Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Odvoz plastike u Zg

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno Odvoz plastike u Zg

    Već bar dva tjedna naš kvartovski kontejner za plastiku je krcat, a prolaznici naravno bacaju plastiku i smeće i pokraj njega, tako da sve skupa izgleda odvratno.
    Onda sam malo obratila pažnju na to po drugim kvartovima (i to na različitim lokacijama u gradu, kud se već krećem), i primijetila sam slično stanje na još par mjesta. Kontejner za plastiku zatrpan smećem iznutra i izvana.
    Istovremeno, primjećujem da se papir redovito odvozi.
    Zna li netko gdje se raspitati, u čemu je stvar? Zašto je odvoz plastike zapeo i kad će profunkcionirati?
    Na onom rasporedu za odvoz plastike po kvartovima (na stranicama Čistoće) piše da se plastika odvozi dvaput mjesečno, ali ovo što viđam po gradu sigurno nije bilo odvezeno bar mjesec dana.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Je li to ovo? https://www.facebook.com/zagrebackih...5279346957950?
    Nisu se dogovorili dobru cijenu s otkupljivačem.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 04.11.2018. at 12:21

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Glavno da su nabavili nove kontejnere za plastiku

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li to ovo? https://www.facebook.com/zagrebackih...5279346957950?
    Nisu se dogovorili dobru cijenu s otkupljivačem.
    Hvala.

    A ja se nadala da je to samo u mom kvartu i da nisam dobro gledala

  5. #5
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Da, plastiku netko ne dira. Papir kod nas redovito prazni ekipa Roma - dođu kombijem, istresu za 3 min. sve u neku vrećetinu i ostave rusvaj za sobom.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Plastika je problem u cijelom gradu, i u zelenim otocima također.
    Bilo je takva situacija već prije nekoliko mjeseci....

    Ja sam alergična n atu plastiku. Nje imamo najviše... I nikako smanjiti...

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    danas u reciklažnom dvorištu plastika poluprazna tj. više prazno nek puno

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    danas u reciklažnom dvorištu plastika poluprazna tj. više prazno nek puno
    U kojem, onom na Malešnici?
    Da znam kamo mogu odvesti plastiku koja nam se gomila doma, a nemamo je kamo odložiti.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    da na Malešnici

  10. #10
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    A da je meni vidjeti taj program što rade s tom plastikom dalje...

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sad kak je sad ne znam ali nekada je išla u sortiranicu,i vele da je tam jako smrdilo

  12. #12
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Sad kak je sad ne znam ali nekada je išla u sortiranicu,i vele da je tam jako smrdilo
    A gdje se to sortiralo? Je l se to prodavalo ili se plaćalo da se preradi?
    Kod nas jako tajanstveno s otpadom gospodare. Svi samo pišu kako je to plemenito i dobro razvrstavati, ali nikad nisam uspjela vidjeti što rade s tom gomilom plastike. Koliko npr. grad Zagreb troši na to, odnosno da li slučajno zarađuje nešto (malo vjerojatno)?

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    gle ne znam ali mogu pitati

  14. #14
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    gle ne znam ali mogu pitati
    Ajde, pliz.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Eno kod nas u kvartu jučer sam vidjela kamion "Čistoće" kako uklanja hrpu plastičnih vrećica i ostalog smeća nabacanog oko kontejnera za plastiku.
    Ponadala sam se da će tom prilikom isprazniti i sam kontejner, ali ništa od toga. Već navečer je oko kontejnera opet bila poveća hrpica smeća Danas sve opet izgleda kao da nitko nije ni čistio.

  16. #16
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Eno kod nas u kvartu jučer sam vidjela kamion "Čistoće" kako uklanja hrpu plastičnih vrećica i ostalog smeća nabacanog oko kontejnera za plastiku.
    Ponadala sam se da će tom prilikom isprazniti i sam kontejner, ali ništa od toga. Već navečer je oko kontejnera opet bila poveća hrpica smeća Danas sve opet izgleda kao da nitko nije ni čistio.
    ovi naši "komunalni teroristi" sve te bisere zovu A je to d.o.o.

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Eno kod nas u kvartu jučer sam vidjela kamion "Čistoće" kako uklanja hrpu plastičnih vrećica i ostalog smeća nabacanog oko kontejnera za plastiku.
    Ponadala sam se da će tom prilikom isprazniti i sam kontejner, ali ništa od toga. Već navečer je oko kontejnera opet bila poveća hrpica smeća Danas sve opet izgleda kao da nitko nije ni čistio.
    baš smeća ili plastike?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Eno kod nas u kvartu jučer sam vidjela kamion "Čistoće" kako uklanja hrpu plastičnih vrećica i ostalog smeća nabacanog oko kontejnera za plastiku.
    Ponadala sam se da će tom prilikom isprazniti i sam kontejner, ali ništa od toga. Već navečer je oko kontejnera opet bila poveća hrpica smeća Danas sve opet izgleda kao da nitko nije ni čistio.
    Građani su nekorektni. Ako vidiš da je kanta puna, pričekaj koji dan, pa kad se isprazni onda odloži.
    Ostavljaju svašta ispred konteknera, ne samo plastiku.
    Puno građana ima kakav zeleni otok u blizini doma pa bi mogli odnijeti svoje smeće u taj zeleni otok.

    Neki dan u Ljubljani, sve na karticu. Dečko donosi smeće ispred kanti (podzemni kontejneri), provlači karticu i ubacuje u svaki kontejner po nešto. Mislim da ih je bilo 5. Na jednom kontejneru kartica nije radila, svoje vreće je vratio doma, nije ih ostavio pokraj kontejnera.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    baš smeća ili plastike?
    Nisam pregledavala vrećice ali mislim da je bilo miješano. I smeća i plastike.
    Istovremeno su kontejneri za staklo i papir (koji stoje odmah pokraj) prazni i čisti.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Evo opet imamo smetlište u kvartu oko kontejnera za plastiku (koji je krcat) još cijela gomila dodatnog smeća (koliko vidim, uglavnom plastike, ali ima i miješanog).
    Nisu ga praznili barem tri tjedna.
    Je li i u drugim kvartovima ovako?

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    kod nas nije

    ali su na ćošak do kontejnera za papir dopeljali još jedAN, sličan onome ko za plastiku starom, ali samo plavi , E OKO NJEGA IMA SVAĆEGA

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde, pliz.
    pitala sam u međuvremenu samo za moju imenjakinju.

    nekad su to prodavali nekoj firmi, sad moraju platiti nekoj drugoj firmi da pokupi plastiku
    zanimljivo ( bar sam tak skužila) ako u kontejneru nije određeni postotak plastike cijeli kamio vraća ta neka druga firma natrag, pa onda ćistoća mora nekak to zbrinuti, tad nisam pitala kako to onda zbrinjava

  23. #23
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Hvala, jelena.

    Nije ni kod nas baš ispred zgrade jako neuredno, trenutno, ali zbilja ima svakakve ekipe, pa ostave fotelju ili prastare cipele ili .... i onda to nitko neće pokupiti. Imam osjećaj da bi nadzorna kamera pomogla, ali sam generalno protiv nadzora.
    Ali 20 metara dalje stoji isti set kontejnera i tamo je stalno, baš stalno nešto. Za moje dijete odlično edukativno, jer stalno pita kako i zašto. Sad trenutno stoji armirano staklo pokraj kontejnera za staklo. I nekoliko kartonskih kutija koje će dobra vila onda posložiti i ubaciti u kontejner. Onda padne kiša pa... Ja ne znam jesu ljudi bezobrazni ili bedasti. Trebalo bi na svaki kontejner otisnuti tekst bojom, što se smije unutra ubaciti, možda zaista netko ne zna.

    Ja sam sebe malo popravila pa isperem čaše od jogurta prije nego ubacim u plastiku, prije to nisam tako revno razdvajala.

    Na drveću u kvartu vise tepih, ručnik, traperice, i naravno nekoliko vrećica. Vrane harače na sve strane i razbacuju pokakane vrećice od pasa (kod nas iz cijelog grada dolaze šetati pse). U grmovima stoje plastične zdjelice za nahraniti mačke i štakore (koje nisam vidjela, ali nema šanse da ih nema). Sanjam da je sve čisto i da ne moram djetetu govoriti da smije na travu samo na dječjem igralištu, iako i tu ima svega, al ne mogu sve zabraniti.

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Kod nas je sa svime cirkus, osim sa staklom. Papir kulja - isprazne kontejner, ali oko njega je već planina kartona koju nitko nije niti taknuo. Znači, za ubacit papir u kontejner ja se penjem po hrpi planine od kartona jer drugačije ne mogu prići otvoru za ubacivanje. I tako više-manje stalno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.03.2019. at 14:57

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Armirano staklo čak ni nearmirano ne ide u zeleni kontejner nek u reciklažno dvorište
    U zeleni ide samo ambalažno staklo

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Tetrapaki u ZG spadaju u plastiku u Zaprešiću kolko čujem u papir,to može lokalna zajednica odlučiti u kaj ide

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Mi imamo kontejner za papir i posebno za karton

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Meni se preko puta kuće "stvorilo" reciklažno dvorište... i to poveće... u koje kombiji iskrcavaju sve i svašta... kamioni dolaze prazniti kontejnere od 7 ujutro do 7 poslijepodne....

    Podržavam reciklažu, reciklažna dvorišta, ali imaju 200 metara dalje mjesta gdje nema kuća... uopće nema plana, ne razmišlja se o kvaliteti života, o ničemu...
    Ne znam je l gore ovo reciklažno ili ti kontejneri koji su stalno puni i smeće oko njih?!?!

    Kamere i kazne naplaćivati... a ja ću poslati dopis holdingu vezano uz buku i iskrcavanje ogromnih količina otpada u mobilno reciklažno dvorište

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Bila danas u smetlarniku i hrpa kartona jer je nekome teško napraviti 20 koraka do otoka

  30. #30
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Jelena, sjetila sam te se jučer dok sam gledala na fejsu grupu Zero waste Croatia, dosta ljudi tamo koristi svoje plastične vrećice sa ziplockom za vaganje povrća i voća, nisam vidjela objašnjenje za naljepnice, da li ih lijepe negdje drugo ili se sa takvih vrećica mogu lakše skinut jer su čvršće

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    slušala sam njihovu emisiju, ali dučan je u gradu pa mi to nije usput.

  32. #32
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tetrapaki u ZG spadaju u plastiku u Zaprešiću kolko čujem u papir,to može lokalna zajednica odlučiti u kaj ide
    Nisi dobro cula za zapresic.
    https://komunalno.vio-zapresic.hr/go...kativni-kutak/
    Tetrapak ide u plastiku. Ajd malo guglaj prije nego napises.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Samo da nadodam da sam jučer poslala u "Čistoću" mail s popratnom fotografijom smetlišta i danas je kontejner osvanuo prazan, a smeće očišćeno
    E sad, ne mogu vjerovati da su reagirali na samo jedan e-mail, prije bih rekla da su tako i tako to čistili, pa se poklopilo.
    Ali jutros me više zaprepastila činjenica da je, iako je kontejner prazan, netko opet bacio svoju hrpicu plastike pokraj kontejnera ja to zbilja ne razumijem, ovako ćemo za tri dana opet imati divlji deponij...

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    sory ali pred koju godinu si ti to napisala, radi toga sam i pitala osobu koja ima veze s zg otpadom i rekla je da nije čudno jel svaki grad može staviti kako želi jel u plastiku ili u papir. a to mi se neda guglati zato sam i napisala da sam čula

  35. #35
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Jelena ne da mi se natezati ali u zgb se dok sam tamo zivjela tetrapak bacao u papir. Sad ne znam. A u Zapresicu u plastiku.
    Jesam napisala sam samo obrnuto.

  36. #36
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Tanja daj si malo.veselja i uzivaj u svom uspjehu.
    Pa cak iako se poklopilo.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja daj si malo.veselja i uzivaj u svom uspjehu.
    Pa cak iako se poklopilo.
    Ne mogu zaključivati o uspjehu na temelju samo jednog uzorka, tj. situacije nema statistike

  38. #38
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Tanja, vrlo brzo ćeš imati priliku upotpuniti statistiku.

    Moje iskustvo s kontejerima sad već više od pola godina od kad su nam kontejneri niknuli na 10 metara od kuće je takvo da u prosjeku svaki tjedan nešto skupim oko njih,
    ubacim unutra ako je za ubaciti, ako nije odnesem u reciklažno dvorište, a ako mi se baš ne da ona bacim u svoju kantu za smeće.
    Kad se kontejneri prepune pošaljem mail s fotkom na cistoca.reciklaza@zgh.hr ili nazovem 6146 447 gdje se javi jedna jako ljubazna gospođa, uzme podatke i vrlo brzo pošalje kamion.
    Trenutno sam u kontaktu i sa Zrinjevcem, jer je npr. u njihovoj nadležnosti hrpa granja koju susjedi dovezu nakon što porežu svoje biljke.
    A to mi je hitno da se riješi, jer hrpu granja mnogi doživljavaju kao podlogu za dovoženje svog glomaznog otpada (već viđeno na drugim lokacijama gdje su kontejneri) i onda smo mi susjedi nahe....li.

    I tako ... nije mi dosadno ... vježbam ekološki aktivizam

  39. #39
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Pa i MM je poslao jednom zgodom mail za parkiralište kod nas, da je ostao pijesak od nekih radova, isto su brzo došli. Tanja_b možeš uživati

    A ja sam isto bila poslala neki srcedrapateljni dopis poglavarstvu da invalidi i mame s kolicima ne mogu negdje proći pa su isto to riješili dosta brzo. Ne baš do kraja, i ne onako kako sam ja predložila, ali je puno bolje nego je bilo.

  40. #40
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ma da, smisao je da trebamo reagirati. Većina ljudi misli da ima već netko kome je posao da vodi brigu o tome - kontejnerima, taj pijesak npr, pa onda pregažena mačka -

    a zapravo nema i na nama je da javimo kome treba da se posao obavi - odveze što treba odvesti.

    Evo Zrinjevac odvezao granje što sam tražila, još samo da čistoća odveze faking glomazni otpad koji je narastao kraj kontejnera za komunalni otpad obližnje zgrade - oni su malo sporiji od svih koje sam kontaktirala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •