Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 104

Tema: Informatika 5.r. novi kurikulum

  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno Informatika 5.r. novi kurikulum

    Prati li netko svog petaša u informatici?
    Malo me je iznenadila gomila teorije (koja njima trenutačno još ništa ne znači), a po kojoj drve već mjesec i pol dana, dok računalo jedva da otvaraju. Mislim, ne žali se dijete, ali vidim da to uči napamet, a pojma nema što uči. Vrag me odnio ako nisu imali 150 novih pojmova i riječi u ovih 6 tjedana. Jedva da se možeš probiti kroz taj tekst .

  2. #2
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Taman sam se pitala kako nitko ne otvara temu
    Pa to ja ne bih mogla zapamtiti, što u udžbeniku piše, niti taj tekst njima išta znači! Užas od udžbenika, ne znam kako je to mogli proći za gradivo 5.-og razreda! za par dana imaju ispit pa sam baš u tome...
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 22.10.2018. at 15:45

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    moja petasica danas pise test, za divno cudo kako joj je tata IT bransse mene je taj predmet ne dotice.
    ali znam da rade i na kompu. jer je imala vise puta problem s logiranje. na kraju je ustanovljeno da joj je prof stavio J u ime iako ga nema.

  4. #4
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Prati li netko svog petaša u informatici?
    Malo me je iznenadila gomila teorije (koja njima trenutačno još ništa ne znači), a po kojoj drve već mjesec i pol dana, dok računalo jedva da otvaraju. Mislim, ne žali se dijete, ali vidim da to uči napamet, a pojma nema što uči. Vrag me odnio ako nisu imali 150 novih pojmova i riječi u ovih 6 tjedana. Jedva da se možeš probiti kroz taj tekst .
    Moj se bome naveliko žali , zato i znam za taj problem. Na drugoj temi sam stava da ne treba učiti s njima, hahaha, vidiš što je karma

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Koji udbenik imaju?

  6. #6
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    #mojportal 5

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nasi imaju od ŠK: MOJ PORTAL 3.0, 5 : udžbenikinformatike s višemedijskim nastavnimmaterijalima u petom razredu osnovne škole

  8. #8
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Knjiga iz koje rade (moj portal - imaju li svi tu ili ima više izdavača?) je teški užas. Baš jako, jako loše napisana.
    Na satu lekcija se obrađuje na način da svatko po malo čita na glas nakon čega im prof kaže da riješe tu lekciju u RB, kada pitaju za pomoć kaže da moraju samostalno, da im ne smije pomagati
    Prošli tjedan je bilo ispitivanje, moja je doduše dobila 5, ali koji je to stres bio i koje plakanje, glavobolje i trbobolje dva dana prije... užas

    PS: rade na računalu, svaki put (do sada su crtali, a konkretno danas učili obradu teksta)

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    imam osjećaj da se prebzo ušlo u ovu kurik.reformu da se nije odvojilo dovoljno vremena da se na tržište plasiraju kvalitetni udžbenici/materijali...to me čeka dogodine.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Moj je lani ucio po tom udzbeniku. Ne znam koliko je sad razlicit. Nesto malo teorije su ucili prva 2 mj, i vise udzbenik nisu dotakli. Dalje samo praktican rad.

    Ove godine nesto malo iz udzbenika.

    Meni smeta sto je taj prakticni dio vrlo skroman, u odnosu na njihove mogucnosti. Moglo bi se s njima raditi puno vise.

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa što rade .. našla sam nešto kao taj udžbenik na webu, pa mi ne djeluje kao neko zatupljivanje teorijom. Što rade, teoriju, građu računala?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Na satu lekcija se obrađuje na način da svatko po malo čita na glas nakon čega im prof kaže da riješe tu lekciju u RB
    ... netko nije slušao metodiku...

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja ima Profilov. Uče se dijelovi računal, Kako radi (binarni sustav, bit, bajt, pretvaranje iz binarnog u dekadski sustav i obrnuto, kod, kodiranje, ASCII tablica....

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Znači jednostavno su srednjoškolsko gradivo prebacili u peti razred

  15. #15
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Znači jednostavno su srednjoškolsko gradivo prebacili u peti razred
    Tocno tako.

  16. #16
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nemam pojma. Dobiju i neke listiće sa strane. Vidim da radnu bilježnicu ne diraju. Uopće mi nije jasno je li se uči po udžbeniku (za njih vrlo teško, zaista je tekst VRLO kompliciran) ili po bilježnici ili po tim listićima ili kako...

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je stvarno katastrofa. Razumijem da uče neke osnovne stvari oko građe računala i što je OS, što su programi, ali to bi stvarno trebala biti potpuno praktična nastava.

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Zbilja se ne mogu miješati u metodiku bilo kojeg šk.predmeta, a OSOBITO ne informatike, ali obično zdravoseljačko razmišljanje kaže mi da dijete mora imati udžbenik po kojem MOŽE SAMOSTALNO učiti. Čitam po raznim forumima/portalima/komentarima da je udžbenik samo sredstvo, a pametan će učitelj prilagoditi i izvući najbitnije. WTF? Čemu onda udžbenik, neka bude priričnik za učitelje.
    Negdje sam pročitala da je 5.r. zamišljen kao 5. godina učenja, ali ne znam je li to netko samo blebnuo ili je zaista tako.

    Isto je, čujem i u srednjim školama. Tko nije pohađao IZBORNI predmet informatika, da se vrlo teško uključuje i ima ogromne probleme. Kako je to moguće? Pa nikoga ne upisuju u nastavljački francuski, ako nije francuski uopće učio! Rado bih da me netko demantira ako lupetam i iznosim dezinformacije.

  19. #19
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Moj koristi istu knjigu.
    Bas sam jucer listala, jer imaju ispit.
    Njemu je ok. Zna teoriju do sad, valjda mu je logicno, ili zapamti na satu. Nemam pojma.
    Cak je i 5 dobio, a nije sluzbeno odgovarao, nego je uciteljica zapazila da razumije gradivo.
    Malo sam ga ispitala, vidim da zna.
    Na kompu rade.

  20. #20
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa što rade .. našla sam nešto kao taj udžbenik na webu, pa mi ne djeluje kao neko zatupljivanje teorijom. Što rade, teoriju, građu računala?
    Pa da, zatupljuju se teorijom. Npr. koji je smisao nabubavanja dijelova miša na način da moraš nabiflati što se radi lijevim klikom, što desnim, što dobiješ kada držiš i povlačiš lijevu tipku itd?
    A imaju opremljenu učionicu, svatko ima svoje računalo i onda valjda kroz praktičan rad to objasniš :/
    Uglavnom, od svega u petom razredu, njoj je informatika najveća muka (i jedino u vezi čega traži moje sudjelovanje da joj pojašnjavam i radim s njom).
    Posljednje uređivanje od ekica : 23.10.2018. at 10:17

  21. #21
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A dijelovi matične ploče, riječi kao sabirnica itd (ni ja nemam pojma što je to?), razlike između ROM-a i RAM-a... što to znači 10-ogodišnjacima?

  22. #22
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Pa preračunavanje iz binarnog u dekadski kod i sl... Ne znam, možda podcijenjujem djecu, ali meni se to stvarno čini preapstraktno za njihov mozak.

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovo me podsjeća na dane kad nas je profa informatike u #miocforever (a koja je znala manje od trećine razreda) za ocjenu ispitivala vi editor tako da bi napisala vjeverica a mi bi morali prepraviti u vjerenica.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    hm... ja nisam stekla dojam da su moji imali problem s tim... vidjet ćemo s trećim ...
    u četiri godine znam za četiri stvari: rješavanje radne bilježnice, igranje igrica, oblikovanje teksta, umetanje filma u prezentaciju ... šta su ostalo učili - nemam pojma

  25. #25
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nadam se da je ta gomila teorije samo na početku, a da će onda prijeći na učenje uz praksu.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    imali su udžbenike i u višim razredima, neka teorija je sigurno bila u njima

    Teorija o Wordu i Excelu

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    A dijelovi matične ploče, riječi kao sabirnica itd (ni ja nemam pojma što je to?), razlike između ROM-a i RAM-a... što to znači 10-ogodišnjacima?
    Kad ovo čitam, ne vidim po čemu se novi kurikulum informatike razlikuje od dosadašnjeg (kad je informatika bila izborni predmet). I moj je to bubetao u 5. razredu i nije bio nešto sretan s time. U 6. i 7. su došle neke druge teme i više praktičnog rada na računalima, a sad, u 8., je odjednom zavolio informatiku (logički operatori, trebali bi i programirati ove godine).

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jesam li ja dobro shvatila da je informatika sad obavezni predmet za svu djecu u 5. razredu? Nisu sigurno nedajbože smanjili satnicu nekog drugog predmeta, nego naprosto djeca imaju dva obavezna sata više?

    To mi je toliko tipično za našu zemlju, obavezna informatika u petom razredu će nas sigurno spasiti. Normalno, nije bitno što djeca moraju bubetati napamet stvari koje teško uopće mogu razumjeti u toj dobi.

  29. #29
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Je, obavezna je za petaše.

  30. #30
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam li ja dobro shvatila da je informatika sad obavezni predmet za svu djecu u 5. razredu? Nisu sigurno nedajbože smanjili satnicu nekog drugog predmeta, nego naprosto djeca imaju dva obavezna sata više?

    To mi je toliko tipično za našu zemlju, obavezna informatika u petom razredu će nas sigurno spasiti. Normalno, nije bitno što djeca moraju bubetati napamet stvari koje teško uopće mogu razumjeti u toj dobi.
    bas tako. obavezna je za 5. i 6. razred. smanjeno nije nista, vec kako si napisala, samo je dodano.

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Ja ne kužim, ako je informatika obvezna ona bi trebala biti u okviru redovne nastave u istoj smjeni?

    Koliko znam kod nas u školi su njem i informatika kao “izborni“ bili u kontra smjeni. I koliko znam.još uvijek su u kontra smjeni ;/

  32. #32
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Lili ne znas bas dobro, od ove godine informatika je obavezan predamt za 5. i 6. razred te se nalazi u redovitoj satnici. nije u kontra smjeni.
    za 7. i 8. ona je jos uvijek izborni predmet te se izvodi u satnici suprotne smjene.
    ove godine imam oba slucaja u kuci.

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Lili ne znas bas dobro, od ove godine informatika je obavezan predamt za 5. i 6. razred te se nalazi u redovitoj satnici. nije u kontra smjeni.
    za 7. i 8. ona je jos uvijek izborni predmet te se izvodi u satnici suprotne smjene.
    ove godine imam oba slucaja u kuci.
    sad mi je jasno jer kolegica mi je pričala da joj je sinu u kontra smjeni ali on je 7. razred. Fakat mi nije logično da je u 5. i 6. u redovnoj nastavi, a u 7. i 8. izborni, meni bi bilo logično da je suprotno

  34. #34
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Meni to stvarno nije logično da se još uvijek uči prvo građa računala (dosadno) i pretvaranje binarni-heksadecimalni (što mislim da je jednostavno, ali ne znam čemu to u 5. razredu). Logičnije mi je svakako da se krene iz makroskopskog i ide prema mikroskopskom, s polaganim uvođenjem pojmova, da dijete prvo zna što će imati od računala s više ili manje RAM-a ili ROM-a, koji je benefit od više procesora i sl. U tom početnom makroskopskom bi trebali dobiti zadatke kod kojih bi im bilo očito što im fali na školskom računalu i s čime bi ga rado proširili da mogu. Možda i namjerno imati neko minimalističko računalo da vide razliku.
    Meni su građu računala u 1. srednje predavali priučeni informatičari s bilokakvim VSS-om. Malo mi je bilo glupljih predmeta za učiti. Ali teško ćeš dobiti strastvenog informatičara da predaje u školi. Ne može ga ni banka dobiti za puno veću plaću.

  35. #35
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ah, mislim da sam otvorila temu iznenađena tim prvim lekcijama (tko mi je kriv kad sam išla čitati udžbenik) jer sam o tom novom kurikulu informatike čitala same hvalospjeve kako je sjajno napravljen pa sam naivno pomislila - možda je to nešto lijepo i praktično pa bih čak i ja neuka mogla nešto naučiti. Kad ono, majke ti mile, zapela sam na 5.str., nikako se probiti kroz tekst, triput čitam istu rečenicu .

  36. #36
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa ja mislim da treba znati gradu racunala, bar osnove. Ono nes ti drame 10-20 pojmova za koje treba shvatiti svrhu u računalu i kako netko reče sto znaci vise RAM, sto veći kapacitet diska, sto bolja grafička... A ne da misli da je ugasio racunalo a ugasio je monitor. Druga je stvar ako koriste pojmove tipa sabirnica da neće daleko dospjeti u bilo kakvom suvislom razgovoru na neku informaticku temu jer svi koriste nepravedne engleske nazive

    Preracunavanje u binarni ili heksadecimalni im pak sigurno ne treba u nižim razredima OS. I teorija Worda i Excela bez prakticnih vjezbi je gubitak vremena...

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ah, mislim da sam otvorila temu iznenađena tim prvim lekcijama (tko mi je kriv kad sam išla čitati udžbenik) jer sam o tom novom kurikulu informatike čitala same hvalospjeve kako je sjajno napravljen pa sam naivno pomislila - možda je to nešto lijepo i praktično pa bih čak i ja neuka mogla nešto naučiti. Kad ono, majke ti mile, zapela sam na 5.str., nikako se probiti kroz tekst, triput čitam istu rečenicu .
    Znaš kako je to moj stariji sin riješio daaaavno (sad je možda to i zastarjela literatura): uzeo je najprije iz knjižnice knjigu PC za neznalice, a onda i Građa računala za neznalice. Kupili smo mu to poslije - eno knjiga, ocufane su od silne upotrebe, ali je dijete u svoje vrijeme bilo visoko pozicionirano na Infokupu, hehehe... Bome, nije to u školi naučio, iako se prof trudio da mu pomogne kad je već sam pokazao interes, ali to je bila samo nadogradnja.

    Imali smo (i još uvijek imamo, a možda postoje i nova izdanja) one Miševe edicije Mala informatička biblioteka ili tako nekako, uske male knjižice sa spiralnim uvezom. PPT ukratko, Word ukratko, Excel ukratko... ali bilo je i o građi računala. Ček malo, potražit ću...evo: https://knjizaranova.hr/knjige/7824-...a-ukratko.html

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne kužim, ako je informatika obvezna ona bi trebala biti u okviru redovne nastave u istoj smjeni?

    Koliko znam kod nas u školi su njem i informatika kao “izborni“ bili u kontra smjeni. I koliko znam.još uvijek su u kontra smjeni ;/
    Eh, moje je iskustvo prilično traljavo - informatika u osnovnoj školi je bila igralište. Da nije moj L. sam naganjao profesora, ne bi naučio ama baš ništa. Žali bože vremena... Doduše, možda je kod nas bio drugi problem, već sam napisala da smo mi njemu kupovali literaturu i doma je dobivao odgovore na sve što je htio znati, a što smo i mi znali, aliiii nastava informatike u njegovoj osnovnoj školi bila je potpuno beskorisna. I da, bila je u kontra smjeni tj. popodne (jer je škola jednosmjenska) pa putnici često nisu mogli prisustvovati. Pravu katastrofu uočili smo tek kad je mlađi sin upisao Tehničku školu, pa se pokazalo da ima rupe u gradivu osnovnih stvari (mi smo punili koliko smo stigli i znali, ali bratemili, na razini općih informacija, a ne na razini sustavnog učenja).

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Lili kod nas će uvijek biti u kontra smjeni

  40. #40
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kako to mislis Jelena? Pa informatika je u 5. I 6. obavezan predmet. Najbolje da je vjeronauk kao izborni u satnici a obavezni predmet van nje.

  41. #41
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    imam osjećaj da se prebzo ušlo u ovu kurik.reformu da se nije odvojilo dovoljno vremena da se na tržište plasiraju kvalitetni udžbenici/materijali...to me čeka dogodine.
    Ovo nije kurikularna reforma. Kurikularna reforma je propala.

  42. #42
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od sillyme : 23.10.2018. at 22:41

  43. #43
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ne znam kako je kod Lili ali u našoj OS je ove godine inf u sklopu satnice za 5. I 6. A prosle godine je bila u suprotnom turnusu. Nadam se da ce tako i ostati, nevezano uz los udžbenik.

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Jelena.o,
    Nisi u pravu.
    U našoj školi trenitno je informatika u 5. i 6.razredu u redovnoj satnici, a u 7. i 8. je u kontra smjeni jer tad je izborni.
    Provjerila s par frendica danas.

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo nije kurikularna reforma. Kurikularna reforma je propala.
    Šta da?! pa zašto su onda početkom godine najavili određene razrede/generacije i predmete koji su kao piloti za reformu? Nije mi bilo baš svejedno da se “isprobava“ na svim predmetima prvašića jer mi je sin prvašić.

    Da se ogradim, zaista nisam redovito pratila, al vidim da se kod nas često jurca bez kvalitetne pripreme koja je uvijek osnov svega.

  46. #46
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ovo je "Škola za život" koja nema nikakvu vezu s Kurikularnom reformom Nepopeglanog.

  47. #47
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Jedino je Informatika, reformirana i recenziran u kurikularno vrijeme, ubačena sad u OŠ kao obavezan predmet.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ok jednom su u pravu ,pitala sam susjedu čiji klinac ide u peti imaju ipak u svojoj smjeni

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,475

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ok jednom su u pravu ,pitala sam susjedu čiji klinac ide u peti imaju ipak u svojoj smjeni
    Šta samo jednom jelena.O

    Čoksa thanx na objašnjenju, nisam znala.Kažem nisam baš pratila.

  50. #50
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Inače poznati su s malim prvasicem (6g) upravo odselili u Kanadu, pa su tamo od škole odmah za njega dobili laptop i tablet, ne za nastavu informatike nego jednostavno za nastavu. Iz čega je prilično jasno koliko je tamo informatika ne predmet nego integralni dio nastave. Gdje smo mi od toga, da se kao poseban domet naseg skolstva spominje da 10-godisnjaci ponekad stvarno rade za računalom, 2h tjedno, i to ne u suprotnom turnusu u 8h ujutro.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •