Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Alergija na kontrast i "propuhivanje" jajovoda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno Alergija na kontrast i "propuhivanje" jajovoda

    Drage moje, bila sam na kontultacijama u klinici. Doktorica mi je napisala uputnicu za sve krvne pretrage koje moram napraviti, jer mi je moj dokror prepisao samo nekoliko, te briseve i ostalo. Također, napravila mi je folikulometriju. 8smi dan sam imala 2 folikula 12 mm .. 13sti 16mm i 20 mm . Međutim endometrij nikakav .. 3 mm

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Pola posta opet nema .. receno mi je da moram napraviti pregled zacepljenja jajovoda, ali ja sam imala anafilakticku reakciju na kontrast prilikom MRI.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Postoji li alternativni pregled? Dali znate, buduci da mi nije receno, doktorica je samo upisala alergiju.. ali nista mi nije rekla

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    A u kojoj klinici si bila, mislim dal je privatna ili drzavna?
    Imaju dvije vrste propuhivanja...rtg i ultrazvucni! Ne vejerujem da se iti u jednoj drzavnoj bilnici radi ultrazvucni sto bi u tvom slucaju zbog alergije svakako bila preporuka napraviti. Ultrazvucni izvode u privatnim klinikama i cijene su od 1500-2000 kn.
    Popijes normabel i ibuprofen prije pretrage i apsolutno nema bolova vec samo pritisak. Ides odmah doma i u pravilu to je to.
    Posljednje uređivanje od Libra : 31.10.2018. at 10:45

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Hvala ti od ❤❤ draga Libra. Bila sam u Vuk Vrhovcu. Gledam sada po netu .. po privatnim klinikama .. ali uopce ne nalazim ni jednu kliniku koja bi to radila ultrazvučno, bez kontrasta .. imate li kakve preporuke ili znate privatnu kliniku koja to radi?

  6. #6
    cerepaha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    117

    Početno

    Tužnaana, ja ti ne mogu baš pomoći s preporukom, jer sam HSG privatno napravila u Zadru. Ali meni je 2014. provjera napravljena ubrizgavanjem fiziološke otopine. Pokušaj saznati koji je točno kontrast korišten u tvom slučaju, ne koriste svi isto kontrastno sredstvo.
    Iako moram ti reći da sam ja na kraju završila u onom postotku lažno negativnih nalaza. Zbog toga sam imala i laparoskopsku provjeru prohodnosti jajovoda, na kojoj je utvrđeno da su jajovodi savršeno u redu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Evo bas sto je cerepaha napisala to se radi fizioloskom otopinom i zove se "sono hsg".
    Rade u poliklinici Harni, Beta+, Repromed, Ivf poliklinika, Podobnik....itd. imas ih koliko hoces po Zagrebu.

  8. #8
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj tužnaana prvotno napisa Vidi poruku
    Pola posta opet nema .. receno mi je da moram napraviti pregled zacepljenja jajovoda, ali ja sam imala anafilakticku reakciju na kontrast prilikom MRI.
    Kontrast za MRI i kontrast za rtg su potpuno različiti. Alergija na gadolinij (MR) u pravilu ne predstavlja prepreku za neku drugu klasičnu radiološku pretragu s kontrastom na bazi joda kao npr. HSG. Naravno kao i za sve, postoje ljudi koji su iznimka ovom pravilu.
    U KBC Ri se pregled jajovoda radi uz pomoć ultrazvuka (HSSG), rijetko i iznimno putem rtg-a (HSG).
    Možda da zoveš još koju bolnicu pa pitaš za HSSG.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Evo upravo sam ti pogledala kod Škvorca sono hsg i dodje 1000 kn.
    Posljednje uređivanje od Libra : 31.10.2018. at 13:29

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tužnaana prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, bila sam na kontultacijama u klinici. Doktorica mi je napisala uputnicu za sve krvne pretrage koje moram napraviti, jer mi je moj dokror prepisao samo nekoliko, te briseve i ostalo. Također, napravila mi je folikulometriju. 8smi dan sam imala 2 folikula 12 mm .. 13sti 16mm i 20 mm . Međutim endometrij nikakav .. 3 mm
    Koliko ti je godina? Razmišljam se, da, ako ti je preko 35., pokšaš iskoristiti tu alergiju kao pregovaračku polugu da tu pretragu niti ne prolaziš, nego si osiguraš direktan ulaz na IVF. Pretarga se radi samo ako se planiraju raditi inseminacije. Inseminacije su u dobi od 35+ više emotivna potpora i buffer dok se čeka (da se nešto radi dok se čeka) nego stvarna terapija koja će uroditi plodom. Ako ti je dobrano manje od 35, to onda ima smisla raditi jer IVF nije bezazlen i puno je jači MPO postupak od inseminacije, s većim rizicima.

    Ženske godine su skoro pa ključ u MPO-u.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.10.2018. at 15:06

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Meni je 34.. i iskreno, svakako bih "prirodno" (mislim uz hormonsku stimulaciju) probala .. jer se ipak malo jos bojim ivf .. ne znam zasto .. imamo dijete od 8 godina, a pokušavamo protekle 4

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    4

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    OK onda, u tvom slučaju, s obzirom na tvoje želje i strahove, koje razumijem, nema smisla ubrzavati IVF.

    Jasno ti je da je HSG samo pretraga koja će reći imaju li ciljani odnosi li inseminacija smisla - uvjet za to je i relativno OK spermiogram od supruga. Je li spermiogram odrađen?

    Ako su jajovodi začepljeni ili spermiogram ne dozvoljava inseminaciju, MPO nema drugih ponuda u paleti osim IVF-a.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 31.10.2018. at 17:34

  14. #14
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Tužnaana,

    jeste li radili spermiogram?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Evo mene. Radili smo spermiogarm. On je u redu. Doktorica iz Vuk Vrhovca mi je savjetovala da budući da u bolnicama nemaju mogucnost hsg sa fizioloskom otopinom a kontrast koji ne sadrži jod, barij i gal. Nemaju .. da pronđem privtnu kliniku koja to ima i radi ultrazvučno. Isla sam danas. Bojala sam se očajno. Naručila sam se u Poliklinici Podobnik. Drage moje .. pa to se NE OSJETI!! Niti malo.. ali ono .. ništa!! A od straha noćima nisam spavala..

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    47

    Početno

    I najvažnije .. jajnici su potpuno prohodni. Prosli ciklus imala ovulaciju.. sada je dr. Ponovno gledao uzv slike od mog doktora .. cekamo amh .. jos tjedan dana..

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj tužnaana prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mene. Radili smo spermiogarm. On je u redu. Doktorica iz Vuk Vrhovca mi je savjetovala da budući da u bolnicama nemaju mogucnost hsg sa fizioloskom otopinom a kontrast koji ne sadrži jod, barij i gal. Nemaju .. da pronđem privtnu kliniku koja to ima i radi ultrazvučno. Isla sam danas. Bojala sam se očajno. Naručila sam se u Poliklinici Podobnik. Drage moje .. pa to se NE OSJETI!! Niti malo.. ali ono .. ništa!! A od straha noćima nisam spavala..
    Blago tebi. Mene jako boljelo. Vrištala sam. Jedan začepljen jajovod, drugi ok. Boljelo me tijekom, pa još tri sata nakon.
    Uzv je rađeno i Exem pjenom. Još sam ujutro dobila alergijsku reakciju u vidu ekcema, rašireniju i dugotrajniju na strani na kojoj je jajovod bio začepljen.

  18. #18
    ERA avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    120

    Početno

    Cure, jeste li radile briseve cerviksa i urinokulturu prije HSGa?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    92

    Početno

    Da.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •