Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Beba

Datum pristupanja
    Nov 2018

Početno Beba

Trebam pomoć oko bebe beba ima tri mjeseca i kupi zrak kad jede u zadnje vrijeme joj cvrce crijeva i po dani i po noći nez šta da radim cijelu noc prespava ako jede jede hlapljavo i pokupi više zraka modeli pomoć jer to normalno ili da se brinem urin ima po dani stolicu jednu na dan a po noći nis

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Postignuti bebu nson obroka dat JJ čim ešće jesti

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Kako prespava noć? Ne doji preko noći?

Datum pristupanja
    Nov 2018

Početno

Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako prespava noć? Ne doji preko noći?
    Spava malo je uspijem nahraniti na silu

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Ima li žuticu? Što kaže pedica kako dobiva na težini?

jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Postignuti bebu nson obroka dat JJ čim ešće jesti
    Joj što mi napravi
    Podrignuti dete posle jela,dati jesti kad traži
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.11.2018. at 22:03

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Ako joj crijeva cvrče, to su dojenački grčevi. Majka treba izbaciti sve mliječne proizvode iz svoje prehrane. To je prvi korak.

Datum pristupanja
    Nov 2018

Početno

Mnogo plače zadmja dva dana posve i crijeva dali nam probiotik valjda pomogne

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Probiotik bebi od tri mjeseca? Što to?
    Bebe standardno imaju grčeve kada su male jer im se razvija prirodna crijevna flora i fauna, a ne znaju prdnuti plinove.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Probiotik bebi od tri mjeseca? Što to?
    Bebe standardno imaju grčeve kada su male jer im se razvija prirodna crijevna flora i fauna, a ne znaju prdnuti plinove.
    Probiotik = Biogaia kapi (ne daje se jogurt).

Da, ali nekad je to baš gadno... Bome, moj stariji je isto trebao probiotik u toj dobi, a zbog intolerancije laktoze mi smo se s njim spasili tek kad je krenula dohrana. To je rijetko, ali nama je bilo baš tako. Tri mjeseca je dosta da crijeva sazriju, dakle ima osnova da je možda neki drugi problem. Gore sam napisala da mama mora izbaciti mlijeko i srodne proizvode iz svoje prehrane NA NULU. Mom sinu je još smetala zelena salata kad bih ju ja pojela (od toga je dobivao proljeve), većina sirovog voća i povrća, tako da sam dvije godine bila praktički na makrobiotičkoj prehrani. Od voća - samo kompoti, jer nedajbože da pojedem grožđe, trešnje i slično s kožicom - grčevi, vjetrovi tako da se htio razletjeti - s urlikanjem, a često i proljevi.

Ono što treba naglasiti su metode prevencije:
    - dojenje u što uspravljenijem položaju (treba dooobro paziti da dijete guta što manje zraka)
    - po potrebi prekidanje dojenja ako mama primijeti da beba jede jako halapljivo i guta zrak
    - ako ima jako naglo otpuštanje mlijeka, treba se malo izdojiti prije nego beba krene sisati, da ju taj tlak ne zadavi (to znam iz teorije, nikad nisam imala s tim problema niti sam se mogla izdajati, čak ni za silu - nebitno)
    - obavezno podrigivanje nakon podoja, a i između podoja
    - masiranje trbuščića u smjeru kazaljke na satu
    - prilikom prematanja (na stolu) masaža kukova na staroj peleni (jer djeca se često pokakaju kod toga i bude im lakše)
    - malo čvršće umatanje (potraži na internetu Baby Swaddling - ima upute kako djecu s grčevima umotati kao sarme, to mnogima puno pomogne)
    - mali termofor za na trbuh
    - polaganje na vlastiti trbuh (ljeti, dok su goli, a i mi)

Ne znam, možda sam još štogod propustila.... Negdje nakon četvrtog ili petog mjeseca života, ja sam davala čaj komorač/kim, ali s tri mjeseca za to je prerano.

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako joj crijeva cvrče, to su dojenački grčevi. Majka treba izbaciti sve mliječne proizvode iz svoje prehrane. To je prvi korak.
    Ajme, Peterlin, pa nece valjda svaka zena izbaciti mlijecne proizvode is svoje prehrane jer dijete ima dojenacke grceve.

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Caj od komoraca, kima, cega god... ne spada u prehranu djeteta mladjeg od sest mjeseci. Sva hrana i svi napitci koji nisu majcino mlijeko (ili formula) nisu preporuceni prije navrsenog sestog mjeseca zivota.

Ovo sto pise Peterlin o svojoj prehrani u vrijeme dojenja, to svakako nije nesto sto vecina dojilja treba raditi. Nazalost, sve skupa zvuci vise kao los savjet, poput mnogih sto se dijele u rodilistima ili po kucama, kad navale prijatelji i rodbina.

Nekoj djeci smeta neka hrana, ali vecini ne smeta ono sto jede majka. Vrlo cesto ne smeta cak niti onima koji imaju potvrdjenu alergiju na neku hranu.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, Peterlin, pa nece valjda svaka zena izbaciti mlijecne proizvode is svoje prehrane jer dijete ima dojenacke grceve.
    Drugarice savjetnice za dojenje, pogledaj si Rodin portal.

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Drugarice savjetnice za dojenje, pogledaj si Rodin portal.
    Gdje pise da svaka zena cija beba ima dojenacke grceve treba izbaciti sve mlijecno iz prehrane?

Ako pise, greska je. Vjerojatno zastarjela ili posve pogresna informacija koju treba ispraviti.

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje pise da svaka zena cija beba ima dojenacke grceve treba izbaciti sve mlijecno iz prehrane?

Ako pise, greska je. Vjerojatno zastarjela ili posve pogresna informacija koju treba ispraviti.
    Evo ga ovdje - stavka 3: http://www.roda.hr/portal/djeca/doje...ene-djece.html

Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008

Početno

To je tekst od prije 13 godina; treba ga ukloniti dok se ne napise novi.

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •