Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Proslava malog,obiteljskog rođendana za 6-godišnjakinju :)

  1. #1
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno Proslava malog,obiteljskog rođendana za 6-godišnjakinju :)

    Prošle godine smo manjoj slavili sa djecom,tortom,čak su i odrasli zasjeli,sve kako to ide.A pošto,tokom čitave godine, malenu nitko nije pozvao na rođendan,ove godine ćemo morati drugačije.Nije da sam ljuta,ali ne želim nikoga izlagati trošku,kad već ne žele da im i ja(moje dijete) isto uzvratim.Ona puni 6 godina i mi nemamo koga da pozovemo.Proslaviće u maloj školi i školi engleskog sa djecom,a pravi rođendan ćemo proslaviti obiteljski,samo nas četvero.
    Pošto obožavaju onu igraonicu u City Center,mislila sam da ih odvedemo u igraonicu,a mi za to vrijeme dogovorimo sa tetom/čikom u slastičarnoj (Torterie Macaron-tamo su mi fini kolači),da stave svijeću na komad torte i upale je i donesu,naravno kada i one budu tu.Što mislite,hoće li nam izaći u susret i može li se to?Mi bi joj tu otpjevali pjesmicu(ne moramo glasno) i predali poklon.
    Dobro,taj dan bi ispunili nekim sadržajemdlazak u zoo ili neku predstavu,film,ili već nešto.Ali to i nije toliko bitno,koliko ta svijeća i otpjevati pjesmicu.
    Što mislite?Možda imate neku ideju za drugu lokaciju?Ili neku drugu ideju?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Bilo koja druga lokacija koja nije kupovni centar. Ako vec pitas.

  3. #3
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    He,he,znam ja to,ali nismo iz Zagreba i ne poznajemo ga dobro,ali dobro poznajemo kupovne centre.Ono,dođemo sa malom na pregled u Helenu i usput obavimo kupovinu.Tako da nam je to najjednostavniji izbor.Ali ne mora da bude,ako predložite nešto.Onako bi morali lutati ulicama koje ne poznajemo,bez predstave gdje završiti.

  4. #4
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mislim da ti u igraonici neće izaći ususret jer oni ako imaju rođendane to i naplate. Ovo vaše je nešto između.

    Meni je u oko upalo što mi je jako tužno da je baš nitko nije pozvao na rođendan. Tu bi trebalo nešto “poduzet“ razgovarat s djetetom, drugom djecom, roditeljima da probaš saznat što je posrijedi.

    To mi se čini ozbiljniji issue od ovih svjećica.
    Sretnooo!!!

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    A zašto obiteljsko slavlje ne napravite u dvorištu kad već živite u kući bit će još lijepog vremena,pa možeš tempirqti dva tri dana prije kad mislite slaviti točkasti
    U biti proslava s klincima je dosta i ta u sklopu engleskog i male škole,većina klinaca mi ne slavi vanjske rođendane.
    Eto moj klinac ko i veliki je ljetno dijete i teško se skupi poneki klinci koji su cijelo ljeto na moru,ali to ne znači da i jedan i drugi ne slave ročkase dapače.i uvijek gledam da je ročkas vani a ne u igraonici,ato je moja fobija ,ujedno klinac i da slavi negdje ročkas organizirano ne bi smio ništ jest osim voća.
    Eto poluobiteljski prijateljski ročkas im je ove godine prošlo uz opći potop ,mada smo mi realno bili na suhom,dok je klinčev točkasti slavlje s klincima prilagođen uzvanicima i u vrijeme kad je većini pasao,jer je mada njih bila po ljetnim kampovima i slično.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Mislim da bi bilo bolje izbjeći ovaj dio s igraonicom. Tortu, svjećicu i pjevanje pjesmice u obiteljskom krugu možete izvesti i doma, i bolje da to bude drugačije, a ne da je u igraonici sama s roditeljima i sestrom - to može samo još dodatno naglasiti kako slavi bez dječjeg društva.
    A onda joj nakon toga (ili prije, ovisi o vašim planovima) napravite dan posebnim sa zoo, filmom ili nekim drugim sadržajem koji voli.

    Moj sin je kasnoljetno dijete i stjecajem okolnosti je samo dvaput slavio rođendan u igraonici - i to 9. i 10., dakle, kad je već debelo išao u školu. Vrtićke rođendane je uvijek slavio u obiteljskom krugu i nisam primijetila da ga je to nešto bitno obilježilo u životu. Ali mu je puno značilo ako smo MM i ja za njegov rođendan bili doma, otišli u zoološki, na pizzu, ili organizirali neki drugi vid obiteljskog druženja. Prije dvije godine smo za njegov rođendan otišli u Krapinske Toplice i bio je oduševljen (inače baš ne idemo često na bazene, ja ih pogotovo izbjegavam, pa mu je provod bio tim posebniji).

  7. #7
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ako toliko vole tu igranoicu odete tamo da se poigraju a nakon toga puhnete u svjećicu u Torterie - sumnjam da ćete moći unijeti u samu igraonicu no slastičarna je ionako odmah kod ulaza.
    Meni nije nimalno neobično da djeca žele za rodjendan igraonicu, pa što ako je shoping centar, pogtovo ako nisu tamo cesto.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    A planinarenje jel bi to bilo uklopivo? Recimo zadnji točkasti na kojem smo bili je bio tog tipa
    Mada ni ovo u igraonici nije neizvedivo,one džipaju sat dva,pa onda skupa kupite kolače ,sve je to izvan igraonice,zquzmete prije par stolova,mada nije po mom čefu

  9. #9
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ako toliko vole tu igranoicu odete tamo da se poigraju a nakon toga puhnete u svjećicu u Torterie - sumnjam da ćete moći unijeti u samu igraonicu no slastičarna je ionako odmah kod ulaza.
    Meni nije nimalno neobično da djeca žele za rodjendan igraonicu, pa što ako je shoping centar, pogtovo ako nisu tamo cesto.
    Da tako sam i mislila,da posle igraonice,odemo do slastičarne,gdje bi bilo spremno.Gore u postu nisam bila dovoljno jasna.
    Jelena.O ,nismo u kući,u stanu smo,tako da nemamo dvorišta.
    Lili75,sve znam,ali ja jednostavno nemam snage ulaziti u tuđe mozgove(sjeti se one moje teme o zdravlju).Mislim ja da i znam što je posrijedi,pisala sam o nekoj temi i o tom slučaju.Moja djeca su (pogotovo starija) izopćena i maltretirana,od strane djece iz kvarta.Tu su roditelji stali na stranu te djece,a ostali roditelji su stali na stranu tih roditelja.Sve ih povezuju višegodišnje rodbinske i prijateljske veze,ta neće valjda stati na našu stranu,koji smo tek došli prije par godina u susjedstvo.Na našoj strani su samo bakice koje mogu biti realne.Teško je to sada opisati u par rečenica,sva dešavanja,ali samo znam da je (starija) voljena i omiljena u školi,tako da...Uglavnom,da li je tako ili drugačije,tako je kako je,snaćemo se i bez njih.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Mi smo s dvoje naših za rođendane otišli u slastičarnu, naručili kup i onda kao iznenadjenje izvadili svjećicu, zapiknuli u kup i počeli pjevati. Spontano su nam se pridružili i drugi gosti. Djeca bila oduševljena iznenađenjem.

    Pripremite i kakav dar uz to i sve će biti odlično!
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 31.10.2018. at 23:27

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Kolko sam skužila to bi trebalo biti samo za vašu obitelj vas 4,ako je tak napravite kako hoćete

  12. #12
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mi smo jednom isli u MCD obiteljski pocastiti se za rodjendan (istina, moj )- isto nas 4. Djeca uzela sto god su htjela (mekic, fries, sok...) + komad torte poslije. Djeca mi pjevala sretan rodjendan. Bilo je super. Tamo je i atmosfera uvijek OK i ima djece. Negdje u slasticarni bi moglo biti malo pretiho i mirno za takvu priliku.
    Ovo zoo, igraonica se moze odraditi prije. Sretno!

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo jednom isli u MCD obiteljski pocastiti se za rodjendan (istina, moj )- isto nas 4. Djeca uzela sto god su htjela (mekic, fries, sok...) + komad torte poslije. Djeca mi pjevala sretan rodjendan. Bilo je super. Tamo je i atmosfera uvijek OK i ima djece. Negdje u slasticarni bi moglo biti malo pretiho i mirno za takvu priliku.
    Ovo zoo, igraonica se moze odraditi prije. Sretno!
    Jedino treba paziti da se ode u McD koji ima Mc Cafe.

  14. #14
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Tocno, tamo su kolaci.

  15. #15
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Da ,razmišljala sam i o tome.
    Jelena.O ,jeste samo nas je četvero.Ali djecu ne uključujem u planove,jer bi htjela da bude iznenađenje.MM je totalni antitalenat za planiranje,i njemu je sve dobro,tako da taj dio ostaje na meni.Sad mi je žao što smo prošle godine slavili sa djecom,sad to isto očekuje i ove godine,ipak joj je tek 6 godina.Htjela bih joj nadoknaditi taj rođendan bez djece,rođendanom koji će ju oduševiti.Možda bi i Mc mogao proći,ona obožava donutse više nego bilo kakav kolač ili tortu.Zabodemo svjećicu u krafnu,pjesmica,pokloni,happy meal...A da li bi tamo radnice htjele donijeti sve do našeg stola sa upaljenom svijećom,da ipak bude taj efekat iznenađenja?

  16. #16
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Ja bih pozvala klince iz vrtica. Ako treba cijelu grupu. Netko ce se odazvati. Mozda ce ih taj poziv zbliziti, pa ce kroz koji tjedan i tvoju malu netko pozvati.

    Ne znam...cijelo vrijeme se u postovima provlaci gorcina autorice zbog djece iz vrtica. Ja bih to pregrizla i prekinula niz i pozvala ekipu.
    Radi svog djeteta.

  17. #17
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Nije riječ o djeci iz vrtića,ne ide ona u vrtić,nego o 3-4 djece iz susjedstva.Ne bih ja to nazvala gorčinom,više mi je žao..Ne mogu pregristi,ako nju tokom čitave godine nisu pozvali,ne vidim smisao.Preživjeće ona,kažem tako je bilo i sa starijom,sve se to promjeni kad krenu u školu.Taj prošlogodišnji rođendan je bio pokušaj,koji je propao i šta sad.Ali eto,opet bih da je razveselim.

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Silkica, pa nije njen rođendan propao lani ako ju nitko kasnije nije pozvao.

    Njen rođendan je bez obzira na to njoj bio super.

    Tako da bih ja svejedno opet napravila rođendan doma. To radiš zbog djeteta.

  19. #19
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Pa dobro,nije njen rođendan propao,ali nije stvar samo kod nas slaviti rođendane.Voli i ona otići nekome na rođendan.Sad ispada opet neko kukumakanje,ali nije,zaista.Ne govorim ja to sa gorčinom,ali je to neko moje mišljenje.Kažem,oni se druže međusobno,a nju ni prije nisu zvali na rođendane.Zato kažem da je prošlogodišnji rođendan bio pokušaj.
    Ma nije u tome ni stvar,hoću da joj ovaj bude lijep sa nas četvero i mislim da je moguće.
    Posljednje uređivanje od silkica : 01.11.2018. at 14:34

  20. #20
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mozda nju pitati hoce li zvati djecu? Ne vidim jel to njena odluka ili tvoja? Ako se radi o samo nekoliko djece, mozete svi u mcd.
    ja bih svakako zvala drugu djecu ako ona zeli.
    Posljednje uređivanje od bella77 : 01.11.2018. at 14:34

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Djeca se svog velikog s sest godina
    Prijatelj mu je pred ročkas otvoreno reko da ako ga ne pozove na ročkas da neće ni on njega više zvati.olakotna okolnost je bila da smo to ljeto selili,ali smo ipak par klinaca iz vrtića pozvali na druženje i igru doma i u parku.vrijeme nas je poslužilo i sve je ok prošlo.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    A želi li ona dodatno proslaviti s prijateljima?
    Jer slavi u maloj školi i na engleskom. I naravno s obitelji. Čemu pretjerivati? Za nju su sve te proslave prave proslave rođendana.
    Ja isto nisam za shopping centre. Zašto ne odete u kazalište pa prije ili nakon toga na tortu? Ili negdje na izlet u prirodu? Mi si poklanjamo putovanja, a stariji je slavio nedavno rođendan, išli smo s 10ero djece tri sata planinarit, tamo smo jeli i onda opet nazad doma u vrt na tortu i nogomet . Ja volim Outdoor rođendane .

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ali, iskreno, tebi ne trebaju naši savjeti. To je proslava rođendana za tvoju kćer i sigurna sam da ti najbolje znaš što će nju najviše veseliti i želim vam lijepe proslave!

  24. #24
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno


    Nekako je ova tema odlutala u drugom pravcu,a nije mi to bila namjera.Samo sam se previše opravdavala,a to je,možda,"zvučalo" onako kako nisam željela.Vaši savjeti su svakako dobrodošli,hvala svima.
    Ja se samo nadam da će negdje(gdje već odučimo),htjeti da joj donesu komad torte sa upaljenom svijećom.Biće to super,sigurna sam.I ostaje mi još samo da vam javim kako je bilo.

  25. #25
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Samo da se javim kako smo prošli...Jedan dan smo išli u zoo,to nam je kiša pokvarila jer nismo uspjeli prošetati maksimirom i nisu se uspjele poigrati na onom igralištu koje ih je toliko privuklo.Ali nema veze,zoo je bio pun pogodak,iako mislim da je zoo u bilo kojem slučaju pun pogodak.E to je bio jedan dan u tjednu prije rođendana.A poslije rođendana smo jedan dan otišli u igraonicu,mcdonalds,a poslije smo otišli u slastičarnu.Potrefilo se da je igrala i neka predstava dječija,bilo im je super.I naravno,izabrala je sebi poklončić.Kući je bio njen omiljeni kolač i duvanje u svijeću(na rođendan).Nisam pitala ni u slastičarnoj ni u mcdonaldsu da joj donesu komad torte sa upaljenom svijećom,bilo mi je onako.Jedino što to nije bilo onako kako sam zamislila.

    Neki izlet vani i boravak vani nije dolazio u obzir,zbog lošeg vremena i kiše,ipak je riječ o 11 mjesecu.I sama sam ljubitelj izleta,sa starijom curicom smo išli na Rastoke,na njen rođendan.Ali bilo je proljeće i lijepo vrijeme.
    Uglavnom,mala je bila zadovoljna .

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    ponovite ako hoćete kad zapadne snijeg ili u proljeće.
    i tko kaže da se rođendan mora slaviti na rođendan, postoje i nerođendani.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •