Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 71

Tema: Planiranje trudnoce i zivotne okolnosti, vasa misljenja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno Planiranje trudnoce i zivotne okolnosti, vasa misljenja

    Pozdrav svima, prvi mi je post ovdje, pomalo i ne mogu vjerovati da ga pisem ali eto.
    Nadam se da sam pogodila podforum, ispricavam se ako nisam.

    36 mi je godina, i nisam nikada bila osoba koja je mislila o djeci. Muz je nekoliko godina stariji i slican meni. Stovise imali smo dosta zivotnih i materijalnih problema i tek unazad godinu dana mogu reci da smo malo stali na stabilne noge. Najbolje godine prosle su nam u borbi za egzistenciju i psihicko zdravlje, stosta prosli skupa, ali sada mozemo reci da je to iza nas. Logicno,i shodno tome, s materijalnim mirom po prvi put ikad u meni je pocela tinjati zelja da imam bebu. Znam, kasno sam se sjetila, ali mislim da vrijedi pokusati, no isto tako sam svjesna da imam jos 3-4 kvalitetne godine i da ne bih trebala planiranje odgadjati za nakon tog perioda.

    No postoji eto problem, a to je da mi svo ovo vrijeme zelimo i planiramo ici van i konacno, dobili priliku, tocnije muz je dobio. Ali za pocetak, bio bi po mjesec dana vani i onda po 10 dana u Hrvatskoj i tako naizmjence mozda godinu i pol do dvije nakon cega bi se oboje preselili van i zapoceli zivot. E tu nastupa moj/nas problem, a taj je da se ja brinem da mi je to predugo cekanja, pogotovo obzirom na moje i njegove godine, jer ja ne mogu biti sigurna da cu tamo sa skoro 39 godina biti jednako uspjesna u zatrudnjivanju kao recimo sada kroz slijedecu godinu na primjer.
    Znam da ima uspjesnih prvih trudnoca i kasnije, ali isto tako i jasno mi je da ako zelim dijete zapravo nemam sto previse cekati i mudrovati, tim vise sto sam ga zapravo tek sada prvi put u zivotu istinski pozeljela i organizam mi je poceo ludovati :D

    Sad bi mogli reci, pa sta, zatrudni i rodi dok je on vani, pa se kasnije preselite, razmisljala sam ja o tome samo mi je problem sto sam sama, nemam ama bas nikoga oko sebe tko bi mi pomagao logisticki i emocionalno (ja roditelje nemam a na njegove ne racunam jer to nije izvedivo nikako, ne bih u detalje), od prijateljica to ne mogu ocekivati u velikoj mjeri, jer imaju svoje zivote a i nisam osoba koja druge vuce za rukav. Muz i ja smo jako povezani i on je sada zbog toga poceo preispitivati svoj odlazak van jer bi zelio biti uz mene kroz sve to i misli da mi nece biti lako samoj, a meni je pak s druge strane zao da mozda propusti priliku za nesto za cim oboje zudimo vec godinama - da odemo odavde i pocnemo u drugoj zemlji novi zivot.

    Tako da se sada osjecam malo u klopci, cijeli dan se lose osjecam i preispitujem. ne bih zeljela pogrijesiti, iako mi razum i srce govore da je u ovom slucaju pametnije ici na bebu, a posao se stigne uvijek, jer plodnost prolazi a radit cemo jos 30 godina.

    DOdatna teskoca je sto ja oduvijek imam pcos, iako trenutno redovite cikluse od 35 dana, a po cervikalnoj sluzi i spottingu rekla bih i ovulaciju, iako nikada nisam pratila trakicama. No zbog tog pcosa i godina sam svjesna da ce mi trudnoca ionako teze doci nego mozda s 25, plus mozda cu morati malo hodati i po doktorima tako da treba to sve skupa uzeti u racunicu kod planiranja. Ne pomaze ni cinjenica da njega puno nece biti ovdje pa neke ovulacije mozemo i propustiti. Naravno svjesna sam da se moze desiti iz prve ali ne bih bas htjela racunati na to i mislim da bi takvo planiranje bilo pomalo suludo.

    Ukratko, stvarno mislim da nema smisla cekati dvije ili tri godine u nasoj situaciji pa tek onda krenuti. Otvorila sam temu jer mi je potrebno ohrabrenje, dakle sto bi vi ucinile na mom mjestu, bi li rekle muzu da ode, pa stisnule fige i nadale se najboljem ili mijenjale totalno plan, rekle mu da ostane i posvetile se bebi zajedno s njim kroz recimo pola godine.
    Ja sad planiram ionako malo pratiti ovulacije, bazalnu, skinuti koju kilu da budem sto zdravija, tako da se ne bih odmah sutra bacala na posao, ali ne bih cekala ni jako dugo, shvacate me.

    Svjesna sam da situacija nije idealna i da cemo u svakoj opciji nesto izgubiti, samo sto bi ja ipak zeljela izgubiti sto manje mogu ako me shvacate.
    Inace oboje ovdje radimo i imamo poslove. Place dovoljne.


    HVala puno na savjetima i razmisljanju

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Dobro dosla na forum.
    Koje je ono pitanje?
    Sto bih ja na tvom mjestu?
    Pa nista specijalno osim sto bih vec imala dvoje djece.

    Pretjerano kompliciras ( komplicirate) i pravite razanj dok.je zec jos u sumi. Obzirom da niste probali imati djecu do sad pitanje je kako ce ici sa zatrudnjivanjem i trudonocom, tako da i na to treba racunati. I na sve ono sto dijete nosi, a to je cinjenica da se sve potpuno mjenja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro dosla na forum.
    Koje je ono pitanje?
    Sto bih ja na tvom mjestu?
    Pa nista specijalno osim sto bih vec imala dvoje djece.

    Pretjerano kompliciras ( komplicirate) i pravite razanj dok.je zec jos u sumi. Obzirom da niste probali imati djecu do sad pitanje je kako ce ici sa zatrudnjivanjem i trudonocom, tako da i na to treba racunati. I na sve ono sto dijete nosi, a to je cinjenica da se sve potpuno mjenja.
    Hvala na dobrodoslici.

    Jasno mi je da bi vecina vec odavno imala djecu no eto, ima i nas koji o tome do sada nismo razmisljali, svjesna sam ja toga, kao i cinjenice da ne znam kako ce ici sa trudnocom o cemu sam isto tako pisala u prvom postu.
    Ovo da pretjerano kompliciram - pa to si vjerojatno u pravu. Previse sam anksiozna umjesto da se prepustim pa vidim kako ide ili ne ide.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Znaš ono: Ako želiš, naći ćeš način. Ako ne želiš, naći ćeš izliku.
    U tvojim sam godinama imala dvoje djece i još jedno prije četrdesete. A muž je uglavnom svo to vrijeme više u inozemstvu, nego doma.

    Ako želiš bebu, ostavi se trakica i računanja i skidanja kila. Probajte. Ono, grlom u jagode Ja sam takva.
    Ako uspije, uspije. Ako ne, idete dalje.

  5. #5
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    A zasto ne odete odmah oboje van i skratite taj postupak "malo tamo, malo tu"?

  6. #6
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pretjerano kompliciras ( komplicirate) i pravite razanj dok.je zec jos u sumi. Obzirom da niste probali imati djecu do sad pitanje je kako ce ici sa zatrudnjivanjem i trudonocom, tako da i na to treba racunati. I na sve ono sto dijete nosi, a to je cinjenica da se sve potpuno mjenja.
    Potpis na Sirius
    Ja mislim da treba gurati par fronti istovremeno, neće sve upaliti, a ako slučajno upale pronaći ćeš način, a ne izliku
    Eto ti mene s 8-9 godina staža u IVF-u (mi smo rano krenuli u te vode) i presretnim posvojenjem 5 godine kasnije. Bilo je tu i par tisuća km preseljenja, i nekoliko radnih mjesta i poslijediplomski studij i praksa u inozemstvu i koješta... Kud bih došla da sam pokušala nešto planirati. Vjerojatno u sanatorij neki. (a možda bi mi i dobro došao )

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    inace hvala svima na vremenu i odgovorima.
    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znaš ono: Ako želiš, naći ćeš način. Ako ne želiš, naći ćeš izliku.
    U tvojim sam godinama imala dvoje djece i još jedno prije četrdesete. A muž je uglavnom svo to vrijeme više u inozemstvu, nego doma.

    Ako želiš bebu, ostavi se trakica i računanja i skidanja kila. Probajte. Ono, grlom u jagode Ja sam takva.
    Ako uspije, uspije. Ako ne, idete dalje.
    Znas sta, nekako sam sklona i ja tvom razmisljanju sve vise. Inace sam anksiozna i promisljam oko svega, te razmisljam jel mi idealna tezina (nije), hocu li imati, tlak, secer, sto cu s firmom koju vodim i klijentima, a nemamo ni vlastiti stan ni siru obitelj... bas mi se sve cini kao puno tezi izazov nego kod ljudi oko mene, no opet... zelja sve vise jaca i na trenutke mislim a zaboga, mozda stvarno da stisnem nos i skocim, kako i sama kazes.





    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto ne odete odmah oboje van i skratite taj postupak "malo tamo, malo tu"?
    to bi bilo idealno slazem se medjutim posao kojeg on razmatra zahtjeva barem godinu i pol amo-tamo prije konacnog prelaska. Znaci ako bi ga prihvatio, tako bi nam isprekidane izgledale otprilike iduce dvije godine sto je meni bas u glavi lose trenutno upravo zato sto ne racunam da ce mi zanosenje ici lako.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis na Sirius
    Ja mislim da treba gurati par fronti istovremeno, neće sve upaliti, a ako slučajno upale pronaći ćeš način, a ne izliku
    Eto ti mene s 8-9 godina staža u IVF-u (mi smo rano krenuli u te vode) i presretnim posvojenjem 5 godine kasnije. Bilo je tu i par tisuća km preseljenja, i nekoliko radnih mjesta i poslijediplomski studij i praksa u inozemstvu i koješta... Kud bih došla da sam pokušala nešto planirati. Vjerojatno u sanatorij neki. (a možda bi mi i dobro došao )
    Hvala i tebi na iskustvu

    Mi smo prosli oko moje 30-te i koju godinu kasnije bas nekoliko situacija gdje zivot ne da nas je malo usporio vec nas je bas dosta izbacao unazad, toliko da me prijatelji danas spominju drugima ko junacki primjer prezivljavanja u krizi, doslovce ne pretjerujem kad kazem da sam na neki nacin zahvalna sto nisam tada zatrudnjela jer zbilja ne znam kako bi financijski pokrili i sebe i tu bebu, psihicki da ne pricam. No mene da budem iskrena trudnoca tada nije zanimala ni najmanje, jer smo gledali samo kako da poslozimo kockice na mjesto, nisam bila u stanju uopce misliti na majcinstvo, mislim da mi se organizam potpuno tu ugasio. A sada, kada je konacno mirna plovidba se to prirodno javilo, jer nasu vezu otpocetka bas sibaju oluje, tako nam je pao grah i svjesna sam toga.
    I bas zato nisam pristalica cekanja velikog jer nekako mislim da treba uhvatiti ovo dobro vrijeme koje je sad dok sam koliko toliko smirena.

    Oprostite slobodno me zaspotajte ako previse filozofiram, vidim da se tu zene bore sa pravim konkretnim problemima. Mozda mi i treba par spotanja zapravo.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mislim da s 36 ne mozes planirati trudnocu, vec moliti nebesa, da si u stanju ostat trudna i iznijet trudnocu. Tko ce gdje zivjeti i kako ces sama s djetetom je rekla bih problem koji jos uvijek nemas.
    Ako si tip osobe kojoj sve mora biti unaprijed osmisljeno, onda odgodi. Samo ucini to svjesna da vjerojatno odgadas zauvijek. U tim godinama manje zena moze ostati u drugom stanju. Policisticni jajnici jos smanjuju izglede. A svaka godina jos. Kad se svi ti postotci zbroje...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da s 36 ne mozes planirati trudnocu, vec moliti nebesa, da si u stanju ostat trudna i iznijet trudnocu. Tko ce gdje zivjeti i kako ces sama s djetetom je rekla bih problem koji jos uvijek nemas.
    Ako si tip osobe kojoj sve mora biti unaprijed osmisljeno, onda odgodi. Samo ucini to svjesna da vjerojatno odgadas zauvijek. U tim godinama manje zena moze ostati u drugom stanju. Policisticni jajnici jos smanjuju izglede. A svaka godina jos. Kad se svi ti postotci zbroje...
    A kad ovo citam dodje mi malo da se ubijem ...:D

    Oprostite imam crni smisao za humor, ali da nije mi ugodno procitati...

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    U zivotu nema garanicije za nista.
    I planovi mogu biti samo okvirni.
    Nitko ti ne moze reci kako ce biti sa poslom, zdravljem, primanjima, selidbom, trudnocom, porodom i na kraju s djetetom kad se rodi.
    Sve je to čar zivota.
    Da ga zivis punim plucima, i da ides za svojim zeljama.
    Sve ostalo se na kraju ipak nekako slozi.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.12.2018. at 18:56

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Slažem se s casom i sirius.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.12.2018. at 19:00

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U zivotu nema garanicije za nista.
    I planovi mogu biti samo okvirni.
    Nitko ti ne moze reci kako ce biti sa poslom, zdravljem, primanjima, selidbom, trudnocom, porodom i na kraju s djetetom kad se rodi.
    Sve je to čar zivota.
    Da ga zivis punim plucima, i da ides za svojim zeljama.
    Sve ostalo se na kraju ipak nekako slozi.
    Hvala ti, u svemu si potpuno u pravu.
    Po toj logici trebala bih jednostavno probati ako to sada zelim, i pristupiti mozda i tretmanima plodnosti ako bude trebalo bez straha. A o stanu, odvojenom zivotu i ostalome bih mozda trebala misliti kasnije jer sada nema smisla.
    I istina je da, nema garancije za nista. Evo rodjakinja mi je prosli mjesec u 39-oj izgubila trudnocu, isto prvo dijete pa me sve to skupa pocelo kopkati u glavi.

  14. #14
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se s casom i sirius.
    I ja.

  15. #15
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Vidi sad njih, pa nije 36 takva starost. Ja s isto godina nekako racunam pod sigurno da stignem jos jedno cak, i ako ne stignem

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Hvala svima na misljenjima, prebacila sam se na PCOS temu pa cu tamo pokusavati dalje dobiti savjete i pomoc.

    Imate pravo, meni bi glavna briga sada trebala biti moje zdravlje i uopce mogucnost zaceca, a s ostalim cu ce baviti kasnije, hvala puno svima i hvala na dobrodoslici.

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa nije neka starost, ali nije bas da su svi u cvijetu reproduktivne mladosti. Naravno, nekima ne pomaze ni to sto imaju 20 godina. Ne znas dok ne probas, a nisu probali.

    Ja ne bih cekala.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije neka starost, ali nije bas da su svi u cvijetu reproduktivne mladosti. Naravno, nekima ne pomaze ni to sto imaju 20 godina. Ne znas dok ne probas, a nisu probali.

    Ja ne bih cekala.
    Pa tako bas nekako i ja razmisljam, svjesna sam da nisam plodni pupoljak, ali ne mislim da moram veceras objesiti maternicu o klin:D
    Moja mama radjala je kasno, prvo 35, drugo 38.

  19. #19
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    36 godina nije velika starost, recimo da je granično. Bliska osoba u obitelji je rodila prvi puta s 41 godinu, nakon niz komplikacija. Ja osobno ne bih rado rađala nakon 40 godina, jer razmišljam tko će tu djecu odgajati sa 60 godina - i što ako mi se nešto dogodi prije nego oni stanu na noge (netko će biti zdrav do 80e, netko više ne funkcionira normalno već u 50ima, to se ne može predvidjeti). Nekad se pitam i je li pametno što sam rodila svoju djecu i kakvu budućnost mogu imati u ovakvom svijetu.
    Moraš računati i na to da je moguće da će ti trebati više godina da za trudniš (meni je trebalo). I da će sam proces značiti veliki stres.
    Ako trebaš moj glas radi statistike ja bih prvo razmislila želim li to zbilja, želi li to zbilja i muž, ako je odgovor da onda bih ga poslala van, radila na bebi kad on dođe ili ja odem do njega, i gledala da se i ja što prije preselim za njim. Jer premda nekad nisam mislila tako, ova država sve manje liči na mjesto gdje bih željela da mi djeca odrastaju.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    36 godina nije velika starost, recimo da je granično. Bliska osoba u obitelji je rodila prvi puta s 41 godinu, nakon niz komplikacija. Ja osobno ne bih rado rađala nakon 40 godina, jer razmišljam tko će tu djecu odgajati sa 60 godina - i što ako mi se nešto dogodi prije nego oni stanu na noge (netko će biti zdrav do 80e, netko više ne funkcionira normalno već u 50ima, to se ne može predvidjeti). Nekad se pitam i je li pametno što sam rodila svoju djecu i kakvu budućnost mogu imati u ovakvom svijetu.
    Moraš računati i na to da je moguće da će ti trebati više godina da za trudniš (meni je trebalo). I da će sam proces značiti veliki stres.
    Ako trebaš moj glas radi statistike ja bih prvo razmislila želim li to zbilja, želi li to zbilja i muž, ako je odgovor da onda bih ga poslala van, radila na bebi kad on dođe ili ja odem do njega, i gledala da se i ja što prije preselim za njim. Jer premda nekad nisam mislila tako, ova država sve manje liči na mjesto gdje bih željela da mi djeca odrastaju.
    I ja mislim da je granicno, za dvije godine hop eto mene vec s 38, 40 na vratima, a odlagati planiranje na 40-u stvarno nema smisla jer sanse da se to desi su fakat jako male.

    Je, imam ja poznatih zena koje su zacele oko 40 i rodile, ali vise kao splet okolnosti, upoznale nekoga i dogodilo se.
    Itekako racunam da ce mi trebati minimum pola godine, ako ne i citava godina, ali sad te vec nakon 6.mj salju na kojekakve pretrage iza 35-te.
    Glede nase zelje, pa mi pricamo o tome, generalno zdravi smo, krecemo se, bavimo se s puno stvari, vozimo bicikle (iako sam ja malo jaca), imamo energije, pa malo i zaboravimo na trenutke da nismo vise bas mladi. A biologija ide i ide....
    Nekako mi se cini da je on ipak malo opusteniji tu nego ja... Ima vise vremena.. muskima je drugacije...

    Ja se cak i ne bojim da bi mi bilo tesko s bebom jer sam energicna osoba po prirodi. To me uopce ne brine, taj fizicki dio odradjivanja.
    Posljednje uređivanje od pussycat : 10.12.2018. at 21:26

  21. #21
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Što se tiče pretraga nakon 35e o tome imaš pravo odlučivati. Ja sam recimo odbila amniocitezu i išla radije na neke druge pretrage. Imaš naravno više šanse, što si starija, da dođe do nekih malformacija. Ali ti nijedna pretraga ne može garantirati da će biti sve u redu.
    Fizički dio nije ni meni problem, nego psihički i ta činjenica da nema predaha ni povratka i strah što će biti s njima i s ovim svijetom. Nisam možda najpoticajnija za ove teme. Ali valjda trebaš sjesti s mužem i dogovoriti da ili ne, ništa između.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče pretraga nakon 35e o tome imaš pravo odlučivati. Ja sam recimo odbila amniocitezu i išla radije na neke druge pretrage. Imaš naravno više šanse, što si starija, da dođe do nekih malformacija. Ali ti nijedna pretraga ne može garantirati da će biti sve u redu.
    Fizički dio nije ni meni problem, nego psihički i ta činjenica da nema predaha ni povratka i strah što će biti s njima i s ovim svijetom. Nisam možda najpoticajnija za ove teme. Ali valjda trebaš sjesti s mužem i dogovoriti da ili ne, ništa između.
    Ma mislila sam na pretrage za eventualnu neplodnost, ali da zatrudnim ja bi isla na amnio, odnosno NIFTY test, to vec sada znam i mislim da se ne bi promijenilo.
    Naravno da ne moze garantirati nista, slazem se, sto vas vise citam, stvarno mi je jasno da mi fokus sada treba biti na vlastitom zdravlju i prehrani za pocetak (koja mi je mislim trenutno jedini preostali problem, jer sam prestala pusiti, ne pijem i krecem se svaki dan), i na pokusavanju :D pa cemo vidjeti dalje.

    Psihicki dio, tj emocionalni je i meni najgori. Muz mi je jedina obitelj, jako smo povezani, tesko mi pada sto bi uopce bili odvojeni, jos se pitam kako bi mi bilo trudnoj samoj, ali dobro... opet bi i s druge strane bila sretna, pa eto. Izjednacilo bi se nekako valjda.

    Djecu bi mi oboje, pricamo cesto kako bi to bilo fora, samo mi se cini da on to sve skupa malo lezernije shvaca nego ja, stalno mu je u glavi da sam ja ionako par godina mladja, pa kao da zaboravi da sam presla 35-u, eej

    KOliko si ti dugo pokusavala? Jesi li imala kakvih hormonskih i slicnih prepreka. Jer ja imam
    Posljednje uređivanje od pussycat : 10.12.2018. at 22:56

  23. #23
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Pa sretno
    Ja sam imala dugo jako neuredne cikluse, nakon par godina na tabletama za kontracepciju u studentsko doba počela mi je sasvim izostajati menstruacija, pa razne pretrage, sumnja na policistične jajnike, pa sam dobila opet hormonalnu terapiju, koju sam neko vrijeme uzimala, pa sam iznervirana odustala i sve stavila na čekanje, onda opet kad sam odlučila poraditi na tome nove pretrage su rekle da nije PCOS i da je zapravo sve ok. Navodno su hormoni tada bili u redu. Ali ja nikako nisam mogla odrediti ovulaciju, ciklusi su trajali po 2-3 mjeseca, a nisam imala živaca za potpomognutu i tako sam čekala da se samo desi - nisam još bila jako stara da me uhvati prava panika pa sam si dala malo vremena. Uglavnom je za svako dijete od faze "sad ne bi bilo frka da zatrudnim" do "sranje, trebali bi možda ipak na potpomognutu" i konačno do trudnoće kad se već nismo više nadali prošlo po 6 godina. Sad imamo dvoje i meni je dosta. Zadnji put sam rodila s 38.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Drago mi je da si uspjela, bas je Jedan dio mene jako voli takve price. Drugi dioje svjestan da je svak individua za sebe i da se meni mozda nece desiti tako prirodno kao i tebi.

    Ja bih htjela jedno, nekako mislim da nisam osoba za dvoje. S jednim bi bila sretna, prozivjela to iskustvo i onda dalje u sve ostale stvari u kojima ionako uzivam, i utvaram si da dakle to jedno stignem. Nadam se, toplo se nadam.

  25. #25
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Što mi je točno bilo, nisam nikad doznala, odnosno nikad nisam dobila čvrstu dijagnozu. Ali najvjerojatnije je hormnonalna kontracepcija napravila dar-mar, a jajnici se uspavali. Pokušavala sam pratiti temperaturu i cikluse, i bilo ih je svakakvih, od 2 tjedna do preko 3 mjeseca (to nakon što sam ponovo dobivala menstruaciju bez da uzimam tablete), tako da su od tih nekoliko ciklusa koje sam imala godišnje neki vjerojatno bili i anovulativni.
    Kad smo radili na drugoj trudnoći stvar se malko stabilizirala i ciklusi su uglavnom trajali oko 47 dana - premda je opet bilo raznih odstupanja - a moguće je da je odmagalo i dugo dojenje, tako da sam i prekinula dojenje. I nakon toga je trebalo još preko godinu dana da zatrudnim, skoro pa slučajno.

  26. #26
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ja isto mislim da nije nerealno da se nadaš jednom djetetu

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Što mi je točno bilo, nisam nikad doznala, odnosno nikad nisam dobila čvrstu dijagnozu. Ali najvjerojatnije je hormnonalna kontracepcija napravila dar-mar, a jajnici se uspavali. Pokušavala sam pratiti temperaturu i cikluse, i bilo ih je svakakvih, od 2 tjedna do preko 3 mjeseca (to nakon što sam ponovo dobivala menstruaciju bez da uzimam tablete), tako da su od tih nekoliko ciklusa koje sam imala godišnje neki vjerojatno bili i anovulativni.
    Kad smo radili na drugoj trudnoći stvar se malko stabilizirala i ciklusi su uglavnom trajali oko 47 dana - premda je opet bilo raznih odstupanja - a moguće je da je odmagalo i dugo dojenje, tako da sam i prekinula dojenje. I nakon toga je trebalo još preko godinu dana da zatrudnim, skoro pa slučajno.
    Da bas je to neobicno, da tako sve kasni bez pcos. Moguce da tablete naprave kaos zdravim tijelima, a pomognu onima s horm.sranjem (kao meni u mladosti). No tebi je bilo dovoljno da ipak dobijes svoje klince i to je divno.


    Ja evo imam sad relativno redovite cikluse 35 dana +\- sedam dana, menstrualne grceve, ovulacijski spotting, izvana sve okej ali nalazi eh - povisen androgeni hormon, policistican izgled jajnika, borba s kilama, svaki doktor mi je uvijek dao istu diag. kad bi vidio uzv i nalaze - PCOS, PCOS, PCOS, i tako od moje 15-te. NIsam bas izvukla neke karte u zivotu izgleda po tom pitanju no sto se moze, borit cu se pa cemo vidjeti sto cu uspjeti.

    Hvala ti od srca na komentarima i iskustvu

  28. #28
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Je l se vi čuvate (koristite kontracepciju) do sad cijelo vrijeme? Jeste do sada uopće pokušavali? Ako ne, brzo ugasi forum i na posao .

    Caso, nemoj odmah ubiti ženu u pojam , evo ja sam rodila s PCOS u 39.-toj. A sjećam se još par cura s foruma slično...

    Sto se tiče PCOS, imam oduvijek, ciklusi po 60 do 90 dana, rodila sam prvo s 32. Prije toga sam cca 3-4 mjeseca izbacila ugljikohidrate, nalijevala se macinom travom i konopljikom i potrošila cca 150 trakica.

    Kad rodim dojim djecu godinama i uopće ne dobijem menstruaciju do nemam pojma kad. Mislim da sam nakon drugog djeteta dobila menstruaciju kad je imala valjda 2,5 godine (dojila je do 3,5). Ne sjećam se točno. Recimo sad je treće staro 18 mjeseci još uvijek nisam dobila menstruaciju. Uglavnom, tamo negdje kad je drugo dijete imalo 3 godine ostala sam trudna nakon sto sam imala jednu menstruaciju i očito još jednu ovulaciju . Bez čajeva, mršavljenja, trakica, brige o prehrani. I još sam imala 39.

    Uglavnom, da ne umanjujem probleme sa plodnošću, samo sam htjela navesti i svoj svijetli primjer s PCOS.

    Sto se tiče života... probaj manje brinuti. Znaš onu, najteže stvari koje ti se dogode ti ni ne padaju na pamet dok brineš o nečemu tko zna čemu...

    Ako on ode vani, biste li si mogli priuštiti plaćenu pomoć nekome tko bi bio uz tebe dok je beba mala? Možda ti to zvuci neprihvatljivo, ali i takvi ljudi ti mogu postati bliski... ja sam neko vrijeme imala cuvalicu za djecu, i oni su je počeli obozavati, i ja smatrati bliskom osobom naše obitelji.

    A ako još malo prosurfas po forumu, moći ćeš vidjeti da su mnoge ovdje praktički “samohrane” majke, bilo da im muževi rade vani, na brodu, puno previše prekovremeno i nikad ih nema... ili čak i kad ih fizički ima, glume tuljane na kauču koji ne sudjeluju ni u čemu . Šalim se malo, ali samo hoću reći, svakako se da život živjeti .

  29. #29

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Pazimo cijelo vrijeme, da, jer kao - nije vrijeme. POkusavali ciljano nismo tipa kroz mjesec ili vise mjeseci, zapravo se nikad nismo opustili kad je najsladje, mislim da to zbilja dugujem sebi konacno vise. :D

    A tvoja prica mi je bas divna! Bas sam sretna zbog tebe! Iako, meni bi i jedan mali bio dovoljan, no sigurno je s tri veselije.
    I naravno da ulijeva nadu, doduse ti si prvo dobila s 32 a tijelo lakse radja kasnije kada je vec proslo trudnocu prije, to mi je jasno...

    Glede pomoci, to je opcija naravno, uzela bih sigurno osobu da mi pomaze oko kucnih poslova dok sam ja s bebom. Novac ne bi bio problem pogotovo ako bi muz radio. Ja bi se isto tako gledala vratiti na posao cim ranije, uz naravno angazman cuvalica, sada barem ima profesionalnih.

    ZNam da ima puno samih zena, i znam da mi se sve ovo skupa cini sada puno veca drama nego sto realno jest, ali tako je to kad razmisljas o stvarima koje nisi iskusio, uvijek se cine teze jer je nepoznat teren.

    KAzes da si izbacila ugljikohidrate, mozes li malo vise o tome?
    Mislila sam nabaviti i inofolik ili neku zamjenu, endokrinolog mi je dosta ishvalio.

    Puno sam prica cula o PCOS trudnocama, tako nenadanih, zene koje ne ovuliraju po cijelu godinu, potrefila im se jedna i BAM, trudne. bas daje nadu
    Posljednje uređivanje od pussycat : 11.12.2018. at 00:29

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj pussycat prvotno napisa Vidi poruku
    A kad ovo citam dodje mi malo da se ubijem ...:D

    Oprostite imam crni smisao za humor, ali da nije mi ugodno procitati...
    Meni se to ne cine neke godine.. imas 36, ne 46.

    Ja bih ti rekla kao i Beti, ali uz LH trakice (sta cu, volim ih ).

  31. #31
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    To je bilo prije 9 godina i ne sjećam se vise detalja... i mislim da ni na internetu nije bilo tada puno za citati. Ja sam posudila neku knjigu u knjižnici o povezanosti hormona i prehrane... nisam zapravo izbacila sve ugljikohidrate, nego one s visokim glikemijskim indeksom. Ali stvarno se ne sjećam detalja... probaj tako nešto izguglati: PCOS i GI

    ... istovremeno sam pila i macinu travu i tinkturu konopljike, i piškila na trakice za ovulaciju skoro svaki dan. Ono, nabavila sam ih jeftinije puno komada i doslovce skoro svaki dan. Nešto je od toga upalilo, ne znam točno što .

    Sretno sa svime!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Pussycat, mogu skroz razumijeti ovo tvoje overthink-anje... ja sam isto dosta bila takva i onda sam zbog nekih stvari u životu skužila da nema smisla. Ti idi po svom, a sve ostalo će se prilagoditi. Počnite raditi na bebici i bavite se s problemima kako dođu, ne prije.
    I svakako LH trakice. Znam da neke žene nemaju s njima sreće i ne kuže ih, ali najlakše ti je za probati. Ja sam pokušavala ostati trudna po 'kalendarskoj' ovulaciji i onda kad sam otkrila LH trakice prvi mjesec upalilo jer sam skužila da je O 5 dana kasnije

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    (Odrezalo mi poruku iz nekog razloga...)

    Ugl najbolje ti je kupiti preko neta veći paket, jer je u Dm-u i tim dućanima preskupo.

    Aj, nemoj više analizirati i pokušavati planirati nego se bacite na rađenje bebača i javi nam kak ide

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj EmaG. prvotno napisa Vidi poruku
    (Odrezalo mi poruku iz nekog razloga...)

    Ugl najbolje ti je kupiti preko neta veći paket, jer je u Dm-u i tim dućanima preskupo.

    Aj, nemoj više analizirati i pokušavati planirati nego se bacite na rađenje bebača i javi nam kak ide
    Hvala ti. Odlucila sam, neka ide zivot kako god a stititi se prestajemo pa koliko treba da treba.
    Imas li preporuku za LH trakice online? Imam pcos i povisen LH ali koliko znam po nalazima nije bas jako povisen tako da bi moglo biti djelotvorno. Napisala sam nalaz na pcos temi.

    Hvala puno.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Bubilo,
    Hvala i tebi, cula sam za low GI ali kako bi ja trebala bar 10kg dolje pozabavit cu se i restrikcijom kalorija od ovog trena.
    Posljednje uređivanje od pussycat : 11.12.2018. at 07:18

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pogledaj malo o LCHF prehrani. Super i za kile i za pcos, a sasvim prikladna i za trudnocu.

    LH trakice: ja sam zadnjih 4-5 godina (za kontracepciju, pa onda za planiranje trudnoce) koristila ove

    https://www.ebay.co.uk/itm/50-x-Davi...WKfP15h-2Xglkw

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj pussycat prvotno napisa Vidi poruku
    Pa tako bas nekako i ja razmisljam, svjesna sam da nisam plodni pupoljak, ali ne mislim da moram veceras objesiti maternicu o klin:D
    Moja mama radjala je kasno, prvo 35, drugo 38.
    Moja kolegica s posla rekla bi "dragi bog sjedi na višem mjestu i zna bolje".

    Nije ti kasno za djecu. Ja sam prvo rodila s 37+, a drugo kad sam već zagazila u 39 (možda ne bih tako brzo, ali teško mi je išlo s prvim, pa je dr rekao da ne čekamo dugo s drugim, jer hormonski prozor traje oko 2 godine nakon poroda, kada je lakše zatrudniti drugi put).

    Da ti se dogodi trudnoća sutra, što bi učinila? Tako treba razmišljati... Sve će se to posložiti. Opustite se...Sretno!

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    ja ne bih čekala nego se bacila na posao
    samo ću ti reći kad jednog dana postaneš mama kao da dobiješ novi smisao svoga postojanja

    jel nemaš neke prijateljice, prijatelje oni znaju biti odlična podrška nekad i bolja nego obitelj
    često u šetnjama s bebom upoznaš neke mame, ja sam se tako sprijateljila s grupicom ženski s fitnessa za trudnice iz kvarta i danas se družimo nakon 10 godina
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.12.2018. at 10:04

  39. #39
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    sto bi rekao Forest life is box of chocolates.
    Ako zelite djecu pocnite raditi na tome.
    A planiranje i djeca su nesto sto ne ide jedno s drugim. Koliko god mislila da si spremna, da znas nesto o tome zaboravi. To je avantura koja trajeeeeeeeeeeeeeee i nikad te nece prestati iznenadjivati. sto s lijepim sto s teskim stvarima.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Da mi se dogodi trudnoca sutra?

    Pa kad me tako pitas - bilo bi mi ok i bila bih zadovoljna. Razmisljala bih - vrijeme je taman, zadnji vagoni vlaka su uskoro na vidiku, pa sto da ne? A i mislila bi i o bebi koju bi mazila do besvijesti (evo sad sam zasuzila malo, prokleti bio-sat)

    Znaci ne bih uopce dvojila iako naravno nije sve poslozeno. Nema sanse da bi razmisljala o prekidanju iste odnosno napravila bih sve da ju odrzim i iznesem.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    MartinaP hvala ti na linku
    O lchf cu razmisliti.. treba mi.bilo.kakva kalorijska redukcija a da nije nezdrava.

    Spajalica
    Lijepo receno moram priznati. Imas potpuno pravo. Cijelo jutro razmisljam o svemu sto ste pisale i stvarno mi sjeda da je zivot nepredvidiv i cudesan i da ga takvog treba prihvatiti, skocis pa vidis kako ce biti, s trudnocom i bez nje. To je valjda mudrost koju roditelji dosta dobro shvate

    Lili75
    Imam prijateljice, mnoge su prosle trudnocu i sigurno cu imati koga za razgovor i podrsku, sad, ne ocekujem bas da uskacu s cuvanjem ali tu postoje dadilje.
    Drago mi je da si ti stekla nova prijateljstva

  42. #42
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Eto, onda ti je sada pravo vrijeme da uživaš u seksu bez zaštite za početak najbolje da ideš opušteno.

  43. #43
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Kad smo mi, više-manje ja zamislili da nam treba još jedna beba, a meni tekla 39ta, sumnjala sam da će to ići tako lako. Mislim da je zato muž pristao, ono, ma, neće se to uloviti. Isti dan se ulovilo . Doduše, bili smo na putu, daleko od doma, možda je i to pogodovalo da sam u avion na povratku ušla sa svojom kćerkom u trbuhu.
    Nikad ne znaš što ti život nosi. Ali još manje znsš, ako ne probaš.

  44. #44
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pussycat, po meni to što će on godinu ipo-dvije biti vamo-tamo nije nikakav faktor za odgađanje
    dok ti zatrudniš, dok rodiš, proći će minimalno godinu dana, uopće nećeš nešto dugo biti sama s bebom, još ako kako kažeš u tom slučaju ćete moć platit nekakvu povremenu pomoć..

    kažeš da imate iskustvo da ste zajedno junački izgurali vrlo stresnu situaciju, neka ti to bude podsjetnik na vašu snagu, šta je onda vama jedna obična životna malo kompliciranija situacija

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj pussycat prvotno napisa Vidi poruku
    Da mi se dogodi trudnoca sutra?

    Pa kad me tako pitas - bilo bi mi ok i bila bih zadovoljna. Razmisljala bih - vrijeme je taman, zadnji vagoni vlaka su uskoro na vidiku, pa sto da ne? A i mislila bi i o bebi koju bi mazila do besvijesti (evo sad sam zasuzila malo, prokleti bio-sat)

    Znaci ne bih uopce dvojila iako naravno nije sve poslozeno. Nema sanse da bi razmisljala o prekidanju iste odnosno napravila bih sve da ju odrzim i iznesem.
    Eto, sama si sebi dala odgovor.

    Nikad neće sve biti posloženo, ali život te ponekad i ugodno iznenadi....

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Budem pogledala gdje sam naručila sad ove zadnje, cijenu i sve ostalo pa pošaljem link. Samo sad ne mogu, ali budem kroz dan
    Meni kad je prvi mjesec bila frkica da mi trakice trebaju odmah i da nemam vremena čekati, naručila sam preko Njuškala.
    Mislim da je jedna trakica bila 2 ili 3 kune i uzela sam 30 trakica. Uz to dobiješ 5 testova za trudnoću (ili je bilo 10? hmm nisam sigurna)

    Ali više se isplati kupovati preko ebaya jer su to u konačnici iste trakice, a možeš ih naručili po 100 komada za manje para.

    Ovo što si spomenula za mršavljenje, a vidim da si i na temi o pcos-u pisala, uzmi u obzir da ti to može poremetiti ovulaciju. Svakakve velike promjene kao
    što su i mršavljenje i debljanje mogu utjecati, ali dobro, naravno da je zdravlje najbitnije. A i kažu da se ovulacije ustabile (ako imaš inače problema) kad se
    izgubi 10% trenutne mase, pa eto.

    Ugl, pošaljem još link i nadam se da se vidimo na temi odbrojavanje

  47. #47
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Samo nemoj misliti da može samo u tvom PCOS-u biti problem. Može on tebi ne raditi frku, a muž imati loš spermiogram.
    Uvijek treba i drugu stranu sagledati

    Ja sam tipičan PCOS, hormonski i uzv. I imala sam spontanu trudnoću čak i uz mužev loš spermiogram (doduše nije završila dobro, ali evo može se dogoditi)

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Postovi
    39

    Početno

    EmaG
    Da svakako cu pogledati na ebayu, kako si napisala i linkala. Inace dosta toga kupujem tamo ovako opcenito pa cu naruciti i to, nikakav problem. Uz folnu i jos neke stvarcice s iherba.

    Za tezinu tocno znam sto mislis. Mislim da sam sad najteza u odraslom zivotu, kvragu najvise zbog odbacivanja cigareta sto mi je postepeno donijelo 8kg, i jos toliko sam natukla ovako 'bezveze' od stresova i svega. Ipak sretna sam sto sam se rijesila cigareta pa makar pod cijenu kg. Ciklusi su mi sada redovitiji nego ranije s manje kg, mozda zato sto sam vec nekoliko godina na toj vecoj tezini stabilna. Imam neki stabilni ritam obroka i jedem tocno toliko da se odrzavam pa valjda i tijelo stabilnije radi.

    Ipak narvano da me doktori spotaju, jesam uvijek bila malo jaca i prije ali pogotovo me ovi koji me znaju dulje upozoravaju. Ne ljutim se na njih i znam da je prevencija vazna, ali ne mogu ja ginicki reci da ne bih na dijetu, jer se bojim da mi ne poremeti ciklus a ona pak misli da bi trebala.
    Plus ako sad ostanem trudna pa jos dobijem u trudnoci mogla bi lako na porod s prek 100kg a to stvarno ne zelim.
    Tako da cu ipak pokusati bar nesto skinuti, sad u par mejseci , kako i pise 10ak posto. To nije naglo niti to mogu i zelim. Nisam tip koji moze gladovati.

    Tangerina, Peterlin, Beti
    Hvala vam
    Da istina je da smo prosli uspjesno probleme i da bi trebali moci i ponovno kroz nove, pokusat cu okrenuti way of thinking u tom smjeru.

  49. #49
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Osobno sam dokaz da još nisi jednom nogom u grobu, naime ja sam rodila prvo sa 37 (nakon 7 godina pokušavanja iz IVF-a), a drugo sa 41 (iz iznenađenja).

    Ali, ima svakakvih priča i ne znaš koja će tebe zadesiti, tako da je moj savjet na posao odmah. Ne idu ti u prilog ni godine, ni dijagnoza, ni muževljeva potencijalna odsutnost. 36 godina nije prekasno za rađanje, ali je prekasno za planiranje "kad i ja dođem za njim u Njemačku i kad skinem 15 kila".

    Ja bih pokušala nagovoriti muža da ostane doma još malo dok vidimo kako će ići sva ta rabota oko zatrudnjivanja, hoće li biti potrebna potpomognuta, hoćeš li moći biti sama u trudnoći, kad rodiš itd., to vjerojatno nije dobar savjet, ali tako bih ja, kud 40 godina, tud i još jedna-dvije

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Argente al ti si počela pokušavat s 30, a pussycat možda počinje tek s 36. Startna pozicija se razlikuje jako.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •