Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 203

Tema: Tromesecna beba / Zabrinuta mama moli za iskustva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno Tromesecna beba / Zabrinuta mama moli za iskustva

    Pisala sam vec ali mi niko nije odgovorio.. Imam bebu od 3 meseca+ nedelju dana. Znam da se odojcad vec od drugog meseca fokusiraju na lica negovatelja, ali moja beba od pocetka ima problem ako sam joj preblizu. Kad sam nad njom, menjam joj pelene, stanem iznad krevetca gleda me, smeje se, pocela je sa aaaaaa, ooooo, nekad glasno cici, stavlja saku u saku i dovodi ispred lica ali ih ne posmatra, gura sake u usta, palac i dosta balavi. Prati zvecke, igracke koje pomeramo levo desno , gore dole. Cak prati nase kretanje ako smo dalje . Ali kada je uzmem u narucje i podignem u vis ona ne gleda u mene, zovem je, pevusim, ali samo gleda levo desno, bukvalno kao da izbegava moj pogled, muz je uzme i ona je okrenuta prema meni kad sam udaljena ona gleda, smesi se ali cim se primaknem oci joj idu levo, desno. Znam da bebe ne treba uporedjivati , ali mene ovo ( ne)gledanje jako brine, bukvalno ne spavam nocima. Svasta citam, na svasta pomislim. Isli smo doktoru, vid je u redu, sluh takodje. Zivim u Norveskoj i ne znam jezik pa sam sa doktorem vrlo slabo mogla da se sporazumem, zato i molim za svaku pomoc ovde. Primetila sam i da se cesto uplasi kad joj se obratim, tako da to radim oprezno i polako. Reaguje na zvukove, ne voli da je sama i jako se voli nositi, ali tada posmatra slike na zidu, knjige , plafon. To me jako , jako brine.
    Molim Vas za vasa iskustva mame.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ja zaista mislim da je s bebom sve ok.
    Razumijem brigu..takva sam i ja oko svega. No, moguce da joj jednostavno smeta kada joj ie netko preblizu-smeta i nama odraslima. Mozda ima problema sa senzornom integracijom..kada ce biti starija mozete i to provjeriti.. ali u svakom slucaju meni ne djeluje zabrinjavajuce. Koliko sam skuzila jako lijepo opaza stvari oko sebe..jedino sto ne voli je da joj se bude preblizu..a kada ju dignes otkriva svijet i trazi stvari zanimljivije od tebe koju je toliko puta vec vidjela.
    No ako si bas zabrinuta narucite se za uzv mozga..kratko traje i skroz je bezbolno..
    No sigurna sam da za time nema potrebe.

  3. #3
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da bebe ne treba uporedjivati , ali mene ovo ( ne)gledanje jako brine, bukvalno ne spavam nocima.
    Pokušaj spavati po danu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Hvala puno lasica1234 , eto neznam ni sama vise. Prvo mi je dete, nemam neko iskustvo osim sto citam , a citam jako puno o razvoju odojcadi pa valjda i zato imam brigu.Zato sam i pisala ovde , cisto da vidim druga iskustva i da li neko ima slicno nasem. Zakazali su nam neurologa , ali tek za mesec dana . I to zato sto sam ja zahtevala . Nadam se da nije nista ozbiljno, ovo izbegavanje pogleda mi je jako cudno. A opet sa druge strane kontakt postoji ali vise kad je neka distanca izmedju , prati igracke , uglavnom okrece glavu u pravcu zvuka. Ja svakog dana cekam da se promeni i to, no nesto mi jako dugo traje.
    Hvala jos jednom na odg.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Joj zuta.. zena je zabrinuta. Ne znam cemu ovako sarkasticni komentar. Bas sam se uzrujala.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Eto ja bas nisam htela komentarisati komentar zute.. Iz razloga sto nije na mestu. Moj problem nije moje spavanje ili nespavanje, no treba razumeti. Ima nas raznih.

  7. #7
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Draga Majo, ja nemam sličnog iskustva pa ne znam kako da te utješim
    ali mi pada na pamet, rekla si da kad je presvlačiš ili kad je u krevetiću, da tad reagira na tvoje lice i komunicira
    malo da eksperimentiraš na kojoj to udaljenosti okreće glavu, znači kad je presvlačiš da se kao nešto igraš glupiraš i zabavljaš je i polako se približavaš, što će se dogoditi? Možda će ti taj podatak nešto značiti za neurologa
    (mada, sad kad zamišljam sebe u takvoj situaciji, i ja bih okrenula glavu kad bi mi osoba došla preblizu, možda je zaista stvar toga da ne voli da joj je sugovornik jako blizu)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Hvalaaaa, eto to mi ne bi palo na pamet a mozda ce znaciti kao inf. Ja znam da je on jos uvek mali da se da bilo kakva dijagnoza, ali opet mi nije mali da radosno gleda u svoju majku kada ga podignem ili drzim ispred sebe tako da se gledamo face to face. Definitivno se raduje kad me ugleda, smesi mi se , ne okrece uvek glavu u pravcu zvuka ili kada ga zovemo ali kontam da je za to jos uvek mali, ali reaguje na zvuk . Cesto se desi da kad muz kine on pocne plakati jer se uplasi, ili kad mu se obratimo kada ne ocekuje uplasi se. No, sve u svemu mene ovaj kontakt ocima najvise brine. Nije da izostaje skroz ali ga nema kako bi trebalo valjda.
    Hvala vam cure , mnogo mi znaci bilo kakav savet, iskustvo.

  9. #9
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj zuta.. zena je zabrinuta. Ne znam cemu ovako sarkasticni komentar. Bas sam se uzrujala.
    Točno, sasvim nepotreban komentar!!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Probaj nabaviti ovu knjigu
    https://www.delfi.rs/knjige/7270_sta..._knjizare.html

    U njoj imaš odgovore na mnoga pitanja i mene je često umirila.
    Imaš kratak tekst i o razvoju vida u djece.
    Znam da ima puno takvih informacija na internetu, ali što više čitaš, to ćeš biti zabirnutija.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj nabaviti ovu knjigu
    https://www.delfi.rs/knjige/7270_sta..._knjizare.html

    U njoj imaš odgovore na mnoga pitanja i mene je često umirila.
    Imaš kratak tekst i o razvoju vida u djece.
    Znam da ima puno takvih informacija na internetu, ali što više čitaš, to ćeš biti zabirnutija.
    Imam ovu knjigu, kupila je pre nego sam se porodila ali ne mogu bas naci ono sto mene zanima, zapravo tu i pise da se bebe prvo fokusiraju na lica. Hvalaaa

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Bas sam htjela spomenuti da mozda ima neki problem s vidom..pa mu mozda zasneta ako mu se priblizis jer mu se zavrti. Al je jos toliko mali da mu se vid nije niti razvio kako treba.
    Sto se tice toga sto se cimne kada mu se obratite, to radi moja dan danas ponekad. Jednostavno je osjetljiviji na podrazaje..mozda se nesto zamisli pa ga to prene i preplasi.
    Ugl moja to radi dan danas..pogotovo ako smo npr same pa je neko vrijeme tisina..pokusaj vise paliti muziku, radio..

  13. #13
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto ja bas nisam htela komentarisati komentar zute.. Iz razloga sto nije na mestu. Moj problem nije moje spavanje ili nespavanje, no treba razumeti. Ima nas raznih.
    Nedostatak sna potiče paranoju kod ljudi.

  14. #14
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nekad treba znati stati, žuta.

  15. #15
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    bit ce da i zutoj fali sna.

    zuta polako.

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    To dijete je po opisanom ispred u svom razvoju. Preporuka Milivoj Jovančević Godine Prve.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    To dijete je po opisanom ispred u svom razvoju. Preporuka Milivoj Jovančević Godine Prve.
    Zuta, hvala na preporuci , potrudicu se da dodjem do knjige. Ja bih jako voljela da si u pravu i da je sve ovo posledica mog umora i kako Ti rece paranoje.

  18. #18
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Majo, podsjeti sama sebe ponekad da tvoja zabrinutost nece bebi puno pomoci (ona moze biti korisna u smislu da te potakne da potrazis strucnu pomoc, i tu je funkciju zasad odradila). Mozda da jednom popises sama sa sobom argumente: pedijatar je provjerio vid i sluh i oni su u redu, beba je jos mala i sve se to tek razvija, vidjela si da kontakt ocima postoji, komunikacija postoji (u smislu reagiranja na vasa lica i glas), dakle vjerojatno je sve ok, neurolog ti se sad cini da je tek za mjesec dana, ali realno to nije tako daleko, beba ce tada imati samo 4 mjeseca.. a i netko tu ti je ponudio i drugo objasnjenje zasto beba mozda kada je nosis radije gleda okolo nego u tebe, vidi stvari koje inace ne vidi pa su joj zanimljivije.. u toj dobi oni se tako brzo naprosto skroz promijene, promijene ritam i navike i to sto vole i sto ne vole
    Tako da pokusaj sama sebe zaustaviti u tom nekom sto ako je ovo sto ako je ono, pogotovo dr. Googla se kloni

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Potpisujem!i nadam se da cu i ja jednom uspjeti manje se brinuti..
    Posljednje uređivanje od lasica1234 : 22.10.2018. at 21:22

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Hvala vam cure, svakoj na tome sto ste nasle vremena i odgovorile mi. Tacno je da ne mogu pomoci ni sebi a posebno bebi tako sto sam zabrinuta . Ali majke ste pa razumete. Htela sam da cujem druga iskustva

  21. #21
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Koliko točno blizu? I moj mali (11 mj, al takav je od prvog dana) se odmiče kad mu se baš unesemo u facu, ono tipa na manje od 15 cm. Ali mi smo uvjereni da je to normalno, da mu ide na živce šta onda ne može dobro fokusirat.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko točno blizu? I moj mali (11 mj, al takav je od prvog dana) se odmiče kad mu se baš unesemo u facu, ono tipa na manje od 15 cm. Ali mi smo uvjereni da je to normalno, da mu ide na živce šta onda ne može dobro fokusirat.
    Pa kada mu se priblizavam skrene pogled na nekih 15-20 cm, kako kada. Ali kada ga uzmem u narucje ili ga drzim malo u vis gleda levo desno, mene i kad ukaci pogledom izbegne me brzo. Kao kad je neko ljut pa ne zeli da te pogleda . Mozda da je i neki problem sa vidom, ono sto su do sada kontrolirali je bilo u redu.

  23. #23
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Premala je beba,tek joj je 3 mjeseca.Gleda li ti u usta kada pričaš?I mojim su oči bježale tamo -vamo(gledaju lijevo-desno,gore-dolje) dok su bile tako male ,tj. nisu se mogle fokusirati dugo gledati,gledale su u lice.Nisu me puno gledale puno u oči,više su gledale u usta dok im pričam/pjevam dok su bile tako male.Mlađa se znala igrati sa zvečkomdmakne je,pa je primiče i sve je prati pogledom bliže i bliže,dok ne stigne do nosa ili usta...Radi li to?Šta kaže muž,djeluje li i njemu to čudno?Često mame znaju bezrazložno paničariti,ali znaju i osjetiti da nešto nije u redu.Pokušaj se opustiti i realno sagledati stvari.

  24. #24
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ne znam kako se tamo našao onaj smješko što bulji oči.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Premala je beba,tek joj je 3 mjeseca.Gleda li ti u usta kada pričaš?I mojim su oči bježale tamo -vamo(gledaju lijevo-desno,gore-dolje) dok su bile tako male ,tj. nisu se mogle fokusirati dugo gledati,gledale su u lice.Nisu me puno gledale puno u oči,više su gledale u usta dok im pričam/pjevam dok su bile tako male.Mlađa se znala igrati sa zvečkomdmakne je,pa je primiče i sve je prati pogledom bliže i bliže,dok ne stigne do nosa ili usta...Radi li to?Šta kaže muž,djeluje li i njemu to čudno?Često mame znaju bezrazložno paničariti,ali znaju i osjetiti da nešto nije u redu.Pokušaj se opustiti i realno sagledati stvari.
    On jos uvek ne hvata igracke, zvecke. Prati ih i kada mu stavim pod sakom on je stegne ali to mi vise lici da radi nekako nesvesno. Uglavnom prati igracke , ozbiljan je dok ih posmatra nekad cak prica sa njima. Ali ako mu priblizim igracku isto skrece pogled, no kad su bas jako blizu. Kad sam iznad krevetca, ili stalka za presvlacenje on gleda u moje lice, slusa me , ja mu pricam, pevam ali imam utisak da mu sve brzo dosadi . Ja sam to primetila kada smo poceli da radimo baby handling, stavim ga u krilo a on samo okrece glavu tamo ’vamo , ni da pogleda u mene. Tad sam rekla muzu, on kaze da to nikad ne bi primetio. Da, sad primecuje ali on misli da je to sve deo razvojnih faza, i da ce se promeniti i uvjeren je da je to normalno za ovo doba, a i on je po celi dan na poslu, cesto radi i od kuce a ja sam bukvalno 24 h sa njim. Ja dosta citam o tome zato sam i zabrinuta. Beba sada posmatra lice u vecini slucajeva, uzvrati i osmeh ( nekad nije ni za kakvu saradnju ali ga onda pustim jer mu je verovatno previse stimulacije) ako ustanem i odem iz sobe on me nekad isprati pogledom cak se i izvije unazad da me vidi . Motoricki smo kasnili , jos uvek mu glavica ne stoji cvrsto , ali vezbamo svakog dana na podu pa ide na bolje. Hvala silkica

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kada mu se priblizavam skrene pogled na nekih 15-20 cm, kako kada. Ali kada ga uzmem u narucje ili ga drzim malo u vis gleda levo desno, mene i kad ukaci pogledom izbegne me brzo. Kao kad je neko ljut pa ne zeli da te pogleda . Mozda da je i neki problem sa vidom, ono sto su do sada kontrolirali je bilo u redu.
    Ovako, postoji termin koji se zove "daljina jasnog vida". To je najmanja udaljenost na kojoj prosečno ljudsko oko razlučuje predmete bez zamaranja. Za odraslu osobu ona iznosi 25cm. Sve bliže od toga je jednostavno - preblizu. Naročito za tromesečnu bebu, kojoj se vid i mišići oka još razvijaju.
    Što se tiče komentara žute, on uopšte nije preteran. Spavaj. Odmaraj. To je najbolje za tvoju bebu i za tebe.
    Tvoja beba ima interakciju sa tobom i okolinom, tvoja beba se za sada razvija sasvim normalno. I tvojoj bebi si ti stalno prisutna. Nema potrebu da stalno gleda u tebe, ako ste 24h zajedno.
    Bebe zaista prolaze kroz razne faze razvoja, i to veoma brzo, za mesec dana njeno ponašanje bi se moglo potpuno promeniti.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    [QUOTE=pulinka;3068869]Ovako, postoji termin koji se zove "daljina jasnog vida". To je najmanja udaljenost na kojoj prosečno ljudsko oko razlučuje predmete bez zamaranja. Za odraslu osobu ona iznosi 25cm. Sve bliže od toga je jednostavno - preblizu. Naročito za tromesečnu bebu, kojoj se vid i mišići oka još razvijaju.
    Što se tiče komentara žute, on uopšte nije preteran. Spavaj. Odmaraj. To je najbolje za tvoju bebu i za tebe.
    Tvoja beba ima interakciju sa tobom i okolinom, tvoja beba se za sada razvija sasvim normalno. I tvojoj bebi si ti stalno prisutna. Nema potrebu da stalno gleda u tebe, ako ste 24h zajedno.
    Bebe zaista prolaze kroz razne faze razvoja, i to veoma brzo, za mesec dana njeno ponašanje bi se moglo potpuno promeniti.[/QUOTE

    Ne, ja ni ne ocekujem da ce gledati u mene 24 h, ali ocekujem kada je uzmem u krilo ili kada je ispred mene ... Neka to bude i 24 sekunde samo. U pravu si, kod njih se stvari jako brzo mijenjaju. . Hvalaaaa pulinka, i Tebi kao i svim curama koje su se javile sa svojim misljenjem i iskustvom.

  28. #28
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Draga Majo,
    procitala sam sto si napisala i rekla bih da je s tvojom bebom sve u najboljem redu
    Kontakt ima, smjesak se pojavio, prati pogledom...za ovo sto te brine, mislim da ti je pulinka tocno odgovorila, jednostavno ste joj preblizu, ne moze izostriti sliku pa gleda lijevo - desno.
    Obavite jos taj zakazani pregled da ti odagna sumnje.
    Bit ce sve u redu.
    Sretno!

  29. #29
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ali,Majo,ti kad se približiš na 15-20 cm,to je jednostavno preblizu.Ti se bebi onda uneseš u facu,a ona je premala.Zamisli kako tvoje lice izgleda njoj-ogromno,tvoje oči-ogromne,sve ogromno.Ta toliko malu bebu 24 sekunde je puno,da fiksira pogled.Ali sigurno ćeš biti mirnija kada prođe pregled,ali moraš biti svjesna da brige tek počinju,svakakve,svakodnevno,to je sad situacija na koju ćeš se morati navići i morat ćeš se naučiti nositi sa tim.Ne brini,to polako sve sjedne na svoje,vremenom.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Majo,
    procitala sam sto si napisala i rekla bih da je s tvojom bebom sve u najboljem redu
    Kontakt ima, smjesak se pojavio, prati pogledom...za ovo sto te brine, mislim da ti je pulinka tocno odgovorila, jednostavno ste joj preblizu, ne moze izostriti sliku pa gleda lijevo - desno.
    Obavite jos taj zakazani pregled da ti odagna sumnje.
    Bit ce sve u redu.
    Sretno!
    ❤️ hvalaaaa❤️

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ali,Majo,ti kad se približiš na 15-20 cm,to je jednostavno preblizu.Ti se bebi onda uneseš u facu,a ona je premala.Zamisli kako tvoje lice izgleda njoj-ogromno,tvoje oči-ogromne,sve ogromno.Ta toliko malu bebu 24 sekunde je puno,da fiksira pogled.Ali sigurno ćeš biti mirnija kada prođe pregled,ali moraš biti svjesna da brige tek počinju,svakakve,svakodnevno,to je sad situacija na koju ćeš se morati navići i morat ćeš se naučiti nositi sa tim.Ne brini,to polako sve sjedne na svoje,vremenom.
    Pa da, potpuno si u pravu.. Brige tek pocinju . Hvala puno na divnim savetima ❤️

  32. #32
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Draga Majo,
    jeste li obavili pregled kod neuropedijatra?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Majo,
    jeste li obavili pregled kod neuropedijatra?
    Hvala na pitanju Optimist ,
    bili smo na pregledu , bebac kasni iako je rodjen u terminu ( 40 + 3) ali dr misli da ce to doci na svoje , nastavili smo sa fizijatrom vezbice jer je mlitaviji u predelu vrata i ledja pa cemo opet na pregled kod neurologa.
    Poceli smo da hvatamo igracke, vezbamo jako puno i nadam se da ce sve biti u redu ❤️
    Dr smatra da je jako mali da se bilo sta zakljucuje , da beba ima kontakt , pokazuje i uzvraca osmeh , ali svakako ce ga pratiti i dalje.
    Hvala jos jednom

  34. #34
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Bebac ima svoj ritam rasta
    Naravno da ce doci na svoje, nisu sve bebe iste, neke su naprednije, neke malo kaskaju, ali stignu
    Sretno!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Draga Majo, moj bebac ima 2 meseca i istooo to radi kao i tvoja bebica. Molim te se javi i reci mi kakvo je sada stanje? Da li poceo vise da vas gleda? Jako sam zabrinuta

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Draga Majo, mozes ki mi reci kakvo je sada stanje? Da li vas sada bebica gleda?
    Imam isti problem od pocetka kao i ti, cim se priblizim on glrda levo desno, nema sanse da me pogleda. Tek kada se udaljim onda...
    Javi se molim te!
    Hvala unapred!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Hej

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Zdravo

  39. #39
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Djeca su razlicita.
    Stariji nije gledao u oci u pocetku.
    Sad ova beba cim se rodila, gledala je mene i tatu direkt u oci 3 sata koliko je bila s nama do vaganja.
    Ona od prve sekunde gleda samo.u oci i ne mice pogled.
    Ako je mami nesto bas cudno, bolje kontaktirati pedijatra, nego brinuti bezveze.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Hej , sorry sada tek vidim poruku. Beba jos uvek skrece pogled kada je drzimo ispred sebe, ili kada je jako blizu. Ali kad lezi je ok. Poceli smo sa cetiri meseca da se okrecemo, sa 6 da puzimo vojnicki, izgovara ba ba ba , da da da ,place kada vidi mene i supruga da odlazimo iz sobe. Bili smo i kod pedijatra i neurologa i oni smatraju da se beba razvija kako treba. Meni je i dalje to skretanje pogleda jako cudno, i to i moj muz primecuje. Ali kad lezi je potpuno drugacija situacija.
    Gleda , prati, smeje se.. Ja sam bila jako, jako zabrinuta. A tako nisam mogla da pomognem ni sebi , a ni bebi. Opusti se, uzivaj u bebcu. Vezbajte, smejite se, pevajte.. Tvoj malac je jos uvek mali, pocece i to da radi sigurna sam. Ako ti bilo sta treba mozes mi poslati i privatnu poruku . ❤️ Za bebu i tebe

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej , sorry sada tek vidim poruku. Beba jos uvek skrece pogled kada je drzimo ispred sebe, ili kada je jako blizu. Ali kad lezi je ok. Poceli smo sa cetiri meseca da se okrecemo, sa 6 da puzimo vojnicki, izgovara ba ba ba , da da da ,place kada vidi mene i supruga da odlazimo iz sobe. Bili smo i kod pedijatra i neurologa i oni smatraju da se beba razvija kako treba. Meni je i dalje to skretanje pogleda jako cudno, i to i moj muz primecuje. Ali kad lezi je potpuno drugacija situacija.
    Gleda , prati, smeje se.. Ja sam bila jako, jako zabrinuta. A tako nisam mogla da pomognem ni sebi , a ni bebi. Opusti se, uzivaj u bebcu. Vezbajte, smejite se, pevajte.. Tvoj malac je jos uvek mali, pocece i to da radi sigurna sam. Ako ti bilo sta treba mozes mi poslati i privatnu poruku . ❤️ Za bebu i tebe
    Moj stariji sin je imao sličan problem. Jedno oko mu je bježalo prema van, pa je izgledalo kao da skreće pogled. Kasnije je dobio dijagnozu slabovidnosti i strabizma. Išli smo s njim na vježbe od rane dobi nekoliko godina i stvar se dosta dobro popravila. Nosi naočale zbog dioptrije (kao i otac i majka i brat, hehehe) a oko mu pobjegne vrlo rijetko, kad je jako umoran.

    Možda ne bi bilo loše da odvedete dijete dječjem oftalmologu. Mi smo dobili uputnicu kad je dijete bilo u dobi od 2 godine i rekli su nam da smo mogli doći i ranije. Tako da ne bi škodilo provjeriti. Te smetnje se uspješno liječe ako se dođe na vrijeme..

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moj stariji sin je imao sličan problem. Jedno oko mu je bježalo prema van, pa je izgledalo kao da skreće pogled. Kasnije je dobio dijagnozu slabovidnosti i strabizma. Išli smo s njim na vježbe od rane dobi nekoliko godina i stvar se dosta dobro popravila. Nosi naočale zbog dioptrije (kao i otac i majka i brat, hehehe) a oko mu pobjegne vrlo rijetko, kad je jako umoran.

    Možda ne bi bilo loše da odvedete dijete dječjem oftalmologu. Mi smo dobili uputnicu kad je dijete bilo u dobi od 2 godine i rekli su nam da smo mogli doći i ranije. Tako da ne bi škodilo provjeriti. Te smetnje se uspješno liječe ako se dođe na vrijeme..
    Hvala puno na savjetu, drago mi je sto je vase dete sada mnogo bolje. Trazila sam i pregled oftamologa ali sam dobila odgovor da je bolje sacekati , jos je mali i rezultati pregleda ne bi bili pouzdani.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Pozz, je li se stanje kod Vas promijenilo, imam bebu od 3 mjeseca i radi isto kao i Vase. Odbija se gledati izbliza i nece da pogleda u onoga tko ju drzi. A dok lezi, premata se, vozi u autu, u kolicima komunicira i smije se.

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno na savjetu, drago mi je sto je vase dete sada mnogo bolje. Trazila sam i pregled oftamologa ali sam dobila odgovor da je bolje sacekati , jos je mali i rezultati pregleda ne bi bili pouzdani.
    Da, to se rijetko radi prije nego dijete može samostalno sjediti, u dobi od osam, devet mjeseci. Nije problem pričekati do prvog rođendana

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Kod nas je isto stanje nema jos 3 mjeseca za par dana puni ali isto prati kad je u lezecem polizaju ali kad se uzme u ruke bas izbjegava pogled. Bas sam zabrinuta ne spavam nocima ☹

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Worried prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz, je li se stanje kod Vas promijenilo, imam bebu od 3 mjeseca i radi isto kao i Vase. Odbija se gledati izbliza i nece da pogleda u onoga tko ju drzi. A dok lezi, premata se, vozi u autu, u kolicima komunicira i smije se.
    Kakvo je stanje sada kod vas. Mi imamo istu situaciju?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Maja81 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej , sorry sada tek vidim poruku. Beba jos uvek skrece pogled kada je drzimo ispred sebe, ili kada je jako blizu. Ali kad lezi je ok. Poceli smo sa cetiri meseca da se okrecemo, sa 6 da puzimo vojnicki, izgovara ba ba ba , da da da ,place kada vidi mene i supruga da odlazimo iz sobe. Bili smo i kod pedijatra i neurologa i oni smatraju da se beba razvija kako treba. Meni je i dalje to skretanje pogleda jako cudno, i to i moj muz primecuje. Ali kad lezi je potpuno drugacija situacija.
    Gleda , prati, smeje se.. Ja sam bila jako, jako zabrinuta. A tako nisam mogla da pomognem ni sebi , a ni bebi. Opusti se, uzivaj u bebcu. Vezbajte, smejite se, pevajte.. Tvoj malac je jos uvek mali, pocece i to da radi sigurna sam. Ako ti bilo sta treba mozes mi poslati i privatnu poruku . ❤️ Za bebu i tebe
    Maja jel se kod vas stanje sta promjenilo?

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nemojte (još) brinuti, ali trajno obraćajte pažnju na to kako djeca gledaju. Vid se razvija, pa se kod mnoge djece to spontano popravi, ali ako problemi fokusiranja ostanu trajni, treba otići provjeriti vid.

    Evo dva korisna linka:

    https://svjetlost.hr/usluge/djecja-i...abovidnost/138

    https://www.kbc-zagreb.hr//wp-conten...ambliopija.pdf

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nemojte (još) brinuti, ali trajno obraćajte pažnju na to kako djeca gledaju. Vid se razvija, pa se kod mnoge djece to spontano popravi, ali ako problemi fokusiranja ostanu trajni, treba otići provjeriti vid.

    Evo dva korisna linka:

    https://svjetlost.hr/usluge/djecja-i...abovidnost/138

    https://www.kbc-zagreb.hr//wp-conten...ambliopija.pdf
    Hvala Peterlin. Nadam se da nece potrajati. Danas smo bili kod pedijatra i rekli problem ona smatra da je on malo previse ukocen i da je to zbog vratnih misica i da preferira vise jednu stranu pa ce mozda razmislit da ga posalje na vjezbice. Kada mu ona ono svjetlo uperi u njega on prati do odredjenog ugla sa strana i onda prestane pratiti ne isprati do kraja. Meni je cudno sto on dok lezi sve prati smije mi se gleda gdje sam npr ako ustanem i krenem, ali kad ga uzmem u ruke on svjesno izbjegava pogled ako ga podignem u vis on gleda na stranu ako stavim ispred sebe automatski okrene glavu na stranu ako i uspijem uhvatit pogled on preokrene ocima kao da mu je neugodno.
    Ja sam taj isti problem imala sa starijim sinom samo sto sam kod njeg uocila u 8 mjesecu pa sam utripovala da ima autizam i hvala Bogu sad ima 3 god i sve je uredu. Ali se ne sjecam da sam kod njeg ovako sa 3 mj primjetila.
    Igracke isto prati u lezecem polozaju kad ga podignem nista, cudno bas.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Miki92 prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvo je stanje sada kod vas. Mi imamo istu situaciju?
    Isto i dalje. Kada ga muz uzme u ruke, meni se smije i gleda me. Kad je kod mene u narucju nema sanse da me pogleda. Ponekad kad se hrani ili kada izvodim nesto i pravim zvukove nasmije se. U autu kad je gkeda i smije se sasvim normalno, kao i dok ga previjam ili se igram kada lezi. Smije se puno, i meni i drugima. Ali ovaj ne kontakt ocima kad je blizu me izludjuje. Takodjer i kada lezi skrece pogled kada sam blize od cca 50cm. Doktorica nas je poslala na daljnju obradu, danas smo bili kod nje.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •