Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 152

Tema: Da li vam je život ispao onakav kakvog ste željeli?

  1. #51
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja nisam imala neke planove, znala sam samo što ne želim. Ne želim muža, djecu i uredski posao. Sve to imam, popustila sam čak i sa svadbom od 300 ljudi. I dobro mi je, našla sam nekog s kojim to što nisam željela je divno, čak i uredski posao se može izgurati.
    jedino što mi nedostaje su putovanja, mada popravljamo se, puževim korakom. Koncerti, izložbe, kazalište..sve je to preudaljeno i često neostvarivo, to mi, onako malo fali.

  2. #52
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam htjela biti biolog koji putuje svijetom pustinjom i prasumom. Sad radim u korporaciji za računalom i sastancim dan za danom

    Ali generalno nije loše, imam dvoje krasne djece, zanimljiv posao, pametnog i dobrog muža, kuću, svi smo zdravi... Čak i putujemo ponekad. Nije ono što sam zamišljala kao mlada, nego prilično prizemlje, morala sam se pomiriti sa sobom da nisam materijal za snimanje nove serije "Opstanak" (ako je se netko sjeća iz 80-ih)

    No i dalje sanjam, da ću jednom dobiti na lotu, dat otkaz i putovati svijetom. Srećom backup plan mi je da će djeca odrasti, odselili, ja otići u mirovinu i backpack putovati svijetom. Ak nisam u 20-im stignem valjda u 60-im, što je najgore one čak i nisu daleko
    Posljednje uređivanje od sillyme : 12.12.2018. at 22:27

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Silly, sestro. Ja ciljam na dvadesete svojih klinki, kad vec nisam na svoje. Kad se osamostale, a prije unuka, da ne budem skype baka.

  4. #54
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne odgađajte ništa, živite život sad tu a ne jednog dana kad ovo, kad ono....
    Sad,tu, odmah.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Nisam sve ostvarila, niti sam od svega odustala, ali ono meni najvaznije sam ostvarila.
    U mom odrastanju je velika sjena svim mojim planovima bila mogucnost nasljedne psihicke bolesti i tako sam zapravo oduvijek bila iznimno zahvalna na zdravlju. Taj strah me sigurno sputavao, jednako tako me i sacuvao... Naucila ssm i iskreno prihvatila da je covjek koji je psihicki zdrav sretan.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Je, lili, al neke mi stvari sad ne mogu biti. Pa skupljam pomalo resurse da ih ostvarim..

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku

    sad kad vrtim film unatrag, shvatim da nisam uopce imala planove. nisam imala viziju sebe u buducnosti. osim eventualno putovati i voljeti. stogod to znacilo. isla sam kuda me vodilo. znaci li to da sam uspjela ili da nisam uspjela. ne znam. znam samo da sam zadovoljna i da ne bih gotovo nista promijenila. sitnice, tipa ne pojesti staklenku nutelle
    ja ovako

    iako, dvije stvari koje sam željela (da sam bolje planirala, možda bi se ostvarile) - maraton s 40 i 4. dijete ...
    godine prošle, boljke stigle, i dalje se nadam, ali ne djelujem ...

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni je dosta polumarataon sa 42. kojeg nikad nisam planirala i dvoje djece koju jesam.
    Sad iz ove pozcije mogu reci da maraton stvarno nije neka nedostizna kategorija ( ako ga bas netko zeli) jedino.sto zahtjeva silnu disciplinu i posvecenost u godinu dana priprema.
    Ali vjerojatno je tako sa svim stvarima u zivotu koje se mogu planirati. Samo ih treba staviti u fokus.

  9. #59
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam prilicno zadovoljna kako mi je zivot ispao. Posebno, jer nije krenuo bas bajkovito. U mnogim podrucjima je nadmasio moja ocekivanja Jedino sto se, u poslovnom podrucju, ne bavim onim cime sam se najvise htjela bavit, i sto je moglo bit moja strast. Ali, i ovo sto radim, mi je poprilicno drago.

    A sug nalazim u nekim usputnim malim stvarima, odlascima na dobre predstave, kavi u dobrom drustvu, kavi solo sa knjigom, kavi u Zbirca kad je jugo ili bilo kad, povremenim izlascima na pivu s md-om, smijanju s dicom - onako kad se svi skroz opuste, bivanju u prirodi (ili otocnoj ili ovoj surovoj u dalmatinskoj Zagori), slusanju dobre muzike dok vozim... I pravljenju kolaca

  10. #60
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Misim da većina nas ima puno zadovoljstava u životu. Samo nekima zivot nije bas ono što smo zamišljali nekad (kadgod to bilo). Meni su putovanja i dalje baš želja, prava putovanja, na drugi kraj svijeta pa dva mjeseca skitanja da ne čujem ni vidim nekog iz HR. Jednom smo kao obitelj to uspjeli na 3 tjedna i bilo je predivno no financijski je realno to jako teško. Plus škola, obaveze, posao... Tako da i dalje sanjamo o nekoj budućnosti kad ćemo nešto moći ostvariti, sto ne znači da sad isto ne živimo lijepo i sretno i ostvarujemo neke druge jednako vazne zelje (kod mene primarno sto zelim omoguciti djeci plus kakav posao zelim kad vec radim to sto radim)...

  11. #61
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prilicno zadovoljna kako mi je zivot ispao. Posebno, jer nije krenuo bas bajkovito. U mnogim podrucjima je nadmasio moja ocekivanja Jedino sto se, u poslovnom podrucju, ne bavim onim cime sam se najvise htjela bavit, i sto je moglo bit moja strast. Ali, i ovo sto radim, mi je poprilicno drago.

    A sug nalazim u nekim usputnim malim stvarima, odlascima na dobre predstave, kavi u dobrom drustvu, kavi solo sa knjigom, kavi u Zbirca kad je jugo ili bilo kad, povremenim izlascima na pivu s md-om, smijanju s dicom - onako kad se svi skroz opuste, bivanju u prirodi (ili otocnoj ili ovoj surovoj u dalmatinskoj Zagori), slusanju dobre muzike dok vozim... I pravljenju kolaca
    Kava u Žbirca.
    Lako tako.


  12. #62
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne stignem ništa pročitati osim prvog posta, pa samo kratko...

    Nije ispao ni približno... ali koga briga, daj šta daš i idemo dalje vidjeti što se može s tim .

  13. #63
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Jadranka, dobro uvatiš misto u Žbirca, ja kad god dođem nigdje slobodnog stola
    Srećom, ima još mljac mjesta


    što se tiče moga života, on je na privatnoj sferi amo reć onakav kako sam zamišljala. Puna kuća ljubavi. Ima stvari koje bih promijenila da imam čarobni štapić, ali sve skupa bilanca je u plusu i dosta u skladu s nekim mojim idejama kako to treba izgledati.
    Poslovni dio nije onakav kakav sam zamišljala ni približno, ali pronašla sam neka zadovoljstva i na neočekivanim mjestima, generalno još radim na tome što ću biti kad odrastem (tek sam nedavno odlučila, a možda se još i predomislim). Računam negdje oko 40. rođendana da bih bila tu negdje

  14. #64
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam jako zadovoljna, imala sam ideju već u osnovnoj što želim raditi, to sam i realizirala, i više od toga. Željela sam veliku obitelj, recimo da je imam, sad bih možda još malo veću

    Ali, mora bit ali, sav taj trud i visoki ciljevi kojima sam težila su me prilično istrošili, pa se sad ponekad nađem u situaciji da sam preumorna da uživam u nečemu što me zapravo veseli. I onda se pitam što ne bi bilo bolje da radim manje zahtjevan posao, da sam više vremena doma i imam više vremena za obične svakodnevne sitnice i u njima uživam.... pa se tješim da će djece narasti i imat ću više vremena a u istu ruku mi je žao što će brzo narasti, i tako u krug.
    Putujem za moj pojam dovoljno, jednom godišnje odem na neko mjesto gdje još nisam bila tako da sam dosta toga obišla, drago mi je ali nije mi to nikad bilo napeto, ipak sam ja rak po horoskopu i najsretnija kad pređem kućni prag.
    Posljednje uređivanje od ivana s : 13.12.2018. at 10:01

  15. #65
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I ja sam rak. Al volim putovat. I još se više vratiti doma.

    E meni je jedino žao da nemam troje djece. Al tko mi je kriv kad sam kasno krenula.

  16. #66
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Zanimljiva mi je ova tema, otkad ju je Mojca otvorila razmišljam o pitanjima i svojim odgovorima.
    Imala sam plan mada nisam ni bila svjesna da je to neki plan - otići od kuće na faks (odrasla sam u malom gradu pa je odlazak na faks svakako bio odlazak od kuće), završiti faks u roku i dobro se pritom zabaviti, putovati, upoznati puno novih ljudi, u nekom trenutku se zaljubiti pa završiti faks, a onda naći neki dobar posao, imati djecu....
    I sve sam napravila po planu uz male promjene i usklađivanje putem. Stvari koje se nisu pokazale kakvima sam ih zamišljala sam promijenila (npr. muža ) i kad gledam ovako unatrag žao mi je što nisam imala više želja i planova jer očito sam ih imala premalo ili su bili svi prerealni.
    A sad se osjećam kao da sam taj neki unutarnji kapacitet želja i planova prerasla i nemam potrebu planirati puno dalje od idućeg godišnjeg odmora, uživam u svakodnevnici.
    To valjda znači da sam sretna.

  17. #67
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Hah Barbi, sad si me podjetila. Poznam nekog tko je išao na razgovor za posao u korporacijski HR, friško nakon što je doktorirao. Radi se o normalnom čovjeku, bez nekih enormnih drama u životu, al nije ni lili Pita ga HR stručnjakinja koji mu je bio najveći izazov u životu. Čovjek kaže - doktorat. A ona pita - je l mu bilo jako teško. Čovjek odgovori da i nije. A ona nastavi posprdno - i to vam je bio najveći izazov?!

    Nije dobio taj posao.

  18. #68
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa i nije neka strucnjakinja.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ja sam na jednom takvom intervjuu, rekla Mamina shizofrenija od djetinjstva. Zena me stvarno pitala sto vam je tu bilo tesko... Ne znam sto sam rekla, posao dobila nisam...

  20. #70
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    i ja ovako nekako kao barbi
    plan nisam imala nikad konkretan, nisam se nikad tim zamarala, samo sam gurala u smjeru za koji sam smatrala da je ispravan
    nacelno je ispunjen, faks, dobar posao, stan, obitelj, djeca, male zivotne radosti
    cak i neki neplanski dijelovi su super ispali, kao nakon faksa odlazak u inozemstvo, godinu i pol, super iskustvo
    evo i neplansko planski razvod braka, pa sad imam novih planova u vidu novog stana i neke nove buducnosti, da mi ne bude dosadno :D
    da mi je netko u mladosti rekao da ce ovako biti, mislim da ne bih imala primjedbi

  21. #71
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Razocarana sam u svijet oko nas. Mislila sam da cemo putovati u svemir kad odrastem ili bar rijesiti problem gladi i siromastva. Kako sam bila naivno dijete

  22. #72
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    A ja sam oduševljena što možemo pričati s ljudima koji su na drugoj strani zemaljske kugle i gledati se pritom, čak možemo hodati po cesti i to raditi. I još je besplatno. Za mene je ta budućnost o kojoj sam nekad sanjala zaista stigla.
    Jelena, da, ja sam ti točno takav lik. Ništa što sam napravila u životu nisam doživjela kao neki poseban napor. I porodi su mi bili skroz laki i ugodni čak. Ništa što sam sama napravila ne doživljavam kao neki poseban uspjeh i ne, nisam uopće ambiciozna. Zapravo, ni ne mislim da je to mana.

  23. #73
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Barbi , previse si skromna. Dodaj malo drame.

    Tako mene uci trener kad ono skromno trepnem na svoj uspjeh u mrsavljenju, kondiciji i promjeni zivotnog stila.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.12.2018. at 17:05

  24. #74
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa kad nešto promijeniš u životu kao što si ti promijenila, izađeš iz nekih dotadašnjih okvira i obrazaca ponašanja, to meni zaista jest uspjeh na koji treba biti ponosan. Kad promijeniš nabolje naravno ne da recimo počneš piti ili drogirati se.
    Ja sam cijeli život ista, imam osjećaj da se nisam uopće promijenila od osnovne škole. Niti karakterno, niti u razmišljanjima, niti u životnim vrijednostima.
    Malo sam se umorila s godinama, dobila koju kilu i koju boru i nešto više sijedih ali ja sam sebi uvijek ista ja.
    Naivna i neambiciozna.
    Posljednje uređivanje od Barbi : 13.12.2018. at 17:01

  25. #75
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pa i ja nemam osjecaj da sam se promjenila karakterno ili u zivotnim vrijednostima, a sto se razmisljanja tice rekla bih da sam tu postala fleksibilnija.

    Ali , da, mozda je u tome stvar. Nisam imala nikad neki poseban moment koji mi je promjenio razmisljanje i karakter.
    Imala sam momet kad sam tocni znala da iza njega nikad nece vise biti isto, ali nisam plakala za buducnosti koja se nece dogoditi. Jednostavno ju je zamjenila neka druga.

    Ali sto se tice zivotnog stila i promjene nekih obrazaca, shvatila sam da je to turbo jednostavno i lako kad se jednom odluci. I da je turbo jednostavno i lako kad si sam ti u pitanju , a ne netko drugi .
    Tj. da mozes samo sebe mjenjati i da rezultati budu odlicni . Odlicni uz puno manje truda nego kad pokusavas mjenjati ( najcesece bez rezultata) nekog drugog.
    Ne kazem da je sve bezbolan proces, ali sve vise manje tece u pravom smjeru ako se ima fokus.

  26. #76
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Barbi i ja imam osjećaj da sam karakterno ostala ista kao u 7.razredu osnovne, da imam identične životne vrijednosti i razmišljanja.

    I da ništa mi nije teško, sve se može kad se hoće a izazovi su mi primamljivi.

    Vrijeska pa nećeš valjda ostavit taj maraton neostavarenom željom. Dođi nam na vježbačice bodrit ćemo te, tm također je iskusan trkač, ako čvtrsto odlučiš istrčat ćeš ga garantiram ti.

    Ajde tako rado bi te bodrila u pripremama.

    Što se tiče života ja sam prezadovoljna i privatno i poslovno. Samo da,tako ostane. Ne sjećam.se da sam nešto posebno planirala ono klasika faks i ostalo, al najviše pamtim da sam htjela putovanja-njih sam željela da mi budu sastavni dio života.i jesu.

    Šaljem svima pusu iz Bratislave
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.12.2018. at 17:24

  27. #77
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sirius divan post samo odluka a uz nju trud i disciplina vojnička

  28. #78
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Razocarana sam u svijet oko nas. Mislila sam da cemo putovati u svemir kad odrastem ili bar rijesiti problem gladi i siromastva. Kako sam bila naivno dijete
    Nisi samo ti iz te vreće... Cijela generacija (zapravo, više od jedne) slušala je i vjerovala u priče o boljoj budućnosti, miru u svijetu, svemiru, rješavanju problema gladi i brojnim drugim stvarima. Nažalost, neke stvari su se čak i pokvarile od tih vremena...Dok sam odrastala, imala sam osjećaj da živim u naprednoj i civiliziranoj zemlji, da smo bolji od okruženja, da ime naše države nešto znači u svijetu, a sad...

  29. #79
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam na jednom takvom intervjuu, rekla Mamina shizofrenija od djetinjstva. Zena me stvarno pitala sto vam je tu bilo tesko... Ne znam sto sam rekla, posao dobila nisam...
    Nisu pitanja o izazovima bila za posao presudna, skoro sam pa sigurna.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ina, ni ne mislim da je to bilo presudno, samo mi je bilo nevjerojatno bescutno od nekog zaduzenog za kadrove takvo pitanje. Da sto vam je tu bilo tesko... Ocekujem socijalno mudriju reakciju...
    Inace, meni je taj poslovni aspekt najneostvareniji, djelomicno mojim odlukama, djelomicno okolnostima. Al vjerujem da sam jos dovoljno mlada da i to ostvarim. Tesko mi bude kad prestanem radit to sto zelim pa ponovno krenem na te intervjue za poslove koje bas i ne zelim radit. Cesto se brzo zaposlim pa trazim pozitivno u novom radnom okruzenju. Tu sam se bas utrenirala naci sug... Ako cete sad zasto ne radis sto zelis... Zato sto posla nema, pogotovo bez veze. Mogla bih se opet preselit u veci grad pa ga pronaci, ali nanovo biram bolje za cijelu obitelj, pa tako radim svasta...

  31. #81
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Bas me ovo pitanje o najvecem izazovu potaknulo na razmisljanje. Ako izuzmem odgoj djece, mislim da mi je dosad najveci izazov balansiranje posla i obitelji.
    Kako je kod vas?
    Posljednje uređivanje od ivana s : 13.12.2018. at 21:01

  32. #82
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ivana s baš si me zatekla. Razmišljam bilo je svega, rata, neplodnosti, ....ali meni je najteže bilo kad smo se borili s neplodnošću i kad nisam znala hoću li postati mama.

    Znala sam da neću odustat i uvijek sam vjerovala da će nam se ta želja ostvariti.

    To je bio moj najveći izazov definitivno jer je to neizvjesna borba trudiš se, daješ sve od sebe, al to ne znači da će sve biti kako si zamisio.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.12.2018. at 21:20

  33. #83
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Sad sam se sjetila da sam kao mala maštala da ću se udati za bogatog Amerikanca. Ja sam prva sponzoruša na svijetu. Bar ona s paklenim planom ali postavila sam temelje

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Meni je plan bio da bude bogat i star i umre odmah nakon vjenčanja. Crna udovica. :mrgreen :

    Sent from my ZTE BLADE A910 using Tapatalk

  35. #85
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ja sam uvijek govorila da bi bila najsretnija da imam neku obiteljsku rentu, ne premalu, ne preveliku.
    O udaji i obitelji nisam nikad razmišljala.

  36. #86
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam uvek zazirala od svadbe, i nismo je ni imali :D Presrecni oboje i posle 14 godina braka zbog te odluke. Vencali se jesmo, i to nam je znacilo puno puta.
    Decu sam stvarno jako zelela, i fakat uzivam s/u njima.
    Struku koju sam prvobitno odabrala sam putem modifikovala, ali evo sad mi se po malo otvaraju vrata tu i tamo i nije lose. Neprepustanje se meni izgleda isplatilo.

  37. #87
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    prvo, mojci oskar za ozivljavanje foruma.

    a pitanje, ne znam sto bih odgovorila...
    nekada pomislim, nije lose seni, dobro si ti to izvela.
    a onda nekad se pitam gdje sam , sto sam, gdje idem, cini mi se da nisam ni pola ostvarila od onoga sto sam zeljela...
    no zivot je maraton, ima jos izazova!

    tako da mi se ovo od silyme cini dosta dobro opisano.
    moj najveci izazov je, da izadem na kraj sama sa sobom.
    Posljednje uređivanje od seni : 14.12.2018. at 08:26

  38. #88
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja nisam nikako zamisljala svadbu, bas je nisam zeljela, a na kraju smo je imali i ispalo je ok. Drugima je znacilo, a meni svakako nije nastetilo. Svakako nisam planirala, a ni zamisljala zivot kakav zivim tako da ne znam je li ispao ovakav ili onakav. Gundjam putem, nekad manje, nekad vise (nekad uopce ne), ali zadovoljna sam.

    Sto se skole/faksa tice, zanimalo me malo jedno, malo drugo, malo nesto peto. Radim posao koji sam prakticki sama izmislila i, iako me ponekad beskrajno iznervira, dobro je - taman je onako kako trenutno treba i moze biti. Imam dvoje djece, tu sam svakako dobila sto sam htjela, cak i bez vecih muka (s obzirom na predvidjanja i prognoze). Zdravi su, sto je izuzetno bitno, s obzirom na okolnosti (ok, ne brojim alergije... to je zapravo nista u usporedbi s onim sto je moglo biti.

    Ova zadnja godina, to je svakako nesto sto nismo zamisljali jos sad, a definitivno nije nesto sto smo zeljeli. Guramo dan po dan i ucimo sve i svasta (najvise ja, s obzirom da su mi neke stvari jos uvijek strane). Nista od naucenog nam ne ide u korist, ali isplivat cemo nekako. Bas je intenzivno razdoblje za raznorazne kratkorocne i dugorocne planove. Nista uzbudljivo; samo svakodnevica.

    Imam nekih za sad neostvarenih zelja, ideja, planova, ali ovaj cas nije vrijeme, cak ni za usput. S druge strane, ako se i ne ostvare, nije kraj svijeta.

  39. #89
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Mojca, ovo je super tema !
    Ja sam nekako započela kao Barbi, a onda se nekako sve razvilo puno bolje od očekivanja (kojih, iskreno, nikad nisam ni imala previše ).
    Imam super muža, posao iz snova, prekrasno dite, prijatelje...
    Kako ono ide...? Imam taj neki svoj život, taj neki svoj svijet, svoje ljude, osmijehe, imam dovoljno svega...

  40. #90
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, ni ne mislim da je to bilo presudno, samo mi je bilo nevjerojatno bescutno od nekog zaduzenog za kadrove takvo pitanje. Da sto vam je tu bilo tesko... Ocekujem socijalno mudriju reakciju...
    Apsolutno si u pravu. Mene tu valjda... spašava moj pesimizam, pa ne očekujem ništa jer sam svašta nezamislivo već doživjela ili čula iz prve ruke. Imam i svoju turbo laku pričicu na temu (čula sam puno teže, kad se stvarno misliš kako mogu vjerovati tom liječniku ako takve stvari govori). Išla kod psihijatra za potvrdu za IVF da smo prošli psiho savjetovanje - jedna bedastoća iz doba min. zdravstva Milinovića. Pita nas psiho (a maramice na gotovs izvađene) da zašto se toliko mučimo i pokušavamo dobit 2. dijete, obitelj je cijela i s jednim itd. A na njenom zidu slika dvoje dječice. Ali, bila je dovoljno soc. inteligentna da vrlo brzo zapravo prekine "savjetovanje" i isprinta potvrdu, a mi platimo i ćao-bao.

  41. #91
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ono ide...? Imam taj neki svoj život, taj neki svoj svijet, svoje ljude, osmijehe, imam dovoljno svega...
    Prekrasno

    Tang, uopce ne pamtim kad zadnji put nisam nasla misto u Zbirca. Valjda idem u neke nepopularne ure

  42. #92
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Forka, super si opisala ono što i ja osjećam.
    Ono što mi je nekad pomutnja u tom mom toplom gnijezdu i sigurnoj luci je povremeni strah da će se nekom nešto dogoditi i da će čarolije nestati. Posebno me to zdrma kad je muž na putu, bavi se specifičnim poslom koji može biti prilično opasan, a danas je upravo otišao na tjedna dana i borim se sama sa sobom da ne razmišljam.
    Nisam paničar niti vrtim negativne filmove, tek mi povremeno prođe neka misao kroz glavu i odagnam je što prije.
    I uživam u svakom danu.

  43. #93
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Prekrasno

    Tang, uopce ne pamtim kad zadnji put nisam nasla misto u Zbirca. Valjda idem u neke nepopularne ure
    Ajme meni... nemoj mi kvartit fantaziju... planiram doći u siječnju i svako jutro biti tamo na fotosintezi.

  44. #94
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ujutro, na radni dan, ces garant nac mjesto jos da nam doneses i sunce

  45. #95
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja ovako ko Forka, Jadranka, Barbi

  46. #96
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    prvo, mojci oskar za ozivljavanje foruma.
    Evo i ja se opet malko navukoh
    Što se teme tiče, nisam nikad imala neke planove, više bise to moglo nazvati snovima - realni ili ne od mnogih sam odustala u strahu da se neće ostvariti. Što bi bilo da sam birala u nekim ključnim trenucima drugačije, ne mogu znati. Mogu reći da nije ni tako loše ovako.

  47. #97
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ujutro, na radni dan, ces garant nac mjesto jos da nam doneses i sunce
    Nadam se.
    I jednom i drugom.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Baš sam neki dan razmišljala o tome koliko sam ustvari sretna, ali i da sam imala više sreće nego pameti.
    MM, recimo, uopće nije moj tip muškarca, ali sam bila mlada i bedasta i totalno bezveze uletjela u vezu s njim i to je bio najbolji mogući pogodak za mene.
    Da sam tražila "svoj" tip muškarca sad bih bila udana za kretena.

    Planova baš nekih prevelikih i nisam imala...više sam impulzivna osoba i samo tak me opali nešto i ja bi sad to pa usmjerim svu svoju energiju da to i ostvarim.
    Želje su se, pak, mijenjale s godinama i mogu reći da sam ih većinu ostvarila.

    A neke čak i ne želim jer se bojim da bi mi to poremetilo ravnotežu u mom malom svemiru i da bi zbog toga fasovala na nekom drugom polju.
    Tak da....sretna sam, ispunjena, djeca su dobro, starci također, društveni život maksimalno procvao nakon što su djeca narasla....samo nek potraje..

  49. #99
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Ja sam mlada (relativno), u 34oj, a imam osjećaj da sam puno puno prošla u životu, a kad se osvrnem - i jesam.
    Od backpackinga od 16te po Europi s frendicom, raduckanja na faxu, muževog studiranja i kompletne promjene karijere, mog izazovnog posla, u jednom dijelu radne priče čak i srednjeg menadžmenta, do recesije, financijski ajme teških vremena, kupovine kuće, osnivanja obitelji, dobivanja kćeri, 5 spontanih zaredom, druženja i najboljih prijatelja na svijetu, putovanja s kćeri.....

    A što je najbolje život mi se upravo i doskora treba potpuno promijeniti, i ta promjena se sastoji od dualnosti: znam što želim i uistinu vjerujem u to i spremna sam 'zapeti' i ZNAM da će biti dobro, ali uistinu ne znam kako će to sve skupa, detalji moga života, pa čak i grad u kojem ću živjeti - izgledati. Život je to, baci se u vodu i plivaj, guštaj, znaj što želiš (ili znaj što NE želiš) a ostalo....malo sreće
    Kako to lijepo reče Nick Cave, ne vjerujem u intervencionističkog boga (koji mikromenadžerira i gleda tko će dobiti koji posao i kojeg partnera itd), vjerujem u sebe i nadam se dobrom.
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 20.12.2018. at 14:44

  50. #100
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    a da sada birate cime cete se baviti, biste li izabrali ovo sto sada radite?
    jeste li se otkrili u nekom sasvim drugom podrucju tokom godina?

    ja bih vjerojatno radila nesto vezano uz djecu
    ili vezano uz umjetnost, ali ne u kreativnom smislu (jer nisam kreativna), vec logisticki, organizacijski

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •