Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 203

Tema: Tromesecna beba / Zabrinuta mama moli za iskustva

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    I Miki molim te posto ti nemogu poslati privatnu poruku jer sam nova, neki tvoj kontakt (mail) da mozemo podijeliti svoje zabrinutosti oko ovoga

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Evo moj broj pa me mpzete na viberu ili whatsup dodati.
    004915203737022

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Maja jel se kod vas stanje sta promjenilo?
    Devojke izvinite, odgovaram kasno ali ne dobijam obavestenja kad mi stigne poruka . Iz kojeg razloga ne znam. Kod nas je situacija ista, dakle- kad je ispred mene, kada ga podignem i sl.skrece pogled. Upravo kao da mu je neprijatno da me gleda. Ali dok lezi prati sve, place kada vidi da odlazim iz sobe, poceli smo sa baaaa baaaa, taaaa taaaa , daaaa, vojnicki puzimo ali jos ne sjedimo samostalno. Mi sad imamo 8 + mj. Uglavnom se okrene kada ga zovemo po imenu ali ne uvjek. Posjetili smo neuropedijatra i on je konstatovao da se beba normalno razvija. Muz mi kaze da ja mnogo ocekujem od bebe njegovog uzrasta. JaVas razumijem ali vas bebac je jako mali. Uzivajte sa njim, vjerujte mi promenice se to. I nemojte brinuti previse, propusticete neke bitne momente sa vasim bebcem( govorim vam iz iskusta). Moj problem je sto ja uvjek uporedjujem sa drugim bebama istog uzrasta,
    trenutno sa komsijinom bebom koja puzi cetvoronoske i sjedi cvrsto . Mi jos to nismo savladali. Ali ja dajem sve od sebe, igramo se, puzimo zajedno, igramo... Bice valjda sve kako treba. Ako vam treba neki savjet misljenje, iskustvo tu sam . Sorry ako kasno odgovorim ali nekad se desi da danima ni ne procitam postu. Sve najbolje i samo se opustite. I uzivajte u svakom trenu sa vasom bebom

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav, imam isti problem kao i vi ovdje, nema gdje nisam trazila mjesecima i napokon naiđem na ovu temu. Slicna situacija, bebac 8 mjeseci kada ga podignem nikada ne gleda u lice, nego skrece pogled. Ovako je veseo i smije se stalno, strancima bas i ne. Svi mi govore da sam luda i pretjerujem, a situacija me totalno buni.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Da i meni govore da sam luda i umisljam al najbolje mi znamo kako ke kada te vlastito dijete ignorira. To ne mozes ne primjetiti i zapitati se

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Ja imam istu situaciju sa bebom od 3 mjeseca jer inekakonprati dok lezi ali ako ga uspravim kao da odlazi u drugi svijet pojma nemam. Doktor kaze da je mozda regresirao radi bolesti i smatra da ce nadoknadit. Nadam se necu vise da istrazujem. Brinem se itekako dusa mi moja gori jer ne znam sta je. To je najgore.
    A vas da ohrabrim moj stariji sin je imao kontakt kao beba ali kasnije je to nestalo i nije odgovarao na ime, treperio je rukicama kad je sretan. Tek s godinu poceo prsticem pokazivat. Ali govor se razvijao sve normalno i gukanje i brbljanje i prve rijeci. Sa godinu je imao dosta rijeci a tek je tad prstom pokazivao. Sad je djecak od 3 godine sa urednim razvojem prica maternji jezik odlicno i jako dobro govori njemacki nakon 4 mjeseca vrtica. Sad odgovara na ime gleda u oci ali kad je blizu i dalje skrece pogled. Nekome jednostavno smeta. Ja svog muza ne volim gledat u oci kad mi je blizu uvijek izvrdavam. Sve bebe su razlicite. Ako u svemu drugom napreduje onda je ok. Za autizam morate imati dosta simptoma osim samog kontakta mora imat stereotipne radnje mora imat senzoriku ostecenu, govor ostecen, socijalni kontakt ostecen. Nemojte brinuti. Pravi socijalni kontakt ocima je kada djetetu nesto ne dozvoljavate i on to krene da radi on ce vas pogledati da vidi reakciju. To je socijalni kontakt ocima. Ne brinite. Puno srece vam zelim ako primjetite jos nesto osim toga i narocito ako izgubi neka ponasanja onda se obratite za pomoc. Nadam se da ce i sa mojom i vasim bebama biti sve ok. Puno pozdrava

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam istu situaciju sa bebom od 3 mjeseca jer inekakonprati dok lezi ali ako ga uspravim kao da odlazi u drugi svijet pojma nemam. Doktor kaze da je mozda regresirao radi bolesti i smatra da ce nadoknadit. Nadam se necu vise da istrazujem. Brinem se itekako dusa mi moja gori jer ne znam sta je. To je najgore.
    A vas da ohrabrim moj stariji sin je imao kontakt kao beba ali kasnije je to nestalo i nije odgovarao na ime, treperio je rukicama kad je sretan. Tek s godinu poceo prsticem pokazivat. Ali govor se razvijao sve normalno i gukanje i brbljanje i prve rijeci. Sa godinu je imao dosta rijeci a tek je tad prstom pokazivao. Sad je djecak od 3 godine sa urednim razvojem prica maternji jezik odlicno i jako dobro govori njemacki nakon 4 mjeseca vrtica. Sad odgovara na ime gleda u oci ali kad je blizu i dalje skrece pogled. Nekome jednostavno smeta. Ja svog muza ne volim gledat u oci kad mi je blizu uvijek izvrdavam. Sve bebe su razlicite. Ako u svemu drugom napreduje onda je ok. Za autizam morate imati dosta simptoma osim samog kontakta mora imat stereotipne radnje mora imat senzoriku ostecenu, govor ostecen, socijalni kontakt ostecen. Nemojte brinuti. Pravi socijalni kontakt ocima je kada djetetu nesto ne dozvoljavate i on to krene da radi on ce vas pogledati da vidi reakciju. To je socijalni kontakt ocima. Ne brinite. Puno srece vam zelim ako primjetite jos nesto osim toga i narocito ako izgubi neka ponasanja onda se obratite za pomoc. Nadam se da ce i sa mojom i vasim bebama biti sve ok. Puno pozdrava
    Drago mi je da sam nasla ovu temu, tesko bude kada sama sumnjas u nesto pa to nemas s kime podijeliti.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Majke kakvo je stanje sa vasim bebama?
    Majo kad se igrate gleda li vas u lice trazi li vasu reakciju. Npr napravite toranj od neceg i srusite posmatrajte da li gleda vasu reakciju. Vjezbajte mu pokazni gest tako sto gledate slikovnice i uzmite njegov prst pa pokazujte. Ovo sam vec prosla sa starijim pa kazem iz iskustva. Gleda li vas u lice kad ga hranite? Kad ocekuje drugi zalogaj je li gleda u vas, ne mpra gledat u oci, al bar u vas da gleda?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Majke kakvo je stanje sa vasim bebama?
    Majo kad se igrate gleda li vas u lice trazi li vasu reakciju. Npr napravite toranj od neceg i srusite posmatrajte da li gleda vasu reakciju. Vjezbajte mu pokazni gest tako sto gledate slikovnice i uzmite njegov prst pa pokazujte. Ovo sam vec prosla sa starijim pa kazem iz iskustva. Gleda li vas u lice kad ga hranite? Kad ocekuje drugi zalogaj je li gleda u vas, ne mpra gledat u oci, al bar u vas da gleda?
    Mom bebcu sve jako brzo dosadi, obraduje se kada mu dam neku igracku ali je brzo odbaci i trazi nesto drugo. Jos uvjek nemamo pokazni gest, mada su mi rekli da se vise fokusiramo na pincetni hvat . Kada pitam gdje je tata , on se okrene u pravcu ggje tata i bude. Ali to ne radi na pr.kada ga pitam gdje je mama . Voli blizinu , voli kad ga nosim . A sto se hranjenja tice , nekako mi se cini da povremeno gleda u moja usta jer ja tada pricam, pjevam. Ali vise gleda u tanjir , sa strane .. Moracu da obratim paznju i na to.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Nema veze sto gleda u usta i moj je gledao u usta ali na svaku moju reakciju je reagirao. Pitajte ga ako imate jos poznatih osoba u okruzenju ili nek tata pita gdje je mama. Sto se pincetnog hvata tice najvise mozete postici sa komadicima hrane neka budu sitniji da ne moze zgrabiti cijelom rukom nego da mora prsticima. Stavite ga na krilo i pjevajte tasi tasi, ili ako znate onu cica maca gdje se mazite njegovim rukama po svom licu (moj me isto tad ne bi gledao jer sam preblizu). Probajte naci one uklapalice oblika to bi sad trebao da vjezba i to je isto dobro za pincentni hvat. Napravite neku masku gdje vam se samo oci vide ili od kartona velike naocale koje ce vam uokviriti oci i onda mu pjevajte. Pokazni gest je moj sin dobio sa godinu dana mozda koji dan poslije. Pokusajte mu pokazivat avione na nebu i vidite da li prati. On je jos mali ali eto tako vjezbajte s njim. Moj sin je imao puno simptoma najvise tih senzornih kontakt ocima nije htio plastelin u ruke nista mokro, ljigavo. Nije htio dirati snijeg nije smjela kap kise pasti na njeg. Ujutro kad ustane ne obraca paznju na mene direktbo ide na prozor da posmatra itd. Evo sad je normalan trogodisnjak i sve te smetnje su prosle sad gleda u oci ali kad mi sjedi u krilu i dalje ne voli previse gledat pogleda na par sekundi i to je to. Ide u vrtic i za 3 godine napredno dijete. Ne brinite se morate samo vise raditi.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema veze sto gleda u usta i moj je gledao u usta ali na svaku moju reakciju je reagirao. Pitajte ga ako imate jos poznatih osoba u okruzenju ili nek tata pita gdje je mama. Sto se pincetnog hvata tice najvise mozete postici sa komadicima hrane neka budu sitniji da ne moze zgrabiti cijelom rukom nego da mora prsticima. Stavite ga na krilo i pjevajte tasi tasi, ili ako znate onu cica maca gdje se mazite njegovim rukama po svom licu (moj me isto tad ne bi gledao jer sam preblizu). Probajte naci one uklapalice oblika to bi sad trebao da vjezba i to je isto dobro za pincentni hvat. Napravite neku masku gdje vam se samo oci vide ili od kartona velike naocale koje ce vam uokviriti oci i onda mu pjevajte. Pokazni gest je moj sin dobio sa godinu dana mozda koji dan poslije. Pokusajte mu pokazivat avione na nebu i vidite da li prati. On je jos mali ali eto tako vjezbajte s njim. Moj sin je imao puno simptoma najvise tih senzornih kontakt ocima nije htio plastelin u ruke nista mokro, ljigavo. Nije htio dirati snijeg nije smjela kap kise pasti na njeg. Ujutro kad ustane ne obraca paznju na mene direktbo ide na prozor da posmatra itd. Evo sad je normalan trogodisnjak i sve te smetnje su prosle sad gleda u oci ali kad mi sjedi u krilu i dalje ne voli previse gledat pogleda na par sekundi i to je to. Ide u vrtic i za 3 godine napredno dijete. Ne brinite se morate samo vise raditi.
    Hvala puno Miki92 , zaista si mi dala neke lijepe i korisne savjete. Moja komsinica ima autisticnu djevojcicu koja je kao mala na pr.gledala direktno u oci ali je izostajao osmjeh vremenom. To je tzv spektar. Nema dva ista slucaja, neki su laksi , gotovo neprimjetni , drugi tezi ali nasa misija je da damo sve od sebe da im obezbjedimo srecno djetinjstvo i zivot. Hvala jos jednom. Saljemo vam puno zagrljaja moj bebac i ja

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Nema na cemu. Rado cu pomoci i drago mi je ako pomogne. Po struci sam logoped nazalost jos uvijek bez iskustva ali ipak sam najvise naucila dok sam brinula za svoje dijete. Nazalost u toku studiranja sam bila sa najgorim slucajevima odatle je toliki strah za svaku sitnicu ali napredovanjem mislim da takvih slucajeva vise nema. A i nadam se da ce se sve nase bebe izvuci da su to samo male senzoricke smetnje.
    Ah da bitno je i to da li vam pruza ruke da ga uzmete???

  13. #63

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema na cemu. Rado cu pomoci i drago mi je ako pomogne. Po struci sam logoped nazalost jos uvijek bez iskustva ali ipak sam najvise naucila dok sam brinula za svoje dijete. Nazalost u toku studiranja sam bila sa najgorim slucajevima odatle je toliki strah za svaku sitnicu ali napredovanjem mislim da takvih slucajeva vise nema. A i nadam se da ce se sve nase bebe izvuci da su to samo male senzoricke smetnje.
    Ah da bitno je i to da li vam pruza ruke da ga uzmete???
    Hoce kao da me uhvati svojim rucicama , ali jos uvjek ne pruza ruke. Da, znam da je to bitno. Kad izadjem nekad pa se vratim on se tako raduje, dopuzi do mene i pokusava da mi uhvati rucicama . Ne znam do kojeg mjeseca bi trebalo da pruza rukice ali znam da je moja sestricina sa 8 mjeseci to radila. No, djecu ne treba usporedjivati . Svako je za sebe , kao i mi odrasli. Pa da, ti si vjerovatno vidjela sve i svasta , ali treba uvjek razmisljati pozitivno . Bolje je imati strah i reagovati na vrijeme , za sve. ❤️ Hvala jos jednom

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Ne sjecam se kad je moj poceo pruzati ruke. Ali se sjecam da i kad je pruzao dodje do mene i gleda u pod a pruza ruke da ga uzmem tako da i ako se to bude desavalo ne brini.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne sjecam se kad je moj poceo pruzati ruke. Ali se sjecam da i kad je pruzao dodje do mene i gleda u pod a pruza ruke da ga uzmem tako da i ako se to bude desavalo ne brini.
    ❤️ Javicu se kako napredujemo, nadam se bice sve kako treba sa nasim bebama

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Vazi javljaj se ti nam dajes nadu.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Pozdrav Maja i Ivana, mozete mi reci kakva je situacija kada se vasa beba vozi u kolicima, oglusuje li se nekada?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Caos zenice. Naidjoh na ovu temu pa bih i ja svoje iskustvo da podelim . Pre dve nedelje, dakle kad je beba imala 7 meseci primetila sam istu stvar, kad je podignem gorre ne gleda u mene,sve drugo jok odvlaci paznju, gleda levo desno, dok je u stolici za hranjenje gleda u mene, ali obicno se kreveljim da bi me pogledala, gleda nekad i dok joj pricam ali ne traje dugo. Nije beba koja bas zeli da se mazi, mada je u poslednje vreme pocela da dozvoljava da je ljubimo, pre nije dala. I ja sam bas uolasena, ovo je prava paranoja, smrsala sam 8 kg za mesec i po od brige, nista ne jedem nemam apetit. Na glupom netu svasta pise, prosto se pitam kako su nase mame nas odgajile bez neta, dal su obracale paznju na ovakve stvari.
    Na poziv imena se okrece al ne uvek, ostalo sve je super, puzala vojnicki, spaja slogove, neki dan se pridigla u krevecu.. moguce da je bezazleno al ...opet sam uplasena. Sta mislite, pozdrav.

  19. #69
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    a jesi dijete vodila kod pedijatra?
    sto on/ona misle?

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Oliveraekv prvotno napisa Vidi poruku
    Caos zenice. Naidjoh na ovu temu pa bih i ja svoje iskustvo da podelim . Pre dve nedelje, dakle kad je beba imala 7 meseci primetila sam istu stvar, kad je podignem gorre ne gleda u mene,sve drugo jok odvlaci paznju, gleda levo desno, dok je u stolici za hranjenje gleda u mene, ali obicno se kreveljim da bi me pogledala, gleda nekad i dok joj pricam ali ne traje dugo. Nije beba koja bas zeli da se mazi, mada je u poslednje vreme pocela da dozvoljava da je ljubimo, pre nije dala. I ja sam bas uolasena, ovo je prava paranoja, smrsala sam 8 kg za mesec i po od brige, nista ne jedem nemam apetit. Na glupom netu svasta pise, prosto se pitam kako su nase mame nas odgajile bez neta, dal su obracale paznju na ovakve stvari.
    Na poziv imena se okrece al ne uvek, ostalo sve je super, puzala vojnicki, spaja slogove, neki dan se pridigla u krevecu.. moguce da je bezazleno al ...opet sam uplasena. Sta mislite, pozdrav.
    spajalica je u pravu - treba pitati pedijatra.

    Maloj djeci se vid razvija puno dulje nego npr. sluh. Čuju odmah, ali ne vide baš odmah kako treba, jer očna jabučica raste. Razvoj ide do kraja prve godine pa i dulje. Ovi simptomi mogu ukazivati da će dijete kasnije trebati naočale, ali u ovoj dobi se ne mogu dijagnosticirati svi problemi. Neki se vide odmah (razrookost ili strabizam) a neki se pokažu kasnije (astigmatizam, dioptrije).

    Moj stariji sin ima kompliciranu dioptriju i dok je bio mali, nije vidio ćoškove dok je hodao, pa je vječito udarao glavom i tijelom u namještaj, padao itd. Zapravo, nije ni čudo jer to je nasljedna osobina - mm i ja oboje imamo astigmatizam, on ima i veliku razliku u dioptriji između jednog i drugog oka. Oba sina nose naočale, stariji ih je dobio prije nego je napunio 3 godine, a mlađi nakon prvog razreda osnovne škole (on ima manju dioptriju, ali isto ima astigmatizam).

    Pitaj pedijatra da li treba uputnica za pregled vida ili ćete pričekati da dijete napuni godinu dana (brzo to prođe).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.04.2019. at 09:04

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    spajalica je u pravu - treba pitati pedijatra.

    Maloj djeci se vid razvija puno dulje nego npr. sluh. Čuju odmah, ali ne vide baš odmah kako treba, jer očna jabučica raste. Razvoj ide do kraja prve godine pa i dulje. Ovi simptomi mogu ukazivati da će dijete kasnije trebati naočale, ali u ovoj dobi se ne mogu dijagnosticirati svi problemi. Neki se vide odmah (razrookost ili strabizam) a neki se pokažu kasnije (astigmatizam, dioptrije).

    Moj stariji sin ima kompliciranu dioptriju i dok je bio mali, nije vidio ćoškove dok je hodao, pa je vječito udarao glavom i tijelom u namještaj, padao itd. Zapravo, nije ni čudo jer to je nasljedna osobina - mm i ja oboje imamo astigmatizam, on ima i veliku razliku u dioptriji između jednog i drugog oka. Oba sina nose naočale, stariji ih je dobio prije nego je napunio 3 godine, a mlađi nakon prvog razreda osnovne škole (on ima manju dioptriju, ali isto ima astigmatizam).

    Pitaj pedijatra da li treba uputnica za pregled vida ili ćete pričekati da dijete napuni godinu dana (brzo to prođe).
    Ali ona prati lepo igracke, sa drugog kraja dnevne sobe, ima sigurno tri metra, prati mene sta radim, ali kad je podignm gorr gleda levodesno, ja se nakrivim u levo kako bi pogledala i mene ali ona me ne gleda. Kad je u sedistu onda me posmatra sta joj pricam ali opet...moram da se kreveljim, mama klovn i slicno Samo me plasi to sto nekad kao izbegava da me pogleda. Drugo, nije neka maza, golicam je ona me gleda, nasmeje mi se ali redje nego sto pokusavam da je zasmejem i slicno . Vodicu je kod pedijatra nego me samo zanima ima li ko slican slucaj? I da li dete od uskoro osam meseci treba uvek da se odazove kad ga zovemo?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Ici cu kod pedijatra naravno, ali nadala sam se da neko ima slicnu situaciju. Sumnjam da je nesto u vezi ociju jer ona sa kraja dnevne sobe prati mene, muza, predmete, uzela sam loptu i nosila je kroz ceo stan, na tri metra sigurno i ona sve vreme gleda u loptu.. Kad je stavim ispred sebe gleda u mene, u muza ali kad je drzim u narucju kao da izbegava, okrecem je ka sebi ona gleda levo desno, podignem je gorre, takodje gleda levo desno.. ne znam. Da li ima neko da mu se to desavalo a da je sve sa detetom u redu?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Pozz Peterlin, a jel se vasa beba igrala normalno sa igrackama, jer recimo moja beba prati igracke i prinosi ih ustima, ali ne podnosi pogled iz blizeg. Takodjer sam primjetila i medu kada joj priblizim okrece glavu. Ja sam iznijela svoj problem pedijatrici, ali ona tu nista kaze ne moze. Treba cekati. I ja sam pomislila da je u pitanju nesto sa ocima i da dalje stvari bolje vidi, ali beba normalno prati igracke. U narucju mome gleda druge ljude koji su dalje, ali mene nece pogledati, i kada pogleda odmah skrece pogled. Nekada zaista kada je raspolozena zna i pogledati i nasmijati se ali to su jako rijetki trenuci. Ja sam ipak mama, pa me to ponasanje bas brine.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Oliveraekv prvotno napisa Vidi poruku
    Caos zenice. Naidjoh na ovu temu pa bih i ja svoje iskustvo da podelim . Pre dve nedelje, dakle kad je beba imala 7 meseci primetila sam istu stvar, kad je podignem gorre ne gleda u mene,sve drugo jok odvlaci paznju, gleda levo desno, dok je u stolici za hranjenje gleda u mene, ali obicno se kreveljim da bi me pogledala, gleda nekad i dok joj pricam ali ne traje dugo. Nije beba koja bas zeli da se mazi, mada je u poslednje vreme pocela da dozvoljava da je ljubimo, pre nije dala. I ja sam bas uolasena, ovo je prava paranoja, smrsala sam 8 kg za mesec i po od brige, nista ne jedem nemam apetit. Na glupom netu svasta pise, prosto se pitam kako su nase mame nas odgajile bez neta, dal su obracale paznju na ovakve stvari.
    Na poziv imena se okrece al ne uvek, ostalo sve je super, puzala vojnicki, spaja slogove, neki dan se pridigla u krevecu.. moguce da je bezazleno al ...opet sam uplasena. Sta mislite, pozdrav.
    Ja ti mogu reci za starijeg sina da isto nije imao kontakt ocima ali isto tako govor se razvijao normalno i evo ima 3 godine i sve je ok. I dalje ne voli kad ga blizu gledam u oci. A ovaj mali me bas brine ali eto mi bas sa malim bebama ne mozemo nista. A vi uzmite svoju bebu i stalno je inicirajte citajte knjige i njenim prsticem sve pokazujte jer je pokazna gesta jako jako bitna. I kad nesto dajete uvijek dajite u visini ociju da se fokusira na vas. Bilo da je igracka ili bilo sta drugo. Ne mora se stalno odazivati na ime niko to be radi i ja sam se brinula ali stvsrno se niti jedno dijete ne odaziva svaki put ali bar kad dva outa pozovete trebala bi se okrenuti a ne od 20 put. Nadam se da razumijete. I svakako iznesite problem pedijatru mada vam nista nece reci. Pruza li vam ruke da je uzmete mada ha msm da je jos mala za pruzanje ruku ali eto i to je dobar znak.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Ja sam sa bebom bila prije 2 dana kod ocnog pregledao ga i rekao da je sve ok prati igracke njega je eto pratio iz lezeceg polizaja. On je pregledao sa svjetlom i nekim staklom pojma nemam. Nije on mjerio dioptriju msm da je i nemoguce malim bebama. Ali u principu sve ok.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Prati igracke, pruza mi ruke da je uzmem, cak ih i digne ako je u ogradici. Znqci sve je ok sem sto me brine taj kontakt. Druge ljude ggleda u oci kad joj pricajju, mada nekad ne bas dugo al gleda, al mene nece, kad je podignem gore ona okrene levo glavu, ja se takodje pomerim u levo ona iskrivi glavu pa u desno, kao da joj je zanimljivo sve tamo. A mog muza gleda kad je tako podigne gore. Druga stvar, primetila sam da voli da gleda u sijalicu, mada moja mama kaze da svako drugo dete voli sijalicu, msm gleda dok lezi na krevetu, pa i kad je ugaseno svetlo ona baci pogled na plafonjerku. Ima li jos neko bebce koje voli sijalicu? Znaci to su dva simptoma.. ostalo sve ok,prica mama baba nana, naravno znacenje ne zna al brblja, cesto cici tj vristi kad joj dodje al to pretpostavljam svaka beba radi??... Ne znam

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno lasica1234 , eto neznam ni sama vise. Prvo mi je dete, nemam neko iskustvo osim sto citam , a citam jako puno o razvoju odojcadi pa valjda i zato imam brigu.Zato sam i pisala ovde , cisto da vidim druga iskustva i da li neko ima slicno nasem. Zakazali su nam neurologa , ali tek za mesec dana . I to zato sto sam ja zahtevala . Nadam se da nije nista ozbiljno, ovo izbegavanje pogleda mi je jako cudno. A opet sa druge strane kontakt postoji ali vise kad je neka distanca izmedju , prati igracke , uglavnom okrece glavu u pravcu zvuka. Ja svakog dana cekam da se promeni i to, no nesto mi jako dugo traje.
    Hvala jos jednom na odg.
    Majo kako je vas bebac, da li je to prestalo tj dal gleda u vas? Puno ppzdrava

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Pruza rukice sama, samo to sto kao da izbegava moj pogled, i primetila sam da voli sijalicu da gleda, tj samo kad je presvlacim pa se i smeje i cikne, ali moja mama kaze da sam i ja to radila i da svako drugo dete voli sijalicu... Pojma nemam ...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sa bebom bila prije 2 dana kod ocnog pregledao ga i rekao da je sve ok prati igracke njega je eto pratio iz lezeceg polizaja. On je pregledao sa svjetlom i nekim staklom pojma nemam. Nije on mjerio dioptriju msm da je i nemoguce malim bebama. Ali u principu sve ok.
    A da nije to neka faza u ovim mesecima? Jer i moja uskoro puni osam meseci, vidim da smo tu negde svi?

  30. #80

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Kako je vas bebac?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Olivera sva djeca gledaju u sijalice. Evo bas sinoc mi je bila jedna beba i samo gleda sijalice konstantno. To nije zabrinjavajuce. Super sto ti pruza rukice. Moj stariji je isto pruzao ruke ali nije me gleda gleda me u noge a pruzi ruke da ga dignem i s njim je sve ok. I dalje ne voli kontakt na blizinu osim kas trazim da me gleda.
    Brinem za ovog mladjeg sto ima 3.5 mj on gleda dok lezi jel ga podignem nikog u prostoriji ne dozivljava ne razumijem zasto. Sinoc nam ke bila jedna beba bas gleda sve oko sebe a ima 2 mjeseca. Tek sam se onda zabrinula. Pojma nemam znam samo da ne znam kako cu izdrzat ove mjesece i godine dok ne bidim da je sve ok.
    Sa starijim sam se opustila kad je krenuo u vrtic i naucio njemacki i vidjela da fukcionise i u drustvu. Vidjecete da ce tako biti i sa vasom djevojcicom.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Olivera sa tvojom bebom je sve ok. Inace ne gledaju djeca uvijek kad ih se podigne a plus ako muza gleda to je suoer. I sva djeca vole lustere pkafonjere i sijalice be brini

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Joj nadam se, preumorna sam i iscrpljena ali sta da vam pricam..sve me razumete. Inace, u tom uzrastu, i moja beba nije nesto puno gledala, volela je kad joj se prica al okretala je glavu i slicno.
    Ma znam, muza gleda, al opet povezujem to sa tim sto sam sama sa njom, muz je dva tri dana kuci nedeljno.. Npr ujutru kad ustanem, polumrak u sobi, ona gleda svugde sem u mene, sem ako je ne krenem zabavlkati iz petnih zila, i to ne traje dugo. Juce sam posmatrala bebicu slocnog uzrasta kao gleda u svoju majku pa joj se smesi, ne znam, mozda sam dosadila svom bebcu, volela bih i to da je u pitanju. Kad plesem po sobi, zanimam je ona se smeje

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Oliveraekv prvotno napisa Vidi poruku
    Joj nadam se, preumorna sam i iscrpljena ali sta da vam pricam..sve me razumete. Inace, u tom uzrastu, i moja beba nije nesto puno gledala, volela je kad joj se prica al okretala je glavu i slicno.
    Ma znam, muza gleda, al opet povezujem to sa tim sto sam sama sa njom, muz je dva tri dana kuci nedeljno.. Npr ujutru kad ustanem, polumrak u sobi, ona gleda svugde sem u mene, sem ako je ne krenem zabavlkati iz petnih zila, i to ne traje dugo. Juce sam posmatrala bebicu slocnog uzrasta kao gleda u svoju majku pa joj se smesi, ne znam, mozda sam dosadila svom bebcu, volela bih i to da je u pitanju. Kad plesem po sobi, zanimam je ona se smeje
    Ovo ti je odgovor na sve tvoje brige.
    Da, ti si tu stalno, beba je navikla na tebe, oseća se sigurno i nema potrebu da stalno gleda u tebe.
    Po svemu što si napisala, tvoja beba je sasvim zdrava prosečna beba, okružena tvojom brigom i pažnjom i sasvim zadovoljna.
    Ti, sa druge strane, nemoj mi zameriti, zvučiš kao neko ko je jako puno dao od sebe i ko vapi za odmorom i podelom odgovornosti.
    Podizati bebu sama kao što ti radiš je izuzetan napor, pre svega mentalni.
    Ako si ikako u mogućnosti, posveti se sebi, više spavaj, više jedi, više izlazi napolje i druži se sa ljudima solo, bez deteta.
    Tvoja beba je sad već dovoljno velika da može da sačeka dok ti jedeš, da možeš da provedeš puno puno vremena sa njom napolju, družeći se sa drugim mamama i njihovim bebama, a kad spava ona spavaj i ti. Kad god možeš, ostavi bebu tati i baki, a ti provedi vreme na neki način koji će ti napuniti baterije ponovo.
    Tvoja beba će za mesec-dva izrasti u brzo i aktivno detence koje puzi i kasnije hoda svuda, trebaće joj odmorna mama da joj pokaže sve lepe stvari koje hoće da vidi . Najbolje što možeš trenutno da uradiš za dobrobit i zdravlje svoje bebe je da se pobrineš za sebe. Obrati se ljudima koji su najbliži tebi i bebi - prvenstveno mužu, a onda i svojoj mami, drugaricama, bilo kome spremnom da pomogne- podelite vreme i odgovornosti oko deteta ravnopravnije, jer zaslužuješ svoje zdravlje nazad.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Da je ovakva kao moj sigurno bi to i prije primjetila moj u uspravnom polozaju kad ga neko nosi nema nikakva interesovanja za bilo koga nikog ne pogleda. Dok lezi sve ok gleda smije se. Cim ga podignem druga prica ja kad progovorim on se raduje i otima se od muza ali ne dize glavu da vidi ko stoji ispred njega.
    Ja sam stvarno psihicki lose i nadam se da pola tih stvari umisljam i da ce doci na svoje. Nekad se napunim energijom i onda opet padbem u depresiju. Ali vi se ne brinite ako rado sve to sto kazete ako je samo kontakt ocima u pitanju nije nista. Radite na kontaktu igrajte se ku kuk sakrijte lice pa pokazite. Pjevajte puno pjesmice pricajte price. To je sve sto mozete i igracke obavezbo uvijek u visini glave dajite. Moj stariji koji je ok vec sam vam pricala kad ga stavim na krilo da igram tasi tasi on je gledao ruke ili u prsa a sad je sve ok kazem ti ne gleda i dalje kad je tako blizu osim ako mu ne kazem gledja me u oci onda gleda. Ali sve je uredu zato ne brinite se. Ja sam cak dijete vodila neuropsihijatru sa 14 mj pa mi je rekla da meni treba neuropsihijatar, pa sam ga vodila na procjenu po Ados dijagnostici za autizam jer nisam bila mirna. Ali eto hvala Bogu sve ok. Nadam se da ce to biti i sa ovom bebicom a i sa vasim tako. A i pulinka ti je dobro rekla cim mozes izadji ili ostavi bebu da napunis baterije. Roditeljstvo stvarno iscrpi svaki atom snage

  36. #86

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Da je ovakva kao moj sigurno bi to i prije primjetila moj u uspravnom polozaju kad ga neko nosi nema nikakva interesovanja za bilo koga nikog ne pogleda. Dok lezi sve ok gleda smije se. Cim ga podignem druga prica ja kad progovorim on se raduje i otima se od muza ali ne dize glavu da vidi ko stoji ispred njega.
    Ja sam stvarno psihicki lose i nadam se da pola tih stvari umisljam i da ce doci na svoje. Nekad se napunim energijom i onda opet padbem u depresiju. Ali vi se ne brinite ako rado sve to sto kazete ako je samo kontakt ocima u pitanju nije nista. Radite na kontaktu igrajte se ku kuk sakrijte lice pa pokazite. Pjevajte puno pjesmice pricajte price. To je sve sto mozete i igracke obavezbo uvijek u visini glave dajite. Moj stariji koji je ok vec sam vam pricala kad ga stavim na krilo da igram tasi tasi on je gledao ruke ili u prsa a sad je sve ok kazem ti ne gleda i dalje kad je tako blizu osim ako mu ne kazem gledja me u oci onda gleda. Ali sve je uredu zato ne brinite se. Ja sam cak dijete vodila neuropsihijatru sa 14 mj pa mi je rekla da meni treba neuropsihijatar, pa sam ga vodila na procjenu po Ados dijagnostici za autizam jer nisam bila mirna. Ali eto hvala Bogu sve ok. Nadam se da ce to biti i sa ovom bebicom a i sa vasim tako. A i pulinka ti je dobro rekla cim mozes izadji ili ostavi bebu da napunis baterije. Roditeljstvo stvarno iscrpi svaki atom snage

  37. #87

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Radim u decijoj bolnici, svasta sam vidjala pa se zato svega plasim i na sve obracam paznju. Hvala punnnoo na pomoci, problem je sto je suprug kuci samo tri dana nedeljno po dva sata, mama mi je daleko, svekrva je divna zena, dolazi da pomogne ali i ona radi, drugarice su mi u drugom gradu jer smo se preselilo i to je problem.
    Postala sam anksiozna i neko vreme sao razmisljala ne daj Boze da je autizam, sve sto ukucam na google odmah to izadje. Suprug mi je juce dosao, i kad je tu necete verovati ona gleda malo u mene pa u njega , pa se smeje, pa se mazi, kao da je druga beba. Video je i on da nece da gleda uoci kad mi je u krilu ali on kaze da mi majke previse brinemo i da bebi damo vremena,ipak je to beba.. i tako.. majka je majka i to je sve, jos ako uvrtimo nesto u glavu nacicemo 1000 simptoma.
    Uvek sam bila divna i osecajna prema majkama koje leze sa decom kod mene, al sad tek ih i razumem.
    Hvala ouno, divno je sto mi je neko pomogao, budite srecni zbog toga, ucinnili ste dobro delo

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Miki92 Znam, anksioznost je teska stvar, ja sam isla i kod psihologa 3 meseca kad smo se preselili, nije mi bilo lako uklapanje ali isla sam na terapije nista nisam pila. Mnogo pomaze razgovor sa strucnim licem, to i vama preporucujem.
    Obecala sam suprugu da cemo jedno drugom svaki dan reci po neku lepu stvar jer sam bas pocela da mracim i stalno plakala. Tako da bolji dani dolaze nadam se.
    ***
    Ako bebac gleda dok lezi onda ima svest opazanja, kroz ruke mi je proslo milion beba, pokusajte jarke boje, da li gleda vrtesku iznad kreveca? Uzmite crvene lopte pa masite i slicno, prati li?

  39. #89
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Oliveraekv prvotno napisa Vidi poruku
    Caos zenice. Naidjoh na ovu temu pa bih i ja svoje iskustvo da podelim . Pre dve nedelje, dakle kad je beba imala 7 meseci primetila sam istu stvar, kad je podignem gorre ne gleda u mene,sve drugo jok odvlaci paznju, gleda levo desno, dok je u stolici za hranjenje gleda u mene, ali obicno se kreveljim da bi me pogledala, gleda nekad i dok joj pricam ali ne traje dugo. Nije beba koja bas zeli da se mazi, mada je u poslednje vreme pocela da dozvoljava da je ljubimo, pre nije dala. I ja sam bas uolasena, ovo je prava paranoja, smrsala sam 8 kg za mesec i po od brige, nista ne jedem nemam apetit. Na glupom netu svasta pise, prosto se pitam kako su nase mame nas odgajile bez neta, dal su obracale paznju na ovakve stvari.
    Na poziv imena se okrece al ne uvek, ostalo sve je super, puzala vojnicki, spaja slogove, neki dan se pridigla u krevecu.. moguce da je bezazleno al ...opet sam uplasena. Sta mislite, pozdrav.
    Misllim da TI trebas otici razgovarati s nekim zbog svohih strahova , panike i gubitka na tezini.
    Provjeri stitnjacu , zeljezo i simptome postporodajne depresije.

  40. #90
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I ne zaboravi mi smo socijalna bica.
    Biti gotovo 24 sata sam sa djetetom bez svakodnevne interacije sa drugim odraslim osobama jako je lose za mentalno zdravlje.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Oliveraekv prvotno napisa Vidi poruku
    Miki92 Znam, anksioznost je teska stvar, ja sam isla i kod psihologa 3 meseca kad smo se preselili, nije mi bilo lako uklapanje ali isla sam na terapije nista nisam pila. Mnogo pomaze razgovor sa strucnim licem, to i vama preporucujem.
    Obecala sam suprugu da cemo jedno drugom svaki dan reci po neku lepu stvar jer sam bas pocela da mracim i stalno plakala. Tako da bolji dani dolaze nadam se.
    ***
    Ako bebac gleda dok lezi onda ima svest opazanja, kroz ruke mi je proslo milion beba, pokusajte jarke boje, da li gleda vrtesku iznad kreveca? Uzmite crvene lopte pa masite i slicno, prati li?
    Da gleda i prati lezeci i kad ga uspravim prati igracku ali osobe ne. Dovedem igracku ispred lica gleda kad sklonim igracku odma skloni pogled. I kad mu neko prica on isto kao da trazi tu osobu ali nikako da nadje. I ja isto sumnjam na autizam al rt tjesim se time sto mislim da niko nije kod djeteta od 3 mjeseca primjetio autizam a ovo je ne moguce primjetit. Jer stvarno dijete ne gleda. Hajd da on samo izbjegava da gleda lupam u usta ili nesto nego bukvalno nikako ne gleda kad sam ispred njega. Pedijatrica smatra da je jos mali ali je problen sto je to mebi drugo dijetw i ja znam sta je moj sin prvi radio sa 3 mjeseca. Sa 4 se vec smijao na glas. Ali eto i ja sam bas anksiozna i svejsna sam ako nastavi ovako da moram potrazit prvo sebi pomoc. Ali nadam se jos uvijek.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Hvala na savetu, svesna sam da je obo prevelika briga i ako se ne umirim svakako cu otici psihologu.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Da gleda i prati lezeci i kad ga uspravim prati igracku ali osobe ne. Dovedem igracku ispred lica gleda kad sklonim igracku odma skloni pogled. I kad mu neko prica on isto kao da trazi tu osobu ali nikako da nadje. I ja isto sumnjam na autizam al rt tjesim se time sto mislim da niko nije kod djeteta od 3 mjeseca primjetio autizam a ovo je ne moguce primjetit. Jer stvarno dijete ne gleda. Hajd da on samo izbjegava da gleda lupam u usta ili nesto nego bukvalno nikako ne gleda kad sam ispred njega. Pedijatrica smatra da je jos mali ali je problen sto je to mebi drugo dijetw i ja znam sta je moj sin prvi radio sa 3 mjeseca. Sa 4 se vec smijao na glas. Ali eto i ja sam bas anksiozna i svejsna sam ako nastavi ovako da moram potrazit prvo sebi pomoc. Ali nadam se jos uvijek.
    Nemoj ocajavati, pogledacu sutra snimke od moje bebe kad je imala 3,4 meseca pa javljam, a da mu stavis ogledalo ispred lica pa da vidis sta radi? Dal gleda..
    Takodje mislim da je jos mali bebac, za ocni pregled je rano, moguce i da je sa okicama nesto? Inace bebe u tom uzrastu bas slabo vide, tek sa oko 6 meseci vide odlicno.
    Imas ma netu razne klipove, ja to stalno gledam, razvijanje bebe i slicno, sad cu da ti kopiram link. Jel sve drugo sa bebom ok, dal cuje zvukove, okrece glavu? Dal te gleda dok ga hranis?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I ne zaboravi mi smo socijalna bica.
    Biti gotovo 24 sata sam sa djetetom bez svakodnevne interacije sa drugim odraslim osobama jako je lose za mentalno zdravlje.
    Sve znam, hvala puno na savetu, imala sam bas tezak period a inace anksioznost mi nije strana. Psiholog kaze da sam previse nezna. Trudicu se da.se vise vidjam sa prijateljima, nekako da uklopim. Provericu i stitnu zlezdu kao i gvozdje, moguce da je u padu nakon porodjaja.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Da je ovakva kao moj sigurno bi to i prije primjetila moj u uspravnom polozaju kad ga neko nosi nema nikakva interesovanja za bilo koga nikog ne pogleda. Dok lezi sve ok gleda smije se. Cim ga podignem druga prica ja kad progovorim on se raduje i otima se od muza ali ne dize glavu da vidi ko stoji ispred njega.
    Ja sam stvarno psihicki lose i nadam se da pola tih stvari umisljam i da ce doci na svoje. Nekad se napunim energijom i onda opet padbem u depresiju. Ali vi se ne brinite ako rado sve to sto kazete ako je samo kontakt ocima u pitanju nije nista. Radite na kontaktu igrajte se ku kuk sakrijte lice pa pokazite. Pjevajte puno pjesmice pricajte price. To je sve sto mozete i igracke obavezbo uvijek u visini glave dajite. Moj stariji koji je ok vec sam vam pricala kad ga stavim na krilo da igram tasi tasi on je gledao ruke ili u prsa a sad je sve ok kazem ti ne gleda i dalje kad je tako blizu osim ako mu ne kazem gledja me u oci onda gleda. Ali sve je uredu zato ne brinite se. Ja sam cak dijete vodila neuropsihijatru sa 14 mj pa mi je rekla da meni treba neuropsihijatar, pa sam ga vodila na procjenu po Ados dijagnostici za autizam jer nisam bila mirna. Ali eto hvala Bogu sve ok. Nadam se da ce to biti i sa ovom bebicom a i sa vasim tako. A i pulinka ti je dobro rekla cim mozes izadji ili ostavi bebu da napunis baterije. Roditeljstvo stvarno iscrpi svaki atom snage
    Kucaj na youtubu pathways, to je kanal i zaprati, svasta ima zanimljivo, koliko vidim po njima u tom uzrastu bitno je da bebac reaguje na zvuk i okrece glavicu. Prati li te bar malo.ako se pomeras? Mozda su mu zanimljivije jake boje i predmeti i to je moguce.

  46. #96
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cure, reci cu vam samo jednu stvar. To vec znate , ali vrijedi ponoviti. Nekad se nas mozak samo igra s nama i slaze kombinacije koje nemaju veze sa stvarnosti. Ok je biti oprezan i zeljeti najbolje za dijete , racunajuci da je to najbolje rano prepoznavanje nekih potencijalnih problema.
    Ali ako je dijete pregledalo nekoliko strucnjaka i u ponasanju ne vide odstupanja, a vas zivot nije kvalitetan jer po cijele dane samo brinete i trazite potencijalnu patologiju... to nema smisla i trebate potraziti pomoc kako da se opustite i uzivate.
    Znam sto pricam , imala sam vrlo tesko bolesno dijete u toj dobi , ozbiljno operirano 2 puta. Nikad, ali nikad nisam toliko brinula da mi je zivot stao i da nisam uzivala u djetetu. Tako da je puno toga u stanju uma, a puno manje u okolnostima.
    Cesto se nas mozak samo poigrava s nasom percepcijom i stvarnosti. To je podnosljivo dok znacajno ne utjece na nasu kvalitetu zivota.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.04.2019. at 06:51

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Bas cu pokusat to trazit na youtube. Prqti on mene kad lezi i kad je nor u sjedalici prati. Ali npr ako je u sjedalici i ja ne sjedim ispred njeg nego se podignem iznad nece podici glavu da gleda lice nego gleda u stomak. Isto kad ga muz drzi ja dodjem ispred lupam rukama nece podici glavu da vidi moje lice da ga uzmem ako mu pokazem igracku pa je podizem gore dize glavu znaci da nije problem u glavi nego jednostavno ne zeli gledati lica i kad lezi ako mu pridjem preblizu okrece glavu. Kad jede gleda i kad pojede ostavim ga tako na ruci on gleda i smije se ali ne uvijek ali eto ne dramim oko toga. Dramim samo oko toga sto kad dodju gosti on ako je u uspravnom polozaju nece nikog pogledati uopste nece dozivit da su tu. Kad lezi i ndko mu pridje on se smije. Sinoc ga muz drzi i ja ga zovem on se smije cuje me ali ne dize glavu da me vidi. Pojma nemam. Znam da ce vrijeme pokazati ali je tako naporno gledati to.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, reci cu vam samo jednu stvar. To vec znate , ali vrijedi ponoviti. Nekad se nas mozak samo igra s nama i slaze kombinacije koje nemaju veze sa stvarnosti. Ok je biti oprezan i zeljeti najbolje za dijete , racunajuci da je to najbolje rano prepoznavanje nekih potencijalnih problema.
    Ali ako je dijete pregledalo nekoliko strucnjaka i u ponasanju ne vide odstupanja, a vas zivot nije kvalitetan jer po cijele dane samo brinete i trazite potencijalnu patologiju... to nema smisla i trebate potraziti pomoc kako da se opustite i uzivate.
    Znam sto pricam , imala sam vrlo tesko bolesno dijete u toj dobi , ozbiljno operirano 2 puta. Nikad, ali nikad nisam toliko brinula da mi je zivot stao i da nisam uzivala u djetetu. Tako da je puno toga u stanju uma, a puno manje u okolnostima.
    Cesto se nas mozak samo poigrava s nasom percepcijom i stvarnosti. To je podnosljivo dok znacajno ne utjece na nasu kvalitetu zivota.
    Sirius upravu si. To sma prosla sa starijim ali ovo se stvarno primjeti. I primjete i doktor i terapeut kod kojeg sam bila da on ne gleda ali smatraju da on gleda oko sebe da ga to privlaci ali meni nije normalno da dijete od 3 mj privlaci prostorija vise nego lice nekog. Ali hajde da pogleda na trenutak pa okrene da razgleda nego nikako. I kad uhvatis pogled automatski okrece glavu. On gleda u mene ali ne u lice. Ako sam odmaknuta metar on vidi gdje sam prati kako se krecem ali ne dize glavu da vidi lice. I upravu si to mi svi govore da se ne smijem iskljucit iz socijalnog zivota ali ja jednostavno ne znam sta reci za to jer se to primjeti jer svi pokusavaju dozvati bebu tepati joj a on nista. Ljudi ne misle zlonamjerno kad pitaju al meni to samo otvara rane kad vidim da jos neko primejti

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Znači, beba ima tek tri meseca, i normalno komunicira sa vama, osim što izbegava kontakt očima i to samo kada je u uspravnom položaju?
    A kada leži vas prilično normalno gleda?
    I sve je ostalo normalno.
    Doktori se ne brinu.
    Ne znam, ovako napisano meni izgleda da treba poslušati savet od sirius.
    Plus, mrvicu mi je čak i tužan toliki strah od autizma.
    Kažeš da radiš sa decom sa posebnim potrebama i toliko ne želiš da tvoje dete možda bude jedno od njih. Zaista mi je odbojan tvoj stav, uz sav moj trud da sa tobom saosećam. Poznajem nekoliko porodica sa autističnom decom, i sva su ta deca vredna ljubavi, i sve te porodice i dalje žive prilično normalne i ispunjene i dobrim delom sasvim radosne živote. Možda treba razmišljati i na taj način, i stvari će možda izgledati drugačije.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Aha, sad vidim, napisala si da si logoped bez iskustva. Možda bi trebalo da promeniš svoje poglede na svet pre nego što počneš da stičeš iskustvo, jer i majke i njihova deca, i ona sa posebnim potrebama i ona bez njih, sasvim jasno osećaju neverbalne poruke koje im šalju stručnjaci koji sa njihovom decom rade, i to jako može da utiče na saradnju između njih.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •