Dakle, mnoge već znate otprilike priču. J. je sada 2.r. Prvi je razred odradila lijevom rukom, nismo ni znali da ide u školu.
Prije drugog kreće s pričom da će ona pasti razred. S 4g je obrađena kod Sever i 3g je išla na radionice. Perfekcionizam, anksioznost, okp, nadprosječna inteligencija.

Drugi razred kreće s problemom oko pisanja i to tako da svako slovo briše 3 puta jer nije savršeno, a rukopis inače prekrasan. Naravno posljedično tome ne stigne ni ispite dovršiti ni pod nastavom napisati. U boravku je. Od početka godine donosi prazne zadaće iz boravka ili poluprazne i sad u zadnje vrijeme ne napravi ni ono što treba prepisati pod nastavom. Od 4 predmeta, možda jedan napravi do kraja.
Doma je drama kad treba napraviti to što nije u školi. Plače, trese se, pogotovo oko tih 'nesavršenih' slova, ali sam spomen da se nešto radi je cirkus i to onda traje satima.
Bili smo kod učiteljice koja mene nije doživljavala, zadnji put je bio MM i njega je doživjela. Jučer su pisali test iz matematike i njoj je dala više vremena da ga dovrši ( tu se dogodio neki mali pomak).
Radili smo matematiku preko vikenda jer su dobili listiće za zadaću. Prvo što gleda svugdje osim u te listiće, zuji, 57 pročita kao 75. Kad vidi zadatak riječima krene plakati prije nego ga je pročitala. Npr. Mama ima 50 kuna a tata 70, koliko kuna tata ima više od mame..ni ne pročita do kraja već krene 50-70..kad ja kažem ajde polako još jednom pročitaj pa još jednom onda ahaaaa.

Dio problema definitivno je u perfekcionizmu, dio u nesigurnosti. Ono što me kopa je da se nije pod to sve podvukao još neki problem koji je sada isplivao kad je gradivo opsežnije i teže u 2.r.
Ne znam da li da tražim neku obradu i ako da gdje i šta?