Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 77 od 77

Tema: Sjedalica za bicikl

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Koledžicom iz Dugava na Zapad
    Postovi
    415

    Početno

    Paws je naravno, samo ti stavi svog slatkiša u sjedaljku i uživajte u vožnji.

    Istraživanja su pokazala da su sjedalice odostraga sigurnije jer su frontalni sudari češći (nebi vjerovali).
    Po meni bolje jer je dijete zaštičeno od uleta kojekakvih buba i ne puše mu toliko, a sasvim lijepi pogled je i sa boćnih strana kao u automobilu na šta su mnoga djeca navikla.
    A ako se brinete jer ne vidite malce kaj rade iza, rješenje su specijalni retrovizori.

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    podižem malo temu, aktualna mi je 8)

    kupila sam bicikl s 'prtljažnikom' i tip me u dućanu uvjerava da je bolja i sigurnija sjedalica koja se montira na njega nego ona na vlastitom nosaču.

    kakva su vaša mišljenja?
    koje su prednosti i mane?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    podižem malo temu, aktualna mi je 8)

    kupila sam bicikl s 'prtljažnikom' i tip me u dućanu uvjerava da je bolja i sigurnija sjedalica koja se montira na njega nego ona na vlastitom nosaču.

    kakva su vaša mišljenja?
    koje su prednosti i mane?
    Moje mišljenje je da su obe jednako sigurne.
    Mislim da je djetetu udobnije u onoj koja se montira na nosač, na ramu bicikla. Čini mi se da je kod nje bolja amortizacija kad naletiš na loš teren.

  4. #54
    vrcki avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    132

    Početno

    pozdrav!
    nisam uspjela naći po onim temama koje sam pogledala, pa pitam ovdje.
    znate li ima li i gdje za kupiti ona baza za sjedalicu za bicikl koja ide na ramu? stavili bi rezervnu na moj bic pa da na selimo sve sa mm-ovog na moj svaki čas. gdje god sam do sad pitala rekli su mi da to ide samo sve u kompletu sa sjedalicom.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    vrcki, mislim da su u pravu, jer ne pase svaka sjedalica na svaku bazu.

    vidjela sam negdje sjedalice s dvije baze, baz za to da se ne mora seliti. ali se ne sjecam gdje.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    mislim da je bilo kad sam ja kupovala sjedalicu u onom dućanu u Ilici, na ćošku s ul. republike austrije (ili je to trg francuske revolucije :? - ne idu mi te ulice). Ne mogu se sjetiti kako se zove dućan.

  7. #57
    vrcki avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    132

    Početno

    curke hvala! mislim da je tamo na tom ćošku i mm kupio sjedalicu prošle godine, reći ću mu da ode pitati za bazu.

  8. #58
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj modesty71 prvotno napisa
    A da li vam pete udaraju u onaj dio gdje idu dječje nogice? Meni da, i već sam svoju potrgala. Ne znam da li tako svi modeli? Mislim, mogu voziti tak da pete stavljam na pedale, ali ne baš stalno! Kak ću tako uzbrdo, a vrtić mi je navrh brda!?
    meni da! grrr! a sjedalica tokom vožnje "sjeda" na blatobran i pritiska ga na kotač. i nisam kupila prvo smeće na koje sam naišla, (kupovala sam po zimi i jedva sam išta našla) uzela sjedalicu koja mi se činila najsolidnija... puhić ima 16 -17 kg i nogice su mu skroz na najdonjem položaju, pa zapinjem za njegove nogice kad držim noge normalno (nosi broj 29-30 ), pa dakle moram pomaknuti noge prema naprijed (na pedali). ne znam kaj da mislim, da li je to do sjedalice, ili nije dobro montirana (montirali su mi je u trgovini) ili kaj? da se idem žaliti? je li se to još nekom desilo?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj puhovi obožavaju smokve prvotno napisa
    Citiraj modesty71 prvotno napisa
    A da li vam pete udaraju u onaj dio gdje idu dječje nogice? Meni da, i već sam svoju potrgala. Ne znam da li tako svi modeli? Mislim, mogu voziti tak da pete stavljam na pedale, ali ne baš stalno! Kak ću tako uzbrdo, a vrtić mi je navrh brda!?
    meni da! grrr! a sjedalica tokom vožnje "sjeda" na blatobran i pritiska ga na kotač. i nisam kupila prvo smeće na koje sam naišla, (kupovala sam po zimi i jedva sam išta našla) uzela sjedalicu koja mi se činila najsolidnija... puhić ima 16 -17 kg i nogice su mu skroz na najdonjem položaju, pa zapinjem za njegove nogice kad držim noge normalno (nosi broj 29-30 ), pa dakle moram pomaknuti noge prema naprijed (na pedali). ne znam kaj da mislim, da li je to do sjedalice, ili nije dobro montirana (montirali su mi je u trgovini) ili kaj? da se idem žaliti? je li se to još nekom desilo?
    Puhiću su stopala predugačka, meni isto tako zapinje, ali skroz malo. Jel ti je sjedalica ona koja ima nosač na rami? Ako je, trebala bi možda podići taj nosač gore prema sicu.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj vrcki prvotno napisa
    pozdrav!
    nisam uspjela naći po onim temama koje sam pogledala, pa pitam ovdje.
    znate li ima li i gdje za kupiti ona baza za sjedalicu za bicikl koja ide na ramu? stavili bi rezervnu na moj bic pa da na selimo sve sa mm-ovog na moj svaki čas. gdje god sam do sad pitala rekli su mi da to ide samo sve u kompletu sa sjedalicom.
    mi imamo sjedalicu koja ide na nosač, a on se montira na štangu ispod zica i bez problema smo kupili još jedan i stavili ga na drugi bicikli

    pretpostavljam da ova tvoja nije takva pa ti baš nisam od pomoći, ali eto možda nekom drugom pomogne

  11. #61
    vrcki avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa
    Citiraj vrcki prvotno napisa
    pozdrav!
    nisam uspjela naći po onim temama koje sam pogledala, pa pitam ovdje.
    znate li ima li i gdje za kupiti ona baza za sjedalicu za bicikl koja ide na ramu? stavili bi rezervnu na moj bic pa da na selimo sve sa mm-ovog na moj svaki čas. gdje god sam do sad pitala rekli su mi da to ide samo sve u kompletu sa sjedalicom.
    mi imamo sjedalicu koja ide na nosač, a on se montira na štangu ispod zica i bez problema smo kupili još jedan i stavili ga na drugi bicikli

    pretpostavljam da ova tvoja nije takva pa ti baš nisam od pomoći, ali eto možda nekom drugom pomogne
    ako sam te dobro razumjela i mi imamo takvu. i uspjeli smo kupiti još jednu tu bazu za 80-ak kn na gore spomenutom čošku ilice! i uživamo već u vožnji. :D

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    da li netko zna gdje se moze nabaviti retrovizor za bic?

  13. #63
    Tena 07

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo svoju kupili u Markoprojekt u Vlaškoj, koštala je oko 180 kn. U biti, imamo dvije - jednu koja ide na paket-treger, a druga koja je na nosaču tak da ga možemo voziti i MM i ja, svaki na svom biciklu.
    MalaSirena imam jedno pitanje
    Možete li procijeniti koja od te dvije sjedalice je dijetetu udobnija ili koja bi bila sigurnija za dijete, jer eto upravo se u tome dvoumim. Do sad sam ju vozila na posuđenoj sjedalici (imala je svoj nosač i bilo je ok), sad smo ju morali vratiti i sad kupujem novu pa se dvoumim.

    Hvala na odgovoru

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    3

    Početno joj koliko preporuka

    i ja tražim sjedalicu za bebača 11 mjeseci, 11 kg, diže se, hoda, puže sve u 16....sve sam iščitala i sad imam još više dvojbi
    negdje se preporučuje prednja sjedalica (vidiš dijete, prednji kotač zbog fizike bolje podnosi dodatnu težinu, lakše se stavlja i skida dijete, lakše sjedaš i silaziš sa bike-a, ne trebaš retrovizor) a negdje zadnja (veća statistika frontalnih sudara, nema kukaca u očima i licu djeteta,trebaš retrovizor)
    vidi link http://www.ibike.org/education/infant.htm
    svi preporučuju i kacige a neka istraživanja kažu da ako je sjedalica takva da ima bočnu i stražnju zaštitu onda ne treba kaciga jer može doći do gušenja prilikom pada
    vidi link http://www.helmets.org/little1s.htm
    i sad ti budi pametan....

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Mislim da se ne trebaš toliko zamarati s tim. Ja sam kupila stražnju jer podnosi do 22 kg, a prednja samo do 15 kg (moja M. je goleeeema). Ima naslon koji se podiže kako dijete raste. Mislim da bi mi prednja sjedalica smetala u vožnji. Jedina mana: bic puno stabilniji s djetetom u prednjoj sjedalici, ali ne u vožnji, nego kad siđeš s njega i guraš ga.
    Ne bi dijete vezano u sjedalici vozila bez kacige bez obzira na mogućnost gušenja prilikom pada. Veća je vjerojatnost da će razbit glavu ako padnemo nego da će se zagušit. No ja nisam ni jednom bila ni blizu pada tako da o tome stvarno ne razmišljam. Jednostavno, voziš opreznije i sporije da stigneš reagirat i to je to. Ako ti nisi sama sigurna na biciklu nemoj vozit dijete.

  16. #66
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=185143

    Od danas je ova sjedalica na akciji u Baby centru u Sloveniji, eto samo da znate. I znate li jel to ok marka?

    A pitanjce glasi - treba li uz tu sjedalicu kupiti još nešto, tipa nosači? Ima li veze kakav je bicikl na koji će ići?

    Da li je moguće voziti u njoj dijete od 21-22 kg? Znam da je granica nosivosti 22 kg, ali jel bude teško voziti, ak me kužite?

  17. #67
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    I još jedno pitanje. Mara, 14 mjeseci, baš nije sretna kad joj stavimo Janinu kacigu (iz fore), odmah ju skida. Kad njoj kupimo manju, kak ju dobiti da ne skida i da ju to ne živcira?

    Inače, jel ova ok - http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=185151 ? Uopće ne znam njezin promjer glave.

  18. #68
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    mi imamo takvu sjedalicu, naslijeđenu, skroz ok
    s njom dobiješ i nosač. možeš kupiti posebno još jedan ako ćeš sjedalicu seliti s jednog bicikla na drugi da ne moraš nosače razmontiraati

    kacige ti unutra imaju trakice za prilagođavanje, ne sve ali većina, ova koju si linkala ima. piše da je veličina od 48-54, to bi ti trebalo biti ok
    mi smo keksićki kupili prošle godine kacigu, ove godine smo je malo povećali i još joj je itekako dobra.
    Posljednje uređivanje od puntica : 09.07.2010. at 12:01

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Mi imamo od te firme sjedalicu, malo drukčiji model i dobra je. M. sada ima 22 kg i na kraju smo sjedaličke karijere. Nije teško za upravljat biciklom s tom težinom iza, samo je malo teže vozit (trebaš stavit u nižu brzinu i ne možeš baš po velikoj uzbrdici). Meni stvarno nije problem. Što se tiče kacige, naviknut će se. M. je plakala na kacigu, ali kad bi ja krenula vozit, uglavnom bi prestala i zverala oko sebe. Brzo se navikla.

  20. #70
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ona naša sjedalica je u punoj funkciji, kupljena u Brežicama, mislim da je bila cca 190 kn.

    A moje pitanje glasi - koliko jako se trebaju zategnuti remenčići? MM je danas vozio prvi put Maru pa ga je strah da ne izvuče ruke u toku vožnje.

  21. #71
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    U procesu smo kupnje sjedalice za malca, izbor je pao na ovu: http://www.keindl-sport.com/detalji.php?id=2540
    Ima netko iskustva s njom? To je jedina koju smo uspjeli naći, a da ima pojas u 5 točaka i čini se kvalitetna, a u tome je i stvar što ju nismo vidjeli u živo, već ćemo ju naručiti s neta, pa me zanima iz prve ruke da li netko ima iskustva s njom? I vidjela sam da oni imaju i kacige, da li su dobre?
    Hvala!

  22. #72
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    crnka, a zašto ti je važno kopčanje u 5 točaka? Ovo je prva sjedalica koju vidim da to ima. Iskreno, ne vidim potrebu, 3 točke su mi čisto dovoljno.

  23. #73
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj crnka84 prvotno napisa Vidi poruku
    U procesu smo kupnje sjedalice za malca, izbor je pao na ovu: http://www.keindl-sport.com/detalji.php?id=2540
    Ima netko iskustva s njom? To je jedina koju smo uspjeli naći, a da ima pojas u 5 točaka i čini se kvalitetna, a u tome je i stvar što ju nismo vidjeli u živo, već ćemo ju naručiti s neta, pa me zanima iz prve ruke da li netko ima iskustva s njom? I vidjela sam da oni imaju i kacige, da li su dobre?
    Hvala!
    mi imamo sličnu starije tipe, isto polysport, i meni je odlična.

  24. #74
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    crnka, a zašto ti je važno kopčanje u 5 točaka? Ovo je prva sjedalica koju vidim da to ima. Iskreno, ne vidim potrebu, 3 točke su mi čisto dovoljno.
    Pa čini mi se sigurnije, moj D je poprilično spretan u izvlačenju od pojaseva, pa nekako računam da 2 točke više nisu višak

  25. #75
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    imam pitanje i problem

    iako po kilazi bi mogla jos uvijek na straznju sjedalicu koju imamo jos od kad je tek pocela sjediti, bicikl vuce nazad.
    kad se malko prednji kotac odigne od zemlje, teziste se prebaci na straznji i dize prednji tako da je nemoguce voziti bicikl.
    bic nema "gepek", sjedalica je ona koja se montira na svoj nosac.
    zanima me da li postoji prednja koja ide do 22kg ili na tom bicu nije vise moguce voziti malu u sjedalici.

  26. #76
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da ne postoji prednja na tu kilazu, one idu na manju kilazu. I nisu ni sigurne ko straznja.

  27. #77
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    tak sam si i mislila.
    sad je muz izjavio da ce kupit novi bic da ju moze vozit

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •