Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 104

Tema: Informatika 5.r. novi kurikulum

  1. #51
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jel' morao naučiti dijelove matične ploče?

  2. #52
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Jel' morao naučiti dijelove matične ploče?


    Moj danas piše kontrolni, navodno s 40 pitanja. Nisam ga još nikad vidjela da toliko uči, ma da dobije jedinicu ne bih mu zamjerila jer vidim da se stvarno trudio oko ovoga <3

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ajde pitat ću kaj naši rade ,ali do pred dva tjedna kad sam malog pitala bilo je riječ o igricama

  4. #54
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Nisam sve čitala, ali samo ću reći da je kasnije lakše. Moj je sin u 7. razredu (malenu to nagodinu čeka), a informatika je u 6. i 7. razredu neusporedivo lakša, zapravo, ne toliko lakša koliko nema tog bubetanja - pisali su dva testa u 7. razredu - Terrapin logo kao ponavljanje i sad Mrežnu komunikaciju. Nije bilo bubetanja i učenja nekih pojmova napamet i, što je najvažnije, nije im sve toliko apstraktno kao u petom. Sad je stvarno primjenjivo. A nije ni cijeli 5. razred bio takav, samo prva dva-tri mjeseca, koliko se sjećam.

  5. #55
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Jel' morao naučiti dijelove matične ploče?
    Moj je morao znati. A MM je otvorio dijelove kompa i pokazao mu matičnu ploču i ostalo. Detalje ne znam jer mi ne treba, neka se oni time bave

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde pitat ću kaj naši rade ,ali do pred dva tjedna kad sam malog pitala bilo je riječ o igricama
    veli to mu je najomiljeniji predmet

    malo teorije i puno igrica

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Oprostite sto upadam; zanima me natjecanje iz informatike Dabar (niži razredi)
    Pripremaju li se vaša djeca i tko vodi to? Ako nisam na pravoj temi, možete li me preusmjeriti?
    Posljednje uređivanje od kvizorama : 26.10.2018. at 15:27

  8. #58
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    I mene zanima natjecanje.
    Dijete ce ici, a po cemu se priprema?

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Probajte vidjeti zadatke na webu .

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Probajte vidjeti zadatke na webu .

    to je ono na looomen carnet?

    Al zanima me, tko djecu priprema? roditelji?
    Mi smo samo dobili info za tu stranicu i da se mogu prijaviti i nista drugo.

  11. #61
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Toga nema kod mojih u školi
    Tak da ne znam info ali vidim na webu da ima dosta o tome

  12. #62
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Prosle godine su se "pripremali" s prof. informatike. Zapravo im je on dao smjernice. To je sve cega se sjecam. Znam da smo mu objasnjavali da s tim vjezbama nece daleko dogurati.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Toga nema kod mojih u školi
    Tak da ne znam info ali vidim na webu da ima dosta o tome
    A možete li se prijaviti iako ga nema u školi? Malo je glupo ako ne možete jer se kod nas u školi djeca pripremaju kod kuće. Ne znam da li je u višim razredima drugačije.
    Doduše, u nižim razredima nema informatike pa bi to informatičar vjerojatno van radnog vremena trebao raditi.
    Iako se zadatci komotno mogu na dodatnoj matematici rješavat, pitanje je samo ima li učiteljica dovoljno znanja (naša ih niti za Klokana nije pripremala).

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ni kod nas se ne pripremaza klokana,a ni nigdje drugdje gdje imam frendove po školama. Za klokana i za druga natjecanja isprintam stare testove i dam klincima da vježbaju, ponekad se desi da u redovnoj nastavi, ali samo ponekad, imaju koji zadatak toga tipa.

    Moj veliki je išo na dosta natjecanja za koje je radio isključivo doma, eventualno bi mu profa znala posuditi neki materijal, ali opet je radio sam, nešto sam mu ja pomogla.

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ni kod nas se ne pripremaza klokana,a ni nigdje drugdje gdje imam frendove po školama. Za klokana i za druga natjecanja isprintam stare testove i dam klincima da vježbaju, ponekad se desi da u redovnoj nastavi, ali samo ponekad, imaju koji zadatak toga tipa.

    Moj veliki je išo na dosta natjecanja za koje je radio isključivo doma, eventualno bi mu profa znala posuditi neki materijal, ali opet je radio sam, nešto sam mu ja pomogla.
    Jelena O pa kako ne? Moju L. i ekipu je za Klokana pripremala njihova učiteljica tijekom dodatne iz matematike. Isto su radili po starim testovima.

    Ne možeš generalno reći na nečega nema na nivou školu samo temeljam iskustva svog sina. Treba malo i porazgovarat s drugim roditeljima

    Tako si tvrdila i da je njem svim razredima u kontra smjeni.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.10.2018. at 08:32

  16. #66
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kako se priprema za Klokan? Zar to nisu totalno logički zadaci?

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se priprema za Klokan? Zar to nisu totalno logički zadaci?
    Ne znam kako je sada, ali moj stariji je u OŠ rješavao stare testove. I da, to jesu logički zadaci.

    Evo, tu imaš puno materijala za pripreme, klasificirano po razredima: http://www.antonija-horvatek.from.hr...ez-granica.htm

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako si tvrdila i da je njem svim razredima u kontra smjeni.
    vidiš mojima je njemački uvijek u njihovoj smjeni jer su njemci, ali je engleski u kontra smjeni, kaj tvojoj nije njemački u kontra smjeni??? priča je bila o informatici btw, koja se tek sad mjenjala za 5 i 6 razred, a nisam pitala , jer mi to trenutmo važno jer moja klinka ima informatiku u suprotnoj smjeni.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.10.2018. at 08:53

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kod moje se nikad nisu spremali za Klokan. Moram priznati da ne vidim smisla takvim pripremama.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nasi koji dan prije porjesavaju stare Klokane. Ima smisla utoliko sto mu dobro dodje da se presalta da sasvim drugi tip natjecanja (Klokan je bio taman usred priprema za drzavno).

  21. #71
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moja je išla na Klokana, mislim, u 2. i 3.r., učiteljica na dodatnoj dala im je dala par starih primjeraka da si doma malo prođu.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kod moje se nikad nisu spremali za Klokan. Moram priznati da ne vidim smisla takvim pripremama.

    Kako nema smisla? Meni nema smisla da se na rezultatima ispisuje i ime škole uz ime djeteta, ako ga skola nije pripremala. U moje doba su nas nastavnici određenog predmeta pripremali za natjecanja. Kako se priprema dijete čiji roditelj nije ITevac?

    Ovo mi je skroz čudno i još mi je čudnije da je to nekim roditeljima normalno.
    I ako je zaista tako da roditelj priprema dijete onda ispada glupo da se na Dabar ili Klokan ne može prijaviti drugačije nego preko škole. Još ću pitat roditelje iz drugih razreda, mi smo u petak saznali da Dabar ima i kod nas u školi i da je rok prijave do danas. I to ne od učiteljice, nego od jedne mame koja radi u drugoj školi i koja se interesirala za svog sina.

  23. #73
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pripremali su za natjecanja na kojima je potrebno znati gradivo tog predmeta, pa i više od onoga što se uči na redovnoj nastavi. Takve pripreme naravno postoje i danas, i to se radi puno ozbiljnije nego nekad (bar kod mene u školi). Ne znam kako se priprema za natjecanje na kojem se testira logičko zaključivanje, premda jasno nema ništa loše u rješavanju starih testova.

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    većinom tak krene da su roditelji za nešto zaineresairani, pa se onda to možda i pokrene u školi

  25. #75

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kod moje se nikad nisu spremali za Klokan. Moram priznati da ne vidim smisla takvim pripremama.
    Slično je bilo i kod mojeg (dok je još mogao ići, naime, u njegovoj školi šalju na Klokana samo niže razrede). Isto se nisu pripremali, on je rješavao nešto starih testova doma. Tada mi je bilo krivo što se ne pripremaju na dodatnoj (tim više jer na dodatnoj nisu radili ništa naročito pametno), ali sad na ta popularizacijska natjecanja (tipa Klokan, Matliga i sl.) gledam malo drukčije. Tu nije poanta u pripremanju ni u postignutom rezultatu, nego je cilj da se što više učenika privuče na ta natjecanja, da ih se zainteresira, da se popularizira matematika. Pa ako će učitelj to postići kroz pripreme, dobro, ako ne, opet nisu te pripreme tako presudne.

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    moji nikad nisu morali ići na Klokan, oni su išli kad su htjeli, klinka još uvijek ide, bar je najavila da će ići, a veliki je bio tužan prošle godine, jer njegova srednja nije bila prijavljena, tj. nitko od profača nije bio zainteresiran za skupi za prijavu. Kak će bit ove godine ne znam jer je dobio novu profu iz matke, koja je pripremala svoje za natjecanja ( ne Klokana>), a on je radio sam većinom doma.

  27. #77
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se priprema za Klokan? Zar to nisu totalno logički zadaci?
    Pa i za logičke zadatke postoje mehanizmi koje vrijedi uvježbati: npr ako nešto treba uvrštavati da si označi što je već uvrstila, da ako se koriste imena u zadatku da piše prvo slovo imena kao podsjetnik a ne da sve drži u glavi, i još sto drugih sitnih "trikova" koji pomognu da dijete točno riješi zadatak na način da se ne zabuni/krivo uvrsti/... A što je nešto što često nije intuitivno nego je stvar prakse

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Slično je bilo i kod mojeg (dok je još mogao ići, naime, u njegovoj školi šalju na Klokana samo niže razrede). Isto se nisu pripremali, on je rješavao nešto starih testova doma. Tada mi je bilo krivo što se ne pripremaju na dodatnoj (tim više jer na dodatnoj nisu radili ništa naročito pametno), ali sad na ta popularizacijska natjecanja (tipa Klokan, Matliga i sl.) gledam malo drukčije. Tu nije poanta u pripremanju ni u postignutom rezultatu, nego je cilj da se što više učenika privuče na ta natjecanja, da ih se zainteresira, da se popularizira matematika. Pa ako će učitelj to postići kroz pripreme, dobro, ako ne, opet nisu te pripreme tako presudne.
    Ako je cilj popularizacija, zašto se onda ne može saznati to od škole? Mi nismo nikakvu obavijest dobili niti od učiteljice, niti prek weba. Niti djeca. Velim, roditelji saznaju jedni od drugih i onda ako se nađeš na pravom mjestu (npr. dječjem rođendanu) onda i ti saznaš.
    Gledala sam i jedne i druge zadatke i moram vam reći da se taj tip zadataka radio kod mog djeteta u vrtiću, pa vjerujem da se može raditi i u školi.
    I takav tip zadataka bi trebao biti na dodatnoj. Koliko vidim, oni samo rade složenije zadatke riječima, a znali su nekad uvježbavat redovno gradivo.
    Posljednje uređivanje od kvizorama : 29.10.2018. at 10:06

  29. #79
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Svi učitelji uopće niti ne šalju djecu na Klokan. A neki bome i zaborave na vrijeme obavijestiti.

  30. #80
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i za logičke zadatke postoje mehanizmi koje vrijedi uvježbati: npr ako nešto treba uvrštavati da si označi što je već uvrstila, da ako se koriste imena u zadatku da piše prvo slovo imena kao podsjetnik a ne da sve drži u glavi, i još sto drugih sitnih "trikova" koji pomognu da dijete točno riješi zadatak na način da se ne zabuni/krivo uvrsti/... A što je nešto što često nije intuitivno nego je stvar prakse
    sori, ali meni je to malo smiješno. Što reče tanja, to je natjecanje na koje bi djeca trebala masovno ići i zabaviti se, kao kad rješavaju one zabavne matematičke zadatke iz dječjih časopisa.

    Istina, ako si već prije rješavao križaljku možda ćeš se bolje snaći od nekoga tko ju prvi put vidi, ali je li to uopće smisao takvog natjecanja ?!

  31. #81
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa i za logičke zadatke postoje mehanizmi koje vrijedi uvježbati: npr ako nešto treba uvrštavati da si označi što je već uvrstila, da ako se koriste imena u zadatku da piše prvo slovo imena kao podsjetnik a ne da sve drži u glavi, i još sto drugih sitnih "trikova" koji pomognu da dijete točno riješi zadatak na način da se ne zabuni/krivo uvrsti/... A što je nešto što često nije intuitivno nego je stvar prakse
    Slažem se. Tako sam ja kao dijete najbrže riješavala testove inteligencije jer sam imala doma nekih knjižica za igranje, a ne jer sam bila jako inteligentna. Malo rutine ne škodi kad si pod stresom.

  32. #82
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ali je li to uopće smisao takvog natjecanja ?!
    Ja zbilja ne znam koji je smisao, al znam da ću se u pravilu bolje zabaviti ako mi ide disciplina u kojoj se natječem, nego ako mi ne ide.
    Pretpostavljam da je smisao da se djeca malo više bave matematikom, ili da vide primjenu toga što uče.

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I kolko ti klinci moraju biti na tim spravama,a opće poznato je da ne znaju rukom ništa napisati

  34. #84
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja zbilja ne znam koji je smisao, al znam da ću se u pravilu bolje zabaviti ako mi ide disciplina u kojoj se natječem, nego ako mi ne ide.
    Pretpostavljam da je smisao da se djeca malo više bave matematikom, ili da vide primjenu toga što uče.
    Pa je li smisao natjecanja na kojem se rješavaju čisti logički zadaci da se djeca za to unaprijed utreniravaju? Ili je smisao da se dođe i pokaže što se zna?

  35. #85
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    http://www.matematika.hr/klokan/

    smisao je popularizacija matematike, ali ako djeca samo 1xgodišnje vide test, teško će se popularizirati. takve bi zadatke trebalo uvrstiti u svakodnevnu nastavu matematike. ali tu dolazimo do problema premale satnice i trčanja kroz gradivo pa za klokaniziranje nema mjesta.

  36. #86
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa je li smisao natjecanja na kojem se rješavaju čisti logički zadaci da se djeca za to unaprijed utreniravaju? Ili je smisao da se dođe i pokaže što se zna?
    Kao što rekoh, ne znam, ne bavim se time. Jedino što mogu iz vlastitog iskustva zaključiti da se mozak može jako dobro utrenirati da logički razmišlja.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je cilj popularizacija, zašto se onda ne može saznati to od škole? Mi nismo nikakvu obavijest dobili niti od učiteljice, niti prek weba. Niti djeca. Velim, roditelji saznaju jedni od drugih i onda ako se nađeš na pravom mjestu (npr. dječjem rođendanu) onda i ti saznaš.
    Možda vaša škola ni ne sudjeluje u tome, kao što nije ni naša do prije nekoliko godina.
    Nisu sve škole uključene u ta popularizacijska natjecanja, to im nije obaveza.

  38. #88
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što rekoh, ne znam, ne bavim se time. Jedino što mogu iz vlastitog iskustva zaključiti da se mozak može jako dobro utrenirati da logički razmišlja.
    Doduše, govorim kod sebe o odrasloj dobi i ekstremnim uvjetima. Ne sjećam se tih intenzivnih uspona (i padova) mozga u djetinjstvu.

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kolko ti klinci moraju bit onda na spravicama,i kod nas gdi ima eksperimentalne nastave su trebali dobiti tablete

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    jel se negdje moze naci primjer zadaka na Klokanu iz proslih godina za nize razrede?

  41. #91
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Evo, tu imaš puno materijala za pripreme, klasificirano po razredima: http://www.antonija-horvatek.from.hr...ez-granica.htm

    nevena, evo ima, Peterlin je poslala malo više gore na temi.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    jel se negdje moze naci primjer zadaka na Klokanu iz proslih godina za nize razrede?
    Pogledaj ovdje: http://www.matematika.hr/klokan/

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    a hvala, znam za tu stranicu

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    hvala cure

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Možda vaša škola ni ne sudjeluje u tome, kao što nije ni naša do prije nekoliko godina.
    Nisu sve škole uključene u ta popularizacijska natjecanja, to im nije obaveza.
    uključena je.
    i ima na popisu od prošle šk.godine imena djece iz škole koja su ušla u 10% najboljih na Klokanu i 10% najboljih na Dabru.

    Ako je cilj popularizacija, onda to treba ici transparentno da svi učenici za to znaju. I kad je, i da se svi mogu prijaviti neovisno o uspjehu na nastavi.
    Ako to ulazi u područje inteligencije (ili jesi ili nisi i ne može te škola pripremiti) onda jedino što mi se čini problematičnim da se to kod nas "ne reklamira" jer bi (a i jesu) isplivali u 10% učenici koji nisu ujedno i najbolji na nastavi,ali očito jesu u logičkim zadatcima.
    Posljednje uređivanje od kvizorama : 29.10.2018. at 10:47

  46. #96
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa i u našoj školi su recimo na primjer petaši išli na Klokan, jer im je profesorica rekla, a šestaši nisu jer njima njihova profesorica nije rekla.

    Da, trebali bi svi znati i sve obavijestiti, ali eto nije tako, valjda profesorica zaboravi.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Kod nas se uvijek išlo na Klokana. Nisu se u školi za to pripremali nego bi doma rješila test od prošle godine. I prošle godine u srednjoj se išlo. Moja je uplatila kotizaciju no bila je bolesna.
    Posljednje uređivanje od larmama : 29.10.2018. at 11:09

  48. #98
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se. Tako sam ja kao dijete najbrže riješavala testove inteligencije jer sam imala doma nekih knjižica za igranje, a ne jer sam bila jako inteligentna. Malo rutine ne škodi kad si pod stresom.
    E upravo to. Rutina pod stresom. Da svaki dan rješavaš testove ako ne razumiješ i dalje ne ide, no ako razumiješ i dalje ne znaci da ćeš uspješno ih riješiti ako nemaš malo rutine i prakse... Tako da je kod matematike malo vježbanja ipak bitna stvar za bilo koji tip zadataka (ja bar znam jer nikad nisam vježbala i stalno sam bila u problemima jer mi je falilo rutine )

  49. #99
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    E upravo to. Rutina pod stresom. Da svaki dan rješavaš testove ako ne razumiješ i dalje ne ide, no ako razumiješ i dalje ne znaci da ćeš uspješno ih riješiti ako nemaš malo rutine i prakse... Tako da je kod matematike malo vježbanja ipak bitna stvar za bilo koji tip zadataka (ja bar znam jer nikad nisam vježbala i stalno sam bila u problemima jer mi je falilo rutine )
    Eeee, mašalaH!

    Moj mlađi sin se neki dan tako nasadio s matematikom - učio je preko vikenda i sve je uspio razumjeti, aliiii nije imao dovoljno kilometara, tj. nije vježbao dovoljno da postigne brzinu koja je potrebna da se test riješi kako treba. Rezultat - najavio je da će na ispravak. Ništa ne pomaže kad ja doma govorim, ali kad se ovako skupo uvjerio, valjda će biti bolje....

  50. #100
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Tocno taj problem ima moje dijete s matematikom.
    Sve zna, sve razumije, rijesi svaki zadatak tocno, ali nema brzinu, automatizam,... jer ne vjezba dovoljno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •