Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Nekoliko pitanja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    1

    Početno Nekoliko pitanja

    Postovani..Zanima nas posvajanje djeteta.Imamo 28 i 20 godina.Da li se moze odabrati dob djeteta ili jednostavno koje dobijes?Zanima me dijete do 1 godine.Da li su ta djeca ostavljena,zlostavljana ili koji je razlog ostavke djeteta na posvajanje?Koji prvi koraci bi trebali biti u posvajanju,sto trebamo uciniti,kojem centru se javljamo?Da li je moguce da se posvoji dijete iz Zagreba ako smo mi u slavoniji ili nadlezni centar daje samo djecu koju imaju u svojoj bazi i na svome podrucju?Znaci zanima me posvajanje a ne udomiteljstvo.Citao sam po forumu ali nisam naisao na ove konkretne odgovore.Hvala svima na odgovoru!

  2. #2
    Truljo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj mata1 prvotno napisa Vidi poruku
    Postovani..Zanima nas posvajanje djeteta.Imamo 28 i 20 godina.Da li se moze odabrati dob djeteta ili jednostavno koje dobijes?Zanima me dijete do 1 godine.Da li su ta djeca ostavljena,zlostavljana ili koji je razlog ostavke djeteta na posvajanje?Koji prvi koraci bi trebali biti u posvajanju,sto trebamo uciniti,kojem centru se javljamo?Da li je moguce da se posvoji dijete iz Zagreba ako smo mi u slavoniji ili nadlezni centar daje samo djecu koju imaju u svojoj bazi i na svome podrucju?Znaci zanima me posvajanje a ne udomiteljstvo.Citao sam po forumu ali nisam naisao na ove konkretne odgovore.Hvala svima na odgovoru!
    Bog,

    1. Možete birati dob djeteta, spol, zdravstveno stanje,nacionalnost, broj djece i itd. Ti parametri se uvrštavaju u registar posvojitelja i po njima vas centri u kojima imaju djece selektiraju. Ako vi želite dijete do jedne godine, a oni imaju od dvije, neče vas uzeti u obzir.
    2. Svako dijete ima svoju priču, može biti bilo koji od razloga koji ste naveli, ili neki drugi. Detalje saznate kad dođete na razgovor u centar za neko konkretno dijete, možda i telefonski, ovisi o djelatnicima dotičnog centra.
    3. Prvi korak je javiti se u CZSS u mjestu gdje ste prijavljeni (po osobnoj iskaznici) za zamolbom da bi htjeli posvojiti dijete. Tamo će vam dati sve relevantne podatke.
    4. Da, moguće je, ali budite spremni da čete možda dobiti poziv iz nekog centra koji je na drugoj strani Hrvatske. Mi smo iz npr. iz Zadra išli na razgovor u Županju.

    Mladi ste, imate "vremena", predlažem da ne stavite letvicu previsoko pa ako vam se oduži, onda je spuštate pa dođete na isto a vrijeme prolazi. Dobro promislite što želite i da li ste dovoljno spremni upustiti se u posvajanje.

    Želim vam svu sreću!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •