Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Zacepljenje uvijek na istom mjestu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno Zacepljenje uvijek na istom mjestu

    Dojimo već 10 mjeseci bez ikakvih začepljenja, upala i sl. U zadnje vrijeme mi se počelo događati da svako malo imam začepljenje uvijek na istom mjestu. To se riješi uvijek kroz dva/tri dana, uglavnom mi dijete to isisa. Masirat mi je teško tj mislim da ništa ne postižem jer se to može napipat jedino kada ležim, dosta je unutra. Primjetim da to imam jer počne boliti.
    Sad mene zanima zašto se to događa? Mislim da nije do ponude i potražnje jer je to davno uspostavljeno.
    I negdje sam citala za neki “suplement” za žene koje su tome sklone..lecitin ili tako nešto? Pomaze li to?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Mateaaa prvotno napisa Vidi poruku
    Dojimo već 10 mjeseci bez ikakvih začepljenja, upala i sl. U zadnje vrijeme mi se počelo događati da svako malo imam začepljenje uvijek na istom mjestu. To se riješi uvijek kroz dva/tri dana, uglavnom mi dijete to isisa. Masirat mi je teško tj mislim da ništa ne postižem jer se to može napipat jedino kada ležim, dosta je unutra. Primjetim da to imam jer počne boliti.
    Sad mene zanima zašto se to događa? Mislim da nije do ponude i potražnje jer je to davno uspostavljeno.
    I negdje sam citala za neki “suplement” za žene koje su tome sklone..lecitin ili tako nešto? Pomaze li to?
    Isti problem sam imala davno (vidi godine rođenja djece) ali još se sjećam... Vjerojatno su mlječni kanalići na tom mjestu malo uži, pa lakše dolazi do začepljenja, pogotovo ako su dojke prepunjene. Ono što mi je pomagalo nije bila masaža ni izdajanje, nego oblozi od svježeg kupusovog lišća.

    Samo sam znala uzeti listove svježeg kupusa, izrezati kocen (žilu) da ne bude predebela, staviti na stol i zgnječiti valjkom za tijesto (može se i potući batom za meso) da lišće lakše otpusti sok. Takvo lišće stavi se u grudnjak koji mora biti komotan, da ne steže. Dobro je imati 2-3 garniture listova, jer kad se ugriju, dobro je staviti hladan list - daje osjećaj olakšanja.

    Evo, tu imaš uputu kako pripremiti obloge: https://banjalucanke.com/2017/01/07/...otok-i-kasalj/

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.11.2018. at 12:23

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Hvala Peterlin, probat ću onda s tim.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    ali nije mi jasno zašto to toga dolazi? Nisu mi grudi prepunjene, jedino ti kanalići da su suženi ali opet, nisam prije imala takvih problema.

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vjerojatno spavas u "nezgodnom" polozaju za to mjesto, nosis grudnjak koji bas tu radi neki kaos ili nosis bebu tako da pritisces to mjesto. Mozes uzeti lecitin.

    Kad dodje do zastoja, moras izdajati - dojka se utopljava prije podoja/izdajanja, a nakon toga se hladi hladnim oblozima. Mozes stavljati i listove kupusa, ali bitno je da mlijeko ide van.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Da, bit će da je to onda..bebu nosim uvijek na toj strani, pokušala sam na promijenit ali mi je bas nekako čudno (kao kad npr torbu stavim na drugo rame, jednostavno ne pase) i uglavnom nosim potkošulje za dojenje ali i one znaju stisnuti to mjesto, ne jako ali ipak.
    Pokušat ću onda opet pomalo izdajati iako mi nije bas išlo pa bi onda bebi dala da češće sisa na tu stranu.
    Hvala!

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Vjerojatno ti je od nosenja. Tako sam ja imala bolne kvrge kad mi je dijete imalo vec nekoliko mjeseci, pa skuzila da me pritisne rub od slinga.

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Daj joj cesce tu stranu, ali nemoj zanemariti drugu. Probaj okrenuti dijete tako da je brada u smjeru te kvrzice.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    174

    Početno

    Probat ću, hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •