Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Roditeljski dopust_boravak u inozemstvo

  1. #1
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno Roditeljski dopust_boravak u inozemstvo

    Imam jednu dilemu, naime koristila bih roditeljski dopust (ostalo mi je još dvije godine) na osnovu trećeg djeteta . Budući da muž odlazi na znanstveno usavršavanje u inozemstvo, cijela familija bi prijavila na MUP privremeni odlazak u inozemstvo (1god).
    Zanima me da li odjavom na MUP-u je moje pravo korištenja roditeljskog dopusta i naknade ugroženo. Koliko čitam na stranicama MUP*a to znači da se prebivalište ne mijenja već samo boravište, a uvjet za korištenje roditeljskog dopusta je da osoba ima prebivalište u RH (što se neće mijenjati).
    Molim drage forumaše da podijele svoja mišljenja i iskustva!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Ja znam par kolegica koje su promijenile boravište tijekom korištenja roditeljskog dopusta, ali unutar HR. Nije bilo nikakvog problema s dopustom i poslom.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Naknada za roditeljski dopust vezana je uz zdravstveno osiguranje. Ako ćeš cijelo vrijeme biti zdravstveno osigurana u Hrvatskoj, tada ćeš dobivati i naknadu. Ti ćeš i dalje biti zaposlena u Hrvatskoj, zar ne? Logički je da mjesto boravka ne bi trebalo utjecati.
    No, to moraš pitati na mjerodavnijem mjestu

  4. #4
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Naknada za roditeljski dopust vezana je uz zdravstveno osiguranje. Ako ćeš cijelo vrijeme biti zdravstveno osigurana u Hrvatskoj, tada ćeš dobivati i naknadu. Ti ćeš i dalje biti zaposlena u Hrvatskoj, zar ne? Logički je da mjesto boravka ne bi trebalo utjecati.
    No, to moraš pitati na mjerodavnijem mjestu
    Da i dalje ću biti zaposlena u Hrvatskoj i koristiti roditeljski dopust i naše zdravstveno osiguranje. Obzirom da idemo u inozemstvo dužem od 163 dana, moramo na MUPu prijaviti privremeni odlazak u inozemstvo i neću koristiti zdravstveno osiguranje u zemlji u koju odlazim.
    Pa zato i pitam, jer sam čitala zakon o roditeljskim naknadama i nisam nigdje našla neka ograničenja vezano na boravak vani.

  5. #5
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Normalno traje i dok si u inozemstvu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •