Stranica 5 od 12 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 565

Tema: Visi razredi (5.-8.) - da li radite s djecom?

  1. #201
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je rekla da hoće pripreme.
    Ako se ona osjeća sigurnija zbog priprema zašto ne. Zašto joj ne dati tu dodatnu sigurnost?
    Inače sama uči bez ikakvih instrukcija.
    Moj sin nije izrazito rekao da želi instrukcije nego da mu je to najslabije područje i da ne zna kako bi to procijenio. Pa smo se dosjetili jadu. Da je imao lošiji rezultat na provjeri, išao bi na instrukcije.

    Ali da se vratimo na više razrede OŠ - uloga roditelja nije da plaćaju instrukcije, nego da potpomažu djecu na način koji je baš njihovoj djeci primjeren. To smo već zaključili. Moj E. je veliki dio viših razreda osnovne škole samoinicijativno išao na dopunsku nastavu iz matematike, jer mu je tako odgovaralo. On sporo ili nikako prepisuje s ploče, a treba mu često i dodatna vježba, pa mu je bilo lakše ići na dopunsku (jer je pametna i odgovorna profesorica to imala ne samo za jediničare, nego za sve koji su htjeli naučiti više ili osigurati malo više profesorovog vremena za objašnjavanje). Nisam mu ja rekla da treba, sam je to odlučio negdje u šestom razredu. Ja sam doma vodila brigu samo da napiše sve zadaće (nakon petog razreda to je išlo bolje, ali mu se znalo dogoditi da zaboravi, pa je naš zadatak bio razvijati strategije pamćenja i podsjećanja... Nije to problem svakog djeteta, ali mom mlađem sinu je trebalo "bockanje" u toj dobi).

    Hrvatski jezik - lektiru su čitali često u audio formatu, ali da budemo pošteni i iskreni, ima taj način manu - čovjek se bolje opismeni kad i vidi kako su pojedine riječi napisane (je/ije - č/ć...) Moj stariji sin je tu doskočio jadu i paralelno sluša audio format + gleda pdf na računalu.

  2. #202
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    pa jel trebaju svi bit odlični?

    .
    Naravno da ne trebaju.

    Al kod nas se tu javlja "problem" upisa u SŠ.
    A kad sam to već spomenula, rekla bih da se iz razreda moje juniorke manje od pola razreda upisalo u gimnazije. Tak da definitivno nisu svi odlični. A i ne žele svi u gimnazije.

  3. #203
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a ko kaže da odlični moraju u gimnazije i da odličnih nema u strukovnim školama?

  4. #204
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam doma vodila brigu samo da napiše sve zadaće.

    Evo, ovo ja nikad i baš nikad nisam radila. A nisu pisali zadaće. I onda bi dobili opomenu profesora ili jedinicu, nemam pojma kaj već (jer ne ulazim ni u e - dnevnik) i onda bi ih to podsjetilo da sljedeći put moraju zadaću i napisat.

  5. #205
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a ko kaže da odlični moraju u gimnazije i da odličnih nema u strukovnim školama?
    daj jelena ne cjepidčlači, znaš kaj sam mislila reć odnosno napisat. Fama oko tih ocjene se uglavnom stvorila zbog upisa - u kojugodškolu

  6. #206
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se sjećam svog djetinjstva i mladosti - bistro dijete bez poteškoća.... Shvatila sam da treba učiti tek na početku studija
    Peterlin nikad ne bih ovo rekla za tebe (poznajući te ovako s foruma), al oprostit ćeš mi fakat si iznimka, mislim da prosječno dijete shvati ipak ranije da treba učiti za školu, a ne sa skoro 20 godina

  7. #207
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, ovo ja nikad i baš nikad nisam radila. A nisu pisali zadaće. I onda bi dobili opomenu profesora ili jedinicu, nemam pojma kaj već (jer ne ulazim ni u e - dnevnik) i onda bi ih to podsjetilo da sljedeći put moraju zadaću i napisat.
    meni je ovo recimo prihvatljiva opcija. Učenje na vlastitim greškama.

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da ne trebaju.

    Al kod nas se tu javlja "problem" upisa u SŠ.
    A kad sam to već spomenula, rekla bih da se iz razreda moje juniorke manje od pola razreda upisalo u gimnazije. Tak da definitivno nisu svi odlični. A i ne žele svi u gimnazije.
    Različiti smo, mislim da ni ne treba biti ovoliko "odličnih" koliko ih ima (zbog upisa u srednju), po meni bi bilo da su odlični oni koji stvarno jesu odlični. Valjda sam jasna.

  8. #208
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sin nije izrazito rekao da želi instrukcije nego da mu je to najslabije područje i da ne zna kako bi to procijenio. Pa smo se dosjetili jadu. Da je imao lošiji rezultat na provjeri, išao bi na instrukcije.

    Ali da se vratimo na više razrede OŠ - uloga roditelja nije da plaćaju instrukcije, nego da potpomažu djecu na način koji je baš njihovoj djeci primjeren. To smo već zaključili. Moj E. je veliki dio viših razreda osnovne škole samoinicijativno išao na dopunsku nastavu iz matematike, jer mu je tako odgovaralo. On sporo ili nikako prepisuje s ploče, a treba mu često i dodatna vježba, pa mu je bilo lakše ići na dopunsku (jer je pametna i odgovorna profesorica to imala ne samo za jediničare, nego za sve koji su htjeli naučiti više ili osigurati malo više profesorovog vremena za objašnjavanje). Nisam mu ja rekla da treba, sam je to odlučio negdje u šestom razredu. Ja sam doma vodila brigu samo da napiše sve zadaće (nakon petog razreda to je išlo bolje, ali mu se znalo dogoditi da zaboravi, pa je naš zadatak bio razvijati strategije pamćenja i podsjećanja... Nije to problem svakog djeteta, ali mom mlađem sinu je trebalo "bockanje" u toj dobi).

    Hrvatski jezik - lektiru su čitali često u audio formatu, ali da budemo pošteni i iskreni, ima taj način manu - čovjek se bolje opismeni kad i vidi kako su pojedine riječi napisane (je/ije - č/ć...) Moj stariji sin je tu doskočio jadu i paralelno sluša audio format + gleda pdf na računalu.
    Tvoji primjeri su mi super Peterlin, ali tvoji su ipak imali određene poteškoće.
    E sad ovisi jel na temi pišemo o prosječnom djetteu bez teškoća ili idemo šire, tada naravno da su pristupi djetetu i njegovom obrazovanju dosta razlikuju.

  9. #209
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tvoji primjeri su mi super Peterlin, ali tvoji su ipak imali određene poteškoće.
    E sad ovisi jel na temi pišemo o prosječnom djetteu bez teškoća ili idemo šire, tada naravno da su pristupi djetetu i njegovom obrazovanju dosta razlikuju.
    Pa sad, prosječno dijete ne mora imati poteškoće, ali često ima slabije strane... Nekome je to organizacija (zapravo mnogima, pogotovo ako ima kombinaciju izvannastavnih aktivnosti), netko ne voli povijest, a netko likovnu kulturu...

    Zadatak roditelja je da to prepozna i malo poradi na tome, ako umije. Ako ne umije, dovoljno je redovno ići na informacije (razredne, a po potrebi predmetne iz mat, hj, stranih jezika ili drugih predmeta koji djetetu idu slabije ili mi mislimo da ne dobiva dovoljan input u školi). Pa sustav je zato i organiziran tako - imaš razredne informacije i predmetne informacije, jer ako je razrednik profesor hj ili tjelesnog, otkud on zna kako tvoje dijete reagira na nastavi matematike ili fizike???

    Na informacijama čovjek dobije drugo viđenje svog djeteta i onda je lakše procijeniti da li i gdje treba pomoć, a gdje je pomoć suvišna.

  10. #210

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Različiti smo, mislim da ni ne treba biti ovoliko "odličnih" koliko ih ima (zbog upisa u srednju), po meni bi bilo da su odlični oni koji stvarno jesu odlični. Valjda sam jasna.
    A koji stvarno jesu odlični? Ima tu više kategorija učenika (pokušala sam ih nabrojati, ali sam se pogubila ) i mislim da spominjanjem upisa u srednju zadiremo u jednu sasvim drugu domenu, tj. ocjenjivanje, koje više i nema toliko veze s tim rade li roditelji s djetetom doma ili ne, nego s nečim drugim.

    Na primjer, je li učenik koji samostalno prepiše zadaću od drugog u školi i samostalno napiše šalabahter za test i tako dobije pet - stvarno odličan, ako roditelji pritom ni ne znaju da se tako snalazi?

    Sad sam i pod dojmom situacije od jutros. Moj sin je ustao u 6.30 iako nema prvi sat, kako bi stigao napisati zadaću za koju jučer nije imao ni minute vremena zbog 9 sati provedenih u običnoj školi i glazbene škole poslije. Iznervirao se rješavajući radnu iz geografije jer je našao nedosljednosti između radne i udžbenika. I onda rezignirano zaključio: "A njima će ionako biti svejedno, ionako će bez razmišljanja prepisati od mene..." - misleći pritom na svoje kolege iz razreda (znam konkretno koje) koji su jednako kao i on odlični učenici, ali su se ugodno snašli kako da si olakšaju život. Ocjena će im na kraju biti ista.
    Da, mogao bi im ne dati da prepisuju od njega, i onda će biti još veći autsajder nego što je sad


    A kad su se već spomenuli upisi u srednju, ne mogu izdržati a da ne napišem da su upravo ovakvi upisi u srednju doveli do inflacije ocjena i roditeljskog inzistiranja na odličnom uspjehu, što posljedično vodi tome da mnogi roditelji smatraju da moraju raditi s djetetom kako bi mu odličan uspjeh bio osiguran (ne mislim tu na sudionike ove teme, nego općenito). I to je glavna razlika između sadašnjeg roditeljskog pristupa osnovnoj školi i onog prije 30-ak godina.

  11. #211
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    to što roditelji rade ili ne rade s djecom ne znači da će djete biti i odličan, odnosno da onaj koji ne pomaže klincu pa je zato klinac neodličan.

  12. #212
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    "Pravi" odlikaši su oni koji su rođeni kao odlični, očito se trud ne računa.
    Jer ako se malo potpomogne dijete, ili roditeljskom pomoći ili instrukcijama, onda se gubi ta sveta prečistost bogomdanog rođenog odlikaša.
    Ok, ako imaju baš baš poteškoće, onda se valjda može pomoći djetetu, zažmiriti ćemo na to. Takvi eto smiju biti vrlodobri.

  13. #213
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mogao bi im ne dati da prepisuju od njega, i onda će biti još veći autsajder nego što je sad
    Hehe, ja sam to jednom izvela u prvom srednje, rezultat je bio šok i nevjerica. Tjedan dana nisam dala nikome da prepiše zadaću. Čak su i neki profesori skužili. Poslije sam im ponovo dala da prepisuju i oni su to nastavili ko da ništa nije bilo, hoću reći, bolje sam se zabavila od ekipe...

  14. #214
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a zašto bi bilo zabranjeno da roditelj pomogne klincu?

    moj veliki mi ponekad stvarno veli da nije skužio na satu, meni to nije problem napraviti i pokazati kako razmišljam, ok njemu je ponekad teže mene slušati dok ja to objasnim
    sjećam se da mi je otac jednom pomogo nešto za ruski kad sam bila 4-5 razred, a doma smo imali kazete iz jezika pa smo mogli vježbati po istom materijalu ko i u školi.

    kad velim velikom da si uzme cd iz knjige i malo prošeta, nikad nema vremena, klinka radije to vrijeme poroši na crtaće i svakojake gluposti.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.10.2018. at 10:53

  15. #215
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne moraju svi biti odlični, samo da su naši
    Posljednje uređivanje od Mima : 12.10.2018. at 10:57

  16. #216
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moraju svi biti odlični, samo da su naši
    OT, koju školu tvoja pikira?

  17. #217
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Onu za koju joj neće pomoći 5.0

  18. #218
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Onu za koju joj neće pomoći 5.0
    i mislila sam si

  19. #219

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A što znači bez poteškoća? Ti misliš i hoćeš reći da svako dijete bez poteškoća, odnosno bez neke dijagnoze, može biti odlično u školi bez ikakve pomoći sa strane?
    naravno da može
    druga je priča da li i hoće

    ali da može, može

    i ja stvarno ne mislim da je naša zadaća bdjeti nad djecom koja mogu sama
    u životu ima(mo) puno više drugih važnih stvari u kojima im primjerom (svaki dan) možemo pokazati (a sigurna sam da i pokazujemo) kako se nositi sa svakodnevnim problemima
    to je, po mom, naša zadaća s kojom ćemo im puuno više pomoći

    i da se ne zavaravamo oni to sve i više nego kuže, s tim da tu uključujem svu djecu, s i bez poteškoća

    dajte im malo kredita, pa to su naša djeca, a zna se koliko smo mi sve mrak ženske

  20. #220
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    bdjeti i ponekad nešto pomoći nije isto

  21. #221
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da može
    druga je priča da li i hoće

    ali da može, može

    i ja stvarno ne mislim da je naša zadaća bdjeti nad djecom koja mogu sama
    u životu ima(mo) puno više drugih važnih stvari u kojima im primjerom (svaki dan) možemo pokazati (a sigurna sam da i pokazujemo) kako se nositi sa svakodnevnim problemima
    to je, po mom, naša zadaća s kojom ćemo im puuno više pomoći

    i da se ne zavaravamo oni to sve i više nego kuže, s tim da tu uključujem svu djecu, s i bez poteškoća

    dajte im malo kredita, pa to su naša djeca, a zna se koliko smo mi sve mrak ženske
    Pa ja mislim da uopće nisi u pravu. Puno djece uz neki razumni trud svejedno neće imati odlične ocjene u školi, a jako malo djece baš nikad u školi ne treba pomoć.

  22. #222
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Onu za koju joj neće pomoći 5.0
    Mima, ovakvim pitijskim odgovorom samo bacaš ljude u zabludu.

  23. #223
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Pa tko kaže da će to biti 5 ako mi pomognemo, možda mu moramo pomoći i za četvorku (ne mislim za opći uspjeh, nego pojednih predmeta). Par jedinica iz zadaće, lošiji testovi pa to je jedva tri, daleko je to od ganjanja gimnazije i nekih "boljih" strukovnih.

  24. #224
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    bdjeti i ponekad nešto pomoći nije isto
    U tome je upravo razlika. Pogodila si bit, o tome nas par i priča.
    Nitko nije rekao da ponekad djeci ne treba pomoći i uskočit.

    Btw tanja_b meni je tvoj sin odlikaš, a ovi drugi koje spominješ “odlikaši“.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.10.2018. at 11:25

  25. #225
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Bitno mi je da steknu znanje a ne ocjene.

  26. #226
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa tek onda trebaš pratiti što znaju, jer ocjene mogu biti savršene, a znanje puno rupa.

  27. #227
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bitno mi je da steknu znanje a ne ocjene.
    Eh, baš se vidi da još nisu na pragu srednje....

    Znanje je bitno, naravno, ali kako sad sustav upisa funkcionira, zbog jedne četvorke u petom razredu dijete može (ne mora, ali može) izgubiti pravo na upis u željenu srednju školu. Svi mi drukamo da se to promijeni (odnosno, drukaju oni čija djeca se upisuju - kasnije im postane nebitno) ali dok je sustav takav, nema nam pomoći. Osim par srednjih škola koje su uvele prijemne ispite zbog velike navale, u ostalima su za upis važne ocjene, a ne znanje. To je gore tanja_b napisala, da je inflaciju ocjena izazvao upravo sustav upisa u srednje škole.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.10.2018. at 11:32

  28. #228
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    .. a i u školama koje imaju prijemni su ocjene itekako bitne jer node najogromniji postotak bodova, odnosno uz slabije ocjene i sto posto riješen prijemni, opet nema šanse za upis

    no, ja bih rekla da je situacija loše znanje dobre ocjene puno češća od situacije loše ocjene dobro znanje - tko ima znanje, zašto ne bi imao i ocjene?

  29. #229
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa tek onda trebaš pratiti što znaju, jer ocjene mogu biti savršene, a znanje puno rupa.
    xxx

    Moja je lani imala 5 iz kemije. Kao i pola razreda. I ptofu nemoćnu neradnicu Polovinom kolovoza SAMA me pitala mogu li joj naći neke instrukcije koje bi je naučile kem. jednadžbe i reakcije.
    Nabavila sam neku profu s kojom je bila oduševljena, u 6 šk.sati posla otvorio joj se novi svijet .

  30. #230
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Da, baš mi se žali prijateljica da joj dijete u gimnaziji ima strašne probleme sa fizikom jer nema osnove, ne zna baš ništa. A pet je imala obje godine i to nije neki tip djeteta da prepisuje zadaću i šverca, prof jako malo tražio. I nema samo ona probleme nego cijela generacija iz te osnovne škole, samo jedna mala znala malo bolje no tata je s malom povremeno radio fiziku.
    Zna to biti jako varljivo, ocjene stvarno nisu mjerilo znanja kod odličnih ili slabijih ocjena.

  31. #231
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Evo, moje dijete ima problema s HJ - ništa nisu radili u OŠ -. Iste probleme imaju i druga djeca po drugim SŠ. Profa se bavila jednim djetetom u razredu. Kaj se tiče gradiva, radili su minimum minimuma

  32. #232
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, moje dijete ima problema s HJ - ništa nisu radili u OŠ -. Iste probleme imaju i druga djeca po drugim SŠ. Profa se bavila jednim djetetom u razredu. Kaj se tiče gradiva, radili su minimum minimuma
    Evo, zbog sličnih razloga ljudi šalju djecu u Trinom na pripreme za maturu, ne zato jer imaju para viška, nego zato jer vide da djeca nisu naučila ono što su trebala. I u višim razredima osnovne je isto. Moj je stariji krv pišao na njemačkom u srednjoj školi, jer je u OŠ savladao trećinu potrebnog znanja ili čak i manje.

    Iz njegovog razreda iz OŠ ljudi su imali puuuno problema s matematikom, jer su u četiri godine promijenili najmanje pet nastavnika. Njemu nije jako smetalo jer on to kuži, ali učenici kojima nije dovoljno vidjeti zadatke u knjizi imali su velikih problema.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.10.2018. at 11:47

  33. #233

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    U

    Btw tanja_b meni je tvoj sin odlikaš, a ovi drugi koje spominješ “odlikaši“.
    Objasni ti to klincu od 14 godina koji posvuda oko sebe vidi samo nepravdu
    To ga i ja uvjeravam, da će mu biti lakše u srednjoj i neka gleda svoja posla, ali to je ponekad teško provesti u praksi.


    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa tek onda trebaš pratiti što znaju, jer ocjene mogu biti savršene, a znanje puno rupa.
    Upravo to.
    Recimo, kod mojeg u OŠ se hrvatski radi na prilično... khm, rudimentarnoj razini (ove godine naročito, otkako su dobili mladog neiskusnog profesora na zamjenu). Mene utoliko tješi što je moj prošle godine samoinicijativno išao na natjecanje iz HJ, vježbao za to natjecanje malo s profesoricom i dosta doma s bakom (!) i na kraju balade zna gramatički ustroj rečenice bolje nego što sam ja ikad znala. Ali to je gradivo do 7. razreda, kolike će rupetine imati sad u 8., bolje da ne razmišljam (na natjecanje vjerojatno neće više ići).
    A gradivo za natjecanje je uključivalo i stvari koje jesu u programu, ali ih oni u redovnoj nastavi nisu radili na satu većina toga nije ni svjesna.

  34. #234

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da, ima raznih primjera. Prijateljica od moje je među najboljima iz matematike u jednoj srednjoj i sama se zeza kad razgovara sa svojim prijama iz osnovne, znate onda koliko drugi znaju kad sam ja među najboljima.

  35. #235
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Onu za koju joj neće pomoći 5.0
    bit će još jedna takva škola sljedeće godine

  36. #236
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    bit će još jedna takva škola sljedeće godine
    a možda jedna i otpadne

  37. #237
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    a možda jedna i otpadne
    vjerojatno

  38. #238
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Pa i neke strukovne škole imaju prijemne! Život se odvija i mimo gimnazija .

  39. #239
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da, i u neke je jako teško i upast

    Pa hajde ti danas i nađi dobrog majstora. Ili frizera

  40. #240
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i neke strukovne škole imaju prijemne! Život se odvija i mimo gimnazija .
    Ma ne?!?

  41. #241
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i neke strukovne škole imaju prijemne! Život se odvija i mimo gimnazija .
    da, ali Mima nije mislila na strukovnu školu, svi znamo na koju je mislila
    a ja sam prva koja misli da se život odvija mimo gimnazija i da gimnazija nije garancija ni za što

  42. #242
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    misliš, mislila sam #miocforever #bestschoolintown #miocinmyheart #goodkidsofmioc

    e pa, nisam mislila na MIOC, nego na strukovnu školu

  43. #243
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Fizijatriju?

  44. #244
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    misliš, mislila sam #miocforever #bestschoolintown #miocinmyheart #goodkidsofmioc

    e pa, nisam mislila na MIOC, nego na strukovnu školu
    onda piši jasnije

  45. #245
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    misliš, mislila sam #miocforever #bestschoolintown #miocinmyheart #goodkidsofmioc

    e pa, nisam mislila na MIOC, nego na strukovnu školu
    Ja sam odmah pomislila na umjetničku školu, ondje se traži više od ocjena

  46. #246
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    onda piši jasnije
    n.grace, prvo, ne znam zašto si ti misliš da trebaš glumiti policajca na forumu i propisivati ljudima što će i kako pisati

    drugo, napisala sam vrlo jasno da moja kći pikira na školu gdje joj neće pomoći 5.0 prosjek, pa je svakome tko razmisli jasno da se ne radi o MIOC-u niti bilo kojoj gimnaziji, jer tu 5.0 itekako pomaže unatoč prijemnom, nego o školi gdje većinu bodova za upis nosi prijemni ispit, a ocjene su manje važne.

    e sad što neki stalno misle na #bestschoolintown, nisam ja kriva

  47. #247
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i neke strukovne škole imaju prijemne! Život se odvija i mimo gimnazija .
    Čuli smo nešto o tome...hehehe....

  48. #248
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    n.grace, prvo, ne znam zašto si ti misliš da trebaš glumiti policajca na forumu i propisivati ljudima što će i kako pisati
    uopće ne glumim policajca, nego si bila nerazumljiva
    a tko bi znao zašto sam pomislila na MIOC na ovom forumu? i sama si više puta napisala da si išla tamo i da, pomislila sam da misliš na MIOC. što je tu čudno?

  49. #249
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Joj, kak smo uprskali temu....

    Bolje da se vratimo na tračnice, da nas administratori ne bi špotali.

    Daklem, pitanje - da li su vam na roditeljskim sastancima (5-8 razred) davali kakve upute za učenje?

    Ja se sjećam da je razrednik mog starijeg sina rekao neka ne vjerujemo djeci da nema zadaće iz mat i hj, jer to je vrlo rijetko točno. 2-3 puta u škg nema zadaće, a obično svaki put ima. Osim toga, imao je tematsku prezentaciju o stilovima i načinima učenja negdje u petom ili šestom razredu, u doba kad se od djece očekuje veća samostalnost uz nadzor.

    Razrednik mlađeg sina nije se puno time bavio jer mu je bilo izvan vidokruga, a i imao je samo 2 sata tjedno + srz (prof. tjelesne kulture) i jednostavno nije imao informacije. Tada sam češće znala ići na predmetne informacije (mat, hj, čak ponekad geografija i strani jezici - kako mi je puhnulo i ovisno o tome kakve su bile ocjene). Ne sjećam se da je toj generaciji itko govorio kako učiti. Imali su teme o ovisnostima, o učenicima putnicima i tako, ali ni spomena o učenju. A možda je i bilo, ali mi je promaklo...

  50. #250

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Daklem, pitanje - da li su vam na roditeljskim sastancima (5-8 razred) davali kakve upute za učenje?
    Ne! Nikad.
    Osim profesorice matematike na prvom zajedničkom roditeljskom u 5. razredu koja je rekla otprilike ovo što je i kod vas bilo - da iz matematike uvijek imaju zadaću i da je moraju redovito pisati. Svi ostali roditeljski sastanci sazivaju se samo da bi roditelji pro forma izabrali agenciju za izlete, a onda se još malo "usput" daju općenite informacije, za one kojima se da ostati

Stranica 5 od 12 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •