Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Ispadanje mliječnih zubića

  1. #1
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno Ispadanje mliječnih zubića

    Kada su vašim mališanima počeli ispadati mliječni zubići?
    Starija će za mjesec dana tek 5 godina i danas vidim da joj se donja jedinica klima i da je iza nje već probio trajni zub.
    Klimam, čupam, idem kod zubara ili jednostavno pustim i čekam da ispadne?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ovo poslednje - pusti i čekaj da ispadne.
    Tako je i mojima oboma prvi zubić ispao par dana pre petog rođendana.
    Jedino možda treba malo popričati sa detetom, objasniti mu šta će se desiti, jer se klimavi zubići nekad nezgodno zakače za hranu pa bole ili se malo raskrvare.

  3. #3
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Mojoj su obje donje izbile sa 5 god i 4 mjeseca. Mliječni su se malko klimali. Po savjet otišli zubarici, ona predložila vađenje mliječnih kako bi se napravila mjesta za trajne. Poslušali smo je, jer smo otišli po savjet. Izvadila joj je obje donje jedinice, a sad na njihovo mjesto su se fino smjestile trajne. Lijeva je malo još ukrivo ali vjerujem da će se ispraviti kad dobije mjesta.
    Sestice, sve četri je dobila prije 5 rođendana, u roku od 2 mjeseca.

  4. #4
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Moj je izvadio donje jedinice sam kad su se pocele klimati. Bez problema. Gornje su se dugo klimale, mozda mjesec dana prije nego su bile za izvaditi - pokusavali smo ali nije islo. Sad su na redu dvojke. jedna je sama izletila, druga se klima vec 2 tjedna. Mozda ju probamo za vikend uzvaditi. Ja ih obicno primim s papirnatim ubrusom i povucem van. Direktno prstima se ne mogu uhvatiti jer su klizavi.
    I naravno, pod jastuk da dodje zubic-vila.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    I naravno, pod jastuk da dodje zubic-vila.
    Hah, moja od 9,5 godina je nedavno pitala može li za svoj klimavi zub dobiti telefon od zubić vile, "jer je zub baaaš velik ".
    Rekla sam joj da smanji apetite (zna odavno ko je zapravo zubić vila ...)

  6. #6
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    ma naravno da znaju... isto je sad bilo i za djeda mraza...
    kod nas je pravilo, ako je zub zdrav, dobije poklon, ako je pokvaren, dobije novu pastu i cetkicu. Za sad su svi bili zdravi.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    ma naravno da znaju... isto je sad bilo i za djeda mraza...
    kod nas je pravilo, ako je zub zdrav, dobije poklon, ako je pokvaren, dobije novu pastu i cetkicu. Za sad su svi bili zdravi.
    Hahah, ovog se ne bih setila nikad :D. Srećom u 9,5 godina svi su ispali zdravi, ali moji stvarno ne prave probleme oko pranja zuba, tako da ne bih imala srca da im dam takav uslov

  8. #8
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Meni je u djetinjstvu bijeli mišić nosio neki poklončić kad bi mi ispao zub.
    Samo mi je malo čudno što je ovako rano, očekivala sam trajne bar oko 6-og rođendana, ne prije. Prve zube je dobila sa 6 mjeseci, nakon donjih jedinica su išle gornje dvojke, tako da onda očekujem da se one sljedeće klimaju.
    Mlađa je zube dobila s 3 mjeseca, znači očekujem i njoj ranije ispadanje.
    Posljednje uređivanje od Vlatk@ : 22.11.2018. at 12:31

  9. #9
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Mojoj je ispao s 4 godine 6 mjeseci i 17 dana :D Na okruglih 4 i pol godine mi je rekla kako joj se klima i ja sam je uvjeravala kako to tek dolazi kasnije (), dok mi nije nagurala prst u usta i rekla da se uvjerim sama. 17 dana se klimao, ispao joj je u vrtiću u vrijeme ručka kad je zagrizla u nešto. Sama ga je izvadila, teta ga je spremila i doočekao nas, odnosno, zubić-vilu.

  10. #10
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    4 i pol godine! Ok, znaci ocekujte neocekivano :D

  11. #11
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja isto čitam i u šoku sam. Pričala sam sa svojim malcem o zubić vili i ispadanju zubića, ali mislila sam da smo još daleko od toga

  12. #12
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    I mi smo bili u šoku. Zvali smo zubaricu jer smo pomislila da je nesto drugo u pitanju. Bili na pregledu..., ona nam rekla kako je od pete godine normalno, a eto našoj se dogodilo i malo ranije. I stvarno joj zubić raste.

  13. #13
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Da, da, i ja mislila da je nesto drugo. Kao klima joj se zub, i ja ono: dooobro... i kaze: pogledaj mama sto mi je tu iza zuba, a ono izniknuo trajni! Bas sam bila u soku, mislila sam da jos nismo u toj prici.

  14. #14
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Mm je otkrio trajne jedinice, i to je mislio da su joj zapale ljuspice od kokica pa pokušavao "izvaditi"

    Mene su šestice iznenadile, nekako ih je prerano dobila.

    A kad joj je zubarica izvadila oba, zatražila ih je za zubić vilu

  15. #15
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Zub jučer popodne ispao sreća neviđena, samo je čekala zubić vilu, a ona je donijela ”praaaavi pravcaaaati nooovaaaac„

  16. #16
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Očito nema pravila. Vilenjak je rano dobio zubiće, a prvi mu je ispao s 6 godina i 2 mjeseca. Sad mu se klima drugi.

  17. #17
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Prvi zubic je ispao sa šest godina. Drugi je izvadila zubarica. I to je to. C. se sada klimaju obje gornje jedinice i cekamo da ispadnu... Inače, prvi zubic je dobila sa deset mjeseci.

  18. #18
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Nakon sv. Nikole, Božića, Nove godine, kada je za svaki dobila igračku, paketić, novac, pa za rođenje sestre dvije igračke, N. je skontala da joj je za sljedeći poklon jedino još zubic bila ostala. Pa smo primjetili da je jezikom počela gurati gornje jedinice prema vani. Konta da ako im pomogne prije će ispasti pa će doći zubic bila sa poklonom i novcem

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Svi zubici na broju, niti jedan se ne klima. Ima sest godina i mjesec dana, prvi zub je dobio s 4 mjeseca, za prvi rodjendan ih je imao 12.

  20. #20
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    I kod naseg juniora svi mliječni na broju, zdravi i čuvani. Ima 6g i 4mj. Prve zubice je dobio sa 8mj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •