Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Krvarenje nakon struganja endometrija Cito

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    39

    Početno Krvarenje nakon struganja endometrija Cito

    Prije nekih 4 dana sam bila na endometrium skratchingu u Cita, i od tada krvarim, prvo je bilo smede 2 dana a sad bas krvarenje, nije preobilno kao mjesecnica ali ipak krvarim. Doktoru sam nagladila da sam i prosle godine muku mucila sa povremenim krvarenjima u sred ciklusa koja nisam uspjela zaustaviti duphastone nego su jednostavnp prestala nakon par mjeseci. Sad me opet strah da nismo potakli kakav problem s time. Pripremam se za zadnji FET, poslijednja 2 transfera su bila neuspjesna sa savrsenim blasticama. Imam vec jedno MPO djete od skoro 9 god.

  2. #2
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    lostintranslation

    što kaže doktor na krvarenje?

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kakvi su ti jajnici inače - policistični, mikrocistični. Koliko imaš godina? Jesu li ti menge inače obilne? Kako inače reagiraš na stimulacije?

    Pokušavam shvatiti je li to vezano baš za scratching (nisam bila, u moje MPO vrijeme se to u RH nije radilo), ili za tvoje cikluse / dob.

    Naime, mene su udobi od nekih 40+ jako mučila probojna krvarenja, pogotovo nakon IVF-a u puno stimulaciji (jajnici mikrocistični, plus nedavno otkrivena blaga hemato dijagnoza). I to sve više što sam išla starija. Tipa zadnji IVF stimulirani u MB, u dobi od 40+, probojno krvarenje je trajalo možda 3 mjeseca, toliko dugo vjerojatno nije bilo niti ovulacije. Na kraju mi je dr. iz Maribora uveo cikloproginovu, što je lijek za perimenopauzu, sadrži i estrogen i progesteron, i glumi prirodni ciklus. Nakon 3 mjeseca toga je stalo. Danas imam hemato lijek koji uzimam tijekom menge.

    Nisam bila jedina u dobi od 40+, kada je svaki IVF ostavljao još teži udar u smislu beskonačnih spottinga (ne nužno tamno smeđa, nego i svježa krv).

    Ne znam je li ovo uopće primjenjivo za tvoj slučaj, ali rekoh da probam.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 29.10.2018. at 09:26

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Imam 35 god. Isla sam na to struganje 21 DC i zadnjih godinu dana nemam tih krvarenja, otkad sam smanjila stres na minimun. Privatni poduzetnik i to sto ide s time jeli ... Ugl. prvi dan je bilo malo krvi, drugi dan smedje i kontam zavrsava i onda od 3 dana krene krvarenje. Dr. je rekao da racunam kao da je mjesecnica i dodem 13 dan ciklusa da pogleda sta se desava. Nemam nikakve ciste (krvarenja nismo otkrili odakle i zbog cega, al sam ja pocela piti vrkutu, med sa cuvarkucom i prirodne te stvari). Iskreno danas cu kupit te neke evine kapi da pokusam o s time, cak sam prestala piti i andol sto mi je Poljak predlozio jer me strah radi ovog krvarenja. Znaci nitko nista slicno nije prosao?

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Meni se to tvoje ne čini toliko zabrinjavajuće da ne bi mogla pričekati 13.-ti DC, računavši taj početak krvarenja kao mengu. Vjerojatno će ti se javiti netko na specifičnom topicu vezano za scratching. Ja u vrkutu, ćuvarkuću, macu potent, stres (osim ako nije ekstreman tipa da se znojiš, srce ti lupa, ne možeš spavati, ono rastur generalni) i pola dijapazona prosječne ljekarne itd. ne vjerujem, ali ja sam teška manjina u vremenu non-evidence based Ana Bučevićkih i ostalih kokreatora u vorteksu njihovih xxxština . Više mi se čini da bi neki hormonalni dizbalansi mogli dovesti do toga - a za to bi mi trebala info koji je tvoj AMH, koliko imaš antralnih folikula itd. 35.-ta godina je kad lagano kreću promjene i priprema tijela za perimenopauzu i kad probojna krvarenja nisu neko čudo, ali treba ih kontrolirati da nije koji miom ili polip - ali to se kod nekog tko je u IVF-u skuži jer se radi UZV i ranije od 10 dc pa se sve na endu lijepo može vidjeti.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.10.2018. at 12:51

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Nekad prije par godina sam vadila amh i znam dw je bio los nalaz horor al sam dobila savrsene jajne stanice i 7blastica .... Uopce mi nije problem bio doci do stanica. Prole godine je *cista* na jajovodu bila 5 cm, kod obicnog ginica i objasnila sam mu da imam zacepljene jajovode pa je komentirao da ce se to samo izdrenirati. Uglavnom brinem se zbog tih jajovoda da nisu mozda onu uzrok sto ne uspjeva ....

  7. #7
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Lost, koliko imaš transfera iza sebe? Koliko godina?
    Ukoliko je tvoj gin vidio nešto kao cista na jajovodu, možda da popričaš sa dr P o laparoskopiji?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •