Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: predpubertet i kilaza?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    39

    Početno predpubertet i kilaza?

    Drage mame molim pomoc, razmisljam se da moju curu od 8.5 odvedem kod endokrinologa jer vec od prosle godine ima intezivan "miris", dlacice joj rastu, noge horor dlakave vec fkt odavno. Dosta je visoka, najveca je u razredu i veeeeliki izjelica. Na mukama smo s hranom. Ne mogu reci da je pretila ali jes punije dijete. 45 kg na 145 visine ... Uglavnom vidim da ima ocigledne znakove puberteta ali me zanima da li pravilna ishrana moze malo hormone regulirati? U smislu da smrsavi? i dal se moze privremeno obustaviti mjesecica jer me ubiti toga najvise strah. Ona nije nimalo hrabra da se s time jos uvijek nosi ....

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj lostintranslation prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame molim pomoc, razmisljam se da moju curu od 8.5 odvedem kod endokrinologa jer vec od prosle godine ima intezivan "miris", dlacice joj rastu, noge horor dlakave vec fkt odavno. Dosta je visoka, najveca je u razredu i veeeeliki izjelica. Na mukama smo s hranom. Ne mogu reci da je pretila ali jes punije dijete. 45 kg na 145 visine ... Uglavnom vidim da ima ocigledne znakove puberteta ali me zanima da li pravilna ishrana moze malo hormone regulirati? U smislu da smrsavi? i dal se moze privremeno obustaviti mjesecica jer me ubiti toga najvise strah. Ona nije nimalo hrabra da se s time jos uvijek nosi ....
    mo sad ima 152 i 50 kg. endokrinolog joj je rekao da mora smršavjeti, ali ne kao način odgađanja menstruacije nego više radi navika i budućeg zdravlja. mi se kontroliramo već cca 3 godine jer su joj izrasle stidne dlake. ostalih simptoma nema, ali dr je rekao da je sve što si ti navela u redu, samo da mu se javim ako joj krenu rasti grudi je rje to baš pravi pokazatelj.
    menstruacija se može zastaviti lijekovima, ali nama je rekao dr da kad dođemo do 10 godine da smo na konju i više se ne bi upuštali u zaustavljanje.
    mislim da i ti moraš malo promijeniti stav i njoj to objasniti kao nešto za što ne treba hrabrost nego je uobičajeni dio ženskog sazrijevanja.
    ja sam svojoj odavno pokazala kako se stavlja i mijenja uložak i kako ga baciti za slučaj da ja ne budem u blizini.
    ali eto mi smo stigli do 10 godina pa je meni lako pričati priče
    Posljednje uređivanje od rossa : 22.11.2018. at 14:31

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •