Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213
Pokazuje rezultate 601 do 616 od 616

Tema: kupnja stana za djecu ili štednja u nekretninama

  1. #601
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Mislim da ćemo za prvu ruku iznajmljivati stan ovakav kakav je jer je odmah useljiv. Noviji je,uredan,namješten. Imat ćemo ulaganja i u kuću prije nego uselimo tako da je pala odluka da ide u najam

  2. #602
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sretno Zenii!!!

  3. #603
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Vidjet ćete da to nije tako jednostavno. No, dobro, mozda se bogato udaju- ožene pa im ništa ne bude trebalo Jer, treba vremena za doći do uvjeta kupnje vlastitig stana. Uostalom, nisu ni svi roditelji isti, a ni djeca.
    Ne razmišljamo svi isto.

  4. #604
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    756

    Početno

    Ma naravno Beti3, lako je pričati sad dok su još mali. A naravno i naši da su imali i mogli, sigurno bi nam više pomogli.

  5. #605
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Slažem se cure.

    Obično razmišljamo temeljem vlastitog iskustva.Ako su nama roditelji osigurali, normalno nam je da i mi svojima. Ako smo si sve sami stvarali otpočetka, posve nam je zamislivo da i naša djeca idu tim putem.

    Ja sam općenito govoreći za rano osamostaljivanje u svemu počevši od samostalnog jela i oblačenja pa kasnije do puno većih obveza i odgovornosti u životu jer smatram da je to za dobro djeteta. Ulog za budućnost, da se nauče sami snalaziti.

  6. #606

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    i onda dođe hipotetska situacija: imaš stan u najmu, a dijete se ženi/udaje/ima dijete i mora plaćati visoko podstanarstvo u nekom lošijem stanu jer nema dovoljno prihoda da si plati bolji stan, a nema ni uvjete za kredit.
    hoćeš li mu prepustiti stan ili mu reći :"sorry, snađi se sam, ovo je moje ..."

  7. #607

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Ja bi radije pomogla djetetu da otplaćuje svoj kredit ako ima malu plaću ili da mu budem jamac ili sudužnik nego da mu dam stan da živi u njemu. Štoviše, potaknut ću djecu da kupe neki stančić čim se zaposle i postanu kreditno sposobni, pa nek im se otplaćuje od najma ako ne moraju odmah useliti u njega.

  8. #608

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    to je jako lijepo, ali život piše razne priče ...
    i svaka čast, ako se dijete zaposli i vrlo brzo bude kreditno sposobno

    uz ovakve cijene nekretnina - najbolje prolaze oni koji imaju roditelje koji će im pomoći ili pak neko nasljedstvo (a mnogi od nas to nemaju, niti će imati, pa tako neće ni naša djeca)

  9. #609
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi radije pomogla djetetu da otplaćuje svoj kredit ako ima malu plaću ili da mu budem jamac ili sudužnik nego da mu dam stan da živi u njemu. Štoviše, potaknut ću djecu da kupe neki stančić čim se zaposle i postanu kreditno sposobni, pa nek im se otplaćuje od najma ako ne moraju odmah useliti u njega.
    I ja sam digla kredit za stan cim sam si otplatila 1.auto.Tata mi je bio suduznik .

  10. #610

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    to je jako lijepo, ali život piše razne priče ...
    i svaka čast, ako se dijete zaposli i vrlo brzo bude kreditno sposobno
    Pa baš tako.
    Ja ni sa svojih 47 godina nisam kreditno sposobna i pitanje hoću li to ikad biti. Srećom, čini se da mi to više neće trebati. I sreća da je MM pametnije birao posao.
    Uz današnje generacije prekarijata, stvarno svaka čast djetetu koje se uspije zaposliti tako da bude kreditno sposobno.

  11. #611

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    to je jako lijepo, ali život piše razne priče ...
    i svaka čast, ako se dijete zaposli i vrlo brzo bude kreditno sposobno

    uz ovakve cijene nekretnina - najbolje prolaze oni koji imaju roditelje koji će im pomoći ili pak neko nasljedstvo (a mnogi od nas to nemaju, niti će imati, pa tako neće ni naša djeca)
    Mi nismo dobili ni nasljedstvo niti pomoć i nekako smo ipak uspjeli doći do nekretnina. Ali stvarno nas je to sve skupa izmorilo i ne mogu zamisliti da to sve sad poklonim djeci a ja radim do sedamdesete jer ne mogu živjeti od penzije, nemam novaca da kupim unucima sladoled ili ih odvedem nekuda. Nadam se da ćemo djeci uspjeti prenjeti to znanje koje smo stekli o nekretninama i o raspolaganju novcem, a usput ih možda i savjetovati o tome koja su zanimanja deficitarna i kako i gdje mogu unutar onoga što ih zanima dobiti veću plaću a time i brže doći do kreditne sposobnosti.

  12. #612
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Bravo ninaxy za sve postove na temi sve bih napravila kao ti.

  13. #613
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi radije pomogla djetetu da otplaćuje svoj kredit ako ima malu plaću ili da mu budem jamac ili sudužnik nego da mu dam stan da živi u njemu. Štoviše, potaknut ću djecu da kupe neki stančić čim se zaposle i postanu kreditno sposobni, pa nek im se otplaćuje od najma ako ne moraju odmah useliti u njega.
    U sridu

  14. #614
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Tako uče i o upravljanju financijama, kako zaraditi, birati poslodavca, investirati....

    Mislim da danas djeca mogu bit sretni da kao odrasli nemaju na grbači stare roditelje koje moraju uzdržavat. To je već velika privilegija. Mm i ja smatramo taj najam svojim prihodom u mirovini.

  15. #615

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako uče i o upravljanju financijama, kako zaraditi, birati poslodavca, investirati....

    Mislim da danas djeca mogu bit sretni da kao odrasli nemaju na grbači stare roditelje koje moraju uzdržavat. To je već velika privilegija. Mm i ja smatramo taj najam svojim prihodom u mirovini.
    Ja se nadam da bi na račun tog najma mogla i prije mirovine više putovati, možda koristiti produženi (neplaćeni) godišnji ili raditi samo 4 dana u tjednu.

  16. #616
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Da nama je upravo ta hrpica za putovanja

Stranica 13 od 13 PrviPrvi ... 3111213

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •