Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Nocni strahovi

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Nocni strahovi

    Mene zanima kako pomoci djetetu oko nocnih strahova. Uglavnom vec neko vrijeme se probudi po noci i dode kod nas. Pa ga pitam sta je bilo....da ne moze spavati. A kad dode kod nas spava. I neki dan je rekao da se boji...posto je kao njegova soba prva do vrata. A cega se boji veli lopova, zombija...i ne znam sta jos rece. Inace se ne boji bas pa ne znam zasto po noci. Moze neki savijet...

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    A čime zabavlja um prije spavanja? Ja obično sanjam ono o čemu sam zadnje razmišljala.

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Pa to iskreno ne znam. Ali sam ga pitala kak kad ides spavati normalno zaspis bez problema. I obicno brzo zaspi pogotovo sad kad je skola i kad je umoran za 2-3 min zaspi. Zaboravila sam napisati radi se o djetetu od 8.5 godina. Koji spava od rodenja u svojoj sobi. Kad je bio beba uvijek je spavao u kinderbetu naravno uvijek je netko spavao kraj njega u krevetu. A mislim da spava bas u krevetu sam od svoje 4 godine. Tako da ne znam sta ga spopalo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Moj sin je u toj dobi, a i kasnije, znao imati ružne snove i strahove izazvane onim što je doživio prethodnog dana (npr. ako je gledao neki film koji bi ga jače pogodio, i sl.).
    Naučila sam ga jednu tehniku koju primjenjujem i kod sebe, i koja zaista pali - neposredno prije spavanja sam sebi nabroji "ne želim sanjati to-i-to", npr. "ne želim sanjati lopove, ne želim sanjati zombije", itd, što ga već muči.
    Moj zaključak je da mozak, ako si osvijesti neke neugodne doživljaje, strahove ili misli prethodnog dana, neće to prorađivati i u snu. Ovo nije nikakav rezultat istraživanja, samo osobno iskustvo koje primjenjujem na sebi i pomaže. Ne baš uvijek (ako se kroz dan nakupilo previše toga), ali često.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to iskreno ne znam. Ali sam ga pitala kak kad ides spavati normalno zaspis bez problema. I obicno brzo zaspi pogotovo sad kad je skola i kad je umoran za 2-3 min zaspi. Zaboravila sam napisati radi se o djetetu od 8.5 godina. Koji spava od rodenja u svojoj sobi. Kad je bio beba uvijek je spavao u kinderbetu naravno uvijek je netko spavao kraj njega u krevetu. A mislim da spava bas u krevetu sam od svoje 4 godine. Tako da ne znam sta ga spopalo.
    Ništa ga nije spopalo. Raste i razumije više nego prije, pa sad tek shvaća da su neke stvari opasne i da postoje oko nas. Na primjer, pucalo se po Vukomercu prošli tjedan, a to nije u Tunguziji nego tu u susjedstvu.

    Mi smo to imali s predškolcem. Ukinuli smo gledanje dnevnika i vijesti općenito, a tv smanjili na najmanju mjeru. Ali ne možeš dijete držati pod staklenim zvonom. On gleda oko sebe i bolje razumije stvari koje su mu prije bile nedokučive.

    Pomogao je i razgovor o tome - čega se bojimo i zašto, za što imamo razloge, a za što nemamo... Sviđa mi se i ova tehnika koju predlaže tanja_b, pa ne škodi iskušati.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.09.2018. at 13:09

  6. #6
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ništa ga nije spopalo. Raste i razumije više nego prije, pa sad tek shvaća da su neke stvari opasne i da postoje oko nas. Na primjer, pucalo se po Vukomercu prošli tjedan, a to nije u Tunguziji nego tu u susjedstvu.

    Mi smo to imali s predškolcem. Ukinuli smo gledanje dnevnika i vijesti općenito, a tv smanjili na najmanju mjeru. Ali ne možeš dijete držati pod staklenim zvonom. On gleda oko sebe i bolje razumije stvari koje su mu prije bile nedokučive.

    Pomogao je i razgovor o tome - čega se bojimo i zašto, za što imamo razloge, a za što nemamo... Sviđa mi se i ova tehnika koju predlaže tanja_b, pa ne škodi iskušati.
    Potpisujem.
    Moji 10 i 12 ista stvar....kako kad.
    Ne zamaram se zašto, ne mogu spriječiti, samo kupiti za sebe veći krevet kako bi svi stali. Još je jedina sreća da se nikad u duetu događa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •