Stranica 4 od 13 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 604

Tema: Život s radoholičarem - kako se riješiti grižnje savjesti bez imalo grižnje savjesti

  1. #151
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ima li ovdje itko iz neke marketinške agencije, medija, konzultantske firme ili revizorske kuće? Da napiše još pokoju riječ osim mene .

    Caso, ajmo na stranu privatne firme (inače, koristim mi, a ne oni, jer i sama znam pročitati financijsko izvješće firme na internetu i vidjeti hoćemo li dobiti regres i božićnicu i po 500 kn za dijete i svatko Ajfon.(ili koji mob već želi). Ili neke godine nećemo dobiti ništa od toga, ali ćemo dobiti plaće.)...

    Tj. to na stranu... koliko sati tjedno rade ljudi zaposleni u udrugama i za koju placu?
    Evo npr. sto misliš koliko sati tjedno i da ili ne prekovremeno radi neka zaposlenica udruge Roda?

  2. #152
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Def. je drugacije ako nema koristi, nema tu sta :D

  3. #153

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Nemam ja nista protiv prekovremenih. Al mi je nerazumljivo da je to normalno ili neophodno. I da nema rjesenja niti ga treba zahtjevat od poslodavca. Ja mislim da vecina ljudi ne zeli radit prekovremeno stalno i da je to normalno. Nisu zbog toga ljencine.
    Ja radim isto ponekad prekovremeno. Samo mi je jasno da to nije normala.

  4. #154
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    casa, zaposljavanje studenata stvarno, najiskrenije, trazi vise uloga nego benefita. Kod nas su cesto studenti na praksi (neprofitna organizacija, moramo u neku ruku tako) i kad imamo studente, onda mi radimo duplo.

    Ono sto (neki) studenti znaju, mogu i zele je - odraditi neki projekt koji im je potreban da prodju predmet (i za to trebaju nasu pomoc), uz puno detaljnih uputa, eventualno znaju slagati neke papire, ali tu onda moras paziti da papiri nisu nesto povjerljivo. Kad imamo neka velika spremanja i ciscenja, onda ok, mogu i pospremiti.

    Student ne zna odgovarati na mailove, ne zna razgovarati sa strankama i pruziti tocne/prave informacije, ne zna pisati clanke. Ako sjednem i ucim ih sve sto ja radim, onda sam stvarno brza i efikasnija da sve napravim sama.

  5. #155
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Potpisujem od riječi do riječi Mimu.

    Meni je nepojmljivo Bubilo da ti toliko zastupaš i gledaš sve iz perspektive poslodavca a ne posčoprinca što ti jesi.

    Isto tako se slažem.s casom da je normalno da ljudi ne žele konstantno radit prekovremene, da prekovremeni trebaju bit iznimka.

    Ja otkako sam.postala mama još više cijenim svaki sat kad na vrijeme dođem doma. Ako imam gužvu, radije dođem zorom ranije al moje privatno vrijeme je moje vrijeme. I ne dam ga, ne dam .

    Jako sam efikasna na poslu i odradim puno više nego druge kolege tijekom rad.vremena.provjeravam mail na večer ako očekujem da “gori“ u EU al nije mi normalno i nikad neće biti stalno radit prekovremeno

    I MM radi jako puno meni je to onak bzvz.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.12.2018. at 19:05

  6. #156
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Kod nas ima poslova na kojima bi studenti mogli itekako pomoć razne tablice, mailovi, prijevodi, dočeci delegacija, razna surfanja po netu i sl...

    Ja se slažem s Mimom da je to izrabljivanje kod BB, poslodavac mora poradit na svom upravljanju ljud.resursima i promijenit strategiju i način menadžiranja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.12.2018. at 19:11

  7. #157
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jedan kolega iz moje firme je dobio ponudu da ode raditi na bolje radno mjesto u multinacionalnu k., prvo je otišao u Australiju, a s tog radnog mjesta na još višu poziciju u Londonu. Kod nas je radio ponekad prekovremeno. Kad je došao tamo, nije odlazio u 19h iz ureda. Ostajao je do 1-2 ujutro. Čru stori.

    Ja ne znam kako vama nije važna perspektiva pokriva li se poslodavac zaradom? Ako se ne pokriva, dobit ćeš otkaz. Prosto ko pasulj.

    Ja nisam napisala da stalno radimo prekovremeno. Radimo onda kad su pikovi. Ostatak godine se možemo švercati kad trebamo. Možete li vi na vašim poslovima otići 5 puta mjesečno s djetetom doktoru u sred radnog vremena, a da ne nosite doznaku?

  8. #158
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne možete zamisliti nepredvidivo tržište? Damping cijene nelojalne konkurencije? Dva mjeseca ima posla, dva mjeseca nema? Ne kužim... pa u privatnom sektoru ne ide posao kako bi netko htio. Nego ili ga ima ili ga nema. Stvarno vam je teško to zamisliti?

  9. #159
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Bubilo ja te skroz dobro razumijem. Vise napišem kad stignem.
    ja uopće pak ne kužim ovo iščuđavanje da postoje ljudi i to jako puno ljudi, koji puno rade. I da ne ide drugačije. (Sto su svi zaposleni u državnim službama?)

    U mojoj branši (nije tvoja, odnosno od onog sto si nabrojala) ljudi koji imaju urede od 2 do pedesetak zaposlenika rade puno i drugačije ne ide. I ne poznajem nikoga od kolega sa ambicijom samostalnosti ili vise pozicije, da mu radni dan traje od 9-16. (našim prijateljima koji su dobro i odlično pozicionirani državni službenici to nije baš razumljivo, pa se uvijek malo zezaju, malo ozbiljno “prigovaraju” mm-u, ono pa jel bas moraš toliko raditi?)
    Pa vjerojatno u takvim službama ne moraš. No ako si odgovoran da se posao ne samo odradi, nego i nabavi, jer svaki mjesec treba isplatiti 3 ili 30 plaća, platiti struju, vodu, stanarinu, sve prireze, poreze državi, Itd... onda sigurno ne ideš u 4 sata kući. U 6 je odlično, u 7 uobičajeno.
    Posto sam jednom četvrtinom u privatnom a ostalo u državnom poslu, vidim razliku, koja je vise nego očita.
    To nema veze s tim koliko predano i brzo netko radi, to je naprosto sustavno gledajući, druga vrsta posla i druga odgovornost.

    u veliki sustavima i je situacija drukčija, vise je podrške od strane države (Agrokor i co )
    sustavno je lakše pokrivati neke stvari.
    sitno i srednje poduzetništvo je druga priča.
    svi naši prijatelji i poznanici tog tipa sami rade daleko vise nego 40 sati tjedno. Vrlo teško i zaposlenici, jer drugačije ne ide, jer su sustavno male i srednje firme sasvim drugi par cipela nego veliki sustavi.

  10. #160
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I stvarno niko nikada nigdje ne može raditi prekovremeno? Uvijek i svagdje se svaki posao može napraviti za 8 sati?
    I svi šefovi, menadžeri... svi mogu odraditi svoj posao za 8 sati?

    Neke stvari se nikada ne bi vidjele na televiziji ili postojale u ducanu da bas svatko na svijetu radi samo 8 sati.

  11. #161
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne možete zamisliti nepredvidivo tržište? Damping cijene nelojalne konkurencije? Dva mjeseca ima posla, dva mjeseca nema? Ne kužim... pa u privatnom sektoru ne ide posao kako bi netko htio. Nego ili ga ima ili ga nema. Stvarno vam je teško to zamisliti?
    Skroz razumijem.
    I sve ostalo sto pišeš.

    Smjehuljica je zakurila i sad regresira u cicak-priljepak fazi... Ne stižem pisati

  12. #162

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja vjerujem da se moze raditi prekovremeno, ali iskljucivo zbog manjka radne snage.
    Sve ostalo je izrabljivanje.
    Osobno radim po 12 h dnevno, ali na primarnom poslu sam 8 h, ostatak je moj privatni biznis.
    Istina, ima perioda kad imamo ful puno posla (zavrsni obracun i sl.), ali ima nas dovoljno da rasporedimo posao i rijetko kad ostanem pol sata, sat duze

  13. #163
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Bubilo, ja jedino mislim da je šteta, da ti uz te svoje osobine koje imas, ne drviš po karijeri. Karijera je prilično dobra stvar. Mislim to kako kažeš, da te nije briga. Pa kad već toliko ulažeš, mogla bi to i metaforički rečeno i kapitalizirati. .

    Globalno gledajući, roditelji koji sa strašću rade to sto rade ( a barem 6 do 8 sati radi većina nas na topiku) manje ili vise izgaraju i u tome su dobri, bez i da žele ili tome streme, šalju prilično dobre signale svojoj djeci.
    Posljednje uređivanje od seni : 09.12.2018. at 20:11

  14. #164
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ispravak:
    vrlo često i zaposlenici...

  15. #165
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    No dolega, sveukupno radiš 12 sati!

  16. #166

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, naravno da moze. Za velike pare ili za vlastiti probitak. Ali da 50 ljudi svake godine jedan mjesec ne moze kuci prije 19 meni ne govori nista doli da poslodavac ima problem s organizacijom posla. Radila sam i za male firme gdje je vladalo takvo ozracje. I otisla. Ako poslodavac ne zna vodit posao tako da rad organizira kao dio zivota a ne zivot sam...
    A to da ima onih koji stizu u 6 ujutro i ostaju do 12 ne vidim kako opravdava da 50 ljudi radi 10 sati dnevno. Radili su ljudi i dulje kroz povijest. Pa se iz nekog razloga borilo za osmosatno radno vrijeme. Mislim da ta bitka nije bila bezvezna.

  17. #167
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    A da samo od svog privatnog biznisa živiš, onda bi mozda stvari drugačije izgledale.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I nije isto radi li sef deset sati dnevno ili mu 50 ljudi radi deset sati dnevno.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, naravno. Ja sam jedno vrijeme radila puno, puno, za sebe. I zaradivala puno i odlucivala sama o tome sto mi je previse. Al da cijela firma mora tjednina radit prekovremeno..

  20. #170
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma BB naravno da se na hrpi radnih mjesta povremeno radi prekovremeno dulje periode vremena. Pogotovo u projektnim organizacijama, gdje par mjeseci radiš da zaradiš za ostale mjesece. A to je izraženije u manjim tvrtkama. Ja sam prije godinama isto imala jako puno prekovremenih, a promjenom firme (sad radim u velikoj korporaciji) se to srećom smanjilo i postalo puno rjeđe. Ali zato imamo korporativne zabave zvane akvizicije, pa reorganizacije, pa otpušanja "viškova" i tako ciklički...

  21. #171
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Da 50 ljudi jedan mjesec ne ide doma prije 19 sati je sasvim razumljivo svakome tko se imalo razumije u poslove tog tipa.

  22. #172
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    I ne može se organizirati drugačije. A ovi koji misle da može, imaju sjajnu priliku da sami osnuju takvu firmu, pa da nam pokažu kako to ide.

  23. #173

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    No dolega, sveukupno radiš 12 sati!

    Da, zbog vlastitog odabira jer zelim zaraditi vise

  24. #174
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    povremene prekovremene razumijem
    ovo kod BB je povremeno, ako je jedan mjesec u godini
    s druge strane, kad nema posla, moze s djetetom u doktoru, doci kasnije, otici ranije
    a Mojcin muz, ako sam dobro shvatila, radi stalno po cijele dane, a financijske koristi bas i nema (kaze da ne moze platiti pomoc)
    to mi bas i nije nesto, jel

    a studenti - kod mene potpuno beskorisni, jer podatke kojima ja baratm oni ne smiju vidjeti

  25. #175
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    To je klasicno nerazumijevanje drzava kao poslodavac vs. trziste kao poslodavac. Pogotovo kod nas gdje drzava ima apetit porezima i parafiskalnim nametima isisat sve jako puno, a ulozit za dobrobit drustva malo. Bas bi student mogao pokrit npr bozicni peak u nekoj medijskoj kuci izradu revizorskih izvjesca travnju itd. Takvu fleksibilnost stvara samo prekarijat, da smo svi 'gig' ekonomija.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.12.2018. at 21:21

  26. #176
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Nije Seni karijera za mene, probala sam prije braka, prije 10 godina, ali odustala nakon par mjeseci od pružene prilike... nemam ja osobine potrebne za “držati glavu iznad vode među vukovima”. Ja radije odradim svoj posao, ugasim komp i odem doma, nemam želudac za karijeru i sve sto ona nosi. Možda pred penziju .
    Meni dosta sto me ljudi u branši cijene i prepoznaju, karijeru u onom nekom “turbo” smislu ostavljam drugima.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa al ja sam isto mislila i kod privatnika i kod drzave. I zapravo od drzave sam dosad primila cetiri place. Tako da definitivno ne bih mogla reci da ja mislim ovako jer sam iz drzavnog aparata neopterecena rokovima jer placa uvijek sjeda na racun. Najvise sam novaca zaradila na ugovor o djelu.
    Ocito grijesim i postoje struke u kojima je neophodan prekovremeni rad u odredenom dijelu godine. Sreca moja da nisam te struke.
    Iako, valjda i da jesam, bih nakon dvanaestog mjeseca sefa pitala bismo li mogli stogod poduzet a da dogodine u 12. ne moramo svaki dan do 19 biti na poslu?

  28. #178

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I nekako se stalno gura tu na temi da student ne bimogao obavit posao koji treba ...a ja rekla da bi mogao obavljat poslove potrebne da onaj koji obavlja the posao obavi brze.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    A gle kod mene sigurno ne bi jer niti ne moze dobiti pristup sustavima.

  30. #180

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ok, shvatila sam. Tamo gdje su podaci tajni nema sto radit. A nekakav ugovor o tajnosti? Pa onda pristup...

  31. #181
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    A joj casa, ja sam isto u drzavnoj. Ljudi uopce ne kuze koliko je opasno podcjenjivacki se odnosit prema nekim zanimanjima jer kad ti se ponavlja da se kod vas ne radi, u nekom trenutku se pocnes pitati jesam li lud sto radim.
    Isprobala sam i korporaciju, i obrt, i inozemstvo i drzavnu. Moj zakljucak je da nemam zakljucka. Da je cesto individualno, ali i do neposrednog okruzenja. Eto kod mene na katu je 80% iza 17h, vikendom nisam nikad bila sama, al znam da ima odjela gdje to nije tako.

    Al isto tako nisam jedina koja priznaje da se odmori kad dodje vikendom na posao. Em me nitko ne prekida, em me se ne pila doma.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 09.12.2018. at 22:41

  32. #182

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da ima i taj dio s tajnošću, to potpisuju treće strane ukoliko trebaju podatke da bi recimo odradili nešto po ugovoru. Nisam mislila na to nego na to da ne moze upravljati uređajima i sustavima, otklanjati probleme, rješavati i implemenirati nove zahtjeve. A da samo gleda ništa mi ne pomaže .

  33. #183
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, shvatila sam. Tamo gdje su podaci tajni nema sto radit. A nekakav ugovor o tajnosti? Pa onda pristup...
    Ne radi se o pristupu podacima, nego o ovlastima na sustavu. Ovlasti kakve na primjer ja imam ima samo još jedna osoba u firmi. Dakle, ako ja i radim neke rutinske poslove, koje bi mogao naučiti i majmun, a ne student, svejedno su mi za te poslove potrebne ovlasti kakve se ne mogu davati onome tko nema točno određenu ulogu. (a još k tome, kad radim prekovremeno ne radim takve rutinske poslove, nego složene poslove).

  34. #184
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mojca, ja sam ove skolske godine krenula na rekreaciju dvaput tjedno. Proslu je isao MM i ja bih ostala sama s malim dvaput tjedno i nisam to smatrala big dealom. Ali sad kad ja idem, a MM ne ide, sad zapravo imam griznju savjesti. I dijete mi govori da bi radije da ne idem. Pa krene s kontrom - i ostani poslije na kavi s prijateljicama! (jednom sam bila i to ga je jako pogodilo).

    Objektivno je to totalno mrak. Spremim malog za vrtic i odvedem ga (MM ode rano), MM ga pokupi, onda se ja nacrtam doma, dam im veceru i otrcim u kvartu na rekreaciju, vratim se doma, procitam par prica za laku noc, poljubim dijete i to je to. Osjecam se kao pravi muskarac (s malom griznjom savjesti). Malo frknem u sebi ako nije kuhinja pospremljena, jer dok sam ja solirala, sve je bilo pospremljeno. Al nema veze, ja spavam barem 2 sata manje od MM.

    Osim ovog natezanja ujutro za vrtic, druzim se s djetetom dok jedemo i dok slusa price. On uziva u obje aktivnosti. Preskocim onaj zahtjevni dio umornog trogodisnjaka.

  35. #185
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Pokusaj s muzem dogovoriti da pocne ranije raditi jedan ili dva dana u tjednu npr. u 7. Ako cezne za min. 9 sati, opet je u 16.30 doma, a ti dodjes doma da on moze u 21.30 na spavanje.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 09.12.2018. at 23:00

  36. #186
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    i ja sam prošla naš privatni sektor, državnu službu, rad za strance, jedino nisma imala svoju firmu al je ima muž iste struke ko seni pa razumijem o čemu priča, ALI ja mu znam ponudit rješenja no on drvi po svome.

    ja da organiziram i odrađujem npr posao svog muža garantiram 150 % da bih se bolje organizirala i imala bi muda nekim ljudima reći NE za neke projekte/investitore koji te samo žderu što vremenski što financijski što psihički, ono nisu vrijedni i bok.. on to kao većian muških gleda u kontekstu investitore se ne odbija. yeah right...

    tako sma ponosna što sam muža uvjerila dovih dana a otkanta jedan projekt za koji je dobio nerealan rok nakon blagdana i već je bio sav na iglama da kako će to odradit jer ovisi o gomili suradnika (koji naravno žele odmorit za blagdane).

    ja sam mu rekla daj odhebi to ili traži duži rok al naravno na profesionalan način (bar sve te cake znam), i čik pogodi ipak su mu dali posao s dužim rokom. Nekad ne treba stavri samo prihvatiti takve su i šta,š.

    Al seni moraš priznat kod vas to nije posao, to je vaša strast, to je poziv vi tolik ovolite taj svoj "posao" da ga radite s guštom, ja imam osjećaj da MM nekad radi radi te strasti a ne zato što bi baš trebao.

    ja svoj posao volim, imam super ekipu, zanimljiv mi je, al smatram da zaslužujem kao uostalom svatko od nas ravnotežu između privatnog i poslovnog života. tad sam zadovoljna i produktivna na oba polja.

    Mijenjala sam poslove dok nisam došla do onoga koji mi odgovara, a planiram i dalje mijenjati svakih 7-8 godina

  37. #187
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusaj s muzem dogovoriti da pocne ranije raditi jedan ili dva dana u tjednu npr. u 7. Ako cezne za min. 9 sati, opet je u 16.30 doma, a ti dodjes doma da on moze u 21.30 na spavanje.
    ovo je također opcija.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Nadam se da nisam ja bila podcjenivacka oko poslova.

  39. #189
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Casa ne znam kome pišeš.
    Meni je tvoj stav jasan.

    Da razjasnim ja radim vrlo odgovoran posao za najvišu razinu rukovodstva i pogreške se ne smiju dogodit, primam mailove nedjeljom i subotom u ponoć, u 1h u noći, ali ne smatram da sam dužna odmah reagirat pogotovo u te sate.

    Za zaista urgentne situacije tijekom sastanaka na eu razini koji traju cijelu noć imamo what' s up grupu ako se neka odluka mora hitno donijeti. Tad smo svi u grupi i dogovaramo se za postupanje.
    Inače vikend je vrijeme za moju obitelj, prijatelje, gušte...

    Kad budem u jednom velikom projektu koji mi slijedi bit će svega, rada u svako nedoba al znam da će trajat određeno razdoblje pol godine do godinu i prestat će. Vodit ću taj projekt s hrv. strane tako da je posve očekivano da ćemo svi bit poluludi al to je prilika once in a career i bit će mi čast sudjelovat u nečem tako velikom za moju zemlju. A trebalo bi bit i finac.stimulacije.

    Odo spat, treba sutra delat
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.12.2018. at 23:50

  40. #190
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da nisam ja bila podcjenivacka oko poslova.
    Naprotiv.

  41. #191
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja potpuno razumijem Bubilo. I koliko vidim nitko nije komentirao da je više puta spomenula da iz firme odlazi s djetetom na višesatne preglede bez da nosi doznake ili uzima go. Bubilo se na jednoj strani jako da, na drugoj dobije neke povlastice.
    Ja sam radila u firmi gdje smo pod normalno ostajali prekovremeno i to do kasnih sati. I ne, nisu to bili neki super važi, pametni projekti, to je bilo izrabljivanje i neorganiziranost. Recimo šef financija u 14-15h pošalje da sutra ujutro treba neku tablicu, nije baš siguran ni kakvu treba li treba takvu vrstu podataka, sutra do 9. I moja nadređena, kaže ok. Napravit ćemo to, naravno ostanemo do koje doba to raditi.
    Vlasnici smisle da obračun mora biti gotov prvi pon u mjesecu, pa se ubijemo od posla, a taj obračun je samo zato jer su gazde smislili, jer nijedan od tri šefa iznad mene nije rekao ne, to ne može. I ok, ostajali smo do kasno ali nitko nije rekao sutra prije deset se ne dolazite ili u petak da ste u 12 doma.
    Ovo što Bubilo piše meni nije tako.
    Ja sada radim za sebe, imam komociju već u 12 zaključati i otići s djecom negdje, obavljati svoje. Naravno da onda bude dana da radim po 15 sati i do kasno u noć. ali to je moj izbor.

  42. #192
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nije to baš neka povlastica; prilično je očekivano da onaj tko ima toliko odrađenih prekovremenih može izaći s posla ako ima potrebu.

  43. #193
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Nije Seni karijera za mene, probala sam prije braka, prije 10 godina, ali odustala nakon par mjeseci od pružene prilike... nemam ja osobine potrebne za “držati glavu iznad vode među vukovima”. Ja radije odradim svoj posao, ugasim komp i odem doma, nemam želudac za karijeru i sve sto ona nosi. Možda pred penziju .
    Meni dosta sto me ljudi u branši cijene i prepoznaju, karijeru u onom nekom “turbo” smislu ostavljam drugima.
    Potpisujem svako slovo.

    Imala sam vrlo sličnu situaciju - dobila rukovodeći posao nakon povratka s porodiljnog (jedan od onih koje ne možeš odbiti, iako znaš da nije za tebe). Nakon 2 godine odustala od tog ugovora, vratila se na referentsko mjesto (i ostala na njemu do danas). Taj posao i razumijevanje u firmi omogućili su mi da vodim sinove logopedu i fizijatru usred radnog vremena, ortooptičke vježbe također (ciklusi od po 2 ili 3 tjedna, pojede pola radnog vremena svaki dan). Imalo je to i drugu stranu - kad sam bila na poslu, trudila sam se da napravim sve što se od mene očekuje ili malo više, pokušala sam opravdati povjerenje, a nadam se da mi je i uspjelo.

    Danas je lakše, ali ja znam kako je mom mužu bilo dok su djeca bila mala, a on sam s njima (kao Mojci otprilike). Treba za to imati želudac. Osobno, ne bih to podnijela na dulje staze, a ni naš brak ne bi izdržao. Ovako je ipak bolje. Negdje popustiš, negdje se ukopaš. Negdje moraš podržati muža/ženu, negdje potjerati pred zid. To je život.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.12.2018. at 08:35

  44. #194
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    A dobro. Istina je da je i u lijepoj našoj sve izopačeno. Recimo mm je dobio sud za nezakoniti otkaz, pa su odvjetnici tuženika na dvije strane napisali žalbu da je tužitelj često bio na bolovanju ili godišnjem te nije obavljao svoj posao, pa su zato sistematizacijom maknuli njegovo radno mjesto. I takve stvari uredno predali na sud.
    Moram priznat da je meni iz mojih cipela ovo što ona piše prihvatljivo.

  45. #195
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, ja sam ove skolske godine krenula na rekreaciju dvaput tjedno. Proslu je isao MM i ja bih ostala sama s malim dvaput tjedno i nisam to smatrala big dealom. Ali sad kad ja idem, a MM ne ide, sad zapravo imam griznju savjesti. I dijete mi govori da bi radije da ne idem. Pa krene s kontrom - i ostani poslije na kavi s prijateljicama! (jednom sam bila i to ga je jako pogodilo).
    Ovako i ja, kad ja negdje idem solo meni je to (sada manje, ali još uvijek u nekoj mjeri) u glavi big deal, ono naglašavam sama sebi kako mi je to silno potrebno da bih si uopće opravdala taj izlazak (znači nije samo izlazak na kavu, nego kao meni OČAJNIČKI treba ta kava), a moj muž samo dođe i kaže "jel ti ja trebam sad doma, idem za 10 minuta na kavu s tim i tim", ono već je dogovorio kavu ali kao sad me pita da li mi je potreban.
    Nije ta krivnja samo do mene doduše, ja puno više podržavam mog muža da izađe nego on mene, on se postavi sav kao "ajme tlake ja sad moram čuvat djecu" i onda se ja moram trudit da ne zagrizem tu udicu (jer ono, silna tragedija, ovog velikog ni ne vidiš jer je stalno s društvom, a ni mala više nije tako mala, a nije ni neka zahtjevnost), nego da se držim onog "izvoli svoje dijete pusabok" stava

  46. #196
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako i ja, kad ja negdje idem solo meni je to (sada manje, ali još uvijek u nekoj mjeri) u glavi big deal, ono naglašavam sama sebi kako mi je to silno potrebno da bih si uopće opravdala taj izlazak (znači nije samo izlazak na kavu, nego kao meni OČAJNIČKI treba ta kava), a moj muž samo dođe i kaže "jel ti ja trebam sad doma, idem za 10 minuta na kavu s tim i tim", ono već je dogovorio kavu ali kao sad me pita da li mi je potreban.
    Nije ta krivnja samo do mene doduše, ja puno više podržavam mog muža da izađe nego on mene, on se postavi sav kao "ajme tlake ja sad moram čuvat djecu" i onda se ja moram trudit da ne zagrizem tu udicu (jer ono, silna tragedija, ovog velikog ni ne vidiš jer je stalno s društvom, a ni mala više nije tako mala, a nije ni neka zahtjevnost), nego da se držim onog "izvoli svoje dijete pusabok" stava
    ovog osjećaja kad se žena riješi tako se lijepo diše i živi. Neće svijet propast, većina muških napravi upravo tako tangerina, već sve dogovori a ženu samo obavijesti, a mi premišljamo, grizemo se štatijaznam.

    ja sam se tog osjećaja davno riješila, sretna ja, sretni svi. I ne, ne dozvoljavam da mi se kaže 5 min prije da on ode na 2 sata jer smatram da se kao obitelj trebamo dogovarat i planirat unaprijed, inače dapače volim i poželjno mi je da i muž izađe i opusti se, ionako previše radi. No nema šanse da on može više nego ja
    A kako sam "dobra" govori činjenica da ode čak jednom godišnje i na putovanje u inozemstvo 5-6 dana solo s frendovima. A vidiš mi žene nikako se dogovorit i tako nešto organizirat jer kako će oni jadni al ja zato imam službena putovanja i odlaske na utrke, pa mi je to olakotna okolnost.

    Ja kad pišem o poslodavcima, ne pišem o BB nego općenito.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.12.2018. at 09:09

  47. #197
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Eh, Lili, termin "poslodavac" danas ima jako široki spektar značenja. Nije isto jesi li u državnoj službi s fiksnim radnim vremenom, u školi, u industriji ili u nekoj velikoj korporaciji s vanjskim gazdom. Isto, ako radiš za sebe (obrt, vlastita firma) i nemaš fiksno radno vrijeme, to isto može biti problem. Često nam je teško razumjeti kakve situacije imaju drugi ljudi.

  48. #198
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije to baš neka povlastica; prilično je očekivano da onaj tko ima toliko odrađenih prekovremenih može izaći s posla ako ima potrebu.
    Slažem se. Nije to povlastica. Ja to zovem fleksibilnost. Tu sam kad treba. A i kad meni treba organizirat ću posao i otići. Samo se trsim objasniti da nije iskorištavanje u najgorem obliku.

    Ja nisam nikoga shvatila sa podcjenjuje neki posao, nego samo da ne razumije cijele industrije koje kao takve sustavno funkcioniraju da stvari moraju biti gotove sad i odmah i ne može ih riješiti rapsodjela na vise ljudi nego manje ljudi to odrađuje u više sati.

    No... ja imam posla je l te, prosinac je .

  49. #199
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Tj. naljutilo me, ne zbog mene, najmanji problem reci da je problem u meni... nego znam desetke ljudi u raznim firmama koji tako rade vise od 8 sati na dan u raznim pikovima, i nije moguće da su svi tako nesposobni i jadni iskorištavani i ne znaju drugačije. Neka tržišta i branše su jednostavno takve.

  50. #200
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam u kojoj si ti branši, niti naravno poznajem svaku branšu, ali u mojoj branši znam zašto ljudi rade prekovremeno, posebno u malim firmama, zato što poslodavci uzimaju puno poslova, pristaju na kratke rokove, a nemaju dovoljno radnika da naprave taj posao. A nemaju jer nisu spremni davati plaću nekome tko ne radi cijelo vrijeme ne 100%, nego 150%. Znači, biraju opteretiti 10 ljudi 200% u nekim pikovima,a ne zaposliti još 5 ljudi, pa onda možda izvan pika ljudi neće raditi sa 150% kapaciteta, nego možda sa 98%.

Stranica 4 od 13 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •