Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Vakuumska aspiracija

  1. #1
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno Vakuumska aspiracija

    Pozdrav curke , trudna sam 7 tj , pocela lagano krvariti prije 3 dana , odmah sutradan otisla gin i on ustanovio missed ab. Narucila sam se kod svog privatnog gin da mi obavi postupak , mislila sam da je to za kiretazu no medjutim rekao je da je dovoljna vakuumska aspiracija. S lokalnom anestezijom. Nisam jos imala slicno iskustvo pa nisam bas upucena u to. Gin mi je spominjao da moram popiti neku tekucinu na pocetku koja ce me omamiti , cekati pola sata i onda ce mi dati dvije injekcije dolje i jednu u venu koliko sam shvatila. Sad , mene ta anestezija najvise muci , da li bas moram popiti tu omamljujucu tekucinu ili su dovoljne te injekcije koje ce mi umrtviti dolje pa valjdanecu osjetiti , ili ? Ne volim piti nikakve apaurine i slicne stvari od kojih ne znam za sebe. Dajte molim vas neki savjet , iskustva jer bas sam nasekirana oko toga.

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Sigurno možeš odbiti, radi se o tvom tijelu. U principu, ako se ne varam, ti možeš na sebi odbiti bilo kakvu intervenciju ikad. Što bi to još moglo biti? Možda tvar koja opušta mišiće. Nešto vezano uz postupak? Da nazoveš privatnika i jednostavno pitaš? Oni ipak ne moraju žuriti da nas otpile kao ovi socijalni.

  3. #3
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    I vakumska aspiracija je zapravo kiretaza. Osobno bih trazila opcu anesteziju i za to. Pogotovo nakon svih onih prica po medijima

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    barca, suosjećam...

    Na temelju više zahvata koje sam prošla zbog svoje dijagnoze koja nije bitna za ovu priču, ne bih ti savjetovala da odbiješ bilo kakvu vrstu lokalne anestezije. Možeš pitati svog liječnika (obiteljskog) za detalje, a možeš pogledati i stari topic - ovdje: http://forum.roda.hr/threads/44033-V...kireta%C5%BEa)

    Vakuumska aspiracija jest vrsta kiretaže. Ovo je manje invazivan postupak za sluznicu, ali širenje grlića maternice je ono što je bolno, a to ne možeš izbjeći. Na tvom mjestu, ja bih pristala na anesteziju koju nudi ginekolog. Sretno i oporavi se brzo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.12.2018. at 08:42

  5. #5
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Barca, imala sam vakuumsku espiraciju (to je u biti kiretaža), pod općom anestezijom - u KBC Rijeci se isključivo tako radi, nikakve lokalne anestezije nisu opcija, probaj inzistirati na općoj ako želiš. I žao mi je zbog misseda, drž se!
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 12.12.2018. at 12:33

  6. #6
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Moja odluka je bila isključivo opća anestezija, nikakva lokalna, što zbog šoka i boli od gubitka i onda još slušati i gledati cijelu proceduru ne hvala...

    Žao mi je....drž'se

  7. #7

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ja sam ovog ljeta prošla vakumsku aspiraciju (ustvari, kiretažu) uz lokalnu anesteziju.

    Obzirom da sam se nalazila u gradu gdje opću anesteziju za ovakav postupak možeš dobiti, nažalost, jedino ako imaš nekog poznatog (u suprotnom, ako dodješ na hitnu sa spontanim koji je u tijeku, ne dobiješ NIKAKVU anesteziju), nakon što je krenuo spontani pobačaj, moja gin. me uputila u privatnu polikliniku, gdje su mi unaprijed rekli da postupak rade samo pod lokalnom. Prihvatila sam to.

    Moje iskustvo: fizički nije boljelo ništa, neugodno stezanje poput PMS-a, i to je sve. Čak me ni otvaranje grlića maternice nije boljelo (dr. je rekao da je spontani već učinio svoje). Postupak je trajao cca 20 min. Druga stvar je psiha, ali to nije ovdje postavljeno pitanje.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 12.12.2018. at 13:45

  9. #9
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Hvala na odgovorima cure. To idem obaviti kod jednog privatnog gin u zagrebu , vec godinama sam kod njega i nekako vise imam povjerenja u njega nego u bolnice , s obzirom na sve one ruzne price i iskustva zena. A koliko sam ja njega shvatila mislim da dilataciju nece raditi posto je rana trudnoca , samo vakuum. Ponavljam , ne znam da li sam ga dobro shvatila posto sam taj dan bila bas pod stresom. I rekao je da sam zahvat traje 2 minute , samo ta priprema traje malo duze , pola sata dok cekam da prodjeluje ta tekucina koju moram popiti , i onda te injekcije lokalne anestezije. A sto se tice opce , kod njega nemam tu mogucnost a i da imam ne bi ju uzela jer vise imam strah od opce nego od samih zahvata. Mene samo mucilo kakvu to tekucinu moram popiti , to je pretpostavljam neki koktel sedativa za omamljivanje.

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mislim da nije potrebno uspavljivanje za ovakav zahvat.
    Prošla sam ga dvaput i neusporedivo je lakši i brži oporavak poslije lokalne anestezije, nego poslije totalne.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #11
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Zašto ga ne pitaš telefonski ili kada dođeš?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Barca, ja sam dobila samo injekciju za lokalnu anesteziju + nekakav sprej. Nisam nista pila. Ocito se razlikuju.

  13. #13
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Evo bas sam dosla doma , sve je proslo ok. Samo me sad muci jedna stvar. Posto sam ja bila omamljena od tih lijekova , nisam znala za sebe , otisla sam u auto a muz platiti i po lijekove. Gin mi je prepisao hyramicin , sad citam da on nije kompatibilan sa dojenjem , a moja curka od godinu u pol doji jos uvijek non stop. Kaj da radim , da ga sutra zovem da mi promijeni lijek s nekim kompatibilnim s dojenjem ili ?

  14. #14
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Mada evo sad na LactMedu citam da kratkotrajna primjena ne bi trebala stetiti djetetu , pa sad nisam pametna.

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Meni je dermatolog prepisao Doksiciklin (ima istu tvar) i objasnio da ne smijem konzumirati mlijeko i mliječno jer se veže na kalcij, i tako se valjda poništava efekt antibiotika. U trudnoći je zabranjen jer može ometati stvaranje kosti, ali pretpostavljam da djetetu od god i pol ne bi trebalo štetiti ako terapija ne traje dugo, a ne bi trebala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •