Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Nakon sivanja usnice

  1. #1
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno Nakon sivanja usnice

    Curka je jucer trcala i nezgodno pala na rub stola i rasjekla si usnicu , nakon sto je prestalo krvarenje vidjela sam da je rana malo dublja i odvela ju kod dezurne doktorice da ju pogleda. Rekla je da odemo u klaicevu staviti jedan sav tek toliko radi estetike da ne bi poslije ostao oziljak. Tako je i bilo , dobila jedan savic i bilo je super. No medjutim danas sam primjetila kao da joj je malo nateceno ali skroz malo , i kao da je bijelo oko toga sava. Da li to tako treba biti ili je to problem ? Ovo mi je prvi put da se susrecem s tim , tako da bolje pitam vas da se ne sekiram.

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni su rekli da će imati manji ožiljak ako mu se ne šiva nego samo stavi onaj flaster koji spoji odvojeno tkivo. Kupi ga se u ljekarni bez recepta.

    Čini mi se da je to normalan izgled jer vjerojatno šav malo više stišće usnicu nego što treba.
    Ako ne bide bolje sutra,otiđi neka pogledaju. Kad su rekli da treba skidat šav?

  3. #3
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Rekli su da ne treba skidati , da ce otpasti sam. A nekako sad kad gledam cini mi se da je to bijelo moguce od hrane , jer je jela krem juhu od karfiola pa je to ostalo. Ali da je nateceno malo , to stoji. Nista , vidjet cu do sutra kako ce biti , ako ne splasne oteklina ici cu do dok. A vidis za te flastere uopce nisam znala , nitko mi to nije spomenuo. A cini se bolja opcija od sivanja ako je sivanje kao u ovom slucaju bilo vise radi estetike.

  4. #4
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moj je vise puta rasjekao usnicu iznutra ali nije dobivao savove jer su dr. procijenili da ce biti ok. Uvijek se stvarao taj bijeli sloj, koliko sam shvatila to ti je nesto kao krasta i ok je, ne sjecam se da sam nesto posebno oko toga radila. Vrlo brzo je proslo, bez komplikacija.
    Posljednje uređivanje od enchi : 25.11.2018. at 18:28

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj barca prvotno napisa Vidi poruku
    Rekli su da ne treba skidati , da ce otpasti sam. A nekako sad kad gledam cini mi se da je to bijelo moguce od hrane , jer je jela krem juhu od karfiola pa je to ostalo. Ali da je nateceno malo , to stoji. Nista , vidjet cu do sutra kako ce biti , ako ne splasne oteklina ici cu do dok. A vidis za te flastere uopce nisam znala , nitko mi to nije spomenuo. A cini se bolja opcija od sivanja ako je sivanje kao u ovom slucaju bilo vise radi estetike.
    Drugi put nemoj ići šivati, stavi taj flaster, usnica jako brzo zaraste. Mojima zaraste i bez ikakvog flastera ičega doslovce preko noći kad usta miruju, dijete ne priča, ne jede, spava.
    Definitivno manji ožiljak ostaje nego od šivanja, a zašto svi taje za te flastere, ne znam ni sama.

    bit će to sve ok.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.11.2018. at 21:27

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    68

    Početno

    moj decko je veceras nezgodno pao,nisam vidjela kako se udario al izgleda da ima ranu sa unutarnje strane usnice, Krvarilo je al nije previse i brzo je stalo pa ga nismo vodili na sivanje. Ali evo cijelu noc mu svako malo to krvari. rukama se dira po ustima ili krene plakat pa valjda opet nacme ranu. Cijelu noc bdijem i dezuram pazim da se ne dira rukama i da ne place. Jel to normalno da rana u ustima tako svako malo ponovno krvari,? on ima 15 mjeseci, evo ko vampir sav krvav spava...

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mila84 prvotno napisa Vidi poruku
    moj decko je veceras nezgodno pao,nisam vidjela kako se udario al izgleda da ima ranu sa unutarnje strane usnice, Krvarilo je al nije previse i brzo je stalo pa ga nismo vodili na sivanje. Ali evo cijelu noc mu svako malo to krvari. rukama se dira po ustima ili krene plakat pa valjda opet nacme ranu. Cijelu noc bdijem i dezuram pazim da se ne dira rukama i da ne place. Jel to normalno da rana u ustima tako svako malo ponovno krvari,? on ima 15 mjeseci, evo ko vampir sav krvav spava...
    Normalno je, jer sluznica usne šupljine je jako prokrvljena.

    Ja bih ipak barem nazvala pedijatra i poslala slike rane, da kasnije ne ispadne neko gore zlo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •