Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: intenzivan spotting

  1. #1
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno intenzivan spotting

    Što znači intenzivan spotting prije menstruacije? Ne mogu ponovo naći gdje, ali se sjećam da se spominjalo kao znak hormonalnog disbalansa.
    U zadnje vrijeme – zapravo otkad mi je ponovno krenula mjesečnica nakon poslijednje trudnoće, dakle oko 3 godine – svaki put oko 5-6 dana prije 1. dana ciklusa imam par dana intenzivan spotting, odnosno lagano krvarenje, toliko da moram staviti dnevni uložak. To traje oko tri dana, onda prestane opet na dva-tri dana i kroz par dana kreće menstruacija koja traje oko 4 dana i normalnog je intenziteta. Ciklusi su nešto duži – oko 40 do 46 dana, ali nekad, prije trudnoća, znali su biti i puno duži, tako da ovo smatram normalnijim stanjem. Jedino me brine što bi ovo moglo značiti. Trebam li ići kod ginekologa?

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ista stvar i kod mene. Ja bila kod ginićke, pitala i nisam saznala niš pametno. MIslim ići opet, baš sam razmišljala jučer o tome i tražiti neku provjeru hormona, nešto, šta god, baš mi ovo ide na živce.

  3. #3
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cure, ako ste u četrdesetima, to je normalno.
    I da, znak je hormonalnih promjena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Je, sve to znam al mi sejedno ide na zivce.

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    to bi mogao bit znak manjka progesterona u drugoj fazi ciklusa

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A ježi ga.
    Nema tu pomoći.
    Ja sam tri tjedna tak curkala po sitno i onda još tjedan dana jače i sad već dva mjeseca ništa.
    Probala sam s nekim laganim HNL, ali efekt nikakav pa sam odustala.
    Sad se osjećam ok pa dokle ide tako, a 14. 01. Imam kontrolu i onda ću pitati doktora što dalje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ok znači normalno je :/
    Što s tim manjkom progesterona? Šteti li to?
    Ja se inače ok osjećam, sama pojava me nervira ali bar za promjenu točno znam kad će menzis - prvi put u životu

  8. #8
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ništa posebno, osim ako planiraš trudnoću, onda je problem i treba ga nadomjestiti.
    Ako ti smeta spotting ili postaje obilniji, pa se počne rastezati preko pol ciklusa, reci ginekologu pa ti može dati duphastone ili kakvu HNL.

  9. #9
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A možeš postati i anemična pa ga zato nije zgorega regulirati.

  10. #10
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    može biti i višak prolaktina uzrok, kod mene je cijeli život smeđi spoting prije ali ja povezujem sa endometriozom

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ako ste u četrdesetima, to je normalno.
    I da, znak je hormonalnih promjena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    X i X na Argente. Ako to prije niste imale (tipa cijeli život), nego se pojavljuje nedavno, a vi ste negdje blizu 40-te - onda je to to. Ako nije preobilno, nije ludi znak za brigu - al ja nisam ginić, nego laik. Spomenite na sljedećoj kontroli.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.12.2018. at 12:42

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Ja sam imala par godina, hormoni uredni, a spoting prisutan. Čak i kad sam pila dufaston, no onda bi krenuo 26dc, a ne 20.
    Kad sam promijenila prehranu (izbacila gluten, odnosno AC djeta) sve se reguliralo. M točna ko švicarski sat, bez spotinga. Nakon ponovnog uvođenja glutena opet se poremetilo da bi nakon par mjeseci, odnosno prošli mjesec dobila školski 28 sc i bez spotinga. Hb evo i ovaj mjesev već 25 dc i nema ga (puj, puj). Šta je s čim povezano više nemam pojma.

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ok znači normalno je :/
    Što s tim manjkom progesterona? Šteti li to?
    Šteti li starenje ? Ne šteti, normalno je, al je gnjavaža. Dakle... kako se žena mijenja postaje dosta toga normalno. Sve ovisi koliko ti to traje i imaš li posljedice - npr., meni osobno šteti ako predugo mjesečno stavljam uloške jer ću dobit gljivice, plus je to kod mene teže jer imamo hemato dijagnozu pa bih mogla pola mjeseca s pelenama. Također, s godinama - teško je reći koliko - 3-5-10 (ne znam koliko ti je točno god) itd. - možeš očekivati i skraćenje i upraviljenje nepravilnog ciklusa - i to je normalno. Moji brljajući od 32, do maks 50, su sad 28 ko vurica, ali sa spottingom i hemato dg to je pola mjeseca krvarenja.

    Ako si ti taj tip onda je to štetno da baš pol života krvariš, pa onda treba možda razmišljati o spirali ili nekom drugom skrećenju krvarenja.

    Pusti dr-ove da važu cost-benefite prema tvojoj dobi i anamnezi.

    Ako ti (zasad) ne smeta i nije preobilno - nije štetno. Uz ogradu: odgovara ti laik.

  14. #14
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ok, pitat ću ginekologicu kad se opet sretnemo nešto o tome, u zadnje vrijeme i jesam blago anemična, premda ne znam može li biti od toga. Čini mi se da su to male količine krvi, a ciklus je i dalje puno duži od normalnog. Ulošci su platneni plus MC pa ni to nije problem. A ni trudnoće više ne planiram (sad kad konačno znam u dlaku cijeli ciklus pa i plodne dane ). Uglavnom zaključujem da nije ništa alarmantno.

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, pitat ću ginekologicu kad se opet sretnemo nešto o tome, u zadnje vrijeme i jesam blago anemična, premda ne znam može li biti od toga. Čini mi se da su to male količine krvi, a ciklus je i dalje puno duži od normalnog. Ulošci su platneni plus MC pa ni to nije problem. A ni trudnoće više ne planiram (sad kad konačno znam u dlaku cijeli ciklus pa i plodne dane ). Uglavnom zaključujem da nije ništa alarmantno.
    Mislim da si u pravu. Anemičnost - kod mene je to pravi problem i dobijam IV željezo a konto te dg, jer željezo u povrću i voću i tbl ne podnosim - izazvalo mi gastro probleme. Menga mi je i inače bila duga i obilna, sad je to prešlo mjeru, a plus nije isto imat obilnu mengu i dugu na ciklus od 32-35 dana i na ciklus od 28. To me spasilo. Za spiralu (još) nisam, s obz da to željezo OK podnosim i da drži nekih 1-2 god, plus sam cijeli život izrazito sklona upalama koje su moje kron. stanje pa mi se ne da to sve još komplicirat spiralom. So far - so good.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.12.2018. at 13:46

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •