Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Hroptanje - antibiotik

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    10

    Početno Hroptanje - antibiotik

    Pozdrav, imam jedno pitanje..bas sam u nedoumici. Beba mi je stara 2 mjeseca i 23 dana te od prvog mjeseca kad je isla na sistematski je pocela malo kasljucat(par puta dnevno),, pedijatrica mi je preporucila aspirator za usisavac i fiziolosku i kako joj se nakon par dana nije popravilo stanje tj jos uvijek je imala malo sekreta, poslusala ju je te rekla da sumnja na bronhiolitis i poslala nas u bolnicu. Tamo su rekli da je sve u redu i da samo cistim nosic. Nedavno sam opet bila kod doktorice radi cjepljenja ali posto je malena pocela hroptati par dana prije ali ne uvijek nego tu i tamo, koliko sam skuzila uglavnom kada je umorna i po noci, pedijatrica nas nije htjela cjepit nego je rekla da je beba predebela( ima 6350) i da se zbog debljine ne moze izvuc iz te kakti prehlade i prepisala joj je antibiotik cefiksim alkaloid bez da je napravila krvnu sliku. Malena je vesela, normalno spava, jede(iskljucivo dojena), nema temp te ja smatram kako nema potrebe za tim antibiotikom jer na uputama pise kako sigurnost u dojenčadi mlađe od 6 mjeseci nike potvrđena i nuspojave su koma ima ih oko dvadesetak i uzasno me strah.. A opet ne znam od kud to hroptanje, kad joj izvlacim sa aspiratorom ne izvuce se bas nesto puno sekreta pa me zanimaju vasa misljenja i savjeti.. Ispricavam se na dugom postu ali ne znam sta da radim.
    Hvala

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Potrazi drugo misljenje kod nekog lijecnika. Zaista bi neozbiljno bilo preko foruma postsvljati dijagnoze dojencetu stsrosti 2 mj.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Znam i to planiram, ne trazim dijagnozu nego samo iskustva i misljenja. Cula sam od puno ljudi kako pedijatri cesto prepisuju antibiotike kada je to nepotrebno, pa joj nebi davala pogotovo jer se ne zna da li uopce ima virus ili bakteriju ili nista. Prije bi pokusala prirodnim nacinom potjerat smrkljice van ako je moguce. Jedina pedijatrica za koju znam da je dobra i da ima homeopatski pristup je dr. Regan na kneziji ali ona vec dugo ne prima nove pacijente a i daleko je pa i ako netko ima preporuku za dobrog pedijatra na istocnom dijelu grada isto bih bila zahvalna

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Situacija kad beba stara 2 mj zaista treba antibiotik nije situacija koja tolerira cekanje od nekoliko dana. Jer kad dijete u toj dobi zaista treba antibiotik stvari se vrlo.brzo razvijaju.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Ali da ona zaista treba taj antibiotik onda bi se to valjda na njoj vidjelo? Ona je super, nema apsolutno nikakvih pokazatelja bolesti osim hroptanja. A kako se moze znati da li joj treba ako se nije vadila krv.. Kada sam zvala doktoricu i rekla da joj ga ja nebi dala jer se ni ne zna da li je virus i bakterija rekla je da cak i da je virus da bi joj doktorica svejedno dala antibiotik(nema smisla jer oni ne utjecu na viruse) ali je rekla da joj ga ne moram davat ako necu da je to moje pravo.. Svakako cu promjenit pedijatra jer se ovoj neda radit i to se vidi ali htjela bi znat da li nesto drugo moze uzrokovat hroptanje.

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mijenjaj pedijatricu pod hitno. i sretno!

  7. #7
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Iva97 prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako cu promjenit pedijatra jer se ovoj neda radit i to se vidi ali htjela bi znat da li nesto drugo moze uzrokovat hroptanje.
    Moj je hroptao prvih par mjeseci života dok bi spavao. Rekli su mi da je zbog kostiju u nosiću koje još nisu srasle.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  8. #8
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Koliko ja laicki shvacam, problem sa hroptanjem, ako ga uzrokuje slina koja se spustila na bronhe, je sto se u toj slinavoj sredini bakterije mogu zaista brzo razviti, posebno u tako male djece. I zato se maloj djeci cesto preventivno daje antibiotik... No, mozda sam krivo shvatila. U svakom slucaju, mislim slicno kao Sirius, ili odma potrazi drugo misljenje, ili joj daj antibiotik...
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 24.10.2018. at 20:32

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je hroptao prvih par mjeseci života dok bi spavao. Rekli su mi da je zbog kostiju u nosiću koje još nisu srasle.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Pa ja si nekako mislim da je to, jer preko dana bas ne hropce samo po noci dok ne utone u duboki san.. Jel postoji mogucnost da doktorica to provjeri i potvrdi? Nebi htjela da joj se razvije u bronhitis a opet ju nebi krkala lijekovima za bezveze.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala vam. Stvarno cijenim svaki savjet i odgovor jer eto, prvi put se susrecem sa radostima majcinstva pa mi je nekak najbolje kad cujem tuđa iskustva

  11. #11
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Iva97 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja si nekako mislim da je to, jer preko dana bas ne hropce samo po noci dok ne utone u duboki san.. Jel postoji mogucnost da doktorica to provjeri i potvrdi? Nebi htjela da joj se razvije u bronhitis a opet ju nebi krkala lijekovima za bezveze.
    To je najbolje pitati vašu doktoricu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A kolko grijete doma,možda je pretoplo?

  13. #13
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Moje drugi sin je hroptao jedno mesec i po nakon poroda jer mu je jedna zaista smotana babica povredila/iziritirala nosic prilikom standardne aspiracije sadrzaja odmah nakon rodjenja. Prvih 24 sata je bas bilo ruzno, ali smo imali super pedijatra koji me uverio da ce prestati kad beba navrsi 48 sati, i bukvalno je tako i bilo.
    Njemu su ostale posledice u smislu da prvih pola godine nije znao kako da se snalazi s vetrom - kad god bi nesto zaduvalo on bi se uspanicio i jako, jako ga je bilo tesko umiriti.

    S druge strane, s 3 meseca je dobio grip, imao klasicne simptome i nije pio antibiotik. Temperatura je bila visoka 2-3 dana (klasicno za grip, do 39.7), ali se super drzao i proslo je ipak u nekom najkracem mogucem roku.

    Sto kaze jelena, njemu zbog te 'povrede' ni grejanje nije prijalo, pa sam bas morala da pazim na vlaznost vazduha dok on spava.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Pa gripa se ni ne liječi s antibiotikom,osim ako nastanu komplikacije

  15. #15
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Naravno, htela sam samo da naglasim da je tako mali dobio grip i jako visoku temp, ali da su doktori ipak razlucili da je bila viroza. Isto nam se desilo s Lunom, imala je 2 meseca.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Grijem na elektricnu grijalicu na lagano s tim da imam ovlazivac zraka tako da pazim na vlagu. Izgleda da je ipak slajm, isla sam joj malo bolje cistit sa aspiratorom i izaslo je bijelo pjenasto.. Al to sam ujutro ocistila i do navecer se opet nakupilo pa sam morala opet. I za aspirator sam citala da neki kazu da ga se moze koristit koliko god treba a neki da treba pazit i ne precesto da se ne osteti sluznica, pa sam i oko toga zbunjena. Al i dalje sam za protiv antibiotika, jer ona normalno funkcionira i vesela je, nis to njoj ne smeta.bas preventivno ju nebi s tim kljukala a dalje cemo vidjet kad nađemo pedijatra nekog normalnog

    Ah te babice.. Mojoj su slomili kljucnu kost pri porodu ali mislim da joj je nosic bio u redu, valjda bi mi rekli da se nesto dogodilo..

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Čisti više puta ,i za cicanje bi trebala imati čisti nos.
    Nek spava na povišenom,možeš negdje blizu zamotat malo sjeckanog luka u čarapu recimo svežu na gredu od kimbača,da se dodatno inhalira

  18. #18
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Taj luk stvarno pomaze, i ja sam Iziju stavljala. Nisam mislila da su vama ostetili sluznicu, nego da moze biti i to sto i ti mislis, reakcija sluznice a da nema nikakve znacajne bolesti.
    Ova nasa babica je bila bas smoto, uspela je i pupcanik potrgati dok je pomagala da izadje posteljica. srecom je i to proslo ok. bila draga, al eto, ne bas vesta.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Hvala probat cu to s lukom. Koliko dugo moze stajat pored kimbaca, cijelu noc ili?

    Ma bitno da je sve dobro zavrsilo, da su nam djeca zdrava i sretna

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Jel on još hropti?
    Ostaviš luk preko noći ili preko dana

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Hropti, samo po noci al manje. Mislim cistim joj jos al tog bude tak malo da ja mislim da nesto drugo uzrokuje hroptanje.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Možda da tražiš specijalista orl?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mijenjaj pedijatricu pod hitno. i sretno!
    X
    Beba predebela? Kak si netko dopusti takve komentare kao liječnik.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Iva97 prvotno napisa Vidi poruku
    Hropti, samo po noci al manje. Mislim cistim joj jos al tog bude tak malo da ja mislim da nesto drugo uzrokuje hroptanje.
    Uzmi pod hitno uputnicu za Srebrnjak. Evo, tu pogledaj čime se oni sve bave: http://www.bolnica-srebrnjak.hr/index.php/hr/odjeli2-2

    Nema šanse da ne ustanove uzrok. Moj mlađi je kod njih od dojenačke dobi i zadovoljni smo.

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Potrazi drugo misljenje kod nekog lijecnika. Zaista bi neozbiljno bilo preko foruma postsvljati dijagnoze dojencetu stsrosti 2 mj.
    X. I potpis na Peterlin. U obzir dolaze ORL, alergolog, drugi pedijatar. Ako si u ZG, mogu ti preporučiti jednog ped koji je vrlo iskusan i rijetko griješi. Ako nisi - raspitaj se u svom gradu. Moja mala je hroptala noću dok nije operirala treću mandulu. Ustanovljena je astma. Ne mora biti ništa od toga kod tvojeg djetea, ali toliko je malo i prostor za grešku se smanjuje. K (drugom) liječniku je moj savjet, ne čitati savjete preko foruma.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Bili smo mi na srebrnjaku poslala nas je doktorica tamo jos prije jer je ona sumnjala na bronhiolitis ali tamo su nam pokazali kako da joj cistimo nos i rekli da je u potpunosti zdrava i da samo treba cistit nos. Ali meni to predugo traje pa ocito to sto sam cistila nije ucinkovito ako joj se jos uvijek stvara. Al cini mi se da joj se postepeno smanjuje i to hroptanje i nos, makar on nikad nije curio al ja kad sam isla cistit uvijek bi bilo na aspiratoru. Jel moguce da prehlada traje dva mjeseca pa da prođe?
    Pokusala sam otvorit karton kod jedine pedijatrice za koju sam dobila preporuku od patronažne da je dobra tu u mom naselju ali me otkantala i rekla da ne pripadam tamo(par km dalje) sto mi je glupost. I sad ne znam di da nađem nekog dobrog normalnog tako da ina33 može preporuka svakako. Svi za koje cujem da su super odma cujem da ne primaju nove pacijente.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Beba predebela? Kak si netko dopusti takve komentare kao liječnik.
    Ja stvarno ne znam eto ostala sam u soku,rekla mi je da prorijedim podoje i da ce mala plakat al kao da moram malo po malo joj produzivat razmak..jos sam stvarno pomislila da joj lose radim sto dojim na zahtjev sve dok me nije patronazna utjesila i rekla da su to gluposti i da samo dam cicu kad god beba trazi.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    I poslušaj cure, promjeni liječnika i idite dalje na pretrage. I doji i dalje na zahtjev .

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Iva97 prvotno napisa Vidi poruku
    Bili smo mi na srebrnjaku poslala nas je doktorica tamo jos prije jer je ona sumnjala na bronhiolitis ali tamo su nam pokazali kako da joj cistimo nos i rekli da je u potpunosti zdrava i da samo treba cistit nos. Ali meni to predugo traje pa ocito to sto sam cistila nije ucinkovito ako joj se jos uvijek stvara. Al cini mi se da joj se postepeno smanjuje i to hroptanje i nos, makar on nikad nije curio al ja kad sam isla cistit uvijek bi bilo na aspiratoru. Jel moguce da prehlada traje dva mjeseca pa da prođe?
    Pokusala sam otvorit karton kod jedine pedijatrice za koju sam dobila preporuku od patronažne da je dobra tu u mom naselju ali me otkantala i rekla da ne pripadam tamo(par km dalje) sto mi je glupost. I sad ne znam di da nađem nekog dobrog normalnog tako da ina33 može preporuka svakako. Svi za koje cujem da su super odma cujem da ne primaju nove pacijente.
    Doji na zahtjev, jer šmrcanje i hroptanje su često simptom dehidracije. Možeš joj nos ispirati otopinom bijelog sljeza, to je dobro za male bebe... Žlicu sljezovog korijena potopi u šalici hladne vode (2 dl) najmanje 2 sata, a možeš i preko noći. Napravit će se blago sluzava tekućina, koja dobro otapa sekret iz nosa, a nije škodljiva. To nakapaj djetetu u nos, ostavi malo, pa isperi fiziološkom otopinom kako su ti pokazali na Srebrnjaku (špricom). Moguće je da nije ništa drugo, ova godina ima tako neugodno vrijeme da me ne bi začudilo da prehlada traje dugo. Sretno!

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Moji dvoje su hroptali u toj dobi

  31. #31
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Nadam se da ne gresim, ali i meni deluje da je beba skroz zdrava

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •