Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Papirologija nakon kucnog

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    3

    Početno Papirologija nakon kucnog

    Pozdrav

    Nova sam na forumu i odlucila sam se za kucni porod. S obzirom da je to kod nas jos uvijek tabu tema a i mora ostati tajna dok ne prodje, molim vas za pomoc.

    Zanima me, od mama koje su rodile doma, da li je itko imao problema sa prijavom djeteta i kakvih. Citam da vecina roditelja novorodjence vodi kod privatnog pedijatra po potvrdu no to kod nas nije moguce (ne postoji) pa smo prisiljeni voditi u bolnicu.

    Mogu li nam oni u bolnici ili u maticnom uredu stvarati ikakve probleme?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mogu.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    mogu stvarati i večinom nažalost i stvaraju frku

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Malo to ovisi i gdje si. Ja saam bila kod pedijatra moje starije djece, ugovornnog, bez problema. Ako te lijecnik zna, probaj se dogovoritii.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ovima mojima su napravili scenu u bolnici ,jer su ipak na kraju zvali i dete je moralo tjedan dana bit u bolnici.idući put je mama zvala hitnu i rodila je par minuta pred dolazak iste tad nije bila tolika scena.zsgrebačka zupanija

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Momster želi izbjeći boravak u bolnici, koliko sam ja shvatila njen post, a ako se zove hitna, tada su i mama i beba još dulje u bolnici i još ih pomnije prate.
    Nekada smo imali mnoge teme o kućnom porodu, tamo su ti iskustva. Bit je da moraš dokazati da si baš ti rodila baš to dijete. Možda neki svjedok , ginekološki pregled kojim dokazuješ porod, a možda i DNK.
    Ako zoveš hitnu kad rodiš, onda nema problema, samo kažeš da je beba uranila. Možda i možeš potpisati da ne želiš u rodilište na vlastiti zahtjev, ali to ti i nije neko rješenje.
    http://forum.roda.hr/threads/71248-I...-kod-ku%C4%87e
    http://forum.roda.hr/threads/59738-O...-kod-ku%C4%87e

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    DNK?
    ozbiljno?
    to nisam čula

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Ne kod nas, bar do sada nisam čula. Zato sam i stavila smajl kod načina dokazivanja.
    No bio je onaj slučaj gdje su sumnjali na surogat majku gdje su zahtijevali DNK, ne znam kako je završilo, mislim u Italiji.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 30.11.2018. at 00:25

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako imas dokaz trudnoce, tj. papire s redovnih pregleda, nitko nece spominjati DNK analizu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Kakve tocno probleme mogu radit? Ne mogu mi odbit pregledat dijete, jelda? Je li netko imao lose iskustvo?

    Koliko sam do sada skuzila ne mogu me nikome prijavit a ne vjerujem da ce ijedan doktor odbit pregledat dijete. U pon cu zvat maticni ured pa pitat sto im treba. Potvrdu ginekologa nije problem dobit jer imamo privatnika. Izjava svjedoka isto nije problem. Frka mi je samo da mi ne bi htjeli prijavit dijete pa da se tako brzo iza poroda, sa malom bebom, moram s nekim ic natezat

  11. #11
    llella avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,142

    Početno

    Mislim da bi ti najbolje bilo probati se dogovoriti sa pedijatrom kod kojeg bi vodila dijete...
    U bolnici budu gotovo sigurno tražili da ostanete...ako ti to nije problem, onda ti je bolnica ok izbor...
    a mislim da i ti moraš imati potvrdu o pregledu kod ginekologa da si rodila

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Slučaj koji ja znam je bio da beba je morala biti u bolnici tjedan dana,mama ne,ona je mogla dolaziti svaki dan i dolazila je,mama je imala i stariju djecu koju praktički isto nije vidla tjedan dana,jer je svaki dan bila na relaciji svoj grad -zsgreb 50 km u jednom smjeru usred zime

  13. #13

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Sve sam procitala i hvala vam
    Malo mi je problem unaprijed dogovarati sa pedijatricom jer sam skoro 100% sigurna da ce me odgovarati a da svakako nece pristati pogledati dijete. I za prvo dijete me za svaku sitnicu radje posalje u bolnicu, da je mirna.
    Zvala sam maticni ured, zena u soku, kaze da nije ni zanala da je to moguce i da sam prva koja pita. Do kraja tjedna ce se raspitat pa cu opet zvat.

  15. #15
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Realno, jedini problem ti je nac pedijatra koji ce dijete pregledat kak spada a da vas ne natjeraju da ostanete u bolnici.
    Maticni...svaki ima svoja pravila, koja se mijenjaju. Kad sam prvi put rodila doma trazili su papir od pedijatra i papir od ginekologa (da sam rodila). Drugi put nisu trazili papir id ginekoliga, bio im he dovoljan nalaz iz trudnoce gdje je pisao ocekivani termin poroda. Prvi put je sve bilo okej. Drugi put su nas odmah uputili kod sefa da on vidi jel ispunjavamo uvjete za prijavu hahaha
    Ako odes s djetetom u rodiliste nakon poroda, i zadrze te, onda oni rade prijavu za maticni.

  16. #16
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Osim prijave, nadam se da si dobro razmislila i o svim ostalim stvarima vezanim uz kucni porod

  17. #17
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Ima i iskustava s kompletnim cirkusom od zdravstvenog osoblja. Zvala se i socijalna služba da roditelji nisu adekvatni za brigu o djetetu jer su planirano rodili doma.
    Momster, nigdje ne govori da planiraš roditi doma, pa ni ovo što zoveš da bi se informirala o dokumentaciji koja ti treba za prijavu djeteta rođenog doma.
    Nekakvo rješenje je da nakon poroda zoveš hitnu, ali da, zadržat će dijete ili vas oboje u bolnici i snebivati se kakva to mater rađa kod kuće. To je u Hrvatskoj neregulirano zakonom a što se tiče liječnika nezakonito, za svaku osudu i za prihijatrijsko vještačenje majke.
    Sve ovisi od liječnika s kojima imaš posla. U istom košu s trendom koji se dobro razvio u svijetu, da pojedini liječnici odbijaju zdravstveno skrbiti o djeci koja nisu cijepljena.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •