Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 293

Tema: Zašto se tata preznoji dok djetetu navuče štrample?

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo što si ti sad napisala govori puno o tvom mužu. Da oblači djecu, da ih kupa, da ih sprema za spavanje posli kupanja, da se igra s njima prije spavanja....I ti se žališ?!?
    Nisu ovo se crtice iz istog dana...

    Dođe doma u 7.30 a dijete u 8 mora biti u krevetu... i umjesto da tiho ispriča priču, krene ludovati s njom.
    Oblači ju jutro jer kasni... ako ja kuham ujutro pa i ja kasnim sa svim...
    Ne sprema ju na spavanje. Nikad. Osim ako mene nema doma. Jer radi. Non stop.
    Ne kupa ju... samo dođe reći da je dosta i pomogne joj s brisanjem.

  2. #52
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mojca, ja sam "nemanje vremena" riješila ranijim buđenjem. Što se više razvlačiš, to je ranije buđenje. Pa je Velika (8.r.) koja je patološka razvuciteljica vremena, evoluirala do dobrovoljnog alarma u 6.40 da bi iz kuće krenula u 7.50 (umivanje, pljus ispod pazuha, dezić, krema, doručak, pranje zuba, oblačenje, četka).

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ahahaha Trina kraljice!

    Da dodam svoje: zašto uspešni i ugledni prosvetni radnik čeka da njegova žena opere suđe da bi uradila domaći sa njegovom decom? (ne, nisam vikala "ja ću." Ali zona ugode...)

    I da se ispravim, domaći uglavnom proveravam i objašnjavam- ne "radim ga sa decom". Da se neko ne zakači za izraz.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 04.12.2018. at 11:45

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu ovo se crtice iz istog dana...

    Dođe doma u 7.30 a dijete u 8 mora biti u krevetu... i umjesto da tiho ispriča priču, krene ludovati s njom.
    Oblači ju jutro jer kasni... ako ja kuham ujutro pa i ja kasnim sa svim...
    Ne sprema ju na spavanje. Nikad. Osim ako mene nema doma. Jer radi. Non stop.
    Ne kupa ju... samo dođe reći da je dosta i pomogne joj s brisanjem.
    joj ovo ludovanje je klasika i nije samo namjenjeno očevima, zna tak i moja klinka, cijeli dan nekaj drugo i sad bi ona navečer e igrala s klincem ili nekaj treće

  5. #55
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, ja sam "nemanje vremena" riješila ranijim buđenjem. Što se više razvlačiš, to je ranije buđenje. Pa je Velika (8.r.) koja je patološka razvuciteljica vremena, evoluirala do dobrovoljnog alarma u 6.40 da bi iz kuće krenula u 7.50 (umivanje, pljus ispod pazuha, dezić, krema, doručak, pranje zuba, oblačenje, četka).
    X

    Nema ustupaka.

    Sudbina to kad tad riješi kako treba - moj mlađi sin (veliki pospanac) ima nastavu od 7:30 kad je ujutro u školi, pa mora navečer slagati stvari i mora ustati na vrijeme.

    Ne znam kud bi došli da od vrtića nisu utrenirani spremati stvari navečer (sve osim gableca), školske knjige i odjeću. Ustajanje isto na zvono, nema razvlačenja. Pustila sam mlađega da par puta zakasni u školu - okanio se u roku keks. Posljedice brzo postave stvari na svoje mjesto, hehehe...

    Ključno pitanje je TKO JE VLASNIK PROBLEMA? Mojca je sklona preuzeti i tuđe na sebe (znam ja kako je to, iz iste sam vreće) a spasiti se može samo i jedino ako ostale ukućane povremeno pusti da zabrazde i da SAMI rješavaju posljedice.

  6. #56
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    A možda Mojca zapravo ima dvoje djece?

    Nego... koliko klinci u prvom razredu osnovne škole trebaju sna?
    Ja se trudim da je u 8 u krevetu, da u 8.30 spava, dižem ju u 6.45. Odlazi od doma u 7.45-7.50.

  7. #57
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa voli titrati djetetu .. meni je moju isto žao rano buditi ujutro kad je tako maWa i sWatka

  8. #58
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Naš broj djece uglavnom se računa formulom n+1.

  9. #59
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    a moj .. za koliko djece vrijedi kilavi pas

  10. #60
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Oduvijek me muči ovaj dativ nakon glagola "titrati"

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Naš broj djece uglavnom se računa formulom n+1.
    Hehehe, u najboljem slučaju je tako....

    Ali češće je >n+1 (dodaš širu obitelj koja nije uvijek od pomoći, nego često i treba pomoć vrsta raznih i eto ti....). Kad mi bude pun kufer svega od rodbine, tješim se da je bolje biti s ove strane plota (pomagati, a ne biti u poziciji da trebaš pomoć).

  12. #62
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Oduvijek me muči ovaj dativ nakon glagola "titrati"
    Što te to ima mučiti, nema te gramatike u kojoj je ispravno reći "titrati djetetu"

  13. #63
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    onda bar titrajte oko djeteta

  14. #64
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    otvori gramatički topiĆ

  15. #65
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zato što smo od nulte godine vikale: Pusti, ja ću! Ne pašu te štrample, nisi joj dobro razmazao kremu, ja ću VAM pripremiti robu (da budete najljepši!), nikad se ne igraš s njom!, ja ću posložiti u ormar ti to bzvz složiš pa nikad ne znam gdje je što....
    jesam li sve pokrila?

  16. #66
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    (Mojci treba odati priznanje za trud privlačenja ljudi na forum...još koja tema pa će i Cvijeta navrnut).
    xxxx

  17. #67
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mojca lukavo preusmjeri našu pažnju kad ne želi da se više komentira na prethodno popularnoj temi

  18. #68
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ne tražim ja rješenja, riješim ja to na svoj način (neželiteznati) ali me zanima zašto, o zašto...
    zato jer zene to dopustaju (a poneke i svjesno/nesvjesno zele, pa onda mogu legitimno kukati )

  19. #69
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Sad si mi dala misliti, ovo s povrćem.
    Nekad smo, kao mladi par, išli zajedno na plac i kupovali i voće i povrće i ostalo.
    Onda je došlo malo dijete, pa ga naravno nismo vukli u gužvu i u trgovinu, nego je MM nastavio odlaziti na plac, a ja sam radila druge stvari po kući.
    Rezultat, nakon više od 10 godina: on bolje kupuje na placu od mene, poznaje kumice, mesare i lika u ribarnici, čuvaju mu robu ili čak daju dodatke (neki dan je dobio ribe gratis ), istina da zaboravi ponekad što je na spisku, ali to se i meni događa. Dakle, rješenje je bilo samo uvaliti kompletno neki posao njemu, i naučit će ga.

    Druga stvar je što smo navikle držati sve pod kontrolom, pa se muževi (tate) često izmaknu jer im se ne da misliti na ono o čemu već vodi računa netko drugi.
    to ti jeto!
    nakon 10 000 sati svatko moze postati ekspert. ali oni nikad ne dodu do 10 000 sati jer mi odradujemo 30 000 sati.

  20. #70
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Pa vjerojatno mu fali vremena s njom, tokom dana. Mislim da je korisnije i njoj i njemu, provesti sat vremena duze u nekoj njima veseloj, zabavnoj atmosferi od toga da li je dijete u krevetu tocno u 8, 8.30 ili 9 sati.

    Moja prvasica nikad ne zaspe prije 10sati. Isto se dize 6.45. Nisam primjetila da joj je malo sna.

  21. #71
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    i to sto kazes. igranje i zabava je uvijek dobra opcija.
    moja je isto isla oko 9, pola 10 spavati.

  22. #72
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca lukavo preusmjeri našu pažnju kad ne želi da se više komentira na prethodno popularnoj temi



    (kvragu,skužilame!)

  23. #73
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vjerojatno mu fali vremena s njom, tokom dana. Mislim da je korisnije i njoj i njemu, provesti sat vremena duze u nekoj njima veseloj, zabavnoj atmosferi od toga da li je dijete u krevetu tocno u 8, 8.30 ili 9 sati.

    Moja prvasica nikad ne zaspe prije 10sati. Isto se dize 6.45. Nisam primjetila da joj je malo sna.
    Slažem se, ali mojoj je malo sna. Fakat je...
    Možda je to samo sad kad su noći dulje... tad i ja više spavam...

    Dok je išla u vrtić, kao da joj je manje sna bilo dovoljno.

  24. #74
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mojca, ja mislim da bi ti lijepo trebala otici ne nekakav trotjedni odmor. sama!
    i pustiti i muza i dijete i ravnatelja, neka se bakcu kako znaju i umiju!

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku

    Nego... koliko klinci u prvom razredu osnovne škole trebaju sna?
    Ja se trudim da je u 8 u krevetu, da u 8.30 spava, dižem ju u 6.45. Odlazi od doma u 7.45-7.50.
    moje idu spavati u 9, bez obzira dli je škola ujutro ili popodne.
    za školu ujutro se dižu u 06:50, a odlaze od doma u 07:30. u tih 40 minuta podoručkuju, obuku se, počešljaju i operu zube. i malo pogledaju crtiće dok dolaze k sebi.
    i tako od prvog razreda.

  26. #76
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    moj inače ide spavat oko 21:30-22:00, ali u prvim mjesecima prvog razreda bi redovito dosta ranije išao u krevet, bio je jako umoran (mislim čak i kad je škola popodne, dakle nije bilo zbog ranog ustajanja, uostalom i prije se dizao oko 7)
    ali, kad je umoran, ne bi mu smetalo da ga netko razigra, onog momenta kad se smiri, zaspe u čas
    20 minuta igranja, pa 10 minuta maženja i eto ga

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Još samo odgovor na naslov teme: tata se preznoji dok djetetu navuče štrample jer ih ne navlači ni sebi, pa nema pojma kako se to radi...

    Ako dijete želi nositi štrample (zabogamiloga ide u školu) nek si ih navuče sama. Ako želi dulje spavati, nek nosi termo hlače i sokne. Odabereš koje dane se nose štrample i suknje (npr. vikendom) a ostale dane odjeću učiniš PRAKTIČNOM. Nek nosi čizme bez žniranaca, cipele na čičak, jaknu koju može sama zakopčati i slično, jer prtljanje nervira i mene (jučer sam odbacila u šturc lijepu crvenu kožnu torbu jer ima ušljivu kopču koja mi stalno čupa boucle vunu kaputa. Mrš! Nisam ju još bacila u smeće, ali bome... ozbiljno razmišljam o tome.

    DakleM - ne bih ja ni muža ni dijete opterećivala sa štramplama. Nek nosi sokne i tajice ili hlače. Kad bude mogla sama hendlat štrample ili hulahupke, nek nosi. A da mi dobije napad šize zato jer kasni, a dugo je spavala i ne može navući štrample - odvela bih je u školu gole guzice, časna riječ. To je moj mlađi bio sklon, cirkusirati u eri najveće žurbe, pa smo ga fino resetirali. Ili ga pustiš da spava do trećeg sata (ali ne pravdaš izostanak) ili zagalamiš i natjeraš ga obuče ono što može obući brzo.

    Bome, tako je i danas. On voli košulje, ali mu ne pada na kraj pameti obući ih ujutro u školu, jer to treba kopčati u 7 ujutro, a on je jedva u stanju pogoditi rupu od wc-a za pišanje, a kamo li rupice od gumba, hehehe.... Pa se zato košulje nose u drugo doba dana. Nosi ih kad je u školi popodne ili kad ide s društvom nekamo. Ujutro - no way...

  28. #78
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    to ti jeto!
    nakon 10 000 sati svatko moze postati ekspert. ali oni nikad ne dodu do 10 000 sati jer mi odradujemo 30 000 sati.
    Ne znam zašto Gladwell nije i tih naših 30 000h istraživao .

  29. #79
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moj nikad nije imao problem sa djecom.Ali ima problem sa drugim,u stvari logički jednostavnim rješenjima.Npr.nikad,uzalud mu ja govorila i pokazivala,ne zna složiti suđe u mašinu.I uzalud mu govorila da se tanjiri i šerpe ne stavljaju da zaklanjaju drugo suđe.Da se uključi mozak shvatio bi da voda ne može proći i ne može oprati bla,bla...Meni niko nije pokazivao ,pa opet znam...
    Ili drva...(sad sam išla po drva,pa mi je svježe)...Pa nemoj mješati suha,stara i ona nova koja su još vlažna...I njemu je logički izbaciti iz podruma u hodnik kutije sa cipelama i igračkama,a ostaviti na sigurnom i zaključanom stari satelitski pohrđali tanjir i sanjke koje namjeravam baciti...Ubiću se...

  30. #80
    magistra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    192

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zato što smo od nulte godine vikale: Pusti, ja ću! Ne pašu te štrample, nisi joj dobro razmazao kremu, ja ću VAM pripremiti robu (da budete najljepši!), nikad se ne igraš s njom!, ja ću posložiti u ormar ti to bzvz složiš pa nikad ne znam gdje je što....
    jesam li sve pokrila?
    Istina!

  31. #81
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni to jednostavno nisu pitanja za prvašića - jer prvašić (ma i predškolarac) se sam oblači, kupa, pere kosu, briše, bira odjeću, slaže raspored za sutra...?! Jedino je pitanje ako kasne da li tata na vrijeme kaže da se krene aktivnostima za izlazak.
    Ako je pitanje za trogodišnjake - ne znam jer ih nisam dobivala. Jer je oduvijek bilo jasno da je i on punoljetna odrasla osoba koja jednako kao i ja zna obaviti elementarne stvari s djetetom i nisam mu se petljala u to ako bi on to preuzeo na sebe.

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Što se spavanja tiče - pa nije čudo da dijete koje je krenulo u školu treba više spavanja nego dijete koje je u vrtiću. U vrtiću je atmosfera višemanje opuštena, a u školi se treba koncentrirati na nastavu i to je potpuno drugačija priča. U vrtiću se ne dogodi ništa ako propusti koju informaciju, u školi to može koštati ocjene.

    Moj srednjoškolac je jučer odspavao sat vremena popodne, a ne ide kasno u krpe. Pitam - o čemu je riječ, a on kaže da je imao dva sata tjelesnog i dva sata matematike i još blablabla i da je umoran. Poslije je bio ko novi i veselo prionuo na zadaću.

    Uostalom, i ja bih popodne ispružila noge, samo da stignem...Ponekad mi i uspije, ali ne baš svaki dan.

  33. #83
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    zato jer zene to dopustaju (a poneke i svjesno/nesvjesno zele, pa onda mogu legitimno kukati )
    Nije baš samo ovako, mada nije ni da nema istine u tome.

    Tko god ima doma muško i žensko dijete i odgaja ih jednako od dojenačke dobi u smislu da nema muških i ženskih igara i zaduženja može na vlastitom empirijskom uzorku upoznati funkcioniranje muškog i ženskog mozga.
    Meni je to moram priznati pomoglo da se manje nerviram i ljutim na odraslu mušku jedinku.

  34. #84
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Odleti mi post prerano.
    Kad gledam svog srednjoškolca kako tupo gleda u otvoreni ormar i ne može na polici na kojoj uvijek stoje naći vlastite gaće pomiješa mi se osjećaj nevjerice, bijesa i sažaljenja.

  35. #85
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Nije baš samo ovako, mada nije ni da nema istine u tome.

    Tko god ima doma muško i žensko dijete i odgaja ih jednako od dojenačke dobi u smislu da nema muških i ženskih igara i zaduženja može na vlastitom empirijskom uzorku upoznati funkcioniranje muškog i ženskog mozga.
    Meni je to moram priznati pomoglo da se manje nerviram i ljutim na odraslu mušku jedinku.
    Živa istina

  36. #86
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Nije baš samo ovako, mada nije ni da nema istine u tome.

    Tko god ima doma muško i žensko dijete i odgaja ih jednako od dojenačke dobi u smislu da nema muških i ženskih igara i zaduženja može na vlastitom empirijskom uzorku upoznati funkcioniranje muškog i ženskog mozga.
    Meni je to moram priznati pomoglo da se manje nerviram i ljutim na odraslu mušku jedinku.

    A kad imam samo žensko dijete...

  37. #87
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Nije baš samo ovako, mada nije ni da nema istine u tome.

    Tko god ima doma muško i žensko dijete i odgaja ih jednako od dojenačke dobi u smislu da nema muških i ženskih igara i zaduženja može na vlastitom empirijskom uzorku upoznati funkcioniranje muškog i ženskog mozga.
    to bi bilo tako, kada bi dijete odgajali amo mama i tata.
    no dijete od samog rodenja "odgaja" u velikoj mjeri i okolina i drustvo i onaj napisani i nenapisani common sense.
    nema te okoline, ni tih roditelja (zasada) koji musko i zensko dijete jednako odgajaju.

  38. #88
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ok, moj stvarno ide svuda, dapače, to najviše i voli, obavljati raznorazne posliće i obaveze izvan kuće.
    Isto kao i moj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #89
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mene zanima kako netko nakon 9 godina življenja u istom stanu ne zna gdje koji komad posuđa stoji?!
    i uvijek isti lonac ili istu zdjelu stavi na isto KRIVO mjesto, kako se žena ne bi živcirala?!
    u stvari uvijek iste stvari stavlja na isto krivo mjesto, tako da sam i ja nakon 9 godina naučila pronaći stvari kad nisu na svom mjestu.

  40. #90
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Lol Tashunice, pa ocito on ima svoju logiku kao ti svoju.
    Jedan moj prijatelj ima roditelje koji svatko ima svoju vrlo cvrstu logiku kako treba slozit sudje u masinu, i taj tihi rat se vodi na nacin da se oboje zure slozit masinu po svom i upalit je da se opere prije nego drugi stigne preslozit.
    Cak sam razmisljala o tome da odfejkam neki nelogican nacin slaganja, ne bi li se i moj muz zurio upalit masinu prije nego dodjem doma

  41. #91
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    hehehe, i moj ima osebujan nacin popunjavanja suderice. prvo sam se nervirala, pa svadala, pa nervirala... ssd sam dostigla zen i bas me briga kako slaze. bitno da slozi i da se sude opere. isto tako i (ne)slaganje padela. ako nije u jednoj kredenci, bit ce u drugoj. life is too short da bih se uzrujavala oko toga. ili majice koju je dao malisi da obuce. bitno da je suho i cisto. sve ostalo... bijem druge bitke

  42. #92
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ako nekome treba muž koji voli preslagivati ormare, lonce, poklopce, dječju sobu i njihove ladice, prepravljati nabolje već složeno prljavo suđe u suđerici ili čiste tanjure u ormariću, skupljati mrvice s poda, zatezati krevete, odstranjivati prašinu puhanjem ... posudim jednog u zamjenu za domaći pekmez ili ajvar.

  43. #93
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno


  44. #94
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nekome treba muž koji voli preslagivati ormare, lonce, poklopce, dječju sobu i njihove ladice, prepravljati nabolje već složeno prljavo suđe u suđerici ili čiste tanjure u ormariću, skupljati mrvice s poda, zatezati krevete, odstranjivati prašinu puhanjem ... posudim jednog u zamjenu za domaći pekmez ili ajvar.
    Ako u zamjenu trebaš jednog koji to NE radi ali rado gunđa o postojećem stanju, dajem svog na dulje staze

  45. #95
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ih

  46. #96
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako u zamjenu trebaš jednog koji to NE radi ali rado gunđa o postojećem stanju, dajem svog na dulje staze
    Pa gunđanje ti je sad u standardnoj opremi, nema nadoplate.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Npr.nikad,uzalud mu ja govorila i pokazivala,ne zna složiti suđe u mašinu.I uzalud mu govorila da se tanjiri i šerpe ne stavljaju da zaklanjaju drugo suđe.Da se uključi mozak shvatio bi da voda ne može proći i ne može oprati bla,bla...Meni niko nije pokazivao ,pa opet znam...
    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Jedan moj prijatelj ima roditelje koji svatko ima svoju vrlo cvrstu logiku kako treba slozit sudje u masinu, i taj tihi rat se vodi na nacin da se oboje zure slozit masinu po svom i upalit je da se opere prije nego drugi stigne preslozit.
    Cak sam razmisljala o tome da odfejkam neki nelogican nacin slaganja, ne bi li se i moj muz zurio upalit masinu prije nego dodjem doma
    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    hehehe, i moj ima osebujan nacin popunjavanja suderice. prvo sam se nervirala, pa svadala, pa nervirala... ssd sam dostigla zen i bas me briga kako slaze. bitno da slozi i da se sude opere.
    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    prepravljati nabolje već složeno prljavo suđe u suđerici
    Iz priloženog vidim da je suđerica često pitanje između bračnim partnera pa mi je sve drago što je još uvijek nemamo. Kod nas MM pere suđe, a ja se ne bunim I odlično ga opere, jelte, onih 10000 sati igra i tu neku ulogu

  48. #98
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nekome treba muž koji voli preslagivati ormare, lonce, poklopce, dječju sobu i njihove ladice, prepravljati nabolje već složeno prljavo suđe u suđerici ili čiste tanjure u ormariću, skupljati mrvice s poda, zatezati krevete, odstranjivati prašinu puhanjem ... posudim jednog u zamjenu za domaći pekmez ili ajvar.


    može
    ali samo ako pri tome šuti

    ako jambra kako sam to napravila, zašto je tako neuredno...
    zadrži si ga

  49. #99
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Za odjecu i sudje znam gdje su, al ima puno stvari za koje nemam pojma gdje su. Nemam pojma gdje su moji dokumenti. Ne znam setapirat wifi vezu po kuci izmedju mobitela, printera i racunala. U podrum se ne usudim ni sici, bojim se glodavaca. Ne znam gdje su nam sezonske gume, kod nekog vulkanizera stoje, al nemam pojma kojeg. Ne znam kad nam istice parkirna karta, ni kolike su rezije, niti imam internet banking, ni kakav imamo ugovor za televiziju, ni...

    Mislim, mogla bih sve to znati, al stvarno me to ne zanima. Pretpostavljam da je slican odgovor prosjecnog muskarca na Mojcina pitanja.

  50. #100
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Sve iz pocetnog pitanja je isključivo stvar prakse za bilo koju osobu prosječne inteligencije. Znači ako to ne zna odraditi da to ne radi skoro nikad. A zašto - to zna valjda mojca.

    Ja u kući ne znam busiti busilicom i prckati po struji, ne zato što imam zenski mozak nego jer sam si dopustila da se ne potrudim naučiti jer je imao tko preuzeti. S druge strane moja mama to zna sa svim dobro i imam jasna sjećanja na nju kako barata busilicom i sarafi uticnice Tako da nije do krivih uzora nego do moje lijenosti.

    Sve ostalo je standardno tjesenje žena koje sve rade po doma kako je to što muški mozak pa jadnici ne znaju složit vas, pustit veš mašinu, spremit djecu i sl... Ili ak znaju nije na "pravi" (citaj: zenin) način.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •