Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 604

Tema: Život s radoholičarem - kako se riješiti grižnje savjesti bez imalo grižnje savjesti

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Život s radoholičarem - kako se riješiti grižnje savjesti bez imalo grižnje savjesti

    Moj posao je 8-16. Ponekad nešto dulje. Ali ne često.
    Znao je biti često i puno dulje, ali sam rekla net kompaniji i rekla neću više. Nije vrijedno.

    Moj muž ne može nikome reći ne jer je sam sebi gazda koji radi dan i noć.
    I zakida sam sebe za sve, za redovite obroke, za san, za vrijeme s nama...
    Posljedicno, nema ga nikad doma, a kad i je, najčešće radi... pa sam ja samohrani roditelj koji obavlja gotovo sve kućanske poslove, brine o djetetu, dedi...

    Zbog toga, moji mali gusti su nestali. Nema više solo vikend putovanja (bila jednom s frendicama u Munchenu pred 2 godine), nema odlazaka na jogu jer nikad ne znam hoće li on biti slobodan i preuzeti dijete, nema više izlazaka ni s njim ni s frendicama... druženja doma su se svela na druženja roditelja s djecom.
    Nema više zajedničkih godišnjih u trajanju od 15 dana...
    Otkad smo postali roditelji maximum dana zajednickog godišnjeg je 7. Ove godine 2+1,15. U manje od 48 sati smo otišli do Milana i vratili se... a na kraju mog godišnjeg je i on jedan dan skočio na more i drugi dan smo se vratili. I zlo mi je od toga. Odmah napominjem da savjeti; neka zaposli nekog, neka radi manje, neka odbije neki posao, nisu izvedivi.

    I onda, kad ja nekud odem (jako rijetko), sama ili sa Smjehuljicom, žao mi što nije s nama, pere me cijeli dijapazon osjećaja... a nema pomoći.
    Plus i u svakodnevici je tako... ako uzmem vrijem za sebe (a nedavno sam opet počela slikati) vrlo brzo se nagomilaju kućanski poslovi i pođe me volja za slikanjem. Sinoć sam išla kupiti poklon do City entra i to je bio trenutak slobode.

    Naravno, tu je i deda koji ima 92 godine i nije baš zgodno ostaviti ga samog preko noći... pa kad odemo, osim posla ima na brizi i svog tatu.
    Pomoć koju bi mogli imati, treba i platiti, što trenutno nije opcija.
    Obitelji koja bi mogla uskočiti. nema.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Da li on zaraduje barem 2-3x vise od tebe i pri tome uziva?
    Ako je odgovor - NE , a ova situacija traje duze vrijeme ( tj. nije privremena kriza) tada on ima gadan problem.
    Posljedicno i ti.
    Posljednje uređivanje od sirius : 06.12.2018. at 15:32

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ako radi sam za sebe, drukčije i ne može.
    Imam jednog doma, takvog istog.

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da li on zaraduje barem 2-3x vise od tebe i pri tome uziva?
    Ako je odgovor - NE , a ova situacija traje duze vrijeme ( tj. nije privremena kriza) tada on ima gadan problem.
    Posljedicno i ti.
    Svima je jasno da ima(mo) problem.

  5. #5
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    stogod ti napisemo, biti ce raznorazne dijagnoze tebe, njega, dede i familije koje nemate
    dakle, ili nabavite pomoc, u firmi i kuci, ili ti smanji ocekivanja i kriterije ili nastavite ovako

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ne znam bas.
    MM isto radi za sebe. Ali ako radi puno vise , a zaraduje manje nego da je zaposlen kod nekog rekla bih da je to problem. Ok, svi imaju povremene krize i guzve, to se dogada , ali dugotrajno imati takav tempo ne bih rekla da je dobro i pozeljno.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Potpuno je jasno da ti ne mozes odlucivati o zeljama i prioritetima svog muza.
    Mozes samo svojim.

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tko tako puno radi, valjda dobro i zarađuje. Ako nije tako, onda toliki rad nema smisla.

    Tko dobro zarađuje, može platiti pomoć. Normalno, to neće zamijeniti muža na godišnjem, ali ti može osloboditi vrijeme za tebe.

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam bas.
    MM isto radi za sebe. Ali ako radi puno vise , a zaraduje manje nego da je zaposlen kod nekog rekla bih da je to problem. Ok, svi imaju povremene krize i guzve, to se dogada , ali dugotrajno imati takav tempo ne bih rekla da je dobro i pozeljno.
    Ako tvoj muž i dalje radi ono što je radio pred cca 5-6 godina, moram reći da im poslovi nisu ni približno isti.

    Jer moj muž najviše radi prije nego dobije posao. Kad ga dobije, to postaje više manje operativa.
    Ponekad potroši dane i dane prije nego ga uopće dobije. A nikad ne zna koji posao će dobiti, a koji neće.
    Zna potrošiti tri mjeseca na neki projekt na kojem ne zaradi niti kune.. a ima hrpu uloženog vremena i operativnih troškova oko njega.
    A zna se dogoditi da se realizira projekt kojeg je nudio pred tri godine i na kojeg je zaboravio.

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Ako tvoj muž i dalje radi ono što je radio pred cca 5-6 godina, moram reći da im poslovi nisu ni približno isti.

    Jer moj muž najviše radi prije nego dobije posao. Kad ga dobije, to postaje više manje operativa.
    Ponekad potroši dane i dane prije nego ga uopće dobije. A nikad ne zna koji posao će dobiti, a koji neće.
    Zna potrošiti tri mjeseca na neki projekt na kojem ne zaradi niti kune.. a ima hrpu uloženog vremena i operativnih troškova oko njega.
    A zna se dogoditi da se realizira projekt kojeg je nudio pred tri godine i na kojeg je zaboravio.
    Da , radi to isto.
    Pokriva se i zaraduje placu . Uz manje radnih sati nego da radi za nekog.

    Za sve ostalo potpisujem Mimu post iznad.
    Jednostavno sve to meni nema smisla ako nema novcane koristi. Cak i da super uziva u tom poslu bez naplate, sad je obitelj tu , pa treba imati i njih u planu.

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mislim da nisam rekla da to ima smisla.
    Samo kažem zasto je to tako.

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ja bih rekla da niti jedna situacija nije bez izlaza.
    Samo se treba zeljeti izaci .
    Dakle, potuno je jasno da muza niti njegov posao ne mozes promjeniti. Pa onda mjenjaj ono sto mozes.
    Griznja savjesti je debelo precjenjena. Nikakva korist od toga.

  13. #13
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Mislim, mozes i muza promjeniti . Za novog. Ako zelis.

  14. #14
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Imali smo vrlo slicnu situaciju i kad je djecak rekao muzu da se nisu zajedno okupali u moru nekoliko godina, stvar se promijenila (pocela mijenjati). Malo po malo kao obitelj smo poceli sve vise nabrajati negativnosti takvog zivota (rad od jutra do sutra) i novac je poceo igrati sve manju ulogu. Sad je situacija takva da su nam godisnja primanja nesto manja, ali smo mnogo vise na okupu i nema makar tjedna da se ne sjetimo tih nekih obiteljskih odluka s kojima smo mnogo zadovoljniji.

    Kod vas bi za pocetak bilo olaksavajuce makar to da si priustite ispomoc u kuci tako da imas vremena za stvari koje volis i, u krajnjoj liniji, trebas - samo za sebe.

  15. #15
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    Joj, ova tema. Sve sam isto i ja mogla napisati. Isto radi bez prestanka. I ne zarađuje više od neke prosječne plaće, ali nema izbora, veli on. Meni fali isto naše zajedničko vrijeme, ne znam koliko ima smisla voditi odvojene živote. On se već neko vrijeme ne vidi ni sa svojim prijateljima, van posla. Ja sam na rubu. A problem je i što se on pomirio sa situacijom, njega to ne izjeda kao mene

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim, mozes i muza promjeniti . Za novog. Ako zelis.

    Ne hvala.
    Ne bih novog muža. Ako predlažeš drugog.
    Ja bih onog starog. Istog ovog.

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mm ima posao i jos 3-4 sa strane. Taj je ko hrcak u kotacicu. Ne moze si pomoci. Mi nikad nismo bili zajedno na godisnjem duze od 5 dana negdje.
    Ja bih da je covjek malo opusteniji, al nije. Pa sam onda ja opustena. Jebiga, netko mora.

  18. #18
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Kod nas je ISTO kao kod marte i njenog muza. Ja sam prihvatila situaciju i balansiram.

  19. #19
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Pa da li njemu dolazi u obzir da nešto promijeni? Da li njemu odgovara takav život?
    Mislim, dijete će kroz koju godinu biti veće i tražiti manje pažnje, pa će biti malo lakše bar da ti imaš vremena za sebe, ali za njega i za vaš odnos ovo nije neka sreća.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Vi ste sve jako tolerantne. Nemam savjet, samo se divim...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    S druge strane su mi ti vikendi s prijateljicama ili vrijeme za slikanje rekla bih suvisni. S ogradom da mi prirodno treba malo sna pa svasta radim zorom. Mene vise muci nedostatak para za putovanja...

  22. #22
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    . Mene vise muci nedostatak para za putovanja...
    ...a mene nedostatak želje za putovanjima u mom mužu. Šest mjeseci godišnje je na putu i jedva čeka da je doma. A ja jedva čekam putovati.
    A ne mogu ići sama i ostaviti ga, jer imam grižnju savjesti da je sam u vrijeme kad možemo biti skupa. A ne mogu ići kad ga nema, jer tko će brinuti o obitelji i kući.
    Tako da nekada ni novac ne rješava problem grižnje savjesti
    A to da sam sama i brinem o svemu pola našeg bračnog života, je meni sasvim normalno. Prilagodila sam se. To je njegov posao.

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi nemamo problem konkretno zbog posla, ali situacija je ista sto se tice jednoroditeljske brige a sve, a naustrb mojeg vremena. Moj ili radi ili je nesposoban za rad (a i zivot) - nije hiperbola, vec njegovo komplesksno fizicko stanje. Ja radim sve fizikalije oko kuce i djece, a i na odmor, kad ga uspijemo izmisliti, najcesce zapravo idemo bez muza/tate. Jedno vrijeme sam se jako zivcirala oko toga, a sad sam nekako prihvatila situaciju da je tako kako je. Trudim se da (osim u izvanrednoj situaciji zadnjih nekoliko mjeseci) svi provedemo barem nekoliko minuta na dan zajedno, bio to jedan obrok ili nesto drugo, a cesce je nesto drugo nego jelo.

    Sto se nedostatka vremena za sebe tice, to je svakako grozno, ali sto sam spremnija prihvatiti situaciju (ovako kako kazu kli i marta), to mi je lakse. I naravno, griznju savjesti pustam koliko god ide. Nije mi lako kad, na primjer, ostavim djecu malo duze u vrticu/skoli, ali moram poceti misliti i na svoje potrebe. Ono sto je meni osobno najveca borba - povremeno pokusam nekome platiti da napravi ponesto umjesto mene ili da nam tako olaksa posao (prvenstveno kad se uklopi u financijsku konstrukciju), ali to uglavnom ispadne katastrofa. Npr. imala sam jedno vrijeme zenu koja je kakti cistila. Ajme. Jedva sam docekala da je se rijesim. (Imamo nisku stopu nezaposlenosti...)

    Slikanje... joj, nisam godinama. Nedavno sam odnijela platna i boje u studio gdje sin ide na satove i napokon ih poklonila. Originalna ideja je bila namijenjena zidu spavace sobe prije nego sam rodila prvo dijete. Sest godina kasnije... zivimo u novoj kuci. Ali doci ce valjda opet moje vrijeme, u mirovini.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mozda glupo pitanje, ali, kako to ne stignete radit sto biste htjele? Mogu razumjet da ne stizes neki kratak period, tipa tek nakon poroda ili kad je dijete akutno bolesno, ali sest godina... Iskreno, nemam taj osjecaj.. Puno svojih stvari radim i s djecom, a i djeca mi ipak spavaju dulje od mene. A i nisu svaki budan trenutak ovisni o mojoj stopostotnoj paznji.
    Recimo, to slikanje koje spominjete..ne slikam pa mozda lupetam, al u mojoj glavi je to slika i prilika aktivnosti koju mozes s djecom. Ako bi se pak bavio padobranstvom, onda mogu razumjet... Ovisis o drugima pa ne mozes dok djeca spavaju, a nije uputno i njih bacat iz aviona... Al slikanje... Pa das i njima boje da trkeljaju po platnu, oblozis novinama pod i slikas... Ili kad zaspu malo slikas u dnevnom..

  25. #25
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ja nemam dijete od 6 godina,tek joj je malo vise od 3, al cesto nemam vremena ili nemam volje kad imam vremena. Recimo, tek je sada pocela spavati svaku noc. Dan nakon sto bi bila budna od 1 do 3 ujutro nisam bila ni za sto, nekako bih se natjerala da napravim sto moram..Uvijek ustaje prva (osim kad su te dugotrajne nocne ludosti bile aktualne).
    Mirna je samo kad se razboli. Ima mirnih trenutaka u danu (recimo kad crta) al tada pokusavam nesto korisno/nuzno napraviti. Cesto treba nadzor u smislu da cim se okrenes napravi neku sitnu pi*darijicu i tako 10 puta u jednom popodnevu.
    Mozda dramim, al eto. Generalno nismo ni muz ni ja bas nesto opusteni kraj djece, iako je bilo i zen trenutaka. Al nikako ne prevladavaju


    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ne razumijem i dalje. Pa, naravno da dijete imas dijete cijeli dan.

  27. #27
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    A mislim da je velikim dijelom stvar i u osobnom dozivljaju i pristupu. Vidim da su mnogi opusteniji od mene (a nisam neki helikopter) i da im je to nekako prirodnije.
    Cesto muz i ja komentiramo da nismo normalni jer samo kukamo kako nista ne stizemo od djece. Al i dalje nastavljamo tako.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  28. #28
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Caso mislim da nije stvar samo možeš li slikati uz dijete ili ne... nego bi, ja mislim, Mojca radije da može otići na jogu, lako za to slikanje, to bi se i snašla... ali veći je problem sto ne može otići na jogu.

    Uz to mislim da mi svi zaposleni na 8 sati koji živimo u velikim gradovima, pogotovo u ovo radno vrijeme 8-16/9-17 imamo jako puno “jedača vremena”... doći na posao i otići s posla, kupiti hranu ili bilo što drugo... je bukvalno tvoj cijeli dan. Još dijete na aktivnosti i vani si od 7 do 20h. Ja sam neki dan dobila neko preporučeno pismo, odem u poštu, tražim parking 10 minuta, parkiram se na kraju 6-7 minuta pjesice od poste, hodam, uđem, uzmem broj, 50 ljudi prije mene. Stojim malo i zaključim da nikad neću doći na red i odem i vratim se drugi dan kad sam imala više sreće. Ne znam je li tako u manjim mjestima, ali ja sam ovdje luda od svake pojedine stvari koju moram obaviti, nema ničeg u 15-20 minuta. Sve je sat-dva.

    Opet ne spavam pa se rastipkala... .

    Mojica ne znam što bih ti rekla. Moj ne radi toliko, češće sam ja bila ta koja radi prekovremeno “jer je moj posao takav i ne mogu drugačije”... ali on ima drugu brigu, sin je jedinac teško bolesne majke i ona nam je doslovce kao 4. dijete (a nekad mislim i gora od njih svih troje skupa ) i on i nakon posla i vikendom toliko vremena i energije troši na njezine potrebe da sam se i ja odavno proglasila samohranom majkom. Ne mogu reci za godišnje, idemo skupa, i na izlete, ali svakodnevno masu puta ga jednostavno nema jer je nešto s njom. Ja se vise na to ni ne obazirem. Ako smo doma, ne fali mi. Ako idemo negdje, organiziram se da ću sama, pa ako bude prilika da ide i on, dobro, ako ne, ništa.

    Uz moj posao, bolesti i to što dojim 8.5 godina u komadu, a da nikad nisam znala / htjela riješiti situaciju “dijete ne može spavati bez moje sise”, ja se vise ni ne sjećam što sam to ja, i što je moje, i gdje je vrijeme za mene (možda bi mi bilo bolje da spavam, nego da tipkam ). Ali kradem sekunde i minute kad mogu, pa kad dođe to vrijeme, doći će. Trenutno ne znam i ne mogu više. Uz ogradu da volim svoj posao i radim s nekoliko bliskih prijatelja pa tamo napunim taj neki dio sebe koji možda nemaju svi na radnom mjestu. Ali sve ostalo mi je SF. Osim foruma dok dojim . I čitam knjigu u tramvaju kad ne idem na posao autom. Štašviše.

    Nego... daj se ti riješi grižnje savjesti. Ako možeš naći vremena i prilike, zatvori vrata i odi. I gotovo. Otišla si. I ideš tamo kud si krenula biti sama sa sobom.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja takve stvari radim kuci s njima, tipa joga.
    Sto se prijevoza tice. To je istina da u svakodnevnom ritmu posao kuca se trosi vise vremena.. Kad sam zivjela u zg nisam bila vozac, al eto meni je to tramvaj/bus/vlak vrijeme bilo bas dobro...ili bih si u glavi planirala stvari ili bih citala ili bih blejila u miru.Doduse, nisam imala osmosatno radno vrijeme vec dvokratno, trokratno otprilike 6 i po sati i samo jedno dijete. S tim da sam recimo poszu obavljala brze nego ovdje, ili doktora, ili banku, ili bilokakve papire izvadit.. Jer su lokacije tih mjesta blize i jer radi vise saltera..al to je skroz druga tema.
    I Bb, ukini sisu po noci i naspavaj se...

  30. #30
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne budi me samo sisa .
    Ali nisam spominjala sisu zbog nespavanja nego zbog večernjih/ noćnih izlazaka koji su nestali jer “kako će oni zaspati/spavati”.

    Znala sam da ćeš ti reci da bi radila jogu s djecom . Mojca želi izaći sama van iz kuce za to .

  31. #31
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja ne želim raditi jogu s djecom. Ima i drugih stvari koje ne zelim raditi s djecom. Jer ne zelim. Ne da ne bih mogla nego neću. Meni treba taj odmak od kontinuiranog mamakanja.

  32. #32
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne budi me samo sisa .
    Ali nisam spominjala sisu zbog nespavanja nego zbog večernjih/ noćnih izlazaka koji su nestali jer “kako će oni zaspati/spavati”.

    Znala sam da ćeš ti reci da bi radila jogu s djecom . Mojca želi izaći sama van iz kuce za to .

    Mojca želi svoj stari život nazad. Sebe samu Par sati tjedno.
    Nije isto kad slikaš ili radiš nešto kreativno, a dijete ti spava u susjednoj prostoriji, pa ne možeš koristiti sve sto bi htio, jer je bučno... nije isto kad slikaš, a jednim uhom osluškuješ dijete... i kad slikaš onda kad ti se ukaže prilika a ne kad poželiš...
    I nije isto kad slikaš s djetetom, jer nema tu slobode... ova moja se talano uspoređuje sa mnom, pa nije zadovoljna sobom... pa više ne slikam s njom...

    Nažalost joga doma mi nikad nije išla... trebam nekog da me vodi (youtube nije opcija)...

  33. #33
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne želim raditi jogu s djecom. Ima i drugih stvari koje ne zelim raditi s djecom. Jer ne zelim. Ne da ne bih mogla nego neću. Meni treba taj odmak od kontinuiranog mamakanja.
    E baš to.

  34. #34
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    da li ima neka joga u blizini gdje tvoja mala ide na neku od aktivnosti, u relativno slično vrijeme, pa da ste na aktivnostima u isto vrijeme?

  35. #35
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nažalost nema.

  36. #36
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ja uopce ne bih trepnula.
    Rekla bih muzu da ocekujem da 2 sata tjedno bude doma u neko razumno doba jer idem na jogu.
    I to je to.

  37. #37
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    E vidiš, ja ne mogu.

  38. #38
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Jasno da mozes.

  39. #39
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jasno da mozes.
    X. Osim ako nije stalno na terenima, onda objektivno ne možeš.

  40. #40
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nikad ne može predvidjeti vrijeme kad će doći doma.
    Kad kaže, krećem za pet minuta, znam da to znači bar 45 min.

  41. #41
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Mojca,ja razumijem.I moj ima takav posao.Jedino je olakšanje što je poslije 19 kući.Ali i tada je sav u papirima.Lako bi bilo reći "ja hoću",ali takav je njegov posao i ne može biti drugačiji.I meni nedostaje vremena za moj hobi (dušmani mi zatvoriše temu),ali meni je to stvarno moje utočište.Pronađem vremena kada djeca spavaju,ali onda ostajem kasno.Opet nije dobro ,jer sutredan budem umorna i tako...

  42. #42
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mozda kcer moze biti sa tatom u uredu dok on radi.

  43. #43
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mojca, ja to vidim ovako:
    to da otvaras ove topike, pokazuje da ti je voda dosla do grla.
    i to je naprosto prvi korak. sad ti mozda pomaze samo kao ventilana, ali cim je taj proces zelje za promjenom poceo u tvojoj glavi, to je znak da promjenu trebas i zelis, pa ce se i nesto iskristalizirati.
    samo naprijed!

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Od četiri sobe promjene, ti si u sobi zbunjenosti/kaosa.

  45. #45
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mozemo mi napisati 1001 savjet, ali dok god ti Mojca ne prelomis u svojoj glavi bit ce tako.
    kad prelomis i prvi, drugi tjedan mozda bude tesko i gresaka a nakon toga se sve moze. dakle dog god ti prihvacas da on ne moze, dok god on krece za 5 a zapravo 45 min i tebi je to ok bit ce tako. zao mi je.

    moj isto puno radi, em na poslu em ima hobi van kuce. kad me djeca pitaju di je tata, ja im odgovorim a sta mislite i vise manje uvijek pogode

    i ja sam godinama sve obavljala, sama, i djecu i kucu i nabavku. e sad vise ne. hocemo hranu u kuci ajmo zajedno, pa ako ti pase nedjelja onda je nedjelja, sad smo vec na suboti ujutro.
    i dijete/djecu treba nauciti na samostalnost. to takodjer pomaze puno.

  46. #46
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    mozemo mi napisati 1001 savjet, ali dok god ti Mojca ne prelomis u svojoj glavi bit ce tako.
    kad prelomis i prvi, drugi tjedan mozda bude tesko i gresaka a nakon toga se sve moze. dakle dog god ti prihvacas da on ne moze, dok god on krece za 5 a zapravo 45 min i tebi je to ok bit ce tako. zao mi je.

    moj isto puno radi, em na poslu em ima hobi van kuce. kad me djeca pitaju di je tata, ja im odgovorim a sta mislite i vise manje uvijek pogode

    i ja sam godinama sve obavljala, sama, i djecu i kucu i nabavku. e sad vise ne. hocemo hranu u kuci ajmo zajedno, pa ako ti pase nedjelja onda je nedjelja, sad smo vec na suboti ujutro.
    i dijete/djecu treba nauciti na samostalnost. to takodjer pomaze puno.
    X. I zagrljaj Mojci - sretno ti na putu promjene !

  47. #47
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mima

    Tih 5, a zapravo 45 treba hitno prerezati. MM je to radio nekad, prije 20 godina. Nazove me i kaze evo me za 5 minuta, s lokacije udaljene 20-30 km. Ma ne bi se uspio ni teleportirati za 5 minuta. Mislim da sam mu neko vrijeme odgovarala da laže i zaklapala slušalicu, jer zapravo sve one uvodne normalne pokušaje razgovora da to prestane nije doživljavao. Nakon što je shvatio da laže, pomalo smo se dogovorili.

  48. #48
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost nema.
    KNAP?
    Btw, možda još ove godine ne.. ali moći ćeš dijete ubrzo ostaviti sat vremena samu kod kuće.

  49. #49
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    KNAP?
    Btw, možda još ove godine ne.. ali moći ćeš dijete ubrzo ostaviti sat vremena samu kod kuće.
    Probala.
    U terminu u koji mi paše je joga koju ne smijem raditi, jer je sve iz planka, a ja u taj položaj ne smijem zbog rupture tetive u ramenu.
    Program koji bi mi odgovarao je u nevrijeme.

    Ja volim JUSŽ, a toga nema baš blizu. Najbliže na autobusnom... u vrijeme kad dijete mora u krpe... a ako njega nema... moram ja...

  50. #50
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Od četiri sobe promjene, ti si u sobi zbunjenosti/kaosa.
    O ne... ja sam u sobi autocenzure.

Stranica 1 od 13 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •