Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: Gospođa za kuhanje

  1. #51
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Problem s oglasima je što ne bih rado ostavljala svoj broj moba okolo.

  2. #52
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    A ne znam kako drugačije. Kupite neki broj bez kuna samo za namjenu stavljanja oglasa.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Mi smo krenuli s tetom kuharicom/čistilicom. 4 dana u tjednu kuha za nas 5, malo počisti i ide po najmanjeg u školu. Da djeci jest i onda može ići. 2000 kn mjesečno.
    Muž i ja nabavljamo namirnice. Malo me iritira što mi moramo smišljat što će se skuhat...ona tu i tamo...al sad sam i tome doskočila...napunim frižider, pa nek smišlja kad dođe..

    Skuha ok. Nekad bolje, nekad lošije. Moj muž se buni...on je dosad kuhao...i voli svoju kuhinju, pa mu je ovo malo slabo. Meni je super. Dođem na skuhano i čisto. Svejedno mi što jedem

  4. #54
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Evo, pitala sam mamu.
    Gospođa kuha za 15 ljudi ukupno. To su stariji ljudi i nosi im u kuću. Kompletan ručak, uz voće i/ili kolač naplati 50 kn. Gospođa sama kupuje namirnice i dogovara tjedni meni. Uvijek je dovoljno hrane da im ostane i za večeru.

  5. #55
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pretpostavljam da se radi o ručku za jednu osobu?

  6. #56
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Meni ne treba ni kruh, ni juha, ni voće ni kolač, dakle čisti obrok. Pretpostavljam da bi za to cijena bila manja. U svakom slučaju hvala na informaciji

  7. #57
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da se radi o ručku za jednu osobu?
    S dostavom!

  8. #58
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Interesira me tema pa pokušavam naglas izračunati cijenu ručka za 4 osobe (kuharica+3 koje plaćaju).

    Bogati bolonjez: 500g mljev. jun.lop. 30kn, komadić pancete 7kn, 1 luk i malo češnjaka 3kn, 2 paprike 5kn, 4 mrkve 3kn, komad celera 3 kn, 1 tikvica 4kn, konzerva pelata 5kn, svi začini i ulje 3kn, 400g neke tjestenine 5kn = 68 kn.
    Za 3 osobe trošak je cca 50kn.
    Bilo bi 34kn s miješanim mljevenim i bez pancete .

  9. #59
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sarma za dupli ručak : kupus domaći s Dolca 2kg 30kn (pakirani iz dućana 18kn), 600g mljev.miješ.mesa 24kn, jaje, luk, panceta, začini, ulje 12kn, tetrapak pelate 4kn, pire s maslacem i mlijekom (za 1.dan obroka) 9kn.
    Sve skupa za 2 dana sarme i 1 dan pirea za 4 osobe = 79kn.
    Za 3 osobe = 60kn (s jeftinijim kupusom 51kn)

    Sorry, Mbee, ponijelo me, neću više.

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ma daj i namq je to ideja više kaj kuhati

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sarma za dupli ručak : kupus domaći s Dolca 2kg 30kn (pakirani iz dućana 18kn), 600g mljev.miješ.mesa 24kn, jaje, luk, panceta, začini, ulje 12kn, tetrapak pelate 4kn, pire s maslacem i mlijekom (za 1.dan obroka) 9kn.
    Sve skupa za 2 dana sarme i 1 dan pirea za 4 osobe = 79kn.
    Za 3 osobe = 60kn (s jeftinijim kupusom 51kn)

    Sorry, Mbee, ponijelo me, neću više.
    Mene je ponijelo prošli tjedan, bila sam na edukaciji i nije me bilo pet dana (zapravo, dolazila sam doma navečer mrtva umorna i dizala se ujutro u 4.45 svaki dan). Kuhanje - nula bodova. Ako netko tako radi stalno ili povremeno i još pomaže djetetu oko učenja (što sam i sama radila svojevremeno, isto kao i ti) bome, dobro bi mi došla takva mogućnost.

    Sva sreća, mm se snašao na drugačiji način (imam špajzu punu zimnice, on je kupovao kobase i gotove pohance i slično i prošlo je). Ali da ima situacija kad ti tako nešto treba - ima. Kad sam bila u bolnici tjednima, mm je spao s nogu. Daklem, ljudi često imaju dobre razloge kad traže ovakvu uslugu. Ja volim kuhati, ali brate, nije mi drago da baš svaki put moram... Istina, u subotu je moj mlađi bio dežurni za bolonjez, zna on to povremeno, ali ne mogu ga tražiti da uskače s kuhačom cijeli tjedan. Nema veze... Da sam bliže, ja bih MBee ponudila da samo udvostručim naše količine, ali eto - nisam u kvartu i nisam baš uvijek raspoloživa, pa ne mogu. Najpametniji savjet je bio da potraži nekog iz susjedstva.

  12. #62
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je ponijelo prošli tjedan, bila sam na edukaciji i nije me bilo pet dana (zapravo, dolazila sam doma navečer mrtva umorna i dizala se ujutro u 4.45 svaki dan). Kuhanje - nula bodova. Ako netko tako radi stalno ili povremeno i još pomaže djetetu oko učenja (što sam i sama radila svojevremeno, isto kao i ti) bome, dobro bi mi došla takva mogućnost.

    Sva sreća, mm se snašao na drugačiji način (imam špajzu punu zimnice, on je kupovao kobase i gotove pohance i slično i prošlo je). Ali da ima situacija kad ti tako nešto treba - ima. Kad sam bila u bolnici tjednima, mm je spao s nogu. Daklem, ljudi često imaju dobre razloge kad traže ovakvu uslugu. Ja volim kuhati, ali brate, nije mi drago da baš svaki put moram... Istina, u subotu je moj mlađi bio dežurni za bolonjez, zna on to povremeno, ali ne mogu ga tražiti da uskače s kuhačom cijeli tjedan. Nema veze... Da sam bliže, ja bih MBee ponudila da samo udvostručim naše količine, ali eto - nisam u kvartu i nisam baš uvijek raspoloživa, pa ne mogu. Najpametniji savjet je bio da potraži nekog iz susjedstva.
    Peterlin oni sigurno dostavljaju do tebe:https://bakincuspajz.com/cuspajzi/
    ako budeš opet trebala pomoć.

  13. #63
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nije uopće upitno da ljudi nekad trebaju takvu pomoć, ili uvijek, bilo bi super ne morati kuhati svaki dan, upitna je samo cijena, odnosno je li realno da tako nešto može biti jeftinije od gableca iz dostave (kojih je Zagreb pun).

  14. #64
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mislim da bi kod "bake" bilo kvalitetnije i ukusnijem

  15. #65
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ukusnije teško da ne bi bilo a kvalitetnije - ovisi kakve bi namirnice kupila.

  16. #66
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Dobro, ima i cijela hrpa jeftinih.variva bez mesa koja ne ovise puno o kvaliteti, samo da se ne nabacuje brašnom previše.

  17. #67
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Jednom sam naručila taj BAKINCUSPAJZ i nikad više. To je bila vodica u kojoj je plivalo par komadića povrća. Preskupo za nikakvu kvalitetu.

  18. #68
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Jednom sam naručila taj BAKINCUSPAJZ i nikad više. To je bila vodica u kojoj je plivalo par komadića povrća. Preskupo za nikakvu kvalitetu.
    Ja nisam nikada, samo znam za njih.

  19. #69
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo krenuli s tetom kuharicom/čistilicom. 4 dana u tjednu kuha za nas 5, malo počisti i ide po najmanjeg u školu. Da djeci jest i onda može ići. 2000 kn mjesečno.
    Muž i ja nabavljamo namirnice. Malo me iritira što mi moramo smišljat što će se skuhat...ona tu i tamo...al sad sam i tome doskočila...napunim frižider, pa nek smišlja kad dođe..

    Skuha ok. Nekad bolje, nekad lošije. Moj muž se buni...on je dosad kuhao...i voli svoju kuhinju, pa mu je ovo malo slabo. Meni je super. Dođem na skuhano i čisto. Svejedno mi što jedem
    Meni je vaš deal za obje strane bas Ok. Znas otprilike kolika je satnica i koje namirnice su u igri. Da sam u mirovini, to bi mi bilo skroz ok raditi. Premda mi je to kao poslodavcu nazalost preskupo. Mozda i meni jednom bolje padne grah
    Posljednje uređivanje od Jelena : 29.10.2018. at 23:43

  20. #70
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da se radi o ručku za jednu osobu?
    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    S dostavom!
    Da, za jednu osobu, s dostavom, i kruh i dovoljno za večeru,i kupovina namirnica je u cijeni.
    Sama usluga kuhanja je sigurno jeftinija, no treba onda imati vremena i redovno gospođi donositi namirnice.
    Neka realna cijena samog kuhanja bi bila 50 kuna za obitelj, shodno vremenu i trudu koji su potrebni za jednostavan obrok.

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja sam naručivala iz bakinog ćušpajza i bilo nam je odlično, na poslu.
    Jedino da se nisu pokvarili, što je isto moguće.

    Ima dosta dostava koje imaju fina jela al kolko para, tolko muzike.

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin oni sigurno dostavljaju do tebe:https://bakincuspajz.com/cuspajzi/
    ako budeš opet trebala pomoć.
    Malo smo izvan zone, ali znam za njih - dok je još mužev ujak bio živ, oni su mu dostavljali ručak. Bilo je ok - za starog gospodina taj obrok je obično bio ručak + večera. Dobri su mu bili.

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Za starce se može ugovoriti ručak i preko staračkih domova

  24. #74
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Za starce se može ugovoriti ručak i preko staračkih domova
    Eh, znam...

    Ont. MBee nije bila zadovoljna s Bakinim čušpajzom jer to je upravo takva vrsta hrane - za starce. Njoj treba ono što jedu odrasli i tinejdžeri, a ne luk i vodica.

  25. #75
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nama je jedna poznanica kuhala 2-3 puta tjedno, ali ima od toga i deset godina. Znam da je bila proširila krug klijenata, i da je bila zadovoljna aranžmanom, koji je bio baš ovakav kakvog MBee priželjkuje. Bilo je nama povoljno, a ona je bila zadovoljna zarađenim. Dapače, ubacila bi često i kolač gratis!

  26. #76
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Još nisam nikoga našla pa "oglas" i dalje vrijedi

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sarma za dupli ručak : kupus domaći s Dolca 2kg 30kn (pakirani iz dućana 18kn), 600g mljev.miješ.mesa 24kn, jaje, luk, panceta, začini, ulje 12kn, tetrapak pelate 4kn, pire s maslacem i mlijekom (za 1.dan obroka) 9kn.
    Sve skupa za 2 dana sarme i 1 dan pirea za 4 osobe = 79kn.
    Za 3 osobe = 60kn (s jeftinijim kupusom 51kn)

    Sorry, Mbee, ponijelo me, neću više.
    600 g mesa za dva dana?
    Aha, mos mislit
    U mojoj kuci ne bi proslo

    Nama ni pun lonac graha ne izdrzi do drugog dana

  28. #78
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ovisi koliko jedete, Apri bi to rastegla na 5 dana .
    U mene velika jede samo meso, a mala samo kupus pa podijele. A i naribam puno kupusa pride.
    Inače radim manje sarme, od te količine ispadne ih oko 18. Bude to nekad i za 3 dana uz pire.

  29. #79
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ideja je praktična, pogotovo ako gospođa kuha fino,
    a još se ima vremena posvetiti svakodnevnoj nabavki svježih namirnica!
    jedino bi (mene)jedna stvar mučila
    higijena
    teško bih se opustila po tom pitanju, ali i inače imam problem s tim
    problem, jer pretpostavljam da većina ljudi ne razmišlja o svim tim stvarima dok objeduju vani u restoranima i inim mjestima
    (kakva je kuhinja, radna ploha, spužvice, je li osoblje opralo ruke svaki put kad je po meni to bilo nužno , puše li dok kuhaju i ako da, pada li pepeo naokolo, pada li im kosa, itd...)
    znam, znam, nitko živ ne bi se hranio vani kad bi bio tava picajzla, što ne znači da se ja nikada ne hranim vani, ali u principu najsretnija sam kad je to doma
    samo velim, meni bi to bilo jako bitno pri odabiru predmetne gospođe...

    u svakom slučaju MBee sretno, sigurna sam da ima ljudi koji će se jako obradovati takvom aranžmanu!

  30. #80
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    I ja tako, flopice. I nije mi lako.
    Uzeti kolač i misliti o pranju ruku kuharice. Ja ih perem svaki čas dok kuham. Ne bih probala, pa stavila tu istu žlicu natrag u hranu. Ovo je već za filozofski kutak. I ne, nije lako ovako razmišljati i biti ugodan gost. No, snaga volje pomogne.

  31. #81
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nisam osjetljiva jako na higijenu (u smislu da opsesivno razmišljam o tome - ionako već godinam dnevno bar jedan obrok jedem skuhan u nekoj menzi a i djeca, i nikad problema). No recimo ove ideje tipa gospodje koja kuha za njih 15 u neboderu isti rucak - kako se tu uklapaju oni koji ne mogu sve jesti? Npr ja grah već godinama ne mogu jesti, Maks par zrna po obroku, inače me tako napuhne da ne mogu cijeli dan i noć normalno funkcionirati. Ili kad sveki napravi rucak s brdo dinstanog luka u saftu, ne znam kako ga radi ali to pojedem dvije žlice safa max inače mi je zlo do jutra (svoj ili onaj iz menze jedem bez problema). Tako da bi ja uvijek birala neku opciju gdje ili možeš unaprijed ti definirati meni, ili da ima par jela svaki dan na izbor...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 10.11.2018. at 09:16

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam osjetljiva jako na higijenu (u smislu da opsesivno razmišljam o tome - ionako već godinam dnevno bar jedan obrok jedem skuhan u nekoj menzi a i djeca, i nikad problema). No recimo ove ideje tipa gospodje koja kuha za njih 15 u neboderu isti rucak - kako se tu uklapaju oni koji ne mogu sve jesti? Npr ja grah već godinama ne mogu jesti, Maks par zrna po obroku, inače me tako napuhne da ne mogu cijeli dan i noć normalno funkcionirati. Ili kad sveki napravi rucak s brdo dinstanog luka u saftu, ne znam kako ga radi ali to pojedem dvije žlice safa max inače mi je zlo do jutra (svoj ili onaj iz menze jedem bez problema). Tako da bi ja uvijek birala neku opciju gdje ili možeš unaprijed ti definirati meni, ili da ima par jela svaki dan na izbor...
    Slično je i kod nas. Nismo osjetljivi na higijenu u maniri okp-a, ali ne možemo jesti baš sve. Ali ako imaš aranžmqn s tetom kuharicom, vjerojatno se bez problema može dogovoriti zadani okvir tipa max 1 glavica luka za saft, mljeveno meso ne smije biti čista svinjetina nego blabla junetina, puretina, miješano.... Kelj i poriluk prokuhati i prvu vodu baciti. To su samo primjeri. Dogovori se okvirni tjedni jelovnik s alternativamq ako se ne može dobiti određenu namirnicu.

    Nadam se da će MBee uskoro naći nekoga.

  33. #83
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    MBee, jeste nasli nekoga?

  34. #84
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ne.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •