Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 293

Tema: Zašto se tata preznoji dok djetetu navuče štrample?

  1. #101
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja se u suđericu ne miješam, mm ima sudtem koji je najbolji , a ja si mislim jedna briga manje.

  2. #102
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Za odjecu i sudje znam gdje su, al ima puno stvari za koje nemam pojma gdje su. Nemam pojma gdje su moji dokumenti. Ne znam setapirat wifi vezu po kuci izmedju mobitela, printera i racunala. U podrum se ne usudim ni sici, bojim se glodavaca. Ne znam gdje su nam sezonske gume, kod nekog vulkanizera stoje, al nemam pojma kojeg. Ne znam kad nam istice parkirna karta, ni kolike su rezije, niti imam internet banking, ni kakav imamo ugovor za televiziju, ni...

    Mislim, mogla bih sve to znati, al stvarno me to ne zanima. Pretpostavljam da je slican odgovor prosjecnog muskarca na Mojcina pitanja.

    Kad malo bolje razmislim... bolje mi je da sutim.
    Sve navedeno, plus puni i prazni perilicu. I kupuje tabletice za nju.

  3. #103
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Nije baš samo ovako, mada nije ni da nema istine u tome.

    Tko god ima doma muško i žensko dijete i odgaja ih jednako od dojenačke dobi u smislu da nema muških i ženskih igara i zaduženja može na vlastitom empirijskom uzorku upoznati funkcioniranje muškog i ženskog mozga.
    Meni je to moram priznati pomoglo da se manje nerviram i ljutim na odraslu mušku jedinku.
    Ako taj isti ima muza koji je djir 'sestro, skalpel' ako treba navuc strample, djaba 'istog odgoja'. Tj obrasci se ponavljaju pa ce sin ko tata, a kcer ko mama. Kekeci gledaju odrasle i kopiraju, i tako se 'odgajaju'.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.12.2018. at 23:29

  4. #104
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    I zašto uvijek pita "što će obući"?
    I zašto nikad ne zna di što stoji?
    I zašto se uvijek krene s nekim dinamičnim igrama tik pred spavanje?
    I zašto nikad ne zna treba li dijete oprati kosu?
    I zašto se gotovo nikad ne sjeti namazati dijete nakon kupanja?
    1.) Ja sam manje vise izbacila MMa iz oblacenja. Krene od vremena kad si sam doma s djetetom, pa onda mi dobivamo dosta robe od mojih prijateljica, to je stalno neko preslagivanje, vracanje, forvardiranje... Nema uopce pregled, a situacija se stalno mijenja.
    2.) To sam ja, to nije MM.
    3.) I to sam ja. Onda se izmaknem kad shvatim sto se dogadja pa MM smiri situaciju.
    4.) Ja kupam 80%. Trogodisnjak je.
    5.) Nisam nikad mazala dijete ni s cim. Ali sve oko medikamentoznih momenata, doktora i sl vodim ja, ako je to slicno. Ali MM recimo tocnije rukom procjenjuje temperaturu. Uskace kad ja izgubim zivce.

  5. #105
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Za odjecu i sudje znam gdje su, al ima puno stvari za koje nemam pojma gdje su. Nemam pojma gdje su moji dokumenti. Ne znam setapirat wifi vezu po kuci izmedju mobitela, printera i racunala. U podrum se ne usudim ni sici, bojim se glodavaca. Ne znam gdje su nam sezonske gume, kod nekog vulkanizera stoje, al nemam pojma kojeg. Ne znam kad nam istice parkirna karta, ni kolike su rezije, niti imam internet banking, ni kakav imamo ugovor za televiziju, ni...

    Mislim, mogla bih sve to znati, al stvarno me to ne zanima. Pretpostavljam da je slican odgovor prosjecnog muskarca na Mojcina pitanja.
    Ova tema možda nije najpoticajnija za mene.

  6. #106
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    I da, jos nemam pojma kad treba dijete ici na cijepljenje.
    Sve sto ima veze s administracijom kod mene 0 bodova.

  7. #107
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nekome treba muž koji voli preslagivati ormare, lonce, poklopce, dječju sobu i njihove ladice, prepravljati nabolje već složeno prljavo suđe u suđerici ili čiste tanjure u ormariću, skupljati mrvice s poda, zatezati krevete, odstranjivati prašinu puhanjem ... posudim jednog u zamjenu za domaći pekmez ili ajvar.
    Imam domaći pekmez i ajvar, ali imam i tri muška.... ništ od mene.

    Ja sam morala naučiti kako prihvatiti stvari s kojima se ne slažem (krš na dječjim stolovima, suđe u sudoperu) DO NEKE MJERE tj. do vikenda. A oni su morali prihvatiti da je vikendom na snazi roditeljski (i supružnički ) terorizam i da se tada sve mora dovesti u ekološki prihvatljivo stanje.

    To je bit suživota. Popustiš negdje gdje ti nije bitno, a ukopaš se tamo gdje ti je bitno. S vremenom se nađe neka prihvatljiva granica. Nisam mislila da ću moći podnositi hrpu cipela u predsoblju, pa i ne podnosim, ali dva-tri para koje su na sušenju, to mogu. Nisam ista osoba kakva sam bila prije nego sam se udala. Sad je sa mnom lakše živjeti. A vjerujem da će i s mojim sinovima biti moguć suživot njihovim budućim obiteljima. Ponekad zagalamim, ponekad pospremim za njima (ako je kraj polugodišta ili frka na poslu), ponekad ih ostavim da odrade i moj uobičajeni dio itd. Ljudi smo - život je linija kompromisa.

  8. #108
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako taj isti ima muza koji je djir 'sestro, skalpel' ako treba navuc strample, djaba 'istog odgoja'. Tj obrasci se ponavljaju pa ce sin ko tata, a kcer ko mama. Kekeci gledaju odrasle i kopiraju, i tako se 'odgajaju'.
    Upravo tako.
    Kod nas otprilike svi rade sve, dakle nema da je muž zadužen za auto a ja za kuhanje, relativno je podjednako raspodijeljeno. Ali, ukoliko zanemarimo tu odgojnu komponentu, rekla bih da različitu važnost pridajemo različitim stvarima. Tako je je npr on iznimno pedantan u (svakodnevnom) čišćenju kuhinje (nakon njega je kuhinja za žurnale, dok se meni tako da samo jednom mjesečno), ali je istovremeno u stanju staviti paštu u mlaku vodu na što se ja ježim ili spremiti naopako okrenutu majicu ili hlače u ormar, na što se isto ježim - jer to njemu nije tako važno. Meni društvene obveze nisu tako važne, baš sam nekakav hermit i trudim se izbjeći sve što mogu, dok je njemu taj dio života iznimno važan.
    Ono nad čim se ja lomim je - prihvatiti to ili inzistirati na unaprjeđenju, promjeni, ali pri tome biti svjestan da i ja trebam biti spremna na promjene koje se od mene zahtijevaju.

  9. #109
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mislim da je ova tema započeta u šaljivom tonu, i da se nitko od nas stvarno ne žali na svog muža. Ja se na svog svakako ne žalim, ovo što sam pisala su smiješne crtice iz života.

    Meni se sviđa termin zone ugode koji sam naučila ovdje na forumu, znači - jako je lako prepustiti se zoni ugode i praviti se da ne znaš napraviti ovo ili ono.

    Ja sam, recimo, u totalnoj zoni ugode što se tiče psa, tako da smo recimo došli do toga da ja "ne znam" psu dati tabletu.

  10. #110
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ono nad čim se ja lomim je - prihvatiti to ili inzistirati na unaprjeđenju, promjeni, ali pri tome biti svjestan da i ja trebam biti spremna na promjene koje se od mene zahtijevaju.
    možeš birat bitke
    ali po meni sasvim je ok imat neke stvari koje nas jedno kod drugog živciraju i da to tako ostane, samo da se ne ide u generalizacije tipa "on uvijek" "on nikad" ili "on to meni namjerno"

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    . A vjerujem da će i s mojim sinovima biti moguć suživot njihovim budućim obiteljima.


    Ovo je meni DIVNO za pročitati da roditelj razmišlja da jednog dana njegovo potomstvo bude svome partneru ugodno društvo za život/suživot.

    Bravo Peterlin! to i ja nastojim sa svojom djecom.

  12. #112
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    možeš birat bitke
    ali po meni sasvim je ok imat neke stvari koje nas jedno kod drugog živciraju i da to tako ostane, samo da se ne ide u generalizacije tipa "on uvijek" "on nikad" ili "on to meni namjerno"
    Misliš kao ova tema na forum.hr: http://www.forum.hr/showthread.php?t=1120689

  13. #113
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Cathy (napokon nešto sočno, mi smo stvarno dosadan forum, ko one slikovnice s Petrom)

  14. #114
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Joj, ovo sam bila čitala na Forum.hr i grozno mi je.
    Moj muž isto obavlja administraciju i šeće psa i vodi ga na cijepljenje.
    Podiže lijekove što je iznimno važno.
    Vozi auto na servis koji dogovaram ja.
    I to je to.
    Koliko god mi je ponekad užasno teško jer sam preopterećena, mislim da bih prošvikala da mi roštilj po kuhinji, suđerici, bilo gdje...
    Neka ga.
    Bolje je ovako kako je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #115
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    ...da mi rošta po kuhinji...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #116
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    [/B]
    Ovo je meni DIVNO za pročitati da roditelj razmišlja da jednog dana njegovo potomstvo bude svome partneru ugodno društvo za život/suživot.

    Bravo Peterlin! to i ja nastojim sa svojom djecom.
    Kako dolazim iz druge pozicije, tj. roditelja drugog spola - ja razmišljam da jednog dana moje dijete ne bude baš preugodno društvo za život, tj. da bude "asertivna" (prema bračnom drugu, svekrvi itd.).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.12.2018. at 11:32

  17. #117
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je ova tema započeta u šaljivom tonu, i da se nitko od nas stvarno ne žali na svog muža.
    Da.
    Upravo to.
    I on se sigurno pita kako mi je trebalo 15 godina da zapamtim koje gorivo mi auto troši.

    Umjesto toga, na trećoj temi za redom dobila sam psihološku obradu.
    Ne samo ja, nego i moj muž koji nikad nije napisao niti slova, kojeg nitko nikad nije vidio (čast iznimkama)... svi zaključci o njemu doneseni su vrlo jednostrano, temeljem samo mojih izjava... što je krajnje neprofesionalno.
    Dijete je dobilo niz dijagnoza... zanimljivo da su promakle i pedijatrici i tetama u vrtiću i učiteljicama u školi i tručnim službama u u školi.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Umjesto toga, na trećoj temi za redom dobila sam psihološku obradu.
    Ne samo ja, nego i moj muž koji nikad nije napisao niti slova, kojeg nitko nikad nije vidio (čast iznimkama)... svi zaključci o njemu doneseni su vrlo jednostrano, temeljem samo mojih izjava... što je krajnje neprofesionalno.
    Dijete je dobilo niz dijagnoza... zanimljivo da su promakle i pedijatrici i tetama u vrtiću i učiteljicama u školi i tručnim službama u u školi.
    To ti je samo dokaz da je na forumu ljudima dosadno (što netko napisa ranije, kao u slikovnicama o Petri )

  19. #119
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš kao ova tema na forum.hr: http://www.forum.hr/showthread.php?t=1120689

  20. #120
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To ti je samo dokaz da je na forumu ljudima dosadno (što netko napisa ranije, kao u slikovnicama o Petri )
    Pa da... pa im moj život dođe ko Santa Barbara.
    Idem brzo otvoriti temu da razmišljam o tome da nađem ljubavnika, jer mi muža nikad nema doma... i onda

  21. #121
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne čitam forum.hr, ali ovo mi je osvježilo dan . Ko da moja velika piše o maloj .

  22. #122
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ajme meni, nemam vremena sve čitati no prva strana mi je dosta. Ne mogu vjerovati. Ne znam dali bi se smijala ili zgražala.
    Mada moram priznati da poludim kad si ja skuham neki keto prilog a oni pored svojih ugljikohidrata pojedu moje, no prešutim, a i drago mi da su pojeli malo više povrća...
    ali po meni sasvim je ok imat neke stvari koje nas jedno kod drugog živciraju i da to tako ostane, samo da se ne ide u generalizacije tipa "on uvijek" "on nikad" ili "on to meni namjerno"
    ovo bi od svega potpisala

    I nešto, jako mi je ružno kada partneri jedno drugo uspoređju s drugim nekim ljudima. Tipa ja ne pečem kolače, a kako Marica peče kolače, a i kuća joj je ko u crkvi, a tebi... itd.
    Svi imamo neke svoje vrline i mane, treba se naučiti živjeti s tim manama, lako za vrline.

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ako ništa drugo, bar se danas nije trebao znojiti oko štrampla.


    usput moj veliki je prestao nositi štrample baš kad mu se počela sušiti koža s nekih 2-3 godine i posle je nosio samo ili tanku piđamu ili tanke tajce ispod hlača ili deblje hlače , bio je jedini u vrtiću koji nije imao duplu odjeću na sebi i tak se saftao cijeli dan , klinci nikad nisu ni obukli štrample.

  24. #124
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je ova tema započeta u šaljivom tonu, i da se nitko od nas stvarno ne žali na svog muža. Ja se na svog svakako ne žalim, ovo što sam pisala su smiješne crtice iz života.
    Povlačim napisano

  25. #125
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Povlačim napisano
    Južina

  26. #126
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako dolazim iz druge pozicije, tj. roditelja drugog spola - ja razmišljam da jednog dana moje dijete ne bude baš preugodno društvo za život, tj. da bude "asertivna" (prema bračnom drugu, svekrvi itd.).
    ja imam oba spola i želim za oboje isto

    ajme na forum.hr mi smo dosadne babuskare prema njima
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.12.2018. at 13:22

  27. #127
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Povlačim napisano


  28. #128
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ajme zašto nemam vremena za forum ovih dana!

  29. #129
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Povlačim napisano
    Pojeo ti je ručak?

  30. #130
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ahahaha pa i to se znalo dogoditi, ali bar ne živim u Šangaju kao ova sa forum.hr-a

  31. #131
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pojeo ti je ručak?
    Bome mi je ovo dalo ideju, hehehe.... U frižideru treba napraviti odvojene police i napisati tko smije uzimati hranu sa koje

    Ont. mm i ja smo prošli tjedan morali sebi raditi lovački ručak, jer su djeca pojela sve špek fileke (skuhala ja paket i pol tj. 750 g - iz Lidla). A mislila sam si kak bi bilo dobro da skuham oba paketa cijela. Taman bi nam bilo. Nije da smo ostali gladni, ali nismo jeli kaj smo planirali.

    Lovački ručak = narezali domaći špek i miješanu salatu (moja zimnica - ukiseljena zelena paprika, zelje, luk, zeleni paradajzi). Nema ŠAMSE da netko ostane gladan. Ako ostane - sam si je kriv.

  32. #132
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    totalno razumijem ovu iz Šangaja, ja sam svojedobno sakrila Merci čokoladu da mi je muž cijelu ne pojede kad navečer odem leć
    ja bih sakrila pršut na poslu bez tračka grižnje savjesti

  33. #133
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    e o ovome tko smije kaj sam jučer s klincem pričala, i reko je nek ja njemu napišem koja je njegova rajgla

  34. #134
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš kao ova tema na forum.hr: http://www.forum.hr/showthread.php?t=1120689

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    baš sva sreća da nemam nikog pored sebe

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    A možda Mojca zapravo ima dvoje djece?

    Nego... koliko klinci u prvom razredu osnovne škole trebaju sna?
    Ja se trudim da je u 8 u krevetu, da u 8.30 spava, dižem ju u 6.45. Odlazi od doma u 7.45-7.50.
    S obzirom da ja imam više mana nego MM osvrnut ću se samo na ovo.
    Za moju je ova tvoja količina sna bila SF. Ne znam dal je ikada zaspala prije 10.

  37. #137
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Moji isto nikad nisu bili u krevetu u 20h a kamoli otkako su školarci. Isto su u krevetu između 21:30-22:00h i to im je dosta sna. 9-9:30h.
    Al količina sna je individualna stvar.

    Moram priznat i meni paše tako jer onda provedemo više vremena zajedno na dnevnoj razini. Sa sporta znaju tek doć oko 20h.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.12.2018. at 17:21

  38. #138
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nekome treba muž koji voli preslagivati ormare, lonce, poklopce, dječju sobu i njihove ladice, prepravljati nabolje već složeno prljavo suđe u suđerici ili čiste tanjure u ormariću, skupljati mrvice s poda, zatezati krevete, odstranjivati prašinu puhanjem ... posudim jednog u zamjenu za domaći pekmez ili ajvar.
    Imam istoga doma. Evo ga slaže po sobi, a ja tipkam i razmišljam da li da ga pustim da slaže složeno ili da se nerviram...zen,neka slaže. Lako ću ja presložiti, tj porazbacati
    Kad on složi knjige, ma to je kao po špagu, sve uzima u obzir, i veličine i abecedu i žanrove, brrrrr. Jadan on samnom, ja samo stavim knigu na policu ( ako ne ostane pokraj)

    A hulahopke obući? Preznojavanje.

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako taj isti ima muza koji je djir 'sestro, skalpel' ako treba navuc strample, djaba 'istog odgoja'.
    Ista stvar ako je đir "yes, sir", di će hulahop navlačiti...

    Mama sam dva sina i jedne kćeri, ali zalud truda isto ih odgajati, kad im ni uzori u mami i tati nisu isti. Muški mozak i ženski nisu pa nisu isti. Bar po mom iskustvu.
    Iako, mislim da su dečki koji stasaju danas, spremniji navući djetetu hulahopke u razumnom vremenu, razumnijem nego generacija moga muža. I sa manje znoja.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako dolazim iz druge pozicije, tj. roditelja drugog spola - ja razmišljam da jednog dana moje dijete ne bude baš preugodno društvo za život, tj. da bude "asertivna" (prema bračnom drugu, svekrvi itd.).
    meni se čini da će moja biti iznenađena, jedino ako se nove generacije nisu promijenile

  40. #140

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja s cetiri sina rado bih imala problem navlacenja strampli.
    Nego, imaju li vasa djeca skolsku odjecu? Ove sam godine ili prosle, uvela striktnu podjelu na skolske majice s kragnom i skolske trenirke koje imaju odvojeno mjesto u ormaru i cini mi se da su i samostalniji i uredniji. Opet ponekad pomislim da sam ih uniformirala kako bi meni bilo lakse s robom.
    Al, lakse mi je.

  41. #141
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Inace radimo inventuru ormara po zavrsetku ljeta i pripreme za skolu i onda padne dogovor: ovo na ovim policama vam je za skolu/vrtic, a ovo vam je "za po kuci"...toga se pridrzavamo mozda koji tjedan i onda navlace sto god im prvo dode pod ruku. Odustanu i one i ja. Sve sto nije zaflekano ili s rupama prolazi. Same sebi biraju sto ce obuci, samo sam na pocetku dala kratke upute sto s cim ide, ili sto nikako ne ide skupa i to je to.
    Robu iz susilice ili sa susila donese one, ja poslozim, a one spremaju na mjesto u ormaru. Tako najbolje znaju gdje im je sto. Decko je jos mali, ali i njemu slijedi ista skola kroz 2-3 godine.
    Posljednje uređivanje od anabeg : 06.12.2018. at 00:04

  42. #142
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, imaju li vasa djeca skolsku odjecu?
    Načelno da, ali se toga ne pridržava.

  43. #143
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja s cetiri sina rado bih imala problem navlacenja strampli.
    Nego, imaju li vasa djeca skolsku odjecu? Ove sam godine ili prosle, uvela striktnu podjelu na skolske majice s kragnom i skolske trenirke koje imaju odvojeno mjesto u ormaru i cini mi se da su i samostalniji i uredniji. Opet ponekad pomislim da sam ih uniformirala kako bi meni bilo lakse s robom.
    Al, lakse mi je.
    Slično... s tim da moji baš ne vole trenirke (čak ni po doma) pa imaju stare traperice/samterice za doma i nove za školu, nedjeljne odlaske k rodbini i slično. Isto tako i hoodice. Ne presvlače se baš uvijek kad dođu iz škole (mlađi dođe iz popodnevne smjene oko 20:30) aliii kreveti su pospremljeni (posteljina u bunkeru ispod ležaja preko dana) tako da nema šanse da dođe u doticaj s hlačama u kojima su bili u školi, javnom prijevozu i sličnim mjestima. U ormaru su hrpe odvojene koliko se može, jer nemamo baš previše mjesta, a istina je da imamo previše krpa (ne kupujem puno, ali dobivamo donacije, pa se skupi...). Šaljem dalje redovito, ali opet se namnoži.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da imala je. Ne sjećam se baš jel se redovno presvlačila. A sad se čak i u piđamu zna obući kad dođe iz škole ako joj je ona prva pod rukom. Što im srednja škola radi

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    A što se tiče štrampli kao mala ih je nosila jako rijetko. Ako je trebalo nosila je duge gaće.

  46. #146
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    A što se tiče štrampli kao mala ih je nosila jako rijetko. Ako je trebalo nosila je duge gaće.
    Tak su i moji dečki nosili duge gaće ili tajice ispod hlača u slučaju hude sile (recimo, kad smo išli na Sljeme ili Cmrok na sanjkanje). Ali to stvarno nije potrebno za vrtiće u kojima obično dobro griju. Vjerujem da ni u školama nije drugačije.

  47. #147
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Moji su uvijek skidali gornji sloj,tak da nisu bili u duplom u organizaciji

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moji se bez iznimke presvlace u pidzame i tako i ja. I dad postuju koja je skolska roba, samo sam im tako dokinula mogucnosti kombiniranja. Pa se pitam ubijam li njihovu kreativnost.

  49. #149
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Moji se bez iznimke presvlace u pidzame i tako i ja. I dad postuju koja je skolska roba, samo sam im tako dokinula mogucnosti kombiniranja. Pa se pitam ubijam li njihovu kreativnost.
    Ako im je kreativnost bitna, naći će načina da ju iskažu. A sa četiri sina u kući, praktičnost je puno PUNO važnija. Ja imam dvojicu i to dobno jako blizu, pa mi je pun kufer robe i njihovog kombiniranja. Povremeno maknem neke stvari. Ako ne pitaju više za njih, nakon jedne sezone većina ide u dobre ruke (ne sve, najbolje komade ostavim).

  50. #150
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Čekajte, nisam shvatila najbolje, vi se odmah po dolasku kući koje god doba bilo presvlačite u pidžame?
    Nama su pidžame samo za spavanje i eventualno vikendom boravljenje u njima nakon buđenja do prvog odlaska iz kuće.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •