Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 72 od 72

Tema: Liječnička potvrda za upis na fakultete

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Evelina,

    To što je dijete od andream iz IVF-a nema apsolutno nikakve veze s medic.razlozima.

    Dijete ko dijete, tako da mi je taj potez dr. totalno čudan.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Pa i meni je čudan, zato me i zanima.
    Ako nisu medicinski razlozi, to vuče na neki biljeg djeteta, a vrlo mi je teško povjerovati da je tako.
    Zato pitam.

  3. #53
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Evelina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i meni je čudan, zato me i zanima.
    Ako nisu medicinski razlozi, to vuče na neki biljeg djeteta, a vrlo mi je teško povjerovati da je tako.
    Zato pitam.
    da je nacin zaceca bitan za lijecenje necega, bilo cega, to bi valjda bilo ukljuceno u upitnik, kad uzimaju podatke, ne?

    ovdje je majka sama dala taj podatak, a dr ga vazno zapisala

  4. #54
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Evelina,

    To što je dijete od andream iz IVF-a nema apsolutno nikakve veze s medic.razlozima.

    Dijete ko dijete, tako da mi je taj potez dr. totalno čudan.
    Baš sam prije par tjedana pričala s poznanicom koja je tek tad saznala da su moji iz IVF-a. Rekla je da ona ima frendicu čije dijete imalo nekih problema (mislim neko zaostajanje, jel motorika il govor). Kad je njegova dr čula da je dijete iz IVF-a rekla je nešto u stilu, ah da, to je tako, takva su ta djeca, bude s njima problema
    Mislim odvratno

  5. #55
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja bih na vašem mjestu promijenila liječnicu (naravno, ako je to moguće), ali bez prevelikih nadanja jer su te a,b potvrde rekla bih i smišljene upravo zbog ovakvih slučajeva. Ionako su jako rigorozni kod prijema na specijalizaciju, pretendenata na kirurgiju je uvijek najviše pa sve može biti presudno. Ta liječnica je bila vrlo netaktična i okrutna, ali vjerujem da nije lagala kad je rekla da su je otpilili radi troje djece, nažalost.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Eh sad... transplantacijska kirurgija ... cijenim snove, ali treba i malo realnosti unijeti u snove. Nema više 5, nego 18 godina. Mislim da ipak mora/morate osvijestiti da se bolest može vratiti i u tom slučaju imati plan B.
    Svatko može oboljeti bilo kada.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ja bih na vašem mjestu promijenila liječnicu (naravno, ako je to moguće), ali bez prevelikih nadanja jer su te a,b potvrde rekla bih i smišljene upravo zbog ovakvih slučajeva. Ionako su jako rigorozni kod prijema na specijalizaciju, pretendenata na kirurgiju je uvijek najviše pa sve može biti presudno. Ta liječnica je bila vrlo netaktična i okrutna, ali vjerujem da nije lagala kad je rekla da su je otpilili radi troje djece, nažalost.
    Ne može promijeniti liječnicu, to je školska liječnica, zadužena za konkretnu školu.

  8. #58
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ne zelim siriti temu na ivf - spomenula sam taj primjer jer ocito postoje predrasude lijecnika te, uz nedobivanje informacija uzrocnoposljedicnih veza kao sto je bakterijska upala pluca i ivf postupak, odnosno u ovom slucaju nedobivanje informacija da postoji b lista-a lakse je bilo doticnoj dr slomiti dijete nego joj objasniti sam postupak upisa i event.ogranicenja.
    Vezano za moj slucaj, a u trenutku hospitalizacije djeteta, nisam imala ni najmanje volje pitati dr zbog cega misli da je bakterijska infekcija pluca povezana s ivf-om i da je to itekako bitno kako je rekla.

  9. #59
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ako je zdravlje posluži, može ostvariti sve što poželi. Nema više danas za žene tabu-specijalizacija.

  10. #60
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zelim siriti temu na ivf - spomenula sam taj primjer jer ocito postoje predrasude lijecnika te, uz nedobivanje informacija uzrocnoposljedicnih veza kao sto je bakterijska upala pluca i ivf postupak, odnosno u ovom slucaju nedobivanje informacija da postoji b lista-a lakse je bilo doticnoj dr slomiti dijete nego joj objasniti sam postupak upisa i event.ogranicenja.
    Vezano za moj slucaj, a u trenutku hospitalizacije djeteta, nisam imala ni najmanje volje pitati dr zbog cega misli da je bakterijska infekcija pluca povezana s ivf-om i da je to itekako bitno kako je rekla.
    Ja optimistično mislim da im je bitno ne tajiti te info (ivf). Smatram da se ti podaci kontinuirano prikupljaju desetljećima kako bi došli do čim realnijih rezultata. Negdje se napredak već i vidi, primjerice, ivf trudnoća više nije indikacija za CR (bar ne apsolutna). Pa ako se na kraju ispostavi da ivf i upala uha nemaju veze, u tom smislu je bitno. A i u krajnjoj liniji, ako i imaju. Sve dok se razlučuju i drugi faktori (dob i dg roditelja, vrsta poroda i sl.)
    Drugi je par rukava to što je ta dr vjerojatno od vrste koju je Vrci spomenula, ali rezultati istraživanja će je vjerojatno demantirati. Kako im drugačije razbiti predrasude?

  11. #61
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je zdravlje posluži, može ostvariti sve što poželi. Nema više danas za žene tabu-specijalizacija.
    A nisam baš ziher, deklarativno da, a u stvarnosti izaberu muške jer su fizički jači i smatra se da kao takvi lakše izdrže 10-satnu operaciju transplantacije...da ne spominjemo samo rađanje kao cut-off.

    Tanči, bar ti svakom kažeš kako je u glavu. I moj je muž morao odustati od željenog zanimanja s 19 godina radi dg. I sve medalje koje je osvojio ništa mu nisu pomogle, biti profesionalac u tom polju s imalo povišenim tlakom ne možeš bit i zdravo. Jako suosjećam s vama ali transplantacijska kirurgija i dg epilepsije, ma koliko lagani/ prevaziđeni oblik to bio...ne znam. Ne odustajte ali spremajte si alternativu.

  12. #62
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sve što pišete, stoji.
    Ali,
    Kod nas se atraktivne specijalizacije dobivaju preko veze.
    To je tako.
    Hoće li ona uspjeti ovdje, ne znam.
    Mogu joj samo biti podrška kao i uvijek do sada.
    Iako ona već neko vrijeme govori da ide van.
    A što ona naumi, to i ostvari.
    Ona može operirati i deset sati, iako to ne ide tako.
    Uvijek je nekoliko timova spremno i izmjenjuju se.
    Nitko nije deset sati u operacijskoj dvorani.
    Susjed je transplantacijski kirurg na Merkuru pa nam je pričao o svom poslu.
    Moja kći je radnik, crv, stoik...
    I to je dokazala mnogo puta.
    Samo neka bude zdrava i sve bu dobro.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #63
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ne poznajem curku ali nakon ovog sto pises i ne mogu zamisliti da bude ista drugo osim dr medicine.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ja bih jos dodala i steta da takvi odu van.

    Tanči, vama sretno

  15. #65
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Misli ići studirati van? Ta potvrda se vani ne traži? Ili misliš nakon faksa jer na diplomi to ne piše pa ne bi ni spominjala?

  16. #66
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Za sad je plan studirati ovdje, a specijalizaciju eventualno vani.
    I to u Norveškoj.
    Budemo vidjeli.
    Vrijeme leti, ali još je prerano to planirati.
    Idemo korak po korak.
    Cure, hvala na savjetima i podršci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Nisu vrste specijalizacije bauk, niti to što je žensko, nego je zahtjevnost studija i posla u pitanju.

    Mislim da nije u redu tajiti je će nakon dobivanja diplome, medicina rada morati negdje upisati dijagnozu.

    Nakon studija može biti problema kod zapošljavanja ili dobivanja specijalizacije. Meni sada pada napamet npr. kako je i kod nas sve više tužbi protiv liječnika i ustanova tako da će se u budućnosti poslodavci opredijeliti za liječnika s kojim je manja vjerojatnost nesretnog događaja pri tretiranju pacijenata. Isto tako će se odnositi i prema liječnicima s visokim krvnim tlakom, povišenim šećerom i sl.

    Studirati medicinu - da, ali realno razmotriti i neku drugu specijalizaciju u budućnosti, ne samo kirurgiju.

    Poticati snove - da, ali kao roditelj sagledati i druge scenarije (kako ne bi opet došlo do takve situacije gdje djevojka plače kao da su joj srušili sve snove, mislim da je tako Tanči napisala).

    I kao roditelj ne okrivljavati sustav za sve...vani joj neće biti ništa lakše, i nije istina da se "najbolje" specijalizacije dobivaju preko veze. I što uopće znač - najbolje?! Kirurg je moćno, a proktolog jadno?! Ne razumijem...

  18. #68
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Vrijeska, neke specijalizacije jesu aktraktivnije i traženije od drugih, kao što, recimo, u glazbenoj školi najviše djece želi svirati klavir i gitaru, nije to ništa neobično.

  19. #69
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ovakvih je tekstova puno...i slucajeva je puno...tako da na zalost razumijem o cemu tanci pise. Atraktivne su grane oftalmogija,dermatologija,kardiologija...i to se da iscitati i ne obezvrjeđuje druge grane, ali to je jednostavno tako.na zalost nije samo u medicini takvo stanje nedobivanja posla.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...aniju/1063142/
    Posljednje uređivanje od andream : 04.10.2018. at 20:03

  20. #70
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Jedna moja znanica bila je fenkmenalna studentica na medicini, stažirala, u ratu išla gdje je trebalo, i nikako dobiti specijalizaciju, uvijek netko s vezom ili nečije ZG dijete.
    Na koncu je dobila vrlo atraktivnu spec. slučajno - bile dvije struje u komisiji, svaka navijala za svog kandidata (ne nju, ali ona je bila s najboljim ocjenama), nikako se dogovoriti, otegnulo se preko svake mjere, posvađali se svi jer su dvojica kandidata bili "sinovi", nijedna struja nije htjela popustiti pa su da napakoste jedni drugima izabrali nju.

  21. #71
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kad je naš, danas svjetski poznati i priznati znanstvenik dr Đikić tražio specijalizaciju po zagrebačkim bolnicama, redom su ga odbijali.
    Jedan ravnatelj mu je rekao da je prepametan za njih.
    Dr Đikić je završio medicinu šest mjeseci prije roka s prosjekom 5,0
    I otišao je van.
    I dalje ga opstruiraju i ne daju mu zvanje akademika.
    Zašto?
    Zato jer kod nas sve ide po babi i stričevima.
    Dr Đikić je bio mladić bez pedigrea iz Hrvatskog Zagorja kojem je tata prerano preminuo.
    I nikog nije bilo briga što je taj mladi liječnik tako sposoban.
    Za njega u Hrvatskoj radnog mjesta nije bilo.
    Sramota.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    1

    Početno

    dižem temu - draga tanči, je li se uspjela upisati s b potvrdom?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •