Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 171

Tema: Kad ogladni jesti će - hoće li stvarno?

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Lili ne ide mi u glavu jel to tebi pravi nećak ili sin od tetkine susjede,ako kužiš kaj hoću reći.jer ako je bliži rod onda je ipak trebalo to malo bolje srediti.
    Al' kako JA to mogu malo bolje srediti? Nisam ja mama djeteta.

    Ja sam pokušavala ukazat i usmjerit na stručnu pomoć, al ništa kao u zrak.

  2. #102
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Prvo odgovor na pitanje iz naslova-ne,nece jesti.To govore ljudi koji nisu imale nejedace.To sam i ja mislila s 1.djetetom.
    Da sva djeca jedu kad su gladna,da su roditelji krivi sto djeca ne jedu itd.
    I o da je stigla ona i sva moja teorija je pala u vodu.
    Imat ce 5 god.u 3 mj.i jos ne mogu reci da jede normalno.
    U medu vremenu smo prihvatili da jede tako kako jede i to sto jede i svima nam je lakse od tada.
    I njoj nadam se.
    Pisala sam i sjecam te se Vrci.
    Sto tebe vise brine -to sto jede malo namirnica ili sto ne jede sam?
    Moja nikad nije jela,ni kao beba,s dohranom je skuzila da je ipak bolja cica i pocela cicati.
    I dan danas jede mali broj namirnica,ne jede meso,ne pije mlijeko,nikakve salate....
    Ja bih rekla da ima siromasan jelovnik,ali gastro i psih.kazu da je ok.
    Zdrava je potpuno.Sitna.Sad se malo zdebljala i ima skoro 17 kg.
    Dorucak i vecera nam nisu problem i to pojede i sama,rucak je uzas.vrtimo se u krug sa 5 namirnica i tih 5 ne jede kako treba i bas ovako kako opisujes-nije gladna,dize se,pa bi crtic,pa me hrani.....
    Meni recimo nije bed ni da gleda crtic,ni da ju hranim ,ali to traje i traje i traje i bas je frustrirajuce.
    Cirkus oko hranjenja amo stvorili mi kad je bila jos mala,ali ona tad doslovno nije nista jela na faze.I taj ocaj razumiju samo oni koji su ga probali.
    Kad dijete sa prosjecnom tezinom po porodu sa god.dana nema ni 9 kg,a svaka ga prehlada baci jos pola kg unatrag koju onda vraca i vraca...
    Uzas uglavnom.
    Ovo sad je pjesma kako je bilo.
    Uveli smo nesto novih namirnica,pojede i kad smo negdje nesto....
    U vrticu pojede uzinu voce,ostalo nece.Rucak niti probati....
    I netko ti je guk spomenuo,on ti nije u kkks-radi se posebno.
    Pisi sto kazu u Klaicevoj i sretno.

  3. #103
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Al' kako JA to mogu malo bolje srediti? Nisam ja mama djeteta.
    X
    jelena, ja fakat ne kužim tvoje komentare

  4. #104
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo obavili gastro dr.J u Klaicevoj

    Ono sto ga mucilo nakasljavanje kaze moze biti prolazni refluks od neke upale il nesto,to bi zanemario sad. Jedino je malo bio ljut sto nam pedica nije dala nikakve pretrage nego ceka njega. Al dobro

    111cm i 15,7kg kod njih. Dobili hrpu pretraga, urin, uk, stolica, kks i hrpa iz krvi (ukljucujuci enzime, stitnjacu, svakakva cudesa, cak i za celijakiji mislim), uzv abdomena, i pregled nutricionista. Sa nalazima opet kod njega

    Drago mi da se krece, i sve da ispadne samo na psihickoj bazi,barem znamo da je fizicki ok. A psihologa ionak imamo opet uskoro

  5. #105
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Super Vrci napravite sve pretrage, iako sigurna sam da će nalazi bit ok i da se radi o psihi.

    Jel sada ide psihologu u Klaićevoj ili opet u vrtić?

  6. #106
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    U vrticu ga je samo promatrao i uputio dalje. Sve se vodimo u Klaicevoj. Stvarno ne znam kako joj se nismo prije sjetili to s hranom reci

    Dobili smo i dnevnik prehrane, 3 dana u gram mjeriti sve sto jede.

  7. #107
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Jesi se naručila kod nutricionista?
    Za pregled kod nje ti treba klopa tri dana sve kaj jede i pije kroz ta tri dana,da opet ne bu da moraš opet nekaj čekati e sad vidim da su dobila upute za nutricionista
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.01.2019. at 13:53

  8. #108
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    U vrticu ga je samo promatrao i uputio dalje. Sve se vodimo u Klaicevoj. Stvarno ne znam kako joj se nismo prije sjetili to s hranom reci

    Dobili smo i dnevnik prehrane, 3 dana u gram mjeriti sve sto jede.
    to bi bilo dobro ući prije djeteta i ispričat dr. ne pred njim.

  9. #109
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Hvala Lili, budemo tako onda

    Da, dobili smo taj dnevnik za 3 dana. Jedino ne znam dal da radi toga ne ide u vrtic jedan dan ili da mi iz vrtica kazu sto je jeo

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Sad mogu ti reć kaj je jeo ali ne i kolo je pojeo.recimo kad to radim jednom u sve tri godine,vašem stvari kod spremanja,onda vazem kaj sam stavila na tanjur u cuture,i na kraju osvojenim kolko od toga je pojedemo jel pola 3/4 ili neki drugi razlomak.ako možeš može i bez vrtića

  11. #111
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Vrci, drago mi je da ste krenuli. Znam da te ovo jako dugo muči.
    Nadam se da će vam ti sve pomoći da napokon razumijete u čemu je problem.

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Lili, budemo tako onda

    Da, dobili smo taj dnevnik za 3 dana. Jedino ne znam dal da radi toga ne ide u vrtic jedan dan ili da mi iz vrtica kazu sto je jeo
    U vrtiću probaj dogovoriti termin za kraći razgovor s odgajateljima i stručnom službom, možda čak i sa zdravstvenim voditeljem. To ti je prilika da im kažeš za problem (iako oni i sami znaju pristojan dio priče) i zamoli ih da ti vode dnevnik tijekom dana. Hoće oni to... Oni brinu o djeci koja su alergičari, dijabetičari i imaju razne druge smetnje (mom starijem sinu draga teta S. je mjerila vrijeme okluzije oka i skidala flaster kad je trebalo - nije joj bio problem, znala je da se liječi od strabizma i ambliopije i uredno je to radila za njega i još jednu djevojčicu iz grupe koja je isto nosila flaster), ali trebaju znati zašto je to bitno i što se od njih traži.

    Za svog sina ostavi upute (kakve ste dobili u bolnici) i nek pišu ili svaki dan jedan list ili u bilježnicu, kako njima bude više odgovaralo. Možda već imaju iskustva - nikad ne znaš...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.01.2019. at 08:48

  13. #113
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Draga Vrci,
    pratim vasu pricu.
    Drago mi je da ste krenuli, nadam se da cete pronaci uzrok i rijesiti problem.
    Nece ici preko noci, ali bitno da ide.

  14. #114
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Obavili nutricionisticu. Sukus njenih savjeta je odgovor i na pitanje u naslovu teme-hoce.

    Znaci po nasem dnevniku prehrane je rekla "ovo je za gubitak kila, a ne dobitak". Namirnice su nam ok,al jede precesto i premalo.

    Sad moramo raditi barem 3 i pol sata pauzu medu obrocima. Baza obroka zitarice/krumpir, dodati masnoce,ma to sam sve znala.
    I dobio je d kapi, childlife da uzima,i nutrini za one dane navecer kad procijenim da je bas slabo jeo

    Kaze ona da je,ako je zdravstvrno sve ok, uvjerena da ce s tim rjedim obrocima nauciti ogladniti, jesti i povecati zeludac da se jos bolje najede

  15. #115
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni zvuči logično.
    Zaista nema potrebe da jede češće od svaka 3h. Sretnooo!!!

    Sad ti je težak zadatak naviknut i sve ostale odrasle osobe oko sebe da ga ne nutkaju stalno i provjeravat na sat koliko je vremena prošlo, da prođe bar minimum a što duže, to bolje.

  16. #116
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ne nutkaju ga. Veći nam bude problem njegovo traženje jer ima takvu naviku. Danas sam ga uhvatila da si je išao po bananu. I jednom je rekao da ide nešto pojesti.

    Jedva čekam vidjeti dalje

  17. #117
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Toliko o teoriji nutricionistice. On ni 4 sata nakon slabog obroka nije gladan.
    Umjesto 4-5 obroka doci cemo do tog da jede mozda 2 il 3

    A ne moram vam opisivati muke kad mora piti Nutri drink

    Jucer sam bila toliko sludena i dotakla dno da sam muzu napisala da cu malog udaviti golim rukama

  18. #118
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je jutro vjerujem da je ogavan
    Moja je imala neko zamjensko mlijeko koje je smrdrlo ko sam vrag,a za pit je bilo nikakvih
    Probaj dodavati ulje.......
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.01.2019. at 15:16

  19. #119
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    A cak i nije fuj, bas ko cokoladno mlijeko. Al on ne pije mlijeko nikakvo,ni cokoladno niti bilo kakav takav napitak.
    100ml je pio 45min

    I jos uvijek nije uopce gladan

    Kaze mi poznanica da joj cudno da ga i na alergije ne testiraju

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Nije čudno možda mu nekaj smeta pa ne može napredovati,koje je IgE dobio da vadi?
    Možda možeš nutri prebaciti preko žganci,pahuljica i slično.

  21. #121
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vrci jako mi je žao da se toliko mučite. Grlim :zagrljaj:
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.01.2019. at 16:02

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    A cak i nije fuj, bas ko cokoladno mlijeko. Al on ne pije mlijeko nikakvo,ni cokoladno niti bilo kakav takav napitak.
    100ml je pio 45min

    I jos uvijek nije uopce gladan

    Kaze mi poznanica da joj cudno da ga i na alergije ne testiraju
    U teoriji, ti napici se piju pored uobicajene hrane. Jako su zasitni. Tako da ako ga popije prije obroka, vrlo vjerojatno ce jos manje jesti jer nece biti gladan.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Vrci, jeste li s njim prosli kakvu obradu vezanu za senzoriku?

  24. #124
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Jelena on ne jede ni zgance ni pahuljice. I da mu to prelijem preko hrane koju jede-ne bi jeo

    Nema niti jedan ige za vaditi, za sad

  25. #125
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Sad vidim jos odgovora. Nutri mu moramo dati samo pred spavanje, na dane kad slabije jede

    Koliko vidimo, problema sa senzorikom nema. Bili smo na raznim obradama, nitko to nije komentirao.

  26. #126
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena on ne jede ni zgance ni pahuljice. I da mu to prelijem preko hrane koju jede-ne bi jeo

    Nema niti jedan ige za vaditi, za sad
    A rekla si da će provjeravati alergije
    Jel onda samo ezinofile vadio?

  27. #127
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Jesi li dala na slamčicu?
    A zakaj ne jede žgance? Bar u njih možeš svašta utrpati
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.01.2019. at 16:32

  28. #128
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I koja klopa mu se sviđa koju mala jede,jel si mu to možda dala?

  29. #129
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da,na slamcicu je pio. Zato je i islo, sporo al islo. Evo sad me moli jesti, idem mu skuhati tjesteninu uz meso,jer pire koji smo mi imali vise nije jestiv.

    Zasto ne jede zgance zasto ne jede muffine, palacinke, kolace, pahuljice, jogurte, variva, smoothije...? Da jede ne bismo bili u ovom sr...

    Od alergija sad ima samo celijakiju. Kks, kalcij, elektrolite cini mi se... Morala bih ici pogledati

  30. #130
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Jesu mu sad našli celijakiju? Nisam upratila.

  31. #131
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ttg i to?

  32. #132
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Čitala sam na preskokce pa ne znam da li ste bili na obradi kod psihologa.
    Imali smo sličan problem - pretjerana izbirljivost, uvijek krefeke oko hrane (odlazak u restoran ili kad nas netko nedajboze pozove na ručak - noćna mora i moje crvenjenje), a isto kao i tvoj sin: mogao je gladovati zauvijek.
    Hranjenje je postalo natjecanje, obostrana manipulacija, mučenje za oboje. Kvarilo nam je odnos sa vlastitim djetetom.
    Da ne kazem koliko su me frustrirali tuđi savjeti i pametovanja!
    A bio je inače jako dobro, emotivno i suradljivo dijete pa mi nije bilo jasno di smo zahebali.
    I napokoooon smo otisli psihologici (bio je on i preosjetljiv, smetala ga je buka i još neke sitnice - namjerno pišem "sitnice" jer je 99% puta to uspješno savladavao)

    Nakon psihilogice nismo puno napredovali, ali ono što se JE promijenilo nakon mog dugog razgovora s njom: prilagodila sam (napokon) svoja očekivanja.
    Imala službeni dokaz da NISMO nigdje pogriješili (osim u svom inzistiranju i povremenom izgladnjivanju djeteta u razvoju) i ja sam finally odahnula.
    Ne svađamo se više oko hrane, ne vrti se sve oko toga, jede kako želi i što želi i iskreno - preporodili smo se!
    I dalje imamo neke logističke probleme, naravno (škola, skijanje, izleti), ali sada tome pristupamo drugačije...

    Znam da ti nisam puno pomogla, ali samo sam ti htjela reći da razumijem i da potražite pomoć psihologa (oboje)



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #133
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Lola Mo dobro zbori, Vrci tebi i mužu bi psiholog dosta olakšao da se nosite sa situacijom.

    LolaMo kako sad pristupate izletima,školi, skijanju, druženjima i sl? Kako ste to riješili?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.01.2019. at 17:31

  34. #134
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne razumijem, koliko god da se trudim, kakve bi veze alergije imale s nejedenjem. Ako je alergican na nesto sto mu se stalno nudi, vjerojatno biste vec bili na hitnoj, ili barem na obradi zbog ovakvih ili onakvih, prilicno jasnih fizickih simptoma.

    Nutri je, pretpostavljam, ekvivalent Pediasure (Ensure) proizvodima. Energetski sastav je dovoljan kao zamjena za obrok, ne samo kao dodatak prehrani. Ne bih ga nikome preporucila navecer jer obicno nisu najnjezniji za zeludac. Nekima ne smetaju, ali znaju biti preteski - podrigivanje i nadimanje opcenito su cesta pojava.

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ako je celijakija u pitanju,nisu trebali imati vidljive nuspojave.inace sam vidjela jednu curu s celijakija koja je i veća i snažnija od bilo kojeg vršnjaka.
    Nutri je ekvivalent insuresu.

  36. #136
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Osim ako to nije povezano s pretjeranim ne razvijanjem
    Kad ideš raditi testove? Je li moraš nešto raditi i na Rebru ili samo u Klaićevoj?

  37. #137
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je celijakija u pitanju,nisu trebali imati vidljive nuspojave.inace sam vidjela jednu curu s celijakija koja je i veća i snažnija od bilo kojeg vršnjaka.
    Nutri je ekvivalent insuresu.
    Celijaklija nije alergija.

  38. #138
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Možda ipak ima neki problem fizičke prirode! Ako nije to u pitanju, možda da kuhate zajedno? Moj jede puno bolje otkako zajedno pripremamo obroke... I da, pojede puno više kada ga ja hranim, nego kad jede sam. Na tome trebamo još poraditi...

  39. #139
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Od alergija sad ima samo celijakiju.
    "Samo (kršitelj koda)kiju"? Pa to je za zivota...sestra od 35 godina je ima i prosli su mnogo toga ruznog i neugodnog za dijete. Dosta je jedna biopsija, a sam bog zna koliko su joj ih napravili.

    Ni ja ne kuzim kako je netko povise napisao kakve veze ima izbirljivost sa alergijom? (kršitelj koda)kija znaci povracanje i proljev na sve sto sadrzi gluten, a crijevne resice budu za to vrijeme u komi. Oporave se tek nakon uvodjenja bezglutenske prehrane (srecom, danas je lako dostupna, a 80tih su mi roditelji to brasno nabavljali iz Njemacke)

    Inace, vecina koje poznajem sa (kršitelj koda)kijom (osim sestre u obitelji imam jos nekoliko slucajeva, plus poznanici) je na neki nacin tijekom razvoja i rasta ostecena.

  40. #140
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Cekaj, tek sam i ja sad pohvatala. Ako ima celijakliju i ne hrani se strogom dijetom bez glutena, sasvim je logicno da ne napreduje i da ne jede jer mu je - lose. Ignorirana celijaklija dolazi s prilicno gadnim posljedicama, kao sto spominje marla-s.

  41. #141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne zna ona dali mali ima celijakija,već je dobio da napravi testove za celijakiju

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne mora svaka celijakija dati proljeve,ali u većini daje nerazvijenost
    Ipak nadam se da nije,ali ponekad i izbacivanje glutena pomaže
    Moj je alergičan na gluten
    Sestra je pred par godina imala slične probleme koje su imali i moji klinci,testirana na sve i svašta ,čak i na celijakiju,na kraju je ispalo ni skergivna celijakija,ali izbacivanje glutena je je rješila svoj problem,ali čim se zaboravi odmah problemi

  43. #143
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zna ona dali mali ima celijakija,već je dobio da napravi testove za celijakiju
    A tako...onda daj boze da nije (kršitelj koda)kija.

  44. #144
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mora svaka celijakija dati proljeve...
    Vjeruj mi, osoba kojoj je biopsijom utvrdjena celijakija i koja ima ostecenje korionskih resica, ta osoba mora na neki nacin izbaciti iz tijela unijetu glutensku prehranu. A dva su nacina za to - ili ce imati proljev ili ce povratiti. Jer resice jednostavno nemaju kapacitet zadrzati unijeti hranu.

    I sad samo zamisli agonije kad dijete niti jos ne prica, a samo izbacuje sve sto se unese u organizam...uzas uzasa. A taj uzas onda i dovodi do novih problema koje smo spominjali. Puj, puj...nedao bog nikome...
    I zato se nadam da to definitivno nije ovdje slucaj...

  45. #145
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    I ja se nadam da ova priča nije takva

  46. #146
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Uvjerena sam da nije celijakija. Jer njemu je osnov prehrane hrana s glutenom, bilo bi znakova ovih godina

    Isprike ako malo nepovezano nekad pisem. Dakle od poznanice mali je bio kao i moj, izbirljiv, on bi samo pohano. Sa skoro 4 god 12 kila,mrsav. Kad je lose reagirao na Nutridrink,tj.nesto slicno sto su njemu dali, otkrili mu alergiju na pkm. Kad su u skladu s time sredili prehranu mali jede, sam trazi i prosirio je jelovnik. Drugo dijete.

    Dakle sto radimo: SE, KKS, GUK, ABS i elektroliti, urin, uk, Ca, P, ast, alt, ggt, af, albumini, imunoglobulini, anti ttg, feritin, elastaza u stolici

  47. #147
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nakon svog iskustva s alergijama, ja nazalost ne vjerujem u takve price. Nisu sve alergije direktno smrtonosne (potencijalno jesu) i neke osobe donekle toleriraju konzumaciju proteina na koje su alergicni, ali nezamislivo mi je da netko s alergijom (imunoloskom reakcijom na proteine, proizvodnjom IgE antitijela) jednostavno jede to sto mu smeta i onda X godina kasnije sazna da je, eto, to alergija.

    Postoje razne intolerancije, zatim bolesti imunoloskog sustava kojima nikako ne odgovara odredjena hrana (npr problemi sa stitnjacom i prehrana), ali to nisu alergije. Znam da se ta rijec zna koristiti olako i svuda, ali s obzirom da zivimo alergije godinama, malo sam osjetljiva na pogresno koristenje termina i olako shvacanje samog problema.

  48. #148
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Sretno Vrci s tim pretragama i da su vam sve u najboljem redu [emoji123]

  49. #149
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja sam uvjerena da će djetetu svi nalazi biti ok, mislim da se ovdje radi o problemu psihološke prirode i da ga treba rješavat s psiholozima.

  50. #150
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Uvjerena sam da nije celijakija. Jer njemu je osnov prehrane hrana s glutenom, bilo bi znakova ovih godina

    Isprike ako malo nepovezano nekad pisem. Dakle od poznanice mali je bio kao i moj, izbirljiv, on bi samo pohano. Sa skoro 4 god 12 kila,mrsav. Kad je lose reagirao na Nutridrink,tj.nesto slicno sto su njemu dali, otkrili mu alergiju na pkm. Kad su u skladu s time sredili prehranu mali jede, sam trazi i prosirio je jelovnik. Drugo dijete.

    Dakle sto radimo: SE, KKS, GUK, ABS i elektroliti, urin, uk, Ca, P, ast, alt, ggt, af, albumini, imunoglobulini, anti ttg, feritin, elastaza u stolici
    Nemate nista od preretraga za alergiju, nisu vam igE trazili. Celijakija je pokrivena.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •