Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 71 od 71

Tema: Planiranje trudnoce i zivotne okolnosti, vasa misljenja

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Ma dobro kile bi ja skidala usput jer fakat sumnjam da ce se odmah primiti ionako.
    A i da se primi, kaj sad.. isla bi velika na porod, jace se kontrolirala i pazila, pa skidala poslije.

    Ovo s planom i radjanjem si ok rekla. Tako i ja mislim. Nije kasno za start ali kasno je za jos odgadjanja.
    Posljednje uređivanje od pussycat : 11.12.2018. at 17:08

  2. #52

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Lili,

    A da svasta je tu moguce. Da mi prijeti potpomognuta koja godinama ili mozda nikad nece upaliti npr. Znam to i toga se u biti bojim jer sve moze zavrsiti tako da se lupam po glavi i mislim si sta nisam prije. Ali opet to je rizik kojeg moram preuzeti.

    Imam osobu koja je krenula s postupcima i obilascima doktora jos odavno u 20ima. Stara je ko ja i jos im se nije posrecilo
    Njima nazalost eto ni mladja dob nije pomogla ali u redu mi je sto ne gubi nadu. Ali da je tesko, je, uzasno im je tesko... velike su to borbe i ljudi su u njima jako hrabri

  3. #53
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Znaš da i u trudnoći možeš mršaviti, pod nadzorom, tj. ostajati na istoj težini dok beba raste. Ili dobiti malo kila. Ne završe sve trudnoće sa 15,29 kg viška.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Ovo mi je utjesno za cuti Beti!

    Ali sto je s preeklampsijom, trombozom i ostalim rizicima?

    Doktori me bas lagano spotaju na svakom sist., a znam neke duplo vece zene od sebe koje radjaju i iznose trudnoce. Sto li tek njima govore? Mozda samo imaju deblju kozu od mene i cvrsce zivce i manje straha? :D
    Na cemu im svakako zavidim..

  5. #55
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sad ću i na ovoj temi pitati, a koliko to imaš kila

  6. #56
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno


    ti radis neku anketu/statistiku pred blagdane

  7. #57
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    brojke, spajka, brojke
    sve kukaju "debela sam, debela", ne vjerujem ja to ništa, gdje su egzaktni podaci

  8. #58
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    najbolje da svi dodamo kile i centimetre u potpis ispod djece

  9. #59
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ma i ja sam debela, al ljudi kazu da nisam.
    al to ti je prica selo

    edit. evo tang lijepo kaze. svi dolje u potpis
    Posljednje uređivanje od spajalica : 12.12.2018. at 10:52

  10. #60
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    i ja isto tako
    sad će nam pussycat reć koliko ima, mi ćemo joj reć "ma joooj, pa nije to ništa" i ona će se bacit na posao, tako sam ja to zamislila

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Pa .. kad sam napisala da me doktori zaspotaju onda to valjda ima osnove.
    Na 173 visine sad imam 91

    Nova ginekologica me dok je unosila visinu i tezinu pitala brojke, pa sam rekla, frknula je nosom izracunala mi BMI i malo me pristojno zaspotala.

    Ne ljutim se na doktore, neka me spotaju to im je posao, ne znaju svi da sam buco oduvijek i da je za mene 75kg niska tezina,manje nikad nisam imala. No kad sam imala toliko tada me nisu ni puno spotali, valjda je to bilo donekle ok.


    I sad eto.. kile, pcos, spotanje doktora, price o pobacajima, clanci o debljini i opasnosti za dijete, naravno da zbog svega osjecam ogroman strah oko trudnoce, poroda, zatrudnjivanja...i osjecaj zenstvenosti mi pati

    Ostalo je sve super, tlak idealan, secer, zeljezo, kolesterol samo mrvicu visi. Cak me ni stitnjaca ne muci.

    Znam ne ide mi u prilog sto nisam pazila cijelo vrijeme tim vise sto sam bila sportas. a i kad sam pazila trudnoca mi nij3 bila ni na kraj pameti...

  12. #62
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma OK, nije malo, ali nije ni strahota. Svi smo se po čekaonama nagledali daleko većih trudnica. Ako si bila sportašica, onda vjerojatno imaš i solidan udio mišićne mase, ja se zezam ali nije da se gledaju samo brojke na vagi ili BMI.


    Budući da si inače potpuno zdrava, to definitivno nije kilaža radi koje bi u tim (pa ni u nižim) godinama trebala odgađati trudnoću. A čim kročiš kroz vrata ordinacije naravno da ćeš čuti "prestanite pušiti, piti i skinite 10 kila", medicinsko osoblje ti je naprosto dužno to reći, druga stvar je to što neki to ne znaju reći na profesionalan način nego te špotaju k'o balavicu. Ton ignoriraj, poruku primi. Ako uspiješ skinuti koje kilo prije, super; ako ne, vjerojatno ćeš biti pod malo većom prismotrom pa i dobiti malo kila, kao što ti Beti govori. Ali odgađala zbog toga ja ne bih.

  13. #63
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    No, kad sam počela o kilama, htjela sam nešto drugo reći ali me ponijelo

    Napisala si da se bojiš da ti dijeta ne poremeti ciklus koji ti se fino ustalio otkad si stalno na istoj-višoj-kilaži; nije ti se ciklus ustalio jer tvom organizmu paše više kila, nego se PCOS-ovkama prema menopauzi ciklus polako normalizira zbog prirodnog pada nivoa androgena. Zguglaj si to, to sam ja ovako laički zapamtila ali ti provjeri (ili će se javiti netko pametniji).

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Jest, izgledam jos i ok obzirom kolika je brojka. Imam misicne mase to isto i jedna prednost je sto ja stvarno brzo skidam kad jednom krrnem barem to mogu visokom testosteronu zahvaliti (u svakom zlu neko dobro), nisam krhka ni sitna ni gradjom ovako. Rekla bih cak da mi pristaje koji kg vise ali ipak ne ovoliko koliko sad imam) To je realnost i treba je izgovoriti jasno, no naravno da i razmisljam o komplikacijama i svemu ostalome.

    Hvala na rijecima ohrabrenja, sto reci, ako bude srece da zatrudnim i ako je situacija takva da me trebaju nadzirati i kontrolirati oko kila i svega, neka tako i bude! Koliko god neugodno bilo.
    Jasno mi je da je sve to s razlogom.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    No, kad sam počela o kilama, htjela sam nešto drugo reći ali me ponijelo

    Napisala si da se bojiš da ti dijeta ne poremeti ciklus koji ti se fino ustalio otkad si stalno na istoj-višoj-kilaži; nije ti se ciklus ustalio jer tvom organizmu paše više kila, nego se PCOS-ovkama prema menopauzi ciklus polako normalizira zbog prirodnog pada nivoa androgena. Zguglaj si to, to sam ja ovako laički zapamtila ali ti provjeri (ili će se javiti netko pametniji).
    Haha shvacam kile su tema koja nas uvijek sve ponese

    Hvala ti na ovoj info jako je zanimljivo! I utjesno za mene! Jer ja imam androgenski pcos. Inzulin mi je ok
    Posljednje uređivanje od pussycat : 12.12.2018. at 12:11

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Pozdrav! Neko vrijeme me nije bilo...
    Uglavnom, sto vrijeme dalje ide to sam ja nekako sigurnija zelim dijete... Mm i ja smo razgovarali i dogovorili se da necemo stvarati stres i pritisak nego ako se dogodi-dogodi... Jer, jos nemamo sredeno stambeno pitanje (planiramo uskoro srediti i to).... Ali problem je u tome sto eto - ne događa se... I iako smo se dogovorili da nećemo pritisak, ja čim mi zakasni 2-3 dana već razmišljam o tome... Možda me čak i strah da nešto nije u redu (paranoik)...

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdraav...nova sam ovdje pa bi mi dobro došla pomoć te savjeti od onih koji su već duže tu... No uglavnom menstracija mi je bila zadnja u petak 24. Ja i dečko smo imali odnos sami zadnji dan moje menstruacije te je poslao svoje plivaće u mene, i sad dan prije O. Da li je moguća trudnoća? Bila bi zahvalna svim curama

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Mimii prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdraav...nova sam ovdje pa bi mi dobro došla pomoć te savjeti od onih koji su već duže tu... No uglavnom menstracija mi je bila zadnja u petak 24. Ja i dečko smo imali odnos sami zadnji dan moje menstruacije te je poslao svoje plivaće u mene, i sad dan prije O. Da li je moguća trudnoća? Bila bi zahvalna svim curama
    Ne dan prije Ovulacije nego dan prije početka plodnih dana

  19. #69
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    To ces znati na datum ocekivane menstruacije. Ako ti zakasni, imas u ljekarnama testove za 16kn pa se testiraj.

  20. #70
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Trudnoća je moguća kod svakog snošaja sa ejakulacijom u vagini. Veća je šansa ako su i muškarac i žena mladi i zdravi i ako je odnos to bliži ovulaciji. No, nikad nihe isključena.
    Ne možeš znati da li si trudna bar do 2 dana prije iduće očekivane menstruacije, ako napraviš tada test.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Bila kod gin. Rekla joj situaciju... Rekla mi je da je moguće ali da nije sigurno. Tako da eto vidjet ćemo...hvala na odgovorima.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •