Stranica 3 od 13 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 604

Tema: Život s radoholičarem - kako se riješiti grižnje savjesti bez imalo grižnje savjesti

  1. #101
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    I ja obozavam bebeci period, ali i stariji su mi super. Najstariji ima 13.5 pa ne znam kako je s 'pravim' tinejdzerima, ali razumem ovo sto trina prica o cuvanju. Nama se desilo da odemo na kraj sveta s troje i tamo dobijemo cetvrto, i fakat nemamo opcija za cuvanje. Ali evo sad mi najstariji hoce pricuvati mladje na neko krace vreme, i to je u stvari jedan od tih benefita odrastanja koje naravno obozavam :D
    Sto se tice vremena skroz solo, ja idem na trcanje solo (osim ponekad kad guram Theu), i to mi je za sad dosta. Dok trcim slusam knjige, pa ukradem 2 u 1. I na casovima na faksu budem sama. Kad Thea krene u skolu, sto ce biti za 3 godine, pocece i moja sloboda da raste, pa racunam da, ako sam do sad bila ok, bicu i te 3 godine

    Inace Mojca, ja razumem da ti je vazno da dete ima kvalitetno provedeno vreme (sa ocem) i da nije lako ostaviti kad osecas da to nece biti tako. Probaj im dati sansu, pa neka bude malo beze, s tendencijom poboljsanja. Ja sam oduvek imala takve dileme, narocito oko vrtica. Srecom, s tatom ostanu kratko, ali slatko.

  2. #102
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Koji period, ono kad ne možeš oka sklopiti pola sata u komadu, kad ne pišaš sama, ne jedeš baš jer moraš sjesti anne možeš sjesti, kad ti razvlače cicu pola metra u svim pravcima, kad moraš organizirati čitavu vojsku ljudi da ti čuvaju djecu jer četvero ih je pa ko može baš sve odjednom? Ono kad od njihovog plakanja dobiješ aritmiju, ja sam dan danas traumatizirana od plakanja, kad čujem bebu di plače donirala bi mami bocu žestice da se eutanizira jer znam kako joj je. Ajme, koji divan period. Sad sam u drugim brigama doduše i nije jednostavno ali spavam čitavu noć, pišam svakih po ure jer mogu, stariji čuvaju malu kad treba itd. .

  3. #103
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma rastu, kako ne, super brzo. Ali starimo i mi. Ja cu maltene biti za rashod kad moji npr. maturiraju i "odu od kuce".

    I ja sam od onih koji bi voljeli raditi "svoje" bez djece. Rijetko kad mogu, ali dosla je i meni voda do grla pa moram. I uspijem. Rijetko, ali uspijem.

  4. #104
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Trina, meni taj period nije uopce tako dramatican
    al stvarno
    i dalje tvrdim da mi je najsladji
    doduse, moje i nisu nesto drecale, cim sam im tutnula cicu, odmah je prestalo
    nisu bile ni neke spavalice, puno su cicale, al po noci sam spavala kad i one, s njima na cici
    i jesam se pokocila i bila neispavana i svastanesto, al ono, lijepo mi je bilo
    nisam bas normalna, stas
    i opet bih

    meni je koma period od cca 3-4 godine
    s trecom taj period jos uvijek traje, a uskoro ce 5
    zapravo, samo pogled na nju me odvrati od nauma za jos jedno (ukoliko bi to uopce bilo moguce)
    Posljednje uređivanje od Ginger : 08.12.2018. at 19:07

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa imam ja vremena za sebe. Ono, ustanem zorom ili ostanem dulje budna. Ne vidim kako bi mi oni smetali dok spavaju. Voljela bih ici sama na neke svoje interese, al opet drago mi je da sam i njih vodala jer vjerujem da su stogod i naucili.
    Mene veseli da mi djeca rastu i vjerujem da cu za sesnaest godina imat vremena vise nego sad za neke svoje interese. Samo, jednostavno sad nemam osjecaj da su moji interesi nepostojeci niti da sam nevidljiva. Niti da je moj zivot prestao. I meni je i onaj mali dojimdobesvijesti period bio drag.

  6. #106
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mene je osvijestilo jednom davno kad sam shvatila da djeca tim vucaranjem svugdje dobiju-ništa. Pamte uglavnom ništa. Zaborave i ružno i lijepo, pamte jedino jako upečatljive stvari. Recimo dijete od 5 će zapamtii da je bilo jednom u Parizu s materom i ocem, a od sadržaja će zapamtiti govno u karti, moći će se hvaliti nekome da su bili u Parizu. Što bi onda zapamtili od toga što ih mama vuče sa soboom na vježbe, slikanje, na kavu..To je samo tlaka za mamu i za dijete, koristi nula bodova. I onda shvatiš nakon 10 godina zahebancije jer nigdi nisi išla sama i ko čovjek pila kavu, pivu, rakiju, putovala sama s prijateljicom ili mužem..da je to negdje u djetetovoj podsvjesti ustvari i uspomene će dobiti jedino hipnozom u nekon starijoj dobi. A sve si mogla izvesti tako što si mogla mužu narediti da ponedjeljkom i srijedom od 17 mora biti kući s djecom, a ti di te volja. Učinak je isti, odnosno rezultat.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma ne mislim ja da moji znaju stogod o filozofiji jer su samnom hodocastili u knjiznicu. Al valjda danas citaju ista osim lektire jer su tim posjetima ipak usvojili tu neku ljubav. I moji se ipak sjecaju svacega. Nekih sitnica, ali i nekih pravih podataka.
    Sad jesu li vise mogli biti s mm, jesu. S tim da sam uvijek birala da u to vrijeme kad ne radi ni on ni ka, budemo vecinom svi zajedno ili da podijelimo djecu. Ja sam prvog sina rodila jako rano, tako da nikad nisam imala taj sama sam odrasli zivot pa mi valjda nema sto ni nedostajat.

  8. #108
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Trina, slazem se
    meni je inace jako bitno i solo vrijeme s mm
    al to imamo kad maleni zaspu
    natocimo casu crnog i uzivancija
    nedavno smo otisli solo na put od 4 dana
    prvi dan me pekla savjest, jer djeca nisu s nama
    al brzo me proslo, uzivali smo ko prasci
    al sam uzivala i u zagrljajima malih rucica na povratku

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Djeca me najvise financijski koce. Ne mozemo u Pariz. Da ih nemam ili da ih imam upola manje, mogla bih. Ili da imam drugaciju radnu etiku pa da mm radi uvijek ili da ja ostajem na poslu do 7. Svatko valjda bira kako zeli. Samo kad je covjek sebi nevidljiv, onda valjda treba promijenit izbore. U takvim situacijama nisam neki vjesti igrac. Prerezem kasnije nego li bi trebalo. S godinama vidim napredak.
    I nemajka sam, al ja stvarno nisam posvecena djeci cijelo slobodno vrijeme. Ono, nekad su oni posveceni meni.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I mm i ja izlazimo van... Sami. Po novi. Praceno alkoholom. Djecu cuva ili sveki ili moj brat ili bejbisiterica. To je zapravo jedino za sto mi djeca smetaju. I za to, para i volje uvijek mora biti.

  11. #111
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    casa nisam ja rekla da sam im posvecena svo vrijeme, nego sam im na raspolaganju
    moram nekad i skuhati i pocistiti i svasta jos nesto, a oni mogu samnom ili raditi nesto svoje
    ali, tu sam, ako im trebam
    ali dok trcim ili vjezbam, ne mogu samnom, ne zelim

    ovo za muza si u pravu
    mi ne izlazimo tako cesto, ali cesto imamo nase zajednicko vrijeme, kad oni zaspu

  12. #112
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni je prilicno tesko naci taj neki balans izmedju poslova i aktivnosti s djecom i bez djece. Neke stvari su neizbjezne, neke ucim u koracima pa ne ponavljam iste greske. Putovanja, na primjer. Odlazak kod kli_kli kad je M imao manje od godinu dana je bio super. Bilo je lako putovati s jednom bebom, tamo mu nista nije nedostajalo, ali naravno ni ne pamti nista. Meni je bilo lijepo; to je prvenstveno bilo putovanje za mene (nadam se da je i kli bilo barem upola tako dobro ).

    Putovanje u Zagreb s oboje, godina 1 i 4, e to je bila katastrofa. M vjerojatno moze reci da je bio u Hrvatskoj, ali ne sjeca se prakticki niceg. Isli su jer se prvenstveno islo meni i jer su moji mislili (a i ja) da ce djeci biti lijepo. A nije im bilo lijepo jer su bili premali i za Orasara, Advent u Zagrebu, setnje tu i tamo. Markusu je jedino Zoo bio ok i tog se sjeca. P naravno pojma nema, tamo je proslavila prvi rodjendan. No nemam prilike putovati sama, niti cu je imati dok ne odrastu toliko da mogu provesti dan(e) sami sa sobom. Barem je do daljnjeg takva situacija.

    Po gradu ih vodam svuda, najcesce nemam izbora. U teretanu ne smiju, ali izgleda da cu, sad kad su alergije mladjeg djeteta svedene na puno manji broj (5 umjesto 10!), postoji mogucnost da ce je htjeti pricuvati u child watchu.

    Vrijeme za sebe kad djeca spavaju, to jos nisam dostigla, osim kad doslovno uzmem sat(e) od vlastitog sna pa sam sama sa sobom od negdje 23-1 (ne po dva sata, vec tako u tom razdoblju). No to izbacujem jer vise fizicki ne mogu, a i dalje ucim kako stici zavrsiti dan u neko normalno vrijeme pa onda, kad oni zaspu, da ja malo sama blejim u zid, odnosno s muzem, kad se vrati kuci. Od svibnja nam je, nazalost, totalno opsadno stanje. Mozda se stvari smire kad se ugnjezdimo u novom prostoru (to se trudim biti optimisticna, a zapravo nam je vjerojatno svima mjesto na onom topicu gdje se trazi (mentalna) pomoc).

  13. #113
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja mislim da djeca dobiju "vucaranjem" puno, i uvijek smo ih "vucarali" sa nama na put. I bilo im je super, lijepo su se zabavili, puno su novog vidjeli, a da li se sjećaju - pa onog s 3g slabo (najviše aviona i infoteinment ekrana u avionu ), s 5 pretežno sjećanja utvrđena gledanjem slika + događaji koji su bili "vau" prilično dobro i bez slika, sa 7 već se sjećaju i stvari kojih se ja više ne sjećam No smisao putovanja nije u prisjećanjima nakon putovanja nego u užitku tokom putovanja. I za to djeca nikad nisu premala.

  14. #114
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Casa normalno da ti za 16 godina netko neće biti u sobi do dok čitaš kad ćeš ih sve izbaciti s 18 iz kuće .
    Zadrži ih još desteljeće barem pa ti neće nedostajati .

    Možda je razlika stvarno u tome što si rodila prvo jako mlada, ja tek s 32. Od 20 do 32 je cijeli jedan život koji je nestao pucketanjem prsta. I ne, nije to, organiziraj se i odi na jogu ili kavu s prijateljicom nekad. Ok, može. Ali ono, iscjede te ta djecurlija. Dobro, htio si ih i sad ih imaš... i valjda je svakom jasno da nikad neće biti kao prije, ali... ono... teško je brate .

    Posao... ne da mi se... zar vi zbilja ne znate ljude koji tako rade? Ja ih znam hrpu, a pri tome ne mislim na ljude koji rade sa mnom. Nemamo koristi od studenata. Trebaju nam brzi ljudi s barem 5 godina vrlo specifičnog iskustva tih mjesec dana, a takvi ne postoje. Ili imaš klijenta kojem ne možeš reci ne... ona je doputovala iz Amerike i želi sastanak u 16. Zakasni još i sastanak zapravo počne u 16.30 i traje do 18. I onda nakon sastanka joj moraš još nešto poslati na mail... nema tu studenta niti razgovora sa šefom. Uzmi ili ostavi.

    Ali ajmo reci da nisu to bas uvijek skroz ne naplaćeni prekovremeni. Prvo imaš malo veću plaću koja podrazumijeva takvu fleksibilnost od tebe. A drugo prilično je fleksibilno i radno vrijeme kod nas... svaki taj sat ja mogu i vratiti kad nema posla... mogu otići s djetetom u bolnicu na 5 sati u vrijeme radnog vremena, a ne moram otvarati bolovanje ni pisati godišnji... ili, da nije prosinac i panika, ako sam danas ostala s klijentom do 19h, sutra ću doći u 11 na posao. Ali kad je frka, doći ćeš drugi dan već i u 8.

  15. #115
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    putujemo i mi s djecom posvuda, s par mjeseci na drugi kontinent i tako to...posvuda
    al da smo uzivali sami
    - jesmooooo
    i da, planiramo tako malo cesce, na ova kraca putovanja
    ne moraju bas uvijek s nama (ako ih ima tko cuvati, jel...)
    a planiramo uskoro jedno duze, malo dalje putovanje i vucemo cijelu cergu sa sobom

    i ne radi se tu samo o putovanjima, nego i ovim svakodnevnim ili povremenim stvarima
    ne moraju bas uvijek s nama
    i opet pilim po vjezbanju, al ja ih tad stvarno ne zelim u blizini

  16. #116
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da ne spominjem da su današnji studenti... ma nemam riječi. Većinom su katastrofalno nesnalažljivi, misle da sve trebaju dobiti servirano na pladnju s detaljnim uputama i nikakvim odstupanjima, snalažljivost nula, proaktivnost nula i što je nagore - motivacija za "extra mile" isto nula. I još su masovno "cvjetići" oko kojih se svijet okreće, svi su toliko "special" i imaju posebne potrebe koje bi svi trebali razumjeti da je to katastrofa. Ono, šuti, radi, pitaj ak ti nešto nije jasno a ne da čekaš da primjetimo da ništa ne radiš jer ti osoba X nije dala to što ti je trebala dati a ti si prefin da sam pitaš Na kraju imaš mikromanagement koji ti uzme 2x više vremena nego uštedi plus izgubiš tonu živaca...

  17. #117
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mislim, da se ogradim, ne svi, imala sam i jako pozitivnih iskustava. No i onih drugih... No to je sad stvarno jako offtopic, no povuklo me to "uzmite studente za pomoć"

  18. #118
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Da ne spominjem da su današnji studenti... ma nemam riječi. Većinom su katastrofalno nesnalažljivi, misle da sve trebaju dobiti servirano na pladnju s detaljnim uputama i nikakvim odstupanjima, snalažljivost nula, proaktivnost nula i što je nagore - motivacija za "extra mile" isto nula. I još su masovno "cvjetići" oko kojih se svijet okreće, svi su toliko "special" i imaju posebne potrebe koje bi svi trebali razumjeti da je to katastrofa. Ono, šuti, radi, pitaj ak ti nešto nije jasno a ne da čekaš da primjetimo da ništa ne radiš jer ti osoba X nije dala to što ti je trebala dati a ti si prefin da sam pitaš Na kraju imaš mikromanagement koji ti uzme 2x više vremena nego uštedi plus izgubiš tonu živaca...
    E baš X.

    A mislim da je i to posljedica današnjeg “modernog“ odgoja djece.
    Uopće ne grizu kao što smo mi. I to je baš vidljivo prostim okom.
    Nego očekuju da se skakuće oko njih kao što su skakutali mamica i tatica. Bože sačuvaj....dolaze nam na pripravnički.

    Ne svi naravno, ali velika većina.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.12.2018. at 23:03

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa studentu placas 4 sata za ono sto bi ti obavio za dva sata. I polijepis plakate po faksu s kojeg ti trebaju. Razumijem da puno stvari ne mogu, ali nesto valjda mogu. Nemam iskustva s danasnjim studentima pa sam mozda preoptimisticna.
    I poznajem ja ljude koji tako rade. Redovno su uvjereni da se ne moze drugacije. A iz istih bransi poznajem i ljude koji odu kuci nakon radnog vremena. Ne napreduju ali vide vlastitu djecu. Govorim o onima koji uvijek rade iza zavrsetka radnog vremena.

  20. #120
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni konkretno ne mogu studenti ništa pomoći ali ih susrećem u situacijama gdje pomažu drugima. Pa otud komentar

  21. #121
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kakav je to posao na kojem te mogu zamijeniti studenti? Pa stvarno, nedajbože da me student može zamijeniti, tko bi mi davao plaću ?!

  22. #122
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    U mojoj bransi je kronični nedostatak ljudi s iskustvom, uvijek odlaze dalje kad god mogu... tako da mi je i inače situacija da radim s onima koji su do jučer bili studenti, a kod njih tek nakon godinu, dvije ne moraš više raditi nakon njih. Tako da mi ne treba još jedan takav. Kod nas u firmi je cca pola ljudi staro do 30 godina.

    A o ovome “neki odlaze doma uvijek na vrijeme”, iz moje firme imam reci sljedeće... da, odlaze neki pojedinci. Ali ti dobivaju samo klijente do 20.000 kn i imaju manju placu. Ovi koji dobiju klijenta od 200.000 kn ne mogu doma na vrijeme.

    Ima ljudi kojima je važna karijera. Ja nisam ta. Ja sam samo perfekcionist i streberica i davno prije nego sam imala djecu sam upala u ovu grupu vrijednijih klijenata jer sam pokazala da mogu i hocu, da neću otići doma i poslati nezadovoljavajući izvještaj koji će klijent vratiti.

    U međuvremenu su došla djeca, a ja ne znam natrag. Niti si sada financijski mogu priuštiti jer sam ja glavni hranitelj obitelji, od muževe plaće ne možemo pokriti niti osnovne troškove.

    A vidim djecu dovoljno jer kradem vrijeme kad god posao dozvoljava. Tako je kako je, nisam se bogato udala, i ne znam raditi osrednje i na pola. A oni (koji u mojoj branši) odu na vrijeme, odu jer rade osrednje i na pola i njima osobno to nije problem. Meni je uvijek bio pa sam upala u društvo u kojem nije moguće raditi osrednje i na pola.

  23. #123
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bubilo, da ta tvoja firma zaposli dovoljno ljudi koji ne žele raditi osrednje i na pola, onda ne biste stalno morali raditi prekovremeno.

    Nema opravdanja za poslodavca koji tako 'iskorištava' ljude da je prekovremeni rad konstanta.

    Povremeni prekovremeni rad je nažalost u velikom broju zanimanja očekivan, premda je i to iskorištavanje, na koje smo mi svi skupa nažalost navikli. Ja isto često prekovremeno radi, srećom najčešće od kuće, ali svejedno i to je rad.

    Ali baš stalni prekovremeni rad stvarno jasno pokazuje da poslodavac naprosto ne želi zaposliti dovoljan broj ljudi.

  24. #124
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nije stalno... u pikovima je kad je sezona.
    Inače, on ne može naći takve ljude... stalno zapošljavamo, ali ljudi s iskustvom nema. Svi imalo ambiciozni, čim ga steknu kod nas odu u neku multinacionalku, često i u inozemstvo, na vodeće pozicije... ono pričamo o pravim karijeristima koji stvarno puno zarađuju i puno rade cijelu godinu.

    Inače, kad djecu vidi mama koja radi u ducanu za 3 tisuće kuna, 2 tjedna mjesečno radi popodne do 21h, ujutro odvede djecu u vrtić i vidi ih drugo jutro jer već spavaju kad dođe. I naravno radi skoro svaku subotu i barem dvije nedjelje u mjesecu. Kad ona vidi svoju djecu? Svaki drugi tjedan i svaki drugi vikend?

  25. #125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je osvijestilo jednom davno kad sam shvatila da djeca tim vucaranjem svugdje dobiju-ništa. Pamte uglavnom ništa. Zaborave i ružno i lijepo, pamte jedino jako upečatljive stvari. Recimo dijete od 5 će zapamtii da je bilo jednom u Parizu s materom i ocem, a od sadržaja će zapamtiti govno u karti, moći će se hvaliti nekome da su bili u Parizu. Što bi onda zapamtili od toga što ih mama vuče sa soboom na vježbe, slikanje, na kavu..To je samo tlaka za mamu i za dijete, koristi nula bodova. I onda shvatiš nakon 10 godina zahebancije jer nigdi nisi išla sama i ko čovjek pila kavu, pivu, rakiju, putovala sama s prijateljicom ili mužem..da je to negdje u djetetovoj podsvjesti ustvari i uspomene će dobiti jedino hipnozom u nekon starijoj dobi. A sve si mogla izvesti tako što si mogla mužu narediti da ponedjeljkom i srijedom od 17 mora biti kući s djecom, a ti di te volja. Učinak je isti, odnosno rezultat.
    To te ja pitam! I kod nas je tako... Djeci se posvetimo za G.O. i tada ih odvedemo nekamo (na more, ne u Pariz - ima dosta mjesta u Hrvatskoj koja još nisu vidjeli, a evo ih punoljetnih i blizu tome). Ostalo vrijeme - mm ima neke svoje aktivnosti, ja svoje u drugo vrijeme, a njih smo vodili na NJIHOVE aktivnosti (gimnastiku, atletiku, plivanje + razne terapije u Suvagu i na Rebru, što uzme vrijeme, pa nemaš snage za okologuzine), ne na naše. Ja imam ponedjeljak + srijedu (od ove godine prebacila sam si to na utorak + četvrtak, da bi mm i ja dobili poneku zajedničku večer), on druge dane, a isto je i subotama - jednu u mjesecu odo' ja na svoju stranu, ponekad jer moram - ponekad jer želim. A djeca isto sad već imaju hrpu svojih aktivnosti na koje odlaze sami. Tu i tamo ih odvezemo, ali sve rjeđe. Uskoro će imati i vozačke dozvole, pa će biti još lakše. Baš se pitam, kud li je prošlo to vrijeme, a nismo bili ni u Londonu ni Parizu. Ići će oni sami kad/ako budu htjeli i mogli.

  26. #126
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nije stalno... u pikovima je kad je sezona.
    Inače, on ne može naći takve ljude... stalno zapošljavamo, ali ljudi s iskustvom nema. Svi imalo ambiciozni, čim ga steknu kod nas odu u neku multinacionalku, često i u inozemstvo, na vodeće pozicije... ono pričamo o pravim karijeristima koji stvarno puno zarađuju i puno rade cijelu godinu.

    Inače, kad djecu vidi mama koja radi u ducanu za 3 tisuće kuna, 2 tjedna mjesečno radi popodne do 21h, ujutro odvede djecu u vrtić i vidi ih drugo jutro jer već spavaju kad dođe. I naravno radi skoro svaku subotu i barem dvije nedjelje u mjesecu. Kad ona vidi svoju djecu? Svaki drugi tjedan i svaki drugi vikend?
    Odu jer očito nisu dovoljno plaćeni za ono što rade.

  27. #127
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, ali kod nas ni ne mogu imati pravu karijeru, mi smo srednja firma, s 2,5 šefa i ostali svi jednaki.
    A i nikad na našem tržištu ne bi mogli imati 15.000-20.000 kn placu koliku dobiju u tim velikim firmama.

  28. #128
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ali nije samo stvar place, ljudima koji odlaze od nas je važnije napredovanje u svakom smislu, a kod nas nakon neke točke nemaš kuda dalje.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma, naravno, da ima ljudi koji izgaraju za svoj posao. Samo njihovoj djeci to ne mora biti super.
    A zena koja radi u smjenama vidi djecu malo jer joj vjerojatno ne moze biti drugacije. I potpuno mi je ludilo usporedivat prekovremeni rad i smjenski.
    Na svakom poslu neki dio moze odradit netko drugi. Ja se samo cudim zasto vam je to nepojmljivo. Tko zna kakve pametne poslove vi radite? Moji su svi dosad bili takvi da vidim kako bi mi jedan student pomogao kao moj potrcko.

  30. #130

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ovo s napredovanjem razumijem u potpunosti. Ajd bar nesto!

  31. #131
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa da, radim pametan posao. Mislim ne pre.seravam se sad tu, ali radim neke analize i izvještaje koje ne može napraviti niti jedan student. I kad se javljamo na natječaj u svakom je preduvjet: ta stručna sprema, toliko godina iskustva u struci (obično traže između 3 i 7), i toliko odrađenih sličnih poslova za koje šalješ potvrdu tih drugih ranijih naručitelja. Ono, većinu poslova koje smo dobili od klijenata smo i dobili upravo zbog prethodnog iskustva pojedinih zaposlenika. Ne jer bi to mogao odraditi i neki student.

    I stvarno je netko to napisao, kakvi bi to poslovi bili da te na svakom može zamijeniti student?

    Pa i meni ne može biti drugačije. Bez mog posla ne bi mogli plaćati kredit za stan, niti podstanarstvo.

    Ne pere me količina vremena provedena s djecom. Dala sam im cijelu sebe osim kad sam na poslu. Više me brine količina neprovedenog vremena s kućom, krpom i detergentom, oni stvarno pate .

    A i za sadašnjost i za budućnost moje djece je bolje da ja radim nego da ne radim.

  32. #132
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Radim složeni posao za koji treba znanje i stručnost i iskustvo, i stvarno nema tog dijela mog posla koji bi mogao obavljati potrčko. I ne ja, nego svatko tko radi u mom odjelu u firmi.

  33. #133
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Prije 3 posta sam rekla da neću o tome, a stalno se vraćam .

    Ima nekih poslova ili dijelova mog posla koji su takvi da klijent u startu zahtjeva nešto u suludim rokovima. Možeš dio posla raspodijeliti, ali opet ga na kraju netko treba spojiti. I ja znam da nama treba tih 200.000 kn ili ja uopće neću dobiti placu. I da ću to odraditi i ako bude pregadno dobit ću slobodne dane. Inače možemo ključ u bravu kao sto je nas glavni konkurent ove godine.

  34. #134
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    mogu ključ u bravu. Oni, a ne vi

  35. #135
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Super. A ja na HZZ. Ili majka odgojiteljica .

  36. #136
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ako svi ti brojni kolege lako nađu druge poslove, zar onda ne bi i ti mogla?

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Prije 3 posta sam rekla da neću o tome, a stalno se vraćam .

    Ima nekih poslova ili dijelova mog posla koji su takvi da klijent u startu zahtjeva nešto u suludim rokovima. Možeš dio posla raspodijeliti, ali opet ga na kraju netko treba spojiti. I ja znam da nama treba tih 200.000 kn ili ja uopće neću dobiti placu. I da ću to odraditi i ako bude pregadno dobit ću slobodne dane. Inače možemo ključ u bravu kao sto je nas glavni konkurent ove godine.

    Ok, ali ti od tog posla imas financijski benefit. Tj zaradu. Ako sam dobro shvatila, Mojcin muz radi stalno, a nema odgovarajucu zaradu. To nema nikakvog smisla. Bar meni ne. Prerezi, trazi drugi posao, ovako ti zivot prolazi za nista. Ni novca, ni obitelji.

    Ispricavam se ako sam krivo shvatila.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    MM radi vani, ja sam uglavnom sama s klincima. Ali dobro zaradjuje, i kad je doma stvarno je doma. A doma je 6-10 dana mjesecno. Tako da mi tu imamo dobru racunicu, a cinjenica je da odgovarajuceg posla za njegovu struku u Hrvatskoj nema.

  39. #139
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Evo jedan primjer... jedan od naših klijenata je jedna važna državna institucija. Koja je dobila neke ogromne pare od EU za nešto, ali imaju i određene uvjete i izvješća koja moraju isporučiti. Dio toga autsorsaju firmama kao što je moja. U dokumentima EU im je napisano da moraju napraviti to i to u roku od 9 mjeseci. Znate sto su napravili? Ništa? Nisu raspisali natječaj, nisu prikupili dokumentaciju, sve kasni... osim roka za Komisiju koji tamo negdje stoji uklesan u kamen (tako kažu). Nas dio posla je isto trebao trajati 9 mjeseci. Zbog tamo nekog, nama je ostalo samo 3. Uzmi ili ostavi, ako nećemo, nas će konkurent. Uglavnom, ne mora to biti bubilo. Ali netko će taj posao pošteno odraditi prekovremeno.
    Zašto? Pa zato što nikome živome u toj državnoj instituciji nije palo raditi na pamet prekovremeno.

    Drugi par rukava su ovi sa zapada i iz korporacija koji ionako nikad ne spavaju i misle da sve sto svi ikad žele je samo raditi.

    Zašto ja moram objašnjavati sto je kapitalizam?

  40. #140
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mima mogu. Ali to su poslovi na kojima se ne radi od 9 do 19, nego 24/7.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je osvijestilo jednom davno kad sam shvatila da djeca tim vucaranjem svugdje dobiju-ništa. Pamte uglavnom ništa. Zaborave i ružno i lijepo, pamte jedino jako upečatljive stvari. Recimo dijete od 5 će zapamtii da je bilo jednom u Parizu s materom i ocem, a od sadržaja će zapamtiti govno u karti, moći će se hvaliti nekome da su bili u Parizu. Što bi onda zapamtili od toga što ih mama vuče sa soboom na vježbe, slikanje, na kavu..To je samo tlaka za mamu i za dijete, koristi nula bodova. I onda shvatiš nakon 10 godina zahebancije jer nigdi nisi išla sama i ko čovjek pila kavu, pivu, rakiju, putovala sama s prijateljicom ili mužem..da je to negdje u djetetovoj podsvjesti ustvari i uspomene će dobiti jedino hipnozom u nekon starijoj dobi. A sve si mogla izvesti tako što si mogla mužu narediti da ponedjeljkom i srijedom od 17 mora biti kući s djecom, a ti di te volja. Učinak je isti, odnosno rezultat.
    Potpisujem!
    A i takav stav imam oduvijek.
    MM je oduvijek ravnopravan partner u kuci i u odgajanju djece tako da smo sve poslove uvijek dijelili.
    Kad su klinci bili manji svaki je od nas imao svoje slobodno vrijeme dok bi drugi cuvao djecu.
    Ali isto tako smo oduvijek imali i samo svoje vrijeme.
    A sad ga imamo jos i vise jer su nam djeca maltene odrasli ljudi pa tako svaki vikend izlazimo, putujemo ili kartamo s frendovima.
    I nikad nas nije pekla savjest jer moras imati to vrijeme da ne postanes frustrirana baba.
    A btw., s obzirom da smo mladi krenuli u osnivanje obitelji, sad smo u najboljim godinama za iskoristit sve sto nam zivot pruza :D
    Jedino sto sad radimo puno, puno vise nego nekad jer su nam se i apetiti povecali
    Posljednje uređivanje od dolega : 09.12.2018. at 15:56

  42. #142

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Dakle, vi na vasim pametnim poslovima ne trosite vrijeme na trazenje podataka, na pisanje mailova, na jucavanje podataka? Cijelo radno vrijeme radite samo visokostrucne poslove... Ne mogu si to ni zamisliti. I moj imaginarni student ne bi radio posao od bubilo dok ona ispija kafice, vec bi radio onaj dio pripreme ili closura kako bi bubilo bila brza..
    Bas je lijepo da ti, bb, pises mi, a ne oni za svoju firmu. Ono sto ti meni tu izgleda suludo je to perpetuiranje rada izvan radnog vremena jer poslodavac ne moze naci adekvatnu radnu snagu. Ovito je problem u placi i prilikama i klimi koju nudi. A dok vi svi radite prekovremeno bez velikih financijskih benefita, zapravo mu otezavate pronalazak novih radnika. Nemam sad podatke, al se sjecam jednog takvog istrazivanja.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I mozete mi reci sto radite...bas me zanima. Ja nikako ne mogu dokucit sto bi to mogle radit a da vam jedan student potrcko ne bi olaksao posao.
    Ili ja radim cijeli zivot tako glupe poslove?! Ajme, jadna ja...

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Meni ništa ne bi značio student. No sve je rješeno kroz zapošljavanje pripravnika. A prekovremeno radim samo kad neki dio posla ne smijemo odraditi u radno vrijeme zbog korisnika.
    Posljednje uređivanje od larmama : 09.12.2018. at 16:52

  45. #145
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne može zaposliti VSS s 5 godina staza samo na mjesec dana da radi u prosincu. Ne možeš zaposliti nekog od 17.4. do 12.6. jer je tad uletio neki opaki projekt koji ne želiš propustiti. Nema ljudi s iskustvom koji bi bili nezaposleni i on hold za kad nama treba.

    Pripravnik larmama, je l to netko na stručnom osposobljavanju, Tzv. SOR. Sjajna prilika da netko s VSS radi za 1600 kn prije par godina, odnosno za 2400 sada. Nimalo država nije uvela masovno iskorištavanje jeftine radne snage.

  46. #146
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sta radim? Imam neke podatke i od njih moram napraviti izvješće. Ne razumijem ih ni ja dok ih ne shvatim i ne mogu dati studentu da se bori s tim, njemu je to tek kineski. Za mailove zbilja ne trebam pomoć. Ne bi li vise vremena čovjek potrošio da nekome prepriča sto napisati u mailu. Osim toga, mailovi ili ulaze svake minute i trebaš na njih odgovoriti odmah sad ili mogu čekati satima.

  47. #147
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni je super ovo što Bubilo piše. A super mi je i što drugi pišu. Jer svi smo mi različiti i živimo živote kako mislimo da treba

  48. #148
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Jesam ja jedina kojoj smrdi da netko radi po cijele dane godinama i da nema financ.koristi od toga?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može zaposliti VSS s 5 godina staza samo na mjesec dana da radi u prosincu. Ne možeš zaposliti nekog od 17.4. do 12.6. jer je tad uletio neki opaki projekt koji ne želiš propustiti. Nema ljudi s iskustvom koji bi bili nezaposleni i on hold za kad nama treba.

    Pripravnik larmama, je l to netko na stručnom osposobljavanju, Tzv. SOR. Sjajna prilika da netko s VSS radi za 1600 kn prije par godina, odnosno za 2400 sada. Nimalo država nije uvela masovno iskorištavanje jeftine radne snage.
    Ne nije, to je normalno pripravništvo koje je postojalo oduvijek. I ja kad sam se prvi put zaposlila nakon faksa sam godinu dana bila pripravnik.

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam ja jedina kojoj smrdi da netko radi po cijele dane godinama i da nema financ.koristi od toga?
    X

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •