Stranica 3 od 13 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 616

Tema: kupnja stana za djecu ili štednja u nekretninama

  1. #101
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, prvih 30 oglasa, nekretnine do 60.000 eura, u ZG, sve sutereni, mali stanovi u kućama ... tako da nećemo mi tako skoro u kupovinu ...
    Nove garsonijere (dakle cca 25-30 kvadrata), cijena kvadrata je 2000 eura pa naviše. I ovo što sam gledala, prve se prodaju. Dakle, nema ih ...
    Kod mene u kvartu (a nije centar) je cijena kvadrata 2500-3000 eura, a stanovi za najam su okvirno 10 kvadrata 100 eura. Znači stan od 70 kvadrata ide u najam za 700 eura + režije.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mene u kvartu (a nije centar) je cijena kvadrata 2500-3000 eura, a stanovi za najam su okvirno 10 kvadrata 100 eura. Znači stan od 70 kvadrata ide u najam za 700 eura + režije.
    Nemam stambeni kredit i nisam se puno o istom raspitivala pa i ne znam, ali ako je 70 kvadrata u najmu 700 eura + režije, zar onda nije pametnije dići kredit, pa otplatiti svoje? Ako treba i dodati koju kunu, ali ulagati u svoje.

  3. #103
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro si rekla - razlicite perspektive

    Meni je nezamislivo da bih u penziji morala zivjeti u gradu

    Priroda, vrt, suma...to me privlaci, ne beton
    I hebe mi se za doktora. Ako se ne budem sposobna sama odvesti, valjda ce poslati nekakac sanitet ������

    Pa kak Ameri koji zive bogu iza hozintregera?
    A meni da stvara problem 20 km udaljenosti od Zg-a..ma jok
    Inace, ja to ni ne vidim kao zrtvu vec kao ostvarenje svoje zelje.
    e sad dolega ovo daje drugačiju sliku, žrtva i ostvarenje želje u jednome

    Očito da nemaš još bolesne i starije roditelje, kod mojih je počelo zadnjih godina, često neki pregledi, kontrole 100 čudesa, ovako naizgled izgledaju super za svoje godine al tijelo osjeća godine i idu često kod dr., nije to treba mi sanitet jednom u 3 mjeseca

    Oni se umore iz Dubrave doklipsat do KB Dubrave ili Rebra pa tamo čekat satima na pregled pa te šalju dalje ovo ono... znamo ih vodit privatno kad zaista nema smisla ili ne postoji neka "suvremenija" usluga preko HZZO-a. Mama ima reumatoidni artritis i probleme sa srcem i želudcem, tata je zapravo ok iako je dosta stariji od mame.

    Mislim ne gledam ja tako daleko u budućnost al tema vuče, a ja sam zadnja osoba za koju bi vjeruj mi rekla da će imat nekih zdravst.problema s obzirom kakav sportski način života živim već godinama a i genetika mi je na tatu, pa očekujem da ću bit fizički itekako aktivna i u mirovini (nadamse čak i redovitom treningu bar 3x tjedno)
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.11.2018. at 23:20

  4. #104
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo... isplivalo je da vi koji ne biste kupovali, imate dodatne nekretnine u gradu, pa bih ja rekla da vam samim time nije ni sila ni potreba.
    Donekle imate zbrinuto dijete /djecu ili pak možete prodati ili iznajmiti ...
    I meni je upalo u oci, al sam mislila da bi bilo nepristojno napisati

    Bas je to tuzno kako smo svi prihvatili da nam penzije nece biti dostatne za zivot i da ne racunamo vise na dostupno javno zdravstvo.

    Ne znas nikad sto te ceka. Opcija milijun, za overthinkere kaos totalni.

  5. #105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Kod mene stan možeš kupiti od 1250 do 1500 po kvadratu,iznajmljene cca 2500 kn 40-50 kvadrata

  6. #106
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Vrijeska meni je nešto drugo upalo u oči... spominje se riječ “žrtva” u nekim postovima... meni se čini da je razlika i u tome. Da oni koji procjenjuju da bi osiguravanje nekretnine za dijete zahtijevalo preveliku žrtvu za roditelje, misle da to ne treba raditi...

    Pitanje za tvoju situaciju... jesu li oni koji su vama osigurali životni prostor “financijski podnijeli istu žrtvu” koju bi ti podnijela da kupiš tri garsonjere?

    Mislim da uopće nije upitno da će svatko od nas na ovaj ili onaj način “postaviti” djecu na noge, samo je pitanje u kojoj mjeri i na koji način koju vrstu “osiguranja” vidimo nužnim.

  7. #107
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Moja frendica je prodavala stan u NZ. Mislim da joj je za prodaju trebalo manje od tjedan dana. Osobno, mislim da je stavila prenisklu cijenu, ali navodno se tamo tako kreću. Stan je jako lijep, samo se meni ne sviđa zgrada, odnosno ulaz. Ali prodaja od tjedan dana je stvarno brzinska.

    Ima tema na forum.hr o stanovima i tamo pišu da kada se pojavi stan dobrog rasporeda, plane fakat za par dana i to ne baš uz malu cijenu. Ovi poticaji su digli cijene jako.

    Kaj ja znam, ja bih možda digla kredit djetetu za stan - sam kaj imam previše godina. Stvarno su sada cijene kvadrata visoke, ali s druge strane su , mislim, krediti povoljniji, nego kad smo ga mi dizali.

    E da , i ne bih to smatrala žrtvom
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 13.11.2018. at 09:31

  8. #108
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    "Nadalje, podstanare ne možeš iseliti prisilno, pogotovo ne ako imaju dijete mlađe od 12 godina." - kopiram i pitam se na temelju čega je ovo moguće?? Postoji li neka odredba za to?
    Zanimljiva tema... sjetih se odmah naših dobrih prijatelja koji su kupili kuću na periferiji Zagreba, ulupali bar još nekih 30 tisuća eura na preuređenje, uredili kat iznad za svoje dvoje male djece i baku koje povremeno doputuje za čuvanje djece ... očekuju li oni stvarno da će djeca s njima živjeti u toj kući i kad odrastu sa svojim obiteljima?
    To je meni primjer kako dobre namjere neki put mogu otići u skroz krivi smjer... jer bojim se da će ih takvo razmišljanje dovesti u slijepu ulicu kad jednog dana ostanu sami, a djeca odu dalje gdje ih život bude nosio... A oni svaku svoju zarađenu kunu i dalje lupaju u zidove. Kredit za kuću će otplaćivati do početka penzije.

  9. #109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to je jedna situacija, a kupiti za djecu garsonijeru u Zagrebu je nešto sasvim drugo. Mali stanovi u Zagrebu su se uvijek mogli iznajmiti i prodati, pa čak i zadnjih godina, u doba najveće stambene krize.

    Tako da takva nekretnina stvarno nikoga ne veže i nije uteg, može biti samo korisna.

    Nego stvarno izgleda da su cijene kvadrata i iznajmljivanja (opet) podivljale, da ne bi opet bilo nekog rasprsnutog balona.

  10. #110
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ali upravo suprotno - ta nekretnina ih veže kreditom kojeg će banci otplaćivati do 65-te. I vožnje autom od posla cca 20 km svaki dan u jednom smjeru. I teorije "zajedništva" što se može rasplinuti već po punoljetnosti djece. Mogla bih i dalje nabrajati...
    Ja svoju djecu volim, ali ne gajim iluziju zajedničkog života s njima nakon 65-te pod istim krovom (čak i da se radi o kući, pa da i nije na periferiji).

  11. #111
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    moji su kupili garsonjeru u ZGB, dok sam ja bila u srednjoj, a sestra je dosla u ZGB na faksu.
    sjecam se da nam je to bilo financijsko opterecenje. moji nisu digli kredit koji je inflacija popapala, vec su vracali kredit u familiji u DM. i sjecam se jako dobro tog perioda. smanjili smo putovanja, ljetovanja smo preskocili. sve zbog 30 m2.
    istina je da nam je taj stan puno pomogao kao studentima. jer smo bili puno manji trosak mojima. imali smo uvijek cimerice.
    ali smo svi to osjetili na svojoj kozi. nismo bili gladni ni zedni ni bosi, ali ipak....
    sjecam se i trena kad smo otplatili zadnju ratu. to je bilo veselje, ali odmah je nekako dosao rat, pa ni to nije dugo trajalo.

    vezati djecu uz kucu u kojoj ja zivim mi je suludo. niti su mene vezali niti ja planiram svoje. no ako se kuca organizira tako da ima zaseban ulaz u stan, i sve drugo, ti stanovi se mogu iznajmljivati i tako podebljati svoj zivot u mirovini.
    i dalje mislim kao na pocetku topika da je bolje sebe osigurati u starosti nego djeci kupiti nekretninu. osiguranjem sebe zapravo jako pomazemo svoju djecu.

  12. #112
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Spajka,
    Identično razmišljam.

  13. #113
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A najbolje je I sebe osigurati I djeci kupiti nekretnine zar ne

    Mislim da kupnja nekretnine djetetu nikako ne može biti nešto loše. Znači stvar je samo u tome može li se to.

  14. #114
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A najbolje je I sebe osigurati I djeci kupiti nekretnine zar ne

    Mislim da kupnja nekretnine djetetu nikako ne može biti nešto loše. Znači stvar je samo u tome može li se to.
    I tu smo mi s jednim djetetom u prednosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #115
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    I tu smo mi s jednim djetetom u prednosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Imaš i nemaš pravo. Više dobijemo ali onda i sve padne na nas same.
    Zato sam ja htjela da moje dijete nije jedinac.... jer ljepše je kad ih je više.

  16. #116
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš i nemaš pravo. Više dobijemo ali onda i sve padne na nas same.
    Zato sam ja htjela da moje dijete nije jedinac.... jer ljepše je kad ih je više.
    Uf samo da ova tema ne ode u krivom smjeru.

  17. #117
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ha ha pa znam ja oho-ho obitelji s više djece koja su puno bolje osigurana za budućnost od mog jednog

    No poanta je da stvarno ne vidim baš ništa loše u tome da roditelji kupe djetetu nekretninu - ako mogu. Naravno da to nije DUŽNOST roditelja, ali bi valjda svakom roditelju bilo drago da može pomoći djetetu u životnom startu. Posebno u našoj zemlji u kojoj nikad nije bilo jednostavno steći nekretninu.

  18. #118
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mima kako ne, velikoj većini u Jugi je bilo daleko lakše steći nekretninu nego nama danas.
    Al to nije tema pa nećemo OT.

  19. #119
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Je, zato su o tome snimali i serije.

  20. #120
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mima kako ne, velikoj većini u Jugi je bilo daleko lakše steći nekretninu nego nama danas.
    Al to nije tema pa nećemo OT.
    Odrasla sam u obitelji koja nije dobila nekretninu - niti stanarsko pravo, niti ju mogla otkupiti za male novce. Niti su izgradili vikendicu. Ali su oškolovali oboje djece. Tako da nisu svi lagano dolazili do nekretnine

  21. #121
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Je, zato su o tome snimali i serije.

    Vjerujem da mislimo na istu seriju

  22. #122
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U svakom slučaju, nismo živjeli u zemlji u kojoj su se mogli jednostavno i povoljno dizati stambeni krediti i rješavati stambeno pitanje.

    Niti danas nemamo kredite kao na zapadu, a stambeni kredit je jednostavno dobiti zadnjih 15-ak godina.

    (što ne znači da u ex Yu nije bilo perioda kad su se mogli dići krediti, koje je onda nekad pojela inflacija, ali nije uvijek tako bilo)

    Kad sam JA i moja generacija bila mlada, u devedesetima, nitko nije dizao kredite, i zapravo jedini način za ogromnu većinu ljudi da normalno stanuju je bio da su dobili nekakvu nekretninu od roditelja.

    Oni koji to nisu mogli su živjeli kojekako - jedni meni bliski ljudi su uselili k nekoj prastaroj teti, drugi su živjeli s njenom mamom u 45 m2 itd.

    Znači, naslijeđena nekretnina je u to vrijeme bila spas.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Odrasla sam u obitelji koja nije dobila nekretninu - niti stanarsko pravo, niti ju mogla otkupiti za male novce. Niti su izgradili vikendicu. Ali su odškolovali oboje djece. Tako da nisu svi lagano dolazili do nekretnine
    Mogla bih napisati isto od riječi do riječi.

  24. #124
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    Znači, naslijeđena nekretnina je u to vrijeme bila spas.
    To stoji i za današnja vremena, još više.

  25. #125
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Danas možeš dići jredit (i zakopat se u dužništvo) , tada ga nisi mogao dići

  26. #126
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Pa da - ali u Jugi se nekako ipak moglo STEĆI nekretninu, zar ne? Danas se može steći jedino nasljedstvom.

  27. #127
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da - ali u Jugi se nekako ipak moglo STEĆI nekretninu, zar ne? Danas se može steći jedino nasljedstvom.
    Neki su mogli, a mnogi nisu... Ja sam ona generacija koja je bila zadnja u Jugi (premlada sam bila i neudata, nisam nikad dobila ni stan ni kredit - bila 20 godina podstanar, do udaje, jer sama nisam mogla dignuti kredit).

  28. #128
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Neki su mogli, a mnogi nisu... Ja sam ona generacija koja je bila zadnja u Jugi (premlada sam bila i neudata, nisam nikad dobila ni stan ni kredit - bila 20 godina podstanar, do udaje, jer sama nisam mogla dignuti kredit).
    Prijateljica od moje mame je u Jugi radila u vrlo dobroj firmi, kako je rađala tako je dobivala veći stan. Na kraju je taj ogromni stan u centru Zagreba otkupila za kikiriki.
    Ali ona je bila na pravom mjestu i podobna.....
    Moji nikada nisu bili podobni tako da nikada niti nismo ništa dobili.

  29. #129
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Nisam imala namjeru otvarati temu tko je, a tko nije dobio stan, ali poanta je upravo ta - da je nekada postojala mogućnost da se stan dobije, stekne (zasigurno ne kreditima kakvi se danas nude) i upravo to-da se kasnije otkupi za "kikiriki". Zato smatram da je nekada bilo lakše, ili je bar postojala za neke mogućnost da je lakše doći do stana nego danas. I čak mislim da to nije bilo za "podobne" - jednostavno, ako je postojala takva mogućnost i mogla se iskoristiti, posezalo se za njom.
    Posljednje uređivanje od andream : 13.11.2018. at 16:01

  30. #130
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Bilo je u Jugi i blesavih, koji su odbili društveni stan i gradili 8 g. kuću, a onda sredinom osamdesetih u akciji "imaš kuću, vrati stan", zaista vratili roditeljske društvene stanove! U gradu gdje je od 2000.g. kvadrat 3 - 4.000€ .
    Može li gluplje?

  31. #131
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    e pa teško da može .. ja znam samo takve koji nisu htjeli graditi kuću iako su mogli koristiti kojekakve povlaštene informacije koje bi im u tome značajno pomogle - e da ne bi morali vratiti stan, jer se to mora

    što kaže Mile K:

    Stan je dobio od firme
    One bivše domovine
    Tu je stao, nije krao
    Nije htio, nije znao


  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo je u Jugi i blesavih, koji su odbili društveni stan i gradili 8 g. kuću, a onda sredinom osamdesetih u akciji "imaš kuću, vrati stan", zaista vratili roditeljske društvene stanove! U gradu gdje je od 2000.g. kvadrat 3 - 4.000€ .
    Može li gluplje?
    Može. Da vraćaš istovremeno i kredit za stan na (tada) rubu grada i ključeve roditeljskog društvenog stana u centru Zagreba Iz principa.

    (a stan na kredit se nije mogao kupiti bilo gdje, nego tamo gdje stambena zadruga odredi - lokacija koja se mojima sviđala bila im je nedostižna jer im je odmah rečeno da je rezervirana za rukovodioce)

  33. #133
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Vječni odgovor bio je: "E, ali ja mirno spavam!"

    Spavaju, tata moj, i drugi! Ali im djeca nisu u kreditu .

  34. #134
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    joj čoksa, ima nas više takve roditelje

  35. #135

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Odrasla sam u obitelji koja nije dobila nekretninu, niti stanarsko pravo, niti izgradila vikendicu. Dugo smo spavali na betonskom podu, nikakvo grijanje..ajme kad se sjetim..
    U trapericama i dvije majice nas četvero djece završili smo fakultete i danas smo jako dobri u poslovima koje radimo.
    Danas svi imamo stanove, svi imamo i po troje djece. I da, nitko nije niti u jednoj stranci.
    Može se ali nije uvijek lako.

  36. #136
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    (a stan na kredit se nije mogao kupiti bilo gdje, nego tamo gdje stambena zadruga odredi - lokacija koja se mojima sviđala bila im je nedostižna jer im je odmah rečeno da je rezervirana za rukovodioce)
    Pa i danas je tako, šta nije? Lokacije koje se meni baš sviđaju uglavnom također su mi nedostižne cjenovno.

    No, da se vratimo na temu, meni su roditelji omogućili studij u drugom gradu daleko od kuće i na tome sam im zahvalna. Pomagali su me financijski koliko su mogli a ja sam ih rasteretila brzo jer sam diplomirala u roku i našla posao odmah po diplomi.
    I to je bilo to od financijske pomoći bilo koje vrste. Darujemo se za rođendane i blagdane.
    Koliko god bi voljela da su mi darovali stan ili auto ili nešto para i koliko god da bi mi to olakšalo život ne mislim da je to njihova obaveza kao što nije ni moja obaveza prema mojoj djeci.

    No također na temu, stan nikad nije naodmet.

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Te društvene stanove se nije kupovalo,nego je firma dala stanarsko pravo,bar su meni tak kolege pričali,eventualno je trebalo to oko 2000 otkupiti

  38. #138
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Za siću

  39. #139
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    stanovi su otkupljivani devedesetih, a to da su otkupljivani za siću je isto jedan mit koji baš i ne stoji. Otkupljivani su naravno ispod tržišne cijene, ali koliko ispod - za to bi trebalo znati koja je stvarno bila cijena stanova devedesete godine.

  40. #140
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Znam obitelj koja je otkupila starinski trosoban stan na 1. katu vile na apsolutno najluksuznijoj lokaciji u ZG za manje od 10.000 DEM. U toj je cijeni bilo i neko "podmazivanje" jer situacija s vilom nije bila najčišća. Poslije su prodali po zlato.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 13.11.2018. at 19:23

  41. #141
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa to je sigurnio bilo podmazivanje, jer je moja mama za tu cifru otkupila dvosobni stan u Gajnicama.

  42. #142
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zapravo, mi smo tada kupili stan i ako se dobro sjećam cijene m2 je bio oko 1000 DEM, a radilo se o gotovo novogradnji.

  43. #143
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Je, sjećam se da sam se zgrozila kad su mi to ponosno pričali (postojali su neki nasljednici, ali nisu se pravovremeno valjda javili, neka teška muljaža je to bila), to mi je bio jedan od prvih sudara s korupcijom u novoj HR. Kad je mogao precjednik, što ne bi i oni...
    Posljednje uređivanje od čokolada : 13.11.2018. at 19:36

  44. #144
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je sigurnio bilo podmazivanje, jer je moja mama za tu cifru otkupila dvosobni stan u Gajnicama.
    Hoćes reći da 10000 DEM nije sića za dvosobni stan? Pa makar on bio u Gajnicama.

  45. #145
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Hoćes reći da 10000 DEM nije sića za dvosobni stan? Pa makar on bio u Gajnicama.
    Pa kad imaš mjesečnu plaću od 100DEM , svako jutro u 5 stanes u red za crni kruh i krpas se s donacijama, a za stan koji si dobio stanarsko pravo u zamjenu za srušenu kući no novu državu naravno zaboli za to, ona kaze daj pare ili baj-baj stan.

  46. #146
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo je u Jugi i blesavih, koji su odbili društveni stan i gradili 8 g. kuću, a onda sredinom osamdesetih u akciji "imaš kuću, vrati stan", zaista vratili roditeljske društvene stanove! U gradu gdje je od 2000.g. kvadrat 3 - 4.000€ .
    Može li gluplje?
    Ima ih jos.
    Samo kazem.

  47. #147
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    I koji je zaključak? Ja mislim da nema nikakvog jedinstvenog i pametnog zaključka. Iz iskustva - lakše je kad imaš, nego kad nemaš, ali ako nemaš - to ne mora uvijek biti prepreka. Lakše se odlučiš preseliti u drugi grad (gdje su jeftinije nekretnine i gdje ima posla) itd. Ne znamo kakva nas vremena čekaju... Ne znamo kako će se mijenjati zakonska regulativa, tko će biti povlašten a tko zakinut, da li će naša djeca uopće imati posao, a kamoli stan.... tako da SVAKI oblik štednje ili ulaganja je dobar. Netko kupuje nekretnine, netko štedi u banci, netko kupuje investicijsko zlato... Najvažnije je da imamo odakle ulagati. Lako je kad ima viška. Problem je kad su troškovi veći od prihoda. Sve ostalo je nebitno.

  48. #148
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I koji je zaključak? Ja mislim da nema nikakvog jedinstvenog i pametnog zaključka. Iz iskustva - lakše je kad imaš, nego kad nemaš, ali ako nemaš - to ne mora uvijek biti prepreka. Lakše se odlučiš preseliti u drugi grad (gdje su jeftinije nekretnine i gdje ima posla) itd. Ne znamo kakva nas vremena čekaju... Ne znamo kako će se mijenjati zakonska regulativa, tko će biti povlašten a tko zakinut, da li će naša djeca uopće imati posao, a kamoli stan.... tako da SVAKI oblik štednje ili ulaganja je dobar. Netko kupuje nekretnine, netko štedi u banci, netko kupuje investicijsko zlato... Najvažnije je da imamo odakle ulagati. Lako je kad ima viška. Problem je kad su troškovi veći od prihoda. Sve ostalo je nebitno.
    Jako lijepo rečeno.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    https://www.tportal.hr/biznis/clanak...-foto-20181114

    roda je i dalje neiscrpan izvor tema portalima

  50. #150
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mislim da ovo

    ali malo bliže centru, recimo negdje na Trešnjevci, može vas mjesečno koštati od 800 do 1000 eura

    nema veze s realnošću. Ima takvih stanova po oglasnicima - al stoje tam mjesecima
    https://www.njuskalo.hr/nekretnine/v...oglas-16398231
    od 5. mjeseca je neiznajmljen

    i ovaj
    https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-25661287

    da dalje ne tražim. Mislim1000 eura za 50 kvadrata?! Baš bih voljela znati gdje je došao do te informacije i tko toliko plaća

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •