima iz obveznog zdravstvenog osiguranja), prema kojem osoba mora imati navedeni staž od 12 mjeseci neprekidno, odnosno 18 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine. Ukoliko navedeni uvjet nije ispunjen, korisnik i dalje ima pravo na rodiljni dopust, no naknada plaće tijekom istoga iznosi 70% proračunske osnovice (odnosno 2.328,20 kune).

    Nezaposlene majke imaju pravo na porodiljni dopust od rođenja djeteta do 1. rođendana, neovisno o ranijem stažu naknada je 2328,20
    (Majka izvan sustava rada ima pravo na novčanu pomoć tijekom rodiljne i roditeljske brige o novorođenom djetetu, a koja iznosi 70% proračunske osnovice (2.328,20 kuna).

  3. #3
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Jesu li povecali i naknadu za trece dijete nakon 12 mjeseci ili je ostalo na onih bijednih 2700kn?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  4. #4
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    754

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li povecali i naknadu za trece dijete nakon 12 mjeseci ili je ostalo na onih bijednih 2700kn?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Koliko sam ja shvatila to je ostalo isto

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li povecali i naknadu za trece dijete nakon 12 mjeseci ili je ostalo na onih bijednih 2700kn?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Samo 2328,20. Daleko je to od "bijednih" 2700

  6. #6
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •