Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Savjet o dojenju

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno Savjet o dojenju

    Naime, beba mi ima 5 ipo tjedana i iskljucivo je dojen. Prvi mjesec je dobio 950 grama i dobro napreduje. Svaka pelena je mokra, a svaka druga je ukakana. Stavljam ga svaki put na drugu dojku ali u lijevoj ima vise od duplo manje mlijeka nego u desnoj, unatog tome sto je jednako na jednoj i na drugoj. Ta praznija dojka se doima ispumpano i mekano, kao da u njoj nema nista. Prilikom izdajanja da vidim koliko ima u njoj mlijeka sam u 20 minuta izdojila kojih 55-60 ml, dok iz punije izadje vise od 100 ml u 10 minuta. Takodjer, iz nje ide 1 mlaz samo, a iz punije idu 4!!! I najbitnije od svega, bebac se buni kada je na toj praznijoj strani. Zanima me kako da reguliram dojenje shodno ovom problemu?
    Problem broj 2
    Bebac ne zeli biti u polozaju za podrigivanje i zeli sisati vrat. To je radio od rodjenja pa sam to tumacila kao znak da je jos gladan. Medjutim nekad se prejede i dalje ne zeli podrignuti i onda bljucka iduca 2 sata povremeno. U nijednom od 3 polozaja za podrigivanje ne zeli podrignuti. Ima li tko nacin za doskociti tom problemu?

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Prvi problem ti i nije jedinstven. Gotovo svim dojiljama je različita veličina, punoća i let down mlijeka iz lijeve i desne dojke. Beba se može uspješno dojiti i sa jednom dojkom. Ne treba ti biti cilj ujednačiti dojke, jer je to gotovo nemoguće. I nepotrebno. Beba će dobiti dovoljno mlijeka i sa različitim dojkama.
    Što se tiče podrigivanja, mogu reći svoje iskustvo da ima djece koja ne podriguju.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Tako je kod mene bilo s prvim djetetom, ali sam se prepala da će mi sise doživotno ostati nakaradno jedna duplo veća od druge, pa sam sa trećim djetetom forsirala samo ovu "slabiju" pa se ispostavilo da nije slaba već je cica ubojica kao i lijeva.

    Za podrigivanje pokušaj i tapkanje po leđima i stavljati ga na trbuh tebi na prsima. Ili jednostavno pustiš da bljuje višak van dok ne prođe od sebe.

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nije bitno cekati da beba podrigne u raznoraznim polozajima. Vecina ce sama naci nacin da istisnu zrak, ako ga uopce progutaju prilikom hranjenja. U svakom slucaju, podrigivanje nije bitan korak u dojenju bebe (bebe koje se nagutaju zraka u principu imaju problem s hvatom bradavice ili su prebrzo/pogresno hranjene bocicama).

    Za dojke je normalno da ne proizvode istu kolicinu mlijeka i zbog toga se ne treba zabrinjavati. Ne moras niti nuditi jednu dojku po podoju - ako imate dovoljan broj podoja u 24h (recimo 10, za ovu dob), slobodno mozes izmjenjivati dojke unutar jednog hranjenja i vise puta. Kako dijete raste, lako moguce i da ce samo traziti obje.

    Sto se izdajanja tice, ako izdajas redovito, prakticki nekoliko puta svaki dan (ili iskljucivo izdajas), izdojena kolicina mlijeka nema nikakve konkretne veze s proizvodnjom. Nemoj tako proricati koliko mlijeka proizvodis, samo ces brinuti bez veze.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je kod mene bilo s prvim djetetom, ali sam se prepala da će mi sise doživotno ostati nakaradno jedna duplo veća od druge, pa sam sa trećim djetetom forsirala samo ovu "slabiju" pa se ispostavilo da nije slaba već je cica ubojica kao i lijeva.

    Za podrigivanje pokušaj i tapkanje po leđima i stavljati ga na trbuh tebi na prsima. Ili jednostavno pustiš da bljuje višak van dok ne prođe od sebe.
    Tapkala bih ga ja po ledjima ali malac se toliko jako tome protivi da udara glavicom o moje rame i pokusava sisati vrat/ruku, ovisno o kojem je polozaju, i naravno pocne plakati. Ako zaspe na dojenju onda nema problema s podrigivanjem.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Prvi problem ti i nije jedinstven. Gotovo svim dojiljama je različita veličina, punoća i let down mlijeka iz lijeve i desne dojke. Beba se može uspješno dojiti i sa jednom dojkom. Ne treba ti biti cilj ujednačiti dojke, jer je to gotovo nemoguće. I nepotrebno. Beba će dobiti dovoljno mlijeka i sa različitim dojkama.
    Što se tiče podrigivanja, mogu reći svoje iskustvo da ima djece koja ne podriguju.
    A kako savjetujete hranjenje onda, jednu pa drugu dojku ili i jednu i drugu? Imali smo sustav 20 min jednu pa jos 10 min drugu ali smo tada puno bljuckali... sada mi se cini da mi ta prazna nije dovoljna :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nije bitno cekati da beba podrigne u raznoraznim polozajima. Vecina ce sama naci nacin da istisnu zrak, ako ga uopce progutaju prilikom hranjenja. U svakom slucaju, podrigivanje nije bitan korak u dojenju bebe (bebe koje se nagutaju zraka u principu imaju problem s hvatom bradavice ili su prebrzo/pogresno hranjene bocicama).

    Sto se izdajanja tice, ako izdajas redovito, prakticki nekoliko puta svaki dan (ili iskljucivo izdajas), izdojena kolicina mlijeka nema nikakve konkretne veze s proizvodnjom. Nemoj tako proricati koliko mlijeka proizvodis, samo ces brinuti bez veze.
    Izdojila sam se dvaput na desnoj radi prepunjenosti da se malo olaksam i jednom na toj praznoj da vidim zasto se dijete buni na njoj.
    Sto se tice gutanja zraka, naguta se preko sesirica i nerijetko se prejeda, jedna je od onih beba koje nikad ne zele pustiti dojku koliko god su siti.

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne moraju prekidati sisanje - ako beba stalno pokusava sisati vrat, nos, sto god, znaci da ima jak nagon za sisanjem koji ne ostvaruje, iz ovog ili onog razloga. Vidim da spominjes gore da sisa 20 minuta jednu dojku, ili sto vec, sto nije dobro. Neka sisa koliko zeli; nema propisanog ili preporucenog trajanja podoja.

    U idealnom slucaju, beba sisa jednu dojku dok ne prestane aktivno sisanje, zatim se prebacuje na drugu i nastavlja tako dokle zeli. Kad prestane aktivno sisati na toj strani, opet ide na prvu, ako zeli. Neke zele, neke ne. Neke bebe ne zadrzavaju aktivno sisanje dugo na jednoj strani pa ih treba cesce izmjenjivati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •